רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ביטוח דירה – האם מדובר בביטוח חשוב ומה הוא כולל בתוכו?

גיא בכר
19 באפריל 2021
ביטוח דירה

כ-66% מהישראלים בעלים על דירתם ולכן הכנו בעבורכם כתבה מלאה על ביטוח דירה, מה הוא כולל בתוכו, למי הוא מתאים, והכי חשוב – השוואה בין חברות הביטוח.

בעבור רוב האזרחים דירה היא הנכס המשמעותי ביותר שבבעלותם. כנכס כה חשוב וקריטי חשוב מאוד לבטח אותו ולשמור על ערכו מבחינה כלכלית ולהגן על קורת הגג. במאמר הקרוב תקבלו את כל המידע על ביטוח דירה ומה חשוב בעת רכישת ביטוח דירה:

ביטוח מבנה

ביטוח תכולת דירה
ביטוח דירה צד ג'
ביטוח דירה שכורה
ביטוח לעובדי משק בית
השוואת מחירים בין חברות הביטוח

יאללה, יצאנו לדרך!

אילו סוגי נזקים מכוסים בביטוח דירה?

ביטוח דירה אמור לספק לכם סיכוי והגנה מקיפה לכל תרחיש שיכול לקרות לבית שלכם.
במידה ונגרם נזק למבנה, במידה ונגרם נזק לתכולה של הבית ולרכוש שלכם ובמידה ונגרם נזק לגוף ולרכוש
של אדם ששהה בביתכם והתרחיש קשור לביתכם (אדם שהחליק בכניסה, או עציץ שנפל למישהו על הראש).

ביטוח מבנה

כשמו הוא, מספק כיסוי ביטוחי ופיצוי כספי במקרה ונגרם נזק למבנה, קירות הבית, תוספות כמו מרפסות וכו..
להלן כמה דוגמאות:
מקרים כגון נזקי אש – פגיעות ברק, שריפה, התלקחויות כאלו ואחרות.
מקרים של נזקי טבע כמו סערות והצפות קשות, רעידות אדמה וכו..
תאונות הנובעות מגורמים חיצוניים כמו התנגשויות כלי רכב בבניין, נפילת כלי טיס, פריצות ונדליזם..
נזקי צנרת ומים – המקרים השכיחים ביותר כמו דליפת מים ממתקני האינסטלציה, סדק או פיצוץ בצינורות, דוד שניזוק והציף את הבית וכו…
ביטוח מבנה מכסה נזקי מים וצנרת ויפצה את המבוטח עבור עלות תיקון ונזקים.

ביטוח תכולת דירה

מספק כיסוי ביטוחי עבור רכוש שנמצא בדירה ונפגע עקב אירוע שהתרחש בדירה או מחוץ לה – נזקי אש, סופה ושיטפון, פיצוץ, התנגשות במבנה וכמובן פריצות וגניבות ופגיעה בזדון ברכוש.

בעת רכישה של ביטוח תכולת דירה, הנכם מצהירים על חפצים ופריטים יקרי ערך שתרצו לבטח, על הריהוט בדירה: מכשירי חשמל, טלוויזיות ומחשבים. בביטוח תכולה תוכלו לבחור לבטח גם חפצים שיוצאים לא פעם מהבית כמו מחשב נייד או גם אופניים.

ביטוח דירה צד ג'

ע"פ חוק, אתם אחראים על מה שקורה בנכס שלכם וכל נזק שנגרם לצד ג'(מישהו שלא קשור אליכם) או לרכוש שלו עלול לגרור אחריו הוצאות כבדות בדמות תביעות.
ביטוח דירה צד ג' מעניק לכם הגנה במקרה שבו אדם או רכוש של אדם נפגע עקב אירוע שהתרחש בביתכם.

גם נזקים לרכושו של אדם צד ג' עלולים לקרות עקב אירועים אצלכם בדירה – שריפה שהתחילה אצלכם בדירה והציתה את הדירה הסמוכה וגם רכב שחנה מתחת לחלון ממנו נפלה צידנית שלכם, ותודה לאל שאיש לא נפגע. ביטוח צד ג' נועד לכסות את הנזקים הללו.

ביטוח דירה שכורה

בערך ⅓ מהישראלים גרים בדירה שכורה – ולכל דירה יש בעלי דירה. ביטוח דירה שכורה מגן הן על השוכר והן על המשכיר מפני נזק. הדרך הטובה ביותר למשכיר להבטיח את שלמות הנכס ומרכיביו היא ביטוח דירה – היות והוא לא נוכח בנכס ברוב הזמן ואין לו שליטה על המתרחש בה.

עבור השוכר, שכל רכושו בדירה השכורה לרוב, ביטוח תכולה הוא הגנה חשובה שתאפשר לו לאבטח את עצמו מפני נזקים אפשריים שיגרמו לחפצי ערך במיוחד שאין מדובר בנכס שלו.

ביטוח דירה לעובדי משק בית

עובדי משק בית כגון – עוזרות בית, מטפלות בילדים, מטפלות בקשישים, עשויים להגיש תביעה כנגד המעסיק במידה וייגרם להם נזק גופני או מוות כתוצאה מתאונה וכן מחלה שקורים תוך כדי ועקב עבודתם. כל זאת מעבר לתשלום שישלם המוסד לביטוח לאומי.

מהות התביעה הינה פיצוי נזיקין והעובד הנפגע זכאי לתבוע ולקבל פיצוי, בגין נזקים מיוחדים כגון: הפסד השתכרות, עזרה מכל סוג שהוא בשכר או בשווה שכר, הוצאות רפואיות מכל סוג, הוצאות נסיעה וכן בנוסף בגין נזקים כלליים כגון כאב וסבל, אובדן השתכרות עתידי, הוצאות רפואיות לעתיד, הוצאות נסיעה לעתיד, עזרה בעתיד מכל סוג ומין כולל עזרת בעלי מקצוע, סיעוד וכיוצ"ב.

במיוחד למקרים אלו קיים ביטוח דירה לעובדי משק בית. במידה ועובד יגיש תביעה כנגד המעסיק עקב פציעתו או עקב מחלה או מוות, תעניק הפוליסה לביטוח דירה למעסיק גם הוצאות להגנה משפטית עקב תביעה לפיצויים וגם תשלום פיצויים לעובד שנפגע.
לפי פקודת הנזיקין, (נוסח חדש) תשכ"ח – 1968 המעסיק הוא זה האחראי לכל פגיעת גוף שעשויה להיגרם לעובד משק הבית במהלך עבודתו ועקב כך מחויב לפצות אותו בהתאם.

ביטוח דירה השוואת מחירים

עברנו על הסוגים השונים ומה הרכיבים של ביטוח דירה, כעת ניתן לכם את חברות הביטוח המובילות לביטוחים אלו, תפקידכם להתקשר ולבצע סקר שוק מעמיק מבין שלל החברות.
אין נכון או לא נכון אלא משתלם!

חברת הפניקס

חברת AIG

חברת כלל

חברת ביטוח ישיר

חברת מגדל

לסיכום, אנחנו מקווים שעזרנו ועשינו לכם מעט סדר בנושא ביטוח דירה.
לכל שאלה ובעיה מומחי "שמענו" ישמחו לעמוד לשירותכם!

לפני שאתם מתקדמים עם לקיחת ביטוח לדירה, נשמח להזמין אתכם לקרוא את המדריך המלא על נטילת משכנתא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

צור קשר