החזרי מס

בירור יתרה קרן השתלמות

קרן השתלמות הופכת אטרקטיבית יותר ויותר ככל שהזמן עובר, מה שמעלה את החשיבות של בירור יתרה אחת לתקופה מסוימת. עם זאת, לא כל מי שיש להם קרן פעילה אכן יודעים כיצד לברר את היתרה או מה ההבדל בין הבדיקה המתבצעת ישירות מול הגוף המנהל לבין בדיקה כללית באתר "הר הכסף" של משרד האוצר והמסלקה הפנסיונית.

בירור יתרת קרן השתלמות דרך "הר הכסף"

תוכן עניינים

  בירור יתרה בלי למשוך את הכסף מקרן השתלמות

  אחד היתרונות הגדולים של קרן השתלמות בא לידי ביטוי כאשר לוקחים הלוואה. נטילת הלוואה על חשבון קרן השתלמות יכולה להיות פתרון מעולה, כי היא מאפשרת לנו להשיג תנאים מעולים מהגוף המלווה. אז במקום למשוך את הכסף, להפסיק את הצבירה ולספוג את מניעת הטבות המס – אנחנו יכולים לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות ולהשתמש בכסף לכל מטרה.

  הסיבה לכך שהתנאים בהלוואה על קרן השתלמות טובים יותר לעומת הלוואות אחרות קשורה לערבות שהגוף המלווה מקבל: היות והגוף המלווה יודע שיש את הכספים בקופה ושהוא יכול במידת הצורך להשתמש בהם, אם למשל לא נחזיר את ההלוואה במועדים שאליהם התחייבנו מראש, סביר להניח שלא תהיה לו בעיה להציע לנו אותה בתנאים מעולים.

  מבחינה כלכלית, הדגש צריך להיות לפיכך על בדיקה לגבי מה היתרה הקיימת בקרן ההשתלמות ומה זה אומר מבחינת ההלוואה שאותה מותר לנו לקבל. כך לדוגמא קיימת תקרה מסוימת בנוגע לסכום שעליו ניתן לקבל הלוואה, אז חשוב שנברר את היתרה שלנו אחת לתקופה מסוימת ונישאר עם אצבע על הדופק.

  אפשרויות על בירור יתרה

  הפעולה הטכנית של בירור יתרה קרן השתלמות היא פשוטה וזמינה מכפי שנהוג לחשוב. מבחינת החוק למשל, כל גוף שמנהל עבורנו קרן השתלמות מחויב לשלוח אלינו דיווח תקופתי. נכון להיום, הגופים המנהלים שולחים לכל חוסך דוחות רבעוניים ועוד דוח שנתי של קרן ההשתלמות. הדוח הרבעוני מאפשר לנו לבצע את המעקב השוטף, בעוד הדוח השנתי הוא כלי שבו משתמשים כדי להשוות בין ביצועים על טווח של כמה שנים ברצף. 

  את הדוחות האישיים שמאפשרים לנו לברר מה היתרה הנוכחית שלנו בקרן ההשתלמות אנחנו אמורים לקבל בדואר רגיל או בדואר אלקטרוני. בשביל לקבל דואר אלקטרוני ולא דואר רגיל, עלינו לבקש את זה מהגוף המנהל עבורנו את הקרן. במקביל, הדוחות השונים אמורים להיות זמינים עבורנו 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע באתר האינטרנט ובחשבון האישי.

  מעקב אחר יתרה בחסכונות פנסיוניים

  המטרה של קרן השתלמות היא לצבור רווחים ותשואה. היתרון באפיקי חיסכון מן הסוג הזה בא לידי ביטוי באפקט של ריבית דריבית, כאשר כל הרווחים צוברים גם הם את הריבית. המשמעות מבחינה כלכלית היא שככל שעובר הזמן, קרן ההשתלמות רק הולכת והופכת אטרקטיבית יותר.

  בנוסף, מעקב אחר יתרה מתבצע בחסכונות פנסיוניים על מנת לאפשר לנו לתכנן את העתיד הכלכלי של בני המשפחה. בטווח הקצר, נרצה למשל לדעת כמה כסף יש לנו בכל אפיק חיסכון על מנת לדעת מה המשאבים שעומדים לרשותנו בעת צרה או חלילה אם נצטרך למשוך אותו באופן מיידי. בטווח הארוך, השאיפה היא לייצר מספיק חסכונות שיאפשרו לנו לצאת לפנסיה בראש שקט. אז על מנת שהתכנון הפיננסי יהיה מבוסס ומשכנע, עלינו לברר את היתרה בחסכונות הקיימים.

  כניסה לחשבון האישי

  כל חוסך שיש לו קרן השתלמות צריך להחזיק בפרטים המזהים המאפשרים לו להיכנס לחשבון האישי באתר האינטרנט של הגוף המנהל. אין משמעות לשאלה אם הקרן נזילה או לא, כי המעקב אחרי החשבון האישי לא משפיע על הביצועים. מנגד, יש חברות שמאפשרות להיכנס אל האזור האישי ולבצע פעולות מסוימות – כמו למשל להחליף מסלולי השקעה, להפקיד עוד כספים לקרן השתלמות עבור עצמאיים וכן הלאה.

  כניסה לחשבון האישי לצורך בירור יתרות יכולה להתבצע עם שם משתמש וסיסמא. כמו כן, בחלק מהמקומות יש אפשרות לבצע את ההזדהות על בסיס מספר תעודת זהות ולאחר מכן הזנה של מספר טלפון. לאחר הזנת הפרטים נשלח סמס לאימות ובו קוד, שמכניסים בחזרה לשדה המתאים באתר כדי לבצע את הכניסה לחשבון האישי. יש להיזהר מהעברת הפרטים המזהים לגורמים אחרים.

  מאפיינים מיוחדים של קרן השתלמות והשפעתם על בירור יתרה

  אבל האמת היא שקיימים הבדלים בין האופן שבו כדאי לנו לעקוב אחרי סוגים שונים של אפיקי חיסכון. בכל הנוגע לאפיקים שהמטרה שלהם היא חיסכון לטווח קצר לדוגמא, השאיפה היא להתמקד בתשואה כדי לפעול מהר ולבצע התאמות ושינויים. אבל אם מדובר על אפיקים לטווח ארוך, כמו קרן פנסיה או קופת גמל להשקעה, הבירור יתבצע בעיקר לקראת מועד הפרישה.

  לשם השוואה, המאפיינים של בירור יתרה קרן השתלמות הם אחרים לגמרי. קודם כל, מדובר מלכתחילה על אפיק שמטרתו היא חיסכון לטווח בינוני. זהו למעשה אפיק החיסכון היחיד לטווח הבינוני שניתן לקבל בגינו הטבות מס משמעותיות, כמו פטור ממס רווחי הון שעומד נכון להיום על לא פחות מ-25%.

  כמו כן, בירור היתרה באפיק חיסכון מהסוג של קרן השתלמות חשוב משום שיש הבדל משמעותי בין קרן נזילה ללא נזילה. אם הקרן נזילה, זה אומר שניתן למשוך ממנה את הכספים ולקבל את הטבות המס. אבל אם הקרן לא נזילה, סביר להניח שנרצה להשאיר שם את הכסף כדי לא לאבד את הזכויות להטבות מס ועל מנת לא להפסיק את הצבירה.

  השוואה בין בירור יתרה מול הגוף לבין היתרה במסלקה הפנסיונית

  חוסכים מכל החברות והגופים המנהלים יכולים לברר את יתרת החסכונות הפנסיוניים שלהם גם בכלי ציבורי ומשותף: אתר האינטרנט "הר הכסף" של משרד האוצר והמסלקה הפנסיונית. הוצאת המידע מהאתר לא כרוכה בתשלום, היא לא דורשת ידע טכני מסובך והיא זמינה באופן מיידי.

  אתר הר הכסף מאפשר לקבל מידע על חסכונות פנסיוניים שונים, לרבות קופות גמל, קרנות השתלמות, קרנות פנסיה ועוד. היתרון הוא שמרכזים את כל המידע תחת קורת גג אחת, מה שיכול לעזור מאוד לשכירים שעובדים בכמה מקומות או לעצמאיים שהם גם שכירים. בנוסף, אתר הר הכסף מספק את המידע באופן ניטרלי ומאפשר להשוות בין הביצועים של הקרנות והחברות.

  מידע שקיים בדוחות על בירור יתרות

  הדוחות שנשלחים אלינו אחת לתקופה מסוימת על ידי הגופים שמנהלים עבורנו את קרנות ההשתלמות לא כוללים רק את היתרה. מלבד היתרה בקרן ההשתלמות, אנחנו יכולים להסתכל על הדוחות כדי לראות כמה דמי ניהול נגבו מאיתנו, מה הייתה התשואה במסלול ההשקעה שבחרנו, מהם פרטי ההפקדות מבחינת סכומים ותאריכים ועוד.

  סך היתרות לתקופה וכל יתר המידע אמורים לאפשר לנו לקבל החלטה מושכלת לגבי המשך ההפקדות אל קרן השתלמות מסוימת. על בסיס המידע שנקבל גם נוכל לבחור האם לבצע פעולות מסוימות, בין אם באותה קרן השתלמות או אחרי ניוד שלה לגוף מנהל אחר.

  תדירות מומלצת של בירור יתרה

  באופן עקרוני לא אמורה להיות מגבלה על התדירות של בירור יתרה. אפשר להסתפק בדוחות הרבעוניים או השנתיים שנשלחים אלינו על ידי הגופים שמנהלים את קרנות ההשתלמות, אבל ניתן גם להיכנס לאתרי החברות או לאתר "הר הכסף" ולקבל את המידע הזה עצמאית.

  הדבר החשוב הוא להיזהר מביצוע פעולות מיותרות – כמו למשל החלפת מסלולי השקעה לפני שבודקים את האלטרנטיבות. מנגד, כן כדאי לנצל את המועד של בירור יתרה על מנת לברר כמה דמי ניהול אנחנו משלמים והאם יש טעם להתמקח עליהם עם החברה שמנהלת עבורנו את הכסף. במידה ואנחנו מרוצים מהשירות והתשואה אבל דמי הניהול גבוהים מדי, ייתכן ומשא ומתן כזה יהיה פתרון טוב יותר מאשר לנייד את כל הקופה לגוף השקעות אחר.

  אולי יעניין אותך קרנות השתלמות

  plus

  למי מיועדת קרן השתלמות?

  קרן השתלמות יכולה להיפתח על ידי כל עובד עצמאי מיד עם פתיחת העסק. אצל עובדים שכירים, ההחלטה האם לפתוח קרן השתלמות היא של המעסיק.

  plus

  מה היתרונות של קרן השתלמות?

  קרן השתלמות הופכת לנזילה אחרי 6 שנים לכל מטרה או אחרי 3 שנים ממועד הפרישה או לצרכי השתלמות ולימודים. כאשר הקרן נזילה, ניתן למשוך ממנה את הכספים בלי לשלם מס רווח הון של 25%.

  plus

  מתי אפשר להפקיד כספים לקרן השתלמות?

  עצמאי יכול להפקיד כספים לקרן השתלמות מתי שהוא רוצה, בעוד שכיר יכול לעשות את זה כל חודש.

  plus

  מהם דמי הניהול על קרן השתלמות?

  הסכום המקסימאלי שמותר לגבות על ניהול קרן השתלמות הוא 2%.

  השוואת קרנות השתלמות

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  סרטונים של המומחים שלנו

  האלטרנטיבה לפיקדון הבנקאי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  אגרות חוב – חנן מיכה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  למה צריך מתכנן פיננסי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  תשואות בקרנות השתלמות, גמל ופנסיה – השוק האמריקאי VS השוק הישראלי – עוז אספיר
  לחצו לצפייה
  הגדלת התשואה במוצרים פנסיונים – קרנות השתלמות, גמל ופנסיה – עומרי זכריה
  לחצו לצפייה
  ×
  להגדלת תשואה בקרן
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  השוואת קרנות השתלמות

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  נשמח לעזור לך!

  זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
  במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

  1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

  2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

  לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

  נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]