רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מהו ביטוח לכלב? ולמה כדאי לרכוש אותו? 5 דקות ואתם שולטים בנושא!

גיא בכר
5 ביולי 2021
ביטוח לכלב

אין זה סוד שחיית המחמד היא חלק מרכזי מחיינו, ובאופן טבעי מתווספות לגידול שלה חששות רבות, ובעיקר לפן הבריאותי. כמו שאנו מבטחים את בני המשפחה בביטוח בריאות (אפילו בסיסי דרך קופות החולים), עלינו לבטח גם את חיית המחמד, הרי כולנו יודעים כמה יקרים טיפולים רפואיים אצל וטרינר. אז מהן הסיבות לרכוש ביטוח לכלב? מה הביטוח כולל? ואיך זה עובד? כל הפרטים בכתבה הבאה!.

מהו ביטוח לחיות מחמד?

שוק מוצרי הביטוח הולך ומתקדם ומאפשר לנו ליהנות משקט נפשי בכל הקשור ללקיחת סיכונים, אם זה כיסוי לתאונות אישיות, לרכב, לבריאות שלנו, לנסיעות לחו"ל וכמובן הגיע גם לחברנו ההולכים על ארבע. מי שביקר לאחרונה אצל וטרינר, יודע היטב כמה יקר אפילו ביקור בודד במרפאה, סוג של הוצאה פתאומית שיכולה להסתכם במאות שקלים, ואף במקרים של גילוי מחלה או פציעה – להגיע לאלפי שקלים.

כאן ביטוח בריאות לכלב או לחתול נכנס לתמונה, ומאפשר לנו ליהנות משקט נפשי ולדעת שברגע שנזדקק לטיפול רפואי, נוכל לקבל החזר מלא בהתאם לתנאי הפוליסה והנספחים השונים. חשוב לציין שחיות המחמד שלנו זקוקות לטיפולים שונים במהלך חייהן כמו: בדיקות רפואיות, חיסונים, ובמקרים לא צפויים כמו חלילה פציעה, נשיכה, מחלה וכו', שעל פי רוב טיפולים אלה יקרים מאוד ולעיתים כוללים גם מתן תרופות יקרות מאוד.

איך ניתן לעשות ביטוח לכלב? האופציות הקיימות בשוק

כיום קיימות שתי אופציות לביטוח כלבים:

  1. פחות ביטוח אלה יותר 'מנוי' אצל וטרינר
  2. לבטח דרך סוכנות ביטוח או דרך חברות ביטוח שונות המציעות ביטוח לחיות מחמד.

כמובן ששתי האופציות מעולות, הרי הטיפולים לחיות מחמד יקרים מאוד, אך עדיין יש הבדל בין השניים, ולכן רגע לפני שמבטחים את הכלב או החתול, כדי להכיר את ההבדלים ולדעת מה כל ביטוח או מנוי באמת נותן לנו.

ההבדלים בין מנוי אצל וטרינר לבין ביטוח לכלב בסוכנות ביטוח

כשהתחילו לצוץ ביטוחים שונים לחיות מחמד אצל סוכנויות וחברות ביטוח, הווטרינרים השכונתיים לא נותרו מאחור והחליטו לתת ללקוחות שלהם גם סוג של ביטוח, אבל לא ממש כי הוא יותר מנוי. בואו נראה מה ההבדל בין השניים:

השירות הניתן

במקרה של רכישת ביטוח דרך חברת ביטוח, אתם עובדים עם תנאי פוליסה ברורים הכוללים שירותים קבועים שאגב ניתנים אצל כל וטרינר (בהתאם לתנאי הפוליסה), לעומת מנוי שעושים רק אצל הוטרינר המקבל או אצל רשת המרפאות הספציפית שבה יעשה המנוי. אם כך, במקרה של תביעה, בחברת ביטוח תקבלו גב חזק וחברה שמטפלת בכם, בעוד אצל וטרינר מדובר בחוזה שיכול להיות שהוטרינר יתחמק מאחריות, או לחלופין יסגור את המרפאה שגם זה אופציה שיכולה להיות.

ניצול הביטוח

כאמור, כאשר רוכשים ביטוח אצל וטרינר, ניתן לקבל שירות רק במרפאה הספציפית. במקרה לדוגמה של מעבר דירה, תאלצו לבטל את הפוליסה, או אם הייתם בעיר אחרת או בחופשה עם חיית המחמד, תצטרכו לגשת לוטרינר אחר ושם כמובן הביטוח לא יהיה תקף. דבר נוסף, במידה והנכם זקוקים לטיפול מיוחד אצל וטרינר מומחה, תאלצו גם אז לגשת למרפאה אחרת, או אם תרצו ניתוח אצל רופא ספציפי הדבר בעייתי וגם כאשר תאלצו לקבל רפואת חירום בשעות הלילה או בסופ"ש שייתכן והוטרינר אינו מקבל. אם כך, כאשר רוכשים ביטוח לחיות מחמד אצל חברת ביטוח, לרוב ניתן לגשת לכל וטרינר ברחבי הארץ (או לחלופין לגשת למאות מרפאות בפריסה ארצית) ולקבל שירות, ולאחר מכן לתבוע החזר בהתאם לתנאי הפוליסה.

אז מה מכסה ביטוח לחיות מחמד או ביטוח לכלב?

ישנם סוגים שונים של ביטוחים, ולכן מומלץ לבצע סקר שוק בין החברות השונות על מנת לבחון את הכיסויים ולבחור את הפוליסה שמתאימה לכם בדיוק. אולם, חשוב לדעת שישנן פוליסות המכסות טיפולים שגרתיים לחיות המחמד כמו חיסונים, טיפולים שגרתיים וביקור במרפאה, ולא מכסות מקרים מורכבים יותר כמו ניתוחים, סרטן ומחלות קשות נוספות. אם כך, בעת רכישת הביטוח, העדיפו לרכוש פוליסה המכסה מקרים שאינם שגרתיים כמו תאונות, נשיכות, פציעות, מחלות קשות, תרופות ועוד.

כמה עולה לעשות ביטוח לכלב?

מחירי ביטוח בריאות לכלבים ולחתולים משתנים על פי מנעד נתונים כמו גיל הכלב, מצבו הבריאותי, הגזע. וכו'. אנחנו חלילה לא גזעניים, אבל ישנם גזעים שונים וחלקם מגיעים עם מחלות גנטיות שונות. על פי רוב, הביטוח אמור לנוע סביב 100-150 שקלים לחודש ומקבלים כיסוי עד סכום שנתי מסוים לטיפולים ותרופות לדוגמה סביב 15,000-20,000 שקלים, תלוי בתנאי הפוליסה. רק נציין שכל ביקור שמרפאה יכול להסתכם במאות שקלים, כך שבהחלט מדובר על ביטוח חיוני מאוד, במיוחד אם מדובר על כלב בוגר. אם כן, אין ספק שיפה שעה אחת קודם, ולכן עדיף לבטח את הכלבים והחתולים כבר בגיל צעיר. 

איך ניתן לרכוש ביטוח לכלב?

פשוט מאוד. אפשר לפנות לסוכנויות ביטוח המציעות ביטוח בריאות לחיות מחמד, או לפנות לחברות ביטוח עצמן המציעות את ביטוח זה. אפשר כמובן לפנות לסוכן ביטוח המשפחתי ולברר עלויות, או לחפש במנוע של גוגל שוודאי יתן לכם מגוון אפשרויות לבחירה.

אז מהן הסיבות לבטח את חיית המחמד כבר עכשיו?

רק בעלי כלבים וחתולים יודעים עד כמה חיית המחמד הופכת להיות בן או בת משפחה, ולכן אם אנחנו מבטחים את הרכב שלנו, את הילדים שלנו – גם לחיית המחמד ההולכת על ארבע מגיע ביטוח שיגן עליה (וגם על הכיס שלכם).

טיפולים רפואיים לחיות מחמד הם עסק יקר

כן, טיפול רפואי הוא עסק יקר, ואנחנו לא מדברים על חיסונים תקופתיים, אלא על טיפולים רפואיים מורכבים כמו ניתוחים, צילומי רנטגן, בדיקות רפואיות, תרופות, בדיקות במעבדה וכמובן אשפוזים שעולים עשרות שקלים ליום אשפוז בודד. רק נציין שטיפולים אלה במקרה של מחלה או פציעה יכולים להסתכם באלפי שקלים, ולכן תמורת 100-150 שקלים לחודש תוכלו ליהנות משקט נפשי.

ביטוח חוסך דילמות מיותרות

פעמים רבות בעלי כלבים מוצאים עצמם במקרים של הוצאות רפואיות מול שוקת שבורה, הרי מצד אחד חיית המחמד יקרה להם מכל, ומצד שני עלות הטיפולים גבוהה ולא תמיד יש באפשרותם לממן טיפולים יקרים המגיעים לאלפי שקלים, ולכן הביטוח חוסך דילמות ושברון לב.

הרפואה המתקדמת יקרה

הרפואה מתקדמת משנה לשנה ויוצאים עוד ועוד טיפולים נגד מחלות שונות, כמו גם אביזרים שונים ותרופות, וכידוע הרפואה בתחום הווטרינריה יקרה מאוד, וודאי תרצו את הטוב ביותר עבור חיית המחמד שלכם, כך שזוהי עוד סיבה לבטח את הכלב בביטוח בריאות לכלבים.

הגנה מפני מחלות ופציעות לא צפויות

ביטוח בריאות לחיות מחמד מכסות שורה של מחלות קשות שהטיפול להן יכול להיות ממושך מאוד ויקר כמו כלבת, לפטוספירוזיס, כיב בעיניים שנפוץ מאוד, סרטן, אפילפסיה, דלקת כבד, פארבו וירוס,  סוכרת, פריצת דיסק והרשימה עוד ארוכה. מעבר לכך, הביטוח מכסה אם חלילה הכלב נפצע או ננשך, הרי בשבריר של שנייה הכלב יכול חלילה להידרס על ידי רוכב אופנים או לקפוץ ולשבור רגל או יד, ולכן תמיד כדאי להיות מכוסים ושלא נזדקק.

אנחנו מקווים שהפקתם ערך מהמאמר!
מודים לכם על הקריאה ומקווים שנהניתם לא פחות מאיתנו, פורטל "שמענו".
אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר ולגלות על עוד נושאים פיננסיים חשובים, פורטל החדשות שמענו דוגל בצרכנות פיננסית חכמה ומתמקצע בעיקר בתחומי הטבות מס, ביטוחים (לכל סוגם), משכנתאות, פיננסים והשקעות, וזכויות אזרחי ישראל למיניהן.

"שמענו" – עושים סדר בשמועות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם

צור קשר