רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאז 2016: הוזלת ביטוח חיים ובריאות עקב אישור רפורמה ביטוח בריאות על ידי משרד האוצר

עדן סרור
28 באפריל 2021
רפורמה ביטוח בריאות

הכירו – הוזלת ביטוח חיים אפשרית על ידי יישום של רפורמות מהפכניות אשר אושרו על ידי האוצר ב- 5 השנים האחרונות. רפורמה ביטוח בריאות וחיים – אנחנו מתחילים.

בדיון על כשל הסנכרון בשוק הביטוחי שנערך בוועדת הכספים הציגה רשות שוק ההון כי 22% מהמבוטחים בביטוח תאונות אישיות ו-28% ממבוטחי ביטוחי החיים משלמים על פוליסות כפולות.
ובסה"כ על פי אתר "הר הביטוח" הממשלתי נמצאו 6.5 מיליון מקרים של כפל ביטוחים.

יו"ר הוועדה: "מיליארדים בוזבזו בשל כפילויות, יש לבחון הוזלה במחירי הביטוח".

 

הכירו – רפורמה ביטוח בריאות וחיים

בשנים האחרונות (2016 לביטוחי בריאות, 2019 לביטוחי חיים) נחקקו רפורמות ממשלתיות ע"י משרד האוצר אל מול חברות הביטוח. הרפורמות נועדו להטיב עם ציבור המבוטחים ולחזק את כוחם אל מולם דרך שיפור התנאים והוזלת העלויות, אבל, חברות הביטוח מציעות את הפוליסות החדשות ללקוחות חדשים, הלקוחות הישנים יצטרכו לדרוש את העדכון וההוזלה!

מה הם השינויים ברפורמות? מדוע אינכם מעודכנים? 
המשיכו לקרוא וקבלו את כל הפרטים.


הוזלת ביטוח חיים על ידי ניצול סעיפי הרפורמה

במשך השנים חברות הביטוח התייחסו לביטוחי החיים כאל תרנגולת שמטילה ביצי זהב.
הן התעלמו מכך שב-50 השנה האחרונות תוחלת החיים עלתה ב-10 שנים, גם לגברים וגם לנשים. הן גם התעלמו מכך שתוחלת החיים של גברים בישראל נמצאת במקום השלישי בעולם כולו.

אמנם בשנת 2020 הייתה עלייה בשיעור התמותה בישראל, אולם מדובר בעלייה יחסית, בהשוואה לשנה הקודמת, שהתאפיינה בשיעורי תמותה נמוכים, והצפי הוא ש-2021 תחזור להתאפיין בתוחלת חיים ארוכה ושיעורי תמותה נמוכים. למעשה, על פי נתונים רשמיים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), בשנת 2014 תוחלת החיים של אזרחי ישראל עמדה על גיל 80.3 לגברים ו- 84.1 שנים לנשים הישראליות.


רשות שוק ההון
הכפופה למשרד האוצר חזתה בנתונים ויצאה ברפורמה בביטוחי החיים שמתעדכנת עפ"י השינויים בתוחלת החיים המשפיעים באופן ישיר אל אופן התמחור של חבילות ביטוחי החיים אצל חברות הביטוח בישראל.
בשורה תחתונה – ביטוח חיים מטבעו הוא ביטוח המכיל סיכוי רב להוזלה משמעותית בכל כמה שנים בעקבות שינויים בתוחלת החיים, שינויים בטכנולוגיה ובמדע ועדכונים נוספים בארץ ובעולם.

לכן, במידה ואינך ביצעת בדיקה שגרתית לתיק הביטוח שלך בכלל ובפרט בסקטור ביטוחי החיים שלך ושל משפחתך – מומחים בתחום ממליצים לבצע בדיקות מסוג זה אחת לשנתיים על מנת לאתר מצבים של כפל ביטוחים, תשלומים יקרים ותנאיי כיסוי שאינם מכסים את הצרכים האמיתיים שלך, בהסתמך על רפורמה ביטוח חיים ישנו סיכוי גבוה להוזלה משמעותית!

רוצה לבדוק? זה לגמרי בחינם 🙂 לחץ\י כאן.


השינויים עקב רפורמה ביטוח בריאות פרטי של משרד האוצר

– פוליסה אחידה לביטוח ניתוחים, טיפולים חלופיים, והתייעצות עם רופאים מומחים.
פוליסות הניתוחים בחברות הביטוח אינן אחידות, ולמבוטחים אין אפשרות להשוות בין מחירי המוצרים השונים. כיסוי אחיד לניתוחים מפשט את המוצר, מעודד תחרות מצד חברות הביטוח על מחיר הפוליסה ועל השירות למבוטח ומגדיל את יכולת המיקוח של הצרכן.

– מתן אפשרות לרכוש בנפרד כיסויים ביטוחיים
חברות הביטוח משווקות מוצרי ביטוח בחבילות ביטוח, הכוללות מספר כיסויים ביטוחיים יחדיו תוך הצגת סך העלות הכוללת של החבילה בלבד. הצרכן מחויב לרכוש כיסויים ביטוחיים שונים שאינם בהכרח קשורים לכיסוי אותו הוא ביקש לרכוש מלכתחילה. במסגרת רפורמה ביטוח בריאות נקבע כי צרכן יוכל לרכוש כל פוליסה בנפרד, ללא תלות בפוליסות אחרות, וזאת לאחר שהוצגה לו העלות של כל כיסוי בנפרד.

– כיסוי מתעדכן בכל שנתיים
קביעת תנאי ביטוח מראש לטווח ארוך אינה משרתת את המבוטח שכן חברות הביטוח לא לוקחות בחשבון את השינויים הטכנולוגיים והמדעיים בתחום הרפואי ולכן עלותם גבוהה. ברפורמה נקבע כי ביטוחי הבריאות המשווקים לצרכנים יתחדשו מדי שנתיים מאליהם, לכל משך חיי המבוטח ויתעדכנו בהתאם להתפתחויות בתחום.

בשורה התחתונה – עקב הרפורמה קיימים מבוטחים רבים אשר זכאים להטבות הנגזרות מהרפורמות האחרונות ובזכותן יוכלו להוזיל ואף לשפר את הביטוחים הקיימים ובעיקר בפוליסות המשוייכות לביטוחי בריאות פרטיים.

הכלים להוזלת ביטוח חיים ובריאות

משרד האוצר יצר מחשבון ביטוח חיים שנועד להקל על יכולת המבוטח לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות.

בעקבות יצירת המחשבון נוצר בענף הביטוחים "אפקט כחלון" – תחרות בין החברות השונות על ליבו וכיסו של הצרכן, אשר הובילו להוזלות משמעותיות במחירי הביטוחים, אך עדיין מבוטחים ותיקים צריכים לפנות בעצמם ולבקש את ההוזלה שמגיעה להם במחירי הפוליסות.

כמו כן, לפי סטטיסטיקה מאומתת מאת דו"ח מבקר המדינה אנו נחשפים לנתונים מדאיגים, מפתיעים ואף שערורתיים שלמעשה לא השאירו ברירה למדינה ולמשרד האוצר אלא לחוקק רפורמה ביטוח בריאות אימתנית שתעצור את הטירוף שקורה במדינה בתחומי הביטוח, הנה הנתונים המרכזיים מדו"ח מבקר המדינה לשנת 2020:


1. נראה גידול של 300% בעשור במכירה פרמיות של ביטוחי בריאות פרטיים.
2. אחוז ההחזר\אחוז הניצול של ביטוחי הבריאות הפרטיים עמד על 39% בלבד, אל מול 87% ניצול בביטוחי הבריאות הקבוצתיים.
3. גודל תופעת כפל הביטוחים בשוק ביטוחי הבריאות הפרטיים עומד על 35%, הגדול ביותר מבין כל תחומי הביטוחים.
4. בשנת 2018 נרשמה עלייה של 82% במספר התלונות בנושא ביטוחי בריאות שטיפלה
בהן רשות שוק ההון.בגלל הנתונים הללו ונוספים, החליטו פה אחד – הממשלה ומשרד האוצר לחוקק באופן סופי את הרפורמה שתחזק ידיי המבוטח נגד חברות הביטוח.

לחצו כאן על מנת לבצע בדיקה מהירה, חינמית ומיידית של הוזלת ביטוח חיים, הוזלת ביטוח בריאות פרטי, איתור כפל ביטוחים ותהליך התאמת צרכים מקצועית ואישית.

"שמענו" – עושים סדר בשמועות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

אולי יעניין אותך גם

צור קשר