תוכן עניינים

פטור ממס רווחי הון לפנסיונרים: משיכת רווחים משוק ההון מבלי לשלם מס - לפי תקנה 125 ד'

עוז אספיר
18/07/2024

סעיף 125 ד' לפקודת מס הכנסה - פטור ממס הכנסה לגמלאים

תקנה 125 ד' קובעת כי אלו שנולדו לפני ה 1.1.48 ומלאו להם 55 שנה ב-1.1.2003 זכאים לפטור מתשלום מס עבור רווחי הון עד לתקרה שנתית בגובה 13,440 ש"ח ליחיד או 16,560 ש"ח לזוג (בהנחה ששניהם בגיל הזכאות). את ההטבה ניתן לנצל רק פעם אחת בשנה.

איך זה מתבטא בפועל?

בני זוג הגיעו לגיל 74 (בשנת 2022) והפקידו 300 אלף ש"ח בפוליסת חיסכון והפיקדון הניב תשואה של 5% כלומר רווח הון של 15 אלף ש"ח. סכום הרווח נמוך מהתקרה השנתית לזוג לכן בני הזוג לא חייבים במס רווחי הון במשיכת הרווח.

במידה והם לא מעוניינים להוציא את הרווח הם לא חייבים! הם יכולים למשוך את הרווח בפטור ממס ולהפקיד אותו שוב רק הפעם אותו הסכום יחשב כאילו הכסף יצא מכיסם וכך הפטור נשמר (ומחודש בשנה הבאה) במידה והתהליך מורכב מידי ניתן לעשות מכירה רעיונית (סימולציה).

(התחשבנות על הנייר כאילו משכתם והפקדתם), לשלם את המס ולבקש החזר. מדובר על כסף שיכול להישאר אצלכם בחשבון במקום "ליפול" בטעות לקופת מס הכנסה.

פטור מס רווחי הון לפנסיונרים
מיליוני פנסיונרים נהנים מהטבות מס מפליגות – בדקו זכאות ב-2 דקות!

פנסיונרים, דמיינו: הרווחים שיצרתם בקופת הגמל, קרן ההשתלמות, פוליסת חיסכון, חיסכון לכל ילד, תיקי השקעות, קרן פנסיה, מט"ח, חסכונות וגם שכר – יהיו שלכם ללא תשלום מס (מס רווחי הון, מס על קצבה או מס הכנסה).

במציאות זו חיים כיום בישראל מאות אלפי פנסיונרים שקיבלו הטבות מס ועד פטור ממס הכנסה המגיע להם על פי חוק.

מפסיקים לשלם עד 50% למס הכנסה וחוסכים עשרות אלפי שקלים

על מה מדובר? בהודעה רשמית של מס הכנסה פורסמה רשימת הטבות מס המיועדות להקל על הפנסיונרים ולשפר את רמת מחייתם, אלו ההטבות: תיקון 190, תקנה 125 ד', סעיף 9 א', סעיף 9 (25), סעיף 45 א', וסעיף 47 א', סעיף 44 וסעיף 37 לפקודת מס הכנסה.

הטבות אלו מקנות לזכאים הנחה בשיעור 40% בשיעור מס רווחי ההון, ועד פטור מלא (100% הנחה) בתשלומי מיסים בגיל הפנסיה.

שיעור המס בישראל נע בין 25% (מס רווחי הון) ואף עד מעל 50% בשיעור מס על הכנסה או קצבה, ובאמצעות קבלת הטבות מס ופטור מס ניתן לחסוך עד מאות אלפי שקלים בשנה שיוצאים על מיסוי ויכולים להישאר בחשבון הבנק של הגמלאים.


התחילו בדיקת זכאות להטבות מס מהמדינה ותתחילו עוד היום לחסוך עד מאות אלפי שקלים! הבדיקה נעשית בשאלון מאובטח, ללא עלות ועל ידי סוכן פנסיוני מוסמך. להתחלת הבדיקה בחרו את קבוצת גילכם:

שימו לב: לא מדובר בהחזר מס מהמדינה אלא בהטבות מס לפנסיונרים.

איך מקבלים הטבות מס עד פטור מס?

לאחר בדיקת הזכאות תתגלה זכאותכם לרשימת הטבות מס לגמלאים, יועץ פנסיוני מטעם גוף מוסמך יסייע לכם בבדיקה ללא עלות לאיתור כספיכם בין חברות הביטוח, הבנקים ובתי ההשקעות באמצעות משיכת מסלקה פנסיונית (ללא עלות) ויסייע לבחון את זכאותכם לכל ההטבות המוצעות במס הכנסה.

לאחר שידאג לכך שתקבלו את מלוא ההטבות, יפעל כדי לספק מעל ל-100 מסלולי השקעה אקסקלוסיביים, מובילים ובעלי תנאים פורצי דרך (כמו תשואה מוגברת, נזילות, פיזור סיכונים ועוד) אשר יותאמו לכל אדם באופן אישי לרמת החשיפה והסיכון שיתאימו "כמו כפפה ליד" לצרכים עתידיים.

פטור ממס רווחי הון לפנסיונרים: למי זה מתאים?

אזרחים ישראלים בגילאי 55+, בעלי חיסכון נזיל בסך 300,000 ש"ח ומעלה, ו/או מקבלי קצבה קיימת או עתידית על סך 4,606 ש"ח ויותר.

מה הכוונה להון נזיל? קופות גמל, קרנות השתלמות, תיקי השקעות, עובר ושב, פוליסת חיסכון, פק"מים ועוד.

התחילו בדיקת זכאות על ידי בחירת קבוצת גילכם, בסופה תגלו את זכאותכם לכל הטבות המס:

הנחה במס הכנסה: לפי תקנה 121(ב)(1) בני 60+ משלמים פחות

אזרחים מעל גיל 60 ועם הכנסה שנתית חייבת במס הנמוכה מ 178,081 ש"ח בשנה זכאים לחישוב מס לפי מדרגות מס נמוכות יותר ואם אתם שואלים את עצמכם למה שנמכור נכס במחיר כל כך נמוך? חשוב שתדעו שניתן לפצל את הרווח ממכירת הנכס בין בני זוג ולפרוס את מס השבח על 4 שנים וכך להוריד את גובה ההכנסה השנתית החייבת במס. 

אלו רק חלק מהדרכים להורדת הסכום החייב במס הכנסה כאשר מזיזים את הכסף ממקום למקום במשיכות קטנות יותר, בצורה מושכלת לאחר חישוב מעמיק או התייעצות עם איש מקצוע אמין בתחום הפיננסים – ניתן לחסוך הון!

הנחה במס שבח: איך מורידים את הסכום החייב במס: איך מפצלים מס שבח?

במכירת נכס על המוכר להצהיר על המכירה למשרד מיסוי מקרקעין תוך 30 יום מחתימת ההסכם.
כדי לפצל את מס השבח עליו להוסיף להצהרה "בקשה לפריסת מס שבח מקרקעין" באמצעות טופס 7003 עם האסמכתאות להגשת דוחות מס הכנסה בשנות הפריסה.
את המס ניתן לפצל למספר השנים בו הנכס היה בבעלות המוכר ועד 4 שנים כלומר אם המוכר החזיק בנכס רק לשנתיים מותר לו לפצל את המס שבח ל-2 בלבד.

שימו לב- חשוב למלא את ההכנסה החייבת במס של המוכר על שנות הפריסה לפי שיעורי המס הרגילים עם נקודות הזיכוי ממס הכנסה שהגיעו לו באותן שנים.

תקנה 121(ב)(1) לפקודת מס הכנסה: כמה בני/בנות 60+ יכולים לחסוך במס על רווחי הון?

המס הנוכחי על רווחי הון (בניהם מס שבח) עומד על 25% מסכום הרווח ובמידה שההכנסה השנתית החייבת במס לא עולה על 178,081 ש"ח לשנת מס מדרגות המס על פיהן יערך החישוב יראו כך:

 

שיעור המס

רמת ההכנסה

10%

עד 77,400 ש"ח לשנה 

14%

110,880- 77,401 ש"ח לשנה

20%

178,080 – 110,881 ש"ח  לשנה

*מעודכן ל-2022.

חישוב לדוגמה

אדון פלוני אלמוני מכר מנייה ברווח של 60 אלף ש"ח. אותו פלוני מקבל קצבת פנסיה בגובה 8 אלף ש"ח לחודש, ביחד עם הרווח ממכירת המניה יוצא שהרוויח 156 אלף ש"ח באותה שנת מס.

25% מס יהיו 39,000 ש"ח אבל לפי מדרגות המס החדשות לבני 60+ החישוב יראה כך:

על 77,400 ישלם רק 10% מס כלומר 7,740 ש"ח

על 33,479 ישלם רק 14% מס כלומר 4,687 ש"ח

על 45,121 ישלם רק 20% מס כלומר 9,024 ש"ח

סך הכל 21,451 ש"ח כלומר הנחה במס הכנסה של 17,549 ש"ח.

מכירים את סעיף 45א לפקודת מס הכנסה? קבלו זיכוי ממס הכנסה

אותו סעיף בפקודת מס הכנסה מזכה את אלו המפקידים בקופות גמל בזיכוי ממס הכנסה שיכול להגיע ל 35% מסך התשלומים. עבור שכירים מדובר במתנה יפה לכל שנת מס ועבור עצמאיים מדובר על מכרה זהב אמיתי מכיוון שאם נשלב את 45א המאפשר זיכוי ממס עם סעיף 47 המאפשר לנכות את התשלומים מהסכום החייב במס הכנסה ניתן לראות כיצד עצמאי יכול להרוויח משני הכיוונים ולנוח בגמלאות עם פנסיה מפנקת.

מתי אנחנו נדרשים לשלם מס רווח הון?

מס רווחי הון משלמים על כל רווח שקשור לבורסה בין היתר על חסכונות פנסיונים המושקעים בשוק ההון החל מהשקל הראשון מהרווח הריאלי (גם ממנו מדינת ישראל רוצה 25 אגורות) לכן כל תקנה או אפשרות לשלם באופן חוקי כמה שפחות למס הכנסה היא פשוט מתנה שאין סיבה שתשאירו למס הכנסה.

איך משלמים מס רווחי הון?

מס רווחי הון משלמים כאשר נוצר אירוע מס כלומר על מימוש רווחים פיזי כמו מכירה, קבלת תשלום או פדיון. גובה המס על רווחי הון עומד על 25% מסך הרווח הריאלי בעת אירוע המס כלומר לא יגבה תשלום מס מפעולות שנעשות על הנייר גם אם קניתם מניה וערכה זינק ב 3000% מס הכנסה לא יגבה מכם אגורה מהרווח עד שתמכרו את המניה.

טעויות נפוצות שעולות לגמלאים עשרות אלפי שקלים במס הכנסה

זאת לא אשמת אף אדם היוצא לגמלאות שהוא לא מבין את התקנות במס הכנסה שיכולות לחסוך עשרות אלפי שקלים. שיחות בנושא מס הכנסה לגמלאים ולצעירים נשמעות כמו סינית מדוברת מאחר שהחינוך הפיננסי במדינת ישראל לא התפתח בכלל עד היום וכתוצאה מכך מאות אלפי בני/בנות 60+ וגמלאים פשוט מפסידים כסף כל שנה במדינת ישראל.

 

מה אני עלול/ה לעשות לא נכון?

כיצד אפשר לחסוך?

מאות אלפי גמלאים אינם ממלאים טופס קיבוע זכויות פנסיוני ביציאה לגמלאות.

סעיף 9א לפקודת מס הכנסה מקנה פטור ממס הכנסה לגמלאים עד 67% מהקצבה ומילוי טופס 161 ד זאת הדרך לניצול הפטור.

לא מבקשים החזר עבור הפקדות לקופת גמל ולא מקזזים את ההפקדות מול מס הכנסה.

סעיף 45א א וסעיף 47 א לפקודת מס הכנסה מזכים את המפקידים לקופת גמל בהחזר מס בגובה 35% מגובה ההפקדה ומאפשרות לנכות את סכום ההפקדה מסכום הרווח החייב מס.

עוברים לבית אבות ומשלמים מס על הכנסה מהשכרת הדירה הקודמת.

סעיף 9(25) לפקודת מס הכנסה מעניק פטור מתשלום מס בדיוק במצב הזה! גובה הפטור הוא עבור סכום השווה למחצית הסכום המשולם לבית אבות. בנוסף אם אותו פנסיונר מעוניין למכור את דירתו כדי לקנות זכויות בדיור מוסדר יכול להיות שהוא זכאי לפטור מתשלום מס שבח.


עלות השירות של יועץ פנסיוני מומלץ זניחה לעומת החיסכון והעליה ברמת החיים שתוויחו מהידע והניסיון שהוא צבר בדיוק לשם כך אנו מבצעים את בדיקות הזכאות בצורה חינמית ומהירה, און ליין מהמחשב או הנייד מהבית.

שאלות ותשובות

מס המנוכה ממכירת כל נכס במחיר גבוה ממחיר הרכישה במקור בגובה אחוז מסוים מהרווח בין מחיר המכירה למחיר הקנייה. בישראל אותו אחוז עומד (לרוב) על 25%.

חישוב מס הכנסה עבור רווחי הון לפי מדרגות מיסוי נמוכות יותר לבני/בנות 60+ עם הכנסה שנתית חייבת במס הכנסה עד 178,080 ש"ח. במדרגות החדשות ינכו 10% מרווחים שנתיים עד 77,400, 14% עד 100,880 לשנה ו 20% מרווחים שנתיים עד 178,080 במקום 25% מכל רווח החייב במס הכנסה.

כאשר נוצר אירוע מס כלומר אירוע של מכירה, משיכת כסף או דיבידנדים מרווח שנוצר.

פטור ממס רווחי הון לגמלאים שנולדו לפני התאריך 1.1.48 לרווחים בגובה 13,440 ש"ח לאדם בודד או 16,560 ש"ח לזוג נשוי (כאשר שניהם בגיל המתאים).

ניתן לבצע מכירה רעיונית כלומר להתחשבן מול מס הכנסה על המס כאילו בוצעה משיכה והפקדה מחדש "על הנייר" ולבקש החזר מס. הסכום ישאר פטור ממס גם בעת המשיכה ובשנה הבאה תוכלו לעשות זאת שוב.

בדיקת זכאות לפטור מס רווחי הון לפנסיונרים
בחר את קבוצת גילך
נשמח לעזור לך!

זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]