רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מחשבון ביטוח – כי ככה עושים סדר בפוליסות היום!

נתנאל פינקל
15 באוגוסט 2021
מחשבון ביטוח


יש מספר מערכות יחסים העומדות ברומו של עולם: יחסי האדם עם עצמו, יחסי האדם עם הטבע סביבו, יחסי האדם עם הזולת ויחסי האדם עם… התיק הביטוחי שלו?! אממ, אוקיי, אז זו לא בדיוק מערכת של יחסים כל כך אבל כן צריך לבוא ולהודות כאן ביושר: כל הנושא של תיקים ביטוחיים ( ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח חיים למשכנתה וכו') הוא "תיק כבד" מאוד עבור רבבות רבות של ישראלים. לראייה – לאחרונה נמצא כי יש 6.5 מיליון מקרים של תשלומים מיותרים בגין כפל ביטוחי.

אחת הדרכים להתמודד עם התופעה וכמו כן ליצור הוזלה בגובה הפרמיות החודשיות הינה לעשות שימוש בכלי פשוט ויעיל: מחשבון ביטוח מקוון. בלי בירוקרטיה, בלי ניירת ובלי לבזבז זמן! 

מחשבון ביטוח – על קצה המזלג

מחשבון ביטוח הוא כלי עזר המאפשר לבדוק בקלות ובמהירות האם הפרמיה החודשית על כיסויים כאלו ואחרים – אינה חורגת מהעלות המקובלת בשוק. בנוסף, מחשבון ביטוח משמש ככלי השוואתי לצורך בדיקת תעריפיהן של חברות ביטוח שונות. עפ"י רוב – מחשבון הביטוח הינו שירות נגיש אשר מוצע לציבור הרחב באופן חינמי לחלוטין.   

וכעת – נציג ונדבר על 3 סוגי הפוליסות החשובות והמשפיעות על חיינו ועל איך ננתח אותן בצורה חכמה בעזרתם של מחשבוני ביטוח.

מחשבון ביטוח חיים

ביטוח חיים הינו הסכם התקשרות הנעשה מול חברת הביטוח אשר נועד להבטיח פיצוי ליורשים במקרה של פטירת המבוטח (נקרא גם ביטוח 'ריסק'). כמו כן, ניתן לעשות ביטוח חיים עבור אובדן כושר עבודה או נכות מה שיכול להבטיח קצבה חודשית או סכום חד פעמי בגין מקרים כאלו.

גובה הפרמיה המשולמת תלוי בפרמטרים מגוונים. למשל:

1) תחום העיסוק של המבוטח.

2) מגדר (נשים חיות יותר מגברים).

3) רקע רפואי (האם סובל ממחלה כלשהי?).

4) גיל (גורם סיכון משמעותי).

5) האם מעשן/לא מעשן (גורם סיכון משמעותי).

6) משקל (גורם סיכון משמעותי).


ועוד…

כיצד מחשבון ביטוח עוזר לכם בניתוח של פוליסת חיים? 

מחשבון ביטוח עבור פוליסת חיים יאפשר לכם לבדוק בקלות ובפשטות: האם וכמה כסף תוכלו להוזיל על הפרמיה החודשית. כדי לספק תשובה לכך, המחשבון מסתמך על שני דברים:

הראשון – נתונים שאתם מזינים אליו כגון גיל, סטטוס עישון, עלות פרמיה קיימת, אזור מגורים ועוד.

השני – שקלול מערכת מתקדם עבור נתונים כגון: עדכון תעריפים בחברות הביטוח, תקנות ורפורמות של משרד האוצר והסתמכות על ביג דאטה של מקרי הוזלה ביטוחיים. 

מחשבון ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הינו הסכם התקשרות מול חברות ביטוח או קופות חולים שמטרתו היא להבטיח כיסויים ספציפיים עבור הוצאות רפואיות שונות: ניתוחים, אביזרים רפואיים, אשפוז ממושך, נסיעה באמבולנס, טיפולים מיוחדים בחו"ל ועוד. מלבד זאת, כל אזרח בישראל זכאי לביטוח בריאות ממלכתי מתוקף 'חוק ביטוח בריאות ממלכתי התשנ"ד – 1994'. ביטוח זה מבטיח שירותי בריאות בסיסיים אשר מכוסים על ידי המדינה במסגרת 'סל הבריאות'.

כיצד מחשבון ביטוח עוזר לכם בניתוח של פוליסת בריאות? 

בדומה למחשבון ביטוח עבור פוליסת חיים, מחשבון ביטוח עבור פוליסת בריאות יכול לנתח ולבדוק עבורכם: בכמה תוכלו להוזיל את גובה הפרמיה החודשית בהסתמך על ניתוח מערכתי מתקדם ועל נתונים אישיים שאתם מזינים במערכת. 

מחשבון ביטוח חיים למשכנתא

כשמו כן הוא, ביטוח משכנתא הינו ביטוח ייעודי אשר מיועד לנוטלי משכנתאות. כידוע, משכנתה היא הלוואה אשר לוקחים בבנק והיא עשויה להגיע לסכומים שבין כמה מאות אלפים ועד ללמעלה ממיליון שקלים. כדי לדאוג שתהיה להם "תעודת ביטוח", הבנקים מחייבים את כל מי שלוקח משכנתה לרכוש ולהצטרף לביטוח חיים למשכנתא – פוליסה ייעודית אשר אומרת את הדבר הבא: במקרה פטירה של אחד המבוטחים חברת הביטוח תפרע את יתרת המשכנתא והמבוטחים האחרים ישתחררו ממנה. כמו כן, ביטוח המשכנתא מורכב 'מביטוח מבנה' – כיסוי ייעודי עבור מקרי נזקים לדירה כגון סופה, שריפה, רעידות אדמה, נזקי טבע וכו'. 

כיצד מחשבון ביטוח עוזר לכם בניתוח של ביטוח חיים למשכנתא? 

מחשבון ביטוח עבור ביטוח חיים למשכנתא יכול להוות אינדיקטור לתשלומי פרמיות גבוהות מדי. איך תדעו? לאחר שתזינו את סכום המשכנתא הקיימת, המערכת תדע להציג את עלות הפרמיה הכדאית ביותר.  

מעוניינים להמשיך ולחקור כיצד ניתן להוזיל את עלויות הביטוחים ולשפר את תנאיי הכיסוי? הכתבה הבאה היא עבורכם.
לחצו כאן למעבר לכתבה על כפל ביטוחים.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם

צור קשר