רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוליסת חיסכון: 7 עובדות שאתם פשוט חייבים לדעת

נתנאל פינקל
20 בספטמבר 2021
פוליסת חיסכון


מה זה פוליסת חיסכון?

פוליסת חיסכון (הידועה גם כ'פוליסה מנוהלת' או 'פוליסה פיננסית') היא מכשיר פיננסי של חברות הביטוח המאפשר לכם להשקיע במגוון אפיקים שונים: החל במניות, אג"ח, מט"ח ואופציות וכלה באפיקים אלטרנטיביים כגון תשתיות, קרנות נדל"ן, אנרגיה, קרנות גידור, טכנולוגיה, חברות פארמה ועוד. והנה 7 עובדות שכדאי לכם לדעת.

וכעת, 7 העובדות שאתם חייבים להכיר על פוליסת חיסכון:


1. גמישות

להבדיל מתיקים מנוהלים למשל, בהם סף הכניסה הוא כ- 100,000 שקלים, בפוליסה הפיננסית אתם יכולים להשקיע בכל סכום. בלי מגבלות. בנוסף, עומדת לכם האופציה לבחור את תדירות ההפקדות: אחת לשבוע, אחת לשבועיים, אחת לחודש, אחת לשנה או בכל מועד רנדומלי אשר מתאים לצרכים וליעדים שלכם.  

2. נזילות כספית

פוליסת חיסכון אינה כובלת אתכם להשקעות. אם החלטתם למשוך את הכסף חזרה, בין אם באופן חלקי או מלא, אתם יכולים לעשות זאת בכל רגע. בלי התניות ובלי קנסות. ובמילים אחרות – מדובר באפיק השקעה אשר יכול להתאים לכל תקופת זמן: קצרה, בינונית או ארוכה. 

3. פוליסת חיסכון דמי ניהול קבועים ומשתלמים

ככל שזה נוגע לדמי הניהול – פוליסת חיסכון היא טיפל'ה "עוף מוזר". אבל בקטע טוב.
במקום שיהיו לכם דמי ניהול אשר תלויים בצבירה או בהפקדות שלכם (ולעיתים בשניהם יחד), דמי הניהול בפוליסה הפיננסית נותרים קבועים בכל תקופת ההשקעה ומשולמים על ניהולה בלבד. בלי עלויות נלוות, בלי עמלות קניה ומכירה, בלי דמי משמרת וכו'. בנוסף, מדובר בדמי ניהול אטרקטיביים למדי אשר יכולים לנוע בין 1.2%-0.8% ולעיתים אף נמוך מכך אם תנהלו תנהלו משא ומתן. 

4. דחיית אירועי מס

היא מעניקה לכם אפשרות לעבור בחופשיות בין מסלולי השקעה שונים מבלי שזה ייחשב לכם ל"אירוע מס" בתשלום. 5. הטבת מס לבני הגיל השלישי (תיקון 125 ד')

פנסיונרים שנולדו ב- 1948 (או לפני כן) יכולים ליהנות מהטבה מיוחדת אשר פוטרת אותם ממס בגין רווחי ההון שצברו:

  • פנסיונר/ית יחידים: פטור של 3,360 ש"ח עבור תקרת רווח של עד 13,440 ש"ח (נכון ל- 2021).
  • זוג פנסיונרים: פטור של 4,140 ש"ח עבור תקרת רווח של עד 16,560 ש"ח (נכון ל- 2021). 

    הבהרה: הטבה זו רלוונטית עבור פוליסת חיסכון ותוכניות פק"מ וחיסכון. 6. הפחתת סיכונים באמצעות גיוון בהשקעות

בפתיחה ציינו כי פוליסה פיננסית היא מכשיר רבגוני המאפשר השקעות מגוונות: גם השקעות בבורסה כגון מניות, אג"ח וקרנות סל וגם השקעות אלטרנטיביות שאינן בורסאיות כגון תשתיות, קרנות נדל"ן, אנרגיה ירוקה, טכנולוגיה, פרייבט אקוויטיס (Private Equities), קרנות גידור ועוד. המשמעות היא שככל שיהיה לכם פיזור נכסים מגוון יותר זה בהכרח יוכל לסייע לכם להפחית את הסיכון בהשקעה.7. השקעה שהופכת למשכורת

בעלי פוליסת חיסכון יכולים להעביר ממנה סכום קבוע ישירות לחשבון הבנק שלהם. הן כמשכורת נוספת והן כאמצעי להגדלת החיסכון הפנסיוני.

אין בכתבה זו, בחלקה או במלואה, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעה בפוליסת חיסכון ואין האמור בה מהווה המלצה לבצע השקעות בתחומים כאלו ואחרים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם

צור קשר