פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | פנסיה וגמל | השוואת קופות גמל לשנת 2022 – מי הקופה הכי מרוויחה?

השוואת קופות גמל לשנת 2022 – מי הקופה הכי מרוויחה?

אוריה קוריש
6 בדצמבר 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים

השוואת קופות גמל – כלי מהפכני המאפשר מדידה, אבחון והשוואה של קופות גמל וקופות גמל להשקעה ומדידה של ביצועי הקופה לאורך זמן כמו תשואה, דמי ניהול ועוד.
ניתן לבחון באמצעות השוואת קופות גמל את איכות הקופה לטווח בינוני וארוך, לבחון את התוצאות בתקופות של שנה, 5 שנים ועוד, ובכך לגלות מי הקופה הכי מרוויחה לשנת 2022? מהי קופת הגמל עם דמי הניהול הגבוהים ביותר? כל המידע בכתבה.

קבל הצעה להצטרפות לקופת גמל בדיגיטל !

רשימת קופות הגמל המובילות בישראל לפי תשואה מצטברת על פי אתר גמל נט בשנה האחרונה.

השוואת קופות גמל לשנת 2022

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

השוואת דמי ניהול – השוואת קופת גמל

דמי ניהול הם התשלום שבית ההשקעות או חברת הביטוח גובים עבור ניהול ההשקעה. דמי ניהול הן נגזרים מאחוז מהחיסכון, דמי הניהול גבוהים יותר, כך הקופה תרוויח יותר ואתם תרוויחו פחות. את דמי הניהול משלמים תמיד – גם כשהקרן מרוויחה וגם כשהיא מפסידה.השוואת קופות גמל המדינה מגבילה את דמי הניהול שמותר לגבות בקופת גמל לתגמולים (עד 4% מכל הפקדה חודשית ועד 1.05% מכלל החיסכון השנתי), מה שחשוב הוא השוואת דמי ניהול חשובה, אך לפניה יש לוודא כי בחרתם בקופת גמל המראה תשואות לאורך זמן.  דמי הניהול – הרווח שנשאר בידי החוסכים. תדרשו דמי ניהול שאינם עולים על הממוצע של קופת הגמל.

בעולם שבו הכסף משחק את התפקיד הראשי בחיינו ומציע לנו אלטרנטיבה כערבות ביטחונית לגיל המבוגר – אנשים רבים מחפשים את הקרנות המשתלמות שיגדילו עבורם את סכומי הכסף המצטברים, ויסייעו להם להגיע לגילאי הפרישה עם קצבת פנסיה מכובדת וחסכונות צדדיים. השאלה הנשאלת בקרב צעירים רבים בגילאים 30-40, היא באיזו קרן כדאי להשקיע את הכסף המצטבר בחיסכון? כסף אשר יבטיח עבורם השלמת הכנסה מכובדת שתצטרף לפנסיה ולחסכונות הנוספים.

מה זה קופת גמל להשקעה?

רובנו מכירים את המושגים "פנסיה" וקרנות השתלמות. אך, מהי בעצם קופת גמל ולשם מה היא מיועדת?

משרד האוצר מעודד את הציבור להרחיב את חסכונותיו הפנסיוניים באמצעות קרנות חיסכון נוספות, ואחת מהן הושקה לראשונה החל מ-2016, והרי שהיא קופת גמל להשקעה. קופת הגמל נחשבת כחיסכון ארוך טווח עם יתרונות רבים המתבטאים במצבי נזילות הכספים, באופן הגמישות לצורך מעבר בין מסלול למסלול ודמי הניהול של קופת הגמל נמוכים על פני דמי ניהול של חסכונות נוספים.

קופת גמל להשקעה זו קופה שמטרת לעודד את הציבור לפתוח קופה לחסוך כסף לטווח ארוך. ניתן למשוך את הכספים בזמן של 5 שנים, ככל שהזמן יותר ארוך ככה הצבירה של הכסף יותר גדולה.

קופת גמל להשקעה – תכנית חיסכון חדשה , שהושקה בשנת 2016 . מטרת הקופה היא לעודד את הציבור לחסוך כסף במשך המון שנים לעתיד טוב יותר. גם כחיסכון לילדים, גם חיסכון כללי, והכי חשוב חיסכון לגיל פרישה ( פנסיה) כל אדם יכול להפקיד סכום של עד 72,616 ש"ח כיום . (שנת 2022) .

 

הטבות שמענו+ לגולשי הפורטל

איך בוחרים קופת גמל?

אחת השאלות החשובות שנשאלת בקרב אנשים רבים היא "איך לבחור קופת גמל?" ולצורך השוואת קופות גמל מומלץ ואף חשוב לעיין במספר קריטריונים חשובים שהם: מסלול סיכון קופות גמל, תשואות הקופה ומדד שארפ.

שלושת הפרמטרים המרכזיים לצורך השוואת קופת גמל:

  • מסלול קופת הגמל – בחברות ביטוח השונות, כאשר יציעו לכם להצטרף למסלול השקעה כלשהו, מומלץ לבדוק אם מדובר במסלול השקעה מנייתי או במסלול השקעה כללי. כל המסלולים מגיעים לתשואות שונות, וישנם מסלולים שמיועדים לטווח קצר לצד מסלולים המיועדים לטווחי זמן ארוכים יותר.
  • תשואות קופות גמל – כאשר אנחנו נבחר במסלול מסוים שנרצה להשקיע דרכו בקופת הגמל שלנו, חשוב ביותר לבדוק את התשואות השנתיות והתקופתיות של אותו המסלול. גם אם המסלול כרגע נמצא במגמת ירידה, הרי שמומלץ לצפות לאורך תקופת שנים– מה היו התשואות של המסלול. ככלל, כל התשואות והמסלולים בקופות הגמל יכולים לחוות ירידה ועלייה, ועל כן, מומלץ לבדוק את התשואה של השנה האחרונה לצד טווח שנים רחב יותר.

מדד שארפ – אם במקרה יצא שאתם מתלבטים בין שני מסלולים שונים, הרי שמדד שארפ יכול לסייע לכם בהחלטה, כי הוא המומלץ מבין המסלולים. מדד שארפ נועד לבדוק את היחס בין התשואה לרמות הסיכון של הקופה, מה שיבטיח עבורכם את מסלול קופת הגמל עם התשואה המשתלמת לצד רמות סיכון פחותות. מדד שארפ בודק את רמות התשואה לסטיית התקן של קופת הגמל ככל שמדד שארפ יהיה גבוה יותר, הדבר מצביע על כך שמסלול הקופה יהיה בסיכון מועט יותר בכדי להגיע לתשואה שהוא השיג.

כלים נוספים לצורך השוואת קופות גמל

משרד האוצר הקים לרשותו אתרים שיסייעו לכם לבחור את מסלולי קופות הגמל המשתלמים והכדאיים עבורכם. אתרים שירכזו את נתוני המדדים של קופות הגמל השונות, ויציגו בפניכם את השוואת קופות הגמל וכלל המסלולים השונים שניתן להשקיע בהם.

 

הכלים שיעזרו לכם בהשוואת קופות גמל למסלולים השונים:

השוואת קופות גמל עם מערכת גמל נט

משרד האוצר יזם את הקמת מערכת גמל נט שנמצאת ברשות שוק ההון, והביטוח ונועדה להציג בפניכם את נתוני המדד של כלל המסלולים האפשריים לקופות גמל. ככל שתצטרכו לעשות בכדי לזכות במידע הנחשק הזה, זה פשוט להיכנס לאתר ולבחור את הקופות שאתם מעוניינים להשקיע בהן. תוך רגעים ספורים אתם תקבלו טבלה עדכנית שתכיל את כלל הפרמטרים אודות מסלולי קופות הגמל השונות: שמות המסלולים, דמי ניהול, תשואות על פי תקופות שונות ומדד שארפ של כל קופה.

מדד חברות הביטוח והשירות 

משרד האוצר ורשות שוק ההון והביטוח, מפרסמים את מצב דירוג הקופות הפנסיוניות וקופות הגמל הקיימות. דוח זה מרכז ומדרג את נתוני חברות הביטוח ובתי השקעות מובילים על פי שלושה פרמטרים שונים: זמני ההמתנה והמענה של כל חברה, שביעות רצון הלקוחות והמלצות חברי הקופה וכן מספר התלונות נגד החברות השונות.

ריכוז דמי הניהול של משרד האוצר

כלי נוסף וחשוב לא פחות, אותו מציג משרד האוצר לכלל הציבור: הינו מדד דמי הניהול בחברות הביטוח ובתי ההשקעות השונים. מחשבון דמי ניהול יעזור לכם לקבל את תמונת המצב הכוללת שממחישה את תשלומי דמי הניהול לכל גוף מנהל, מה שישפר את יכולת ניהול הכספים שלכם והמיקוח מול חברות וארגוני ההשקעות השונים.

כאמור, אין חובה על כלל הציבור לפתוח קופות גמל להשקעה. אך, אם אתם רוצים לבטח את העתיד שלכם ואם יש באפשרותכם להשקיע את הכסף במקומות אחרים – הרי שקופת גמל להשקעה זהו הפתרון המשתלם והמתאים ביותר לאנשים רבים. רק זכרו לערוך השוואת קופות גמל לפני שתחליטו להשקיע באחת כזאת.

שאלות תשובות להשוואת קופות גמל

השוואת קופות גמל

השוואת קופות גמל לשנת 2022

 

מהי קופת גמל?

קופת גמל היא מכשיר חיסכון לטווח ארוך. כיום קיימות מספר רב של קופות גמל המציעות מגוון רחב של כלים פיננסיים לחיסכון, בהתאם לצרכי הלקוח ומטרותיו, וביניהם:, קופות גמל לקצבה, וקופות גמל להשקעה, קופות גמל לתגמולים.

מי קופת גמל הכי מרוויחה?

כנסו ועשו השוואה לפי הנתונים מאתר גמל נט, הטבלה תציג לכם את הקופת גמל הכי מרוויחה לפי תשואה בשנה האחרונה, ב3 שנים האחרונות וב5 שנים אחורנות.

קבל הצעה לקופות גמל

✔️ השוואת תשואות וביצועים
✔️ ייעוץ ממשווק פנסיוני ללא עלות

למד עוד על פנסיה וגמל

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

קבל הצעה לקופות גמל

קבל הצעה ממשווק פנסיוני בתנאים אופטימליים

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il