רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביטוח תאונות אישיות – ביטוח חשוב לכל אזרח בישראל

יונתן שלום
25 באפריל 2021
ביטוח תאונות אישיות

הכירו את 5 המקרים בהם הביטוח מספק הגנה למבוטחים

ביטוח תאונות אישיות הינו נועד להעניק הגנה למבוטח במקרים של תאונה בעלת השלכות חמורות כגון:

  • מוות
  • נכות זמנית או קבועה
  • אובדן כושר עבודה
  • אשפוז
  • הגעה למצב סיעודי

ועוד…

הפיצוי שמוגדר בפוליסה מוענק למבוטח או למשפחתו במקרה של פגיעה בתנאי שהתאונה היא זו שהובילה להשלכות שבגללן מבקש המבוטח את הפיצויים. מדובר באחד הביטוחים הכי חשובים בסל הביטוחים והוא נועד להגן על המבוטח מפני מגוון רחב של פגיעות שנגרמו כתוצאה מתאונה, למעשה ניתן לראות את הביטוח הזה כמעין ביטוח הנע בטווח שבין ביטוח חיים לביטוח בריאות.

כפי שציינו בפסקה הראשונה, ביטוח תאונות אישיות יספק למבוטח הגנה במקרים של מוות, נכות או פגיעה חמורה אחרת. הפיצוי שמגיע עם הפוליסה הוא סכום חד פעמי שאותו מעבירה חברת הביטוח למבוטח או משפחתו. בניגוד לביטוחים אחרים אשר יכולים לכסות הוצאות הנובעות מפגיעה ולשלם על טיפולים רפואיים או לשלם קצבה חודשית קבועה.

את הפוליסה של ביטוח תאונות אישיות יש לרכוש מחדש מדי שנה, ובכך הוא שונה מחלק גדול של הפוליסות שמתחדשות בצורה אוטומטית. 

חשוב לציין שיש הבדל גדול בין הפוליסות השונות שניתן למצוא בישראל, והן מתייחסות למגוון רחב של מקרים. תוכלו לראות פוליסות מסוימות בהן מקרים מסוימים יהיו כלולים בפוליסה, ודווקא בפוליסה אחרת של חברת ביטוח אחרת הן לא יהיו כלולות. מה שעושה את בחירת ביטוח תאונות אישיות למשימה לא פשוטה בכלל. חשוב לשים לב לכל הסעיפים השונים כגון גובה הכיסוי או אפילו גבולות הכיסוי(חו"ל או ישראל).
נקודה חשובה נוספת בנוגע לביטוח תאונות אישיות, היא שניתן להחזיק אותו במקביל לביטוחים נוספים כגון ביטוח בריאות וביטוח חיים. בצורה זו תוכלו להגדיל באופן משמעותי את גובה הפיצוי ולהרחיב את טווח כיסוי התאונות.

ביטוח תאונות אישיות, האם כדאי?

בשורה התחתונה תרצו לדעת האם מדובר בביטוח הכרחי שחשוב לרכוש.

לדעתנו התשובה היא כן, מפני שמדובר בביטוח המבטח אתכם מפני אירוע פתאומי וקיצוני שלא ניתן להיערך אליו בצורה אחרת. מגוון האפשרויות לפגיעה מתאונה רחב מאוד – מפגיעה יבשה בגוף ועד לאובדן איברים ומוות. החיים האינטנסיביים שאנו חיים במאה 21 יוצרים לא מעט מצבים שבהם אנו מחפשים "קיצורי דרך" – לסמס בנהיגה, להרוויח זמן, לקפוץ מעל מכשול, לחתוך בכביש כדי להפסיק לפגישה ועוד..
ביטוח תאונות אישיות מציע פיצוי כספי בזמן הבעייתי הזה של אחרי תאונה, התסכול נעשה יותר נוח כשיש הבטחה לפיצוי כספי עבור כל יום של אשפוז או קבלת תגמול חודשי עם תקופת המתנה מקוצרת ולכן מהווה ביטוח תאונות אישיות חלק מהמערך הביטוחי המשפחתי ומוצע לבטח את כל בני הבית כולל ילדים כי גם הם יכולים ליפול, להיפצע ולשבור עצם.

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים
Portrait of adorable little boy with mother visiting doctor to bandage hurt finger, copy space

ביטוח תאונות אישיות תלמידים

ביטוח תאונות אישיות חל על התלמיד בכל ימות השנה ובכל מקום שהוא נמצא בו, בין אם לתאונה יש קשר לפעילות המוסד החינוכי שהתלמיד לומד בו ובין אם לא.
הביטוח אינו מכסה פגיעה מפעולת איבה או מתאונת עבודה (שבגינן ניתן פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי), או פגיעה בתאונת דרכים, ניתן לתבוע בגין תאונת תלמיד עד גיל 21, גם אם התאונה עצמה אירעה שנים רבות קודם לכן.

ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מקנה, בין היתר, זכאות לפיצויים במקרה של נכות זמנית, נכות קבועה או מוות, הנגרמים כתוצאה מתאונה. הביטוח חל גם על הורה או בן משפחה של התלמיד שהשתתף (ללא תשלום) בפעילות רשמית של המוסד החינוכי בשטח המוסד או מחוצה לו.

תאונה מוגדרת כאירוע פיזי, חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי, הגורם לנזק גופני.
הפיצוי במסגרת הפוליסה אינו קשור לשאלה באשמת מי נגרמה התאונה או מי אחראי לה.
הביטוח הוא ביטוח קבוצתי, המוענק לתלמידים באמצעות הרשות המקומית שבתחום שיפוטה נמצא מוסד החינוך שבו הם לומדים.

ביטוח תאונות אישיות מחיר

עלות ביטוח תאונות אישיות משתנה באופן מהותי מאדם לאדם, וכדי לקבוע פרמיה חודשית חברות הביטוח לוקחות ליד חשבון מאפיינים רבים כאשר המהותיים בהם הם – גיל, מצב רפואי ומקצוע המבוטח. ככל שגיל המבוטח גבוה יותר, בעל מצב רפואי רעוע יותר ועוסק במקצוע מסוכן יותר עלות הביטוח תגדל.
כמעט כל חברות הביטוח מציעות ביטוח תאונות אישיות ואנו ממליצים לכן 2 אופציות:

  1. להיוועץ עם מומחה לביטוח מטעם "שמענו" שיעזור לכם להשיג את העסקה המשתלמת ביותר
  2. לערוך סקר שוק מקיף עם חברות הביטוח המציעות ביטוח תאונות אישיות ולברר מה הם מציעים לכם.

להלן חברות הביטוח המציעות ביטוח תאונות אישיות:

סיכום,
אנחנו מקווים שהבהרנו לכם עד כמה הביטוח הנ"ל יכול להיות חשוב ומשמעותי עבור כל אזרח באשר הוא.
חשוב לבטח את עצמכם אל מול גורמים כאלו ואחרים שיכולים להעמיד את הפרנסה שלכם בסכנה!

"שמענו" – עושים סדר בשמועות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם

צור קשר