החזרי מס

מה זה קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון לטווח בינוני שיש לה שורה ארוכה של יתרונות גם עבור עצמאיים וגם עבור שכירים. הקרן מיועדת לשכירים ועצמאיים, מקנה פטור ממס על רווחי הון לפי תקרת הפקדה שמתעדכנת אחת לשנה וצוברת כספים שאותם ניתן למשוך מהחשבון לאחר 6 שנים ממועד ההפקדה הראשונה. כמו כן, במקרים שבהם העמית מגיע לגיל פרישה קיימת אפשרות של משיכת הכספים כבר אחרי 3 שנים ממועד ההפקדה הראשונה. 

תוכן עניינים

  מהי קרן השתלמות מבחינת הטבות מס?

  קרן השתלמות מציעה הטבות מס מסוימות המבדילות אותה מאפיקי חיסכון אחרים. שלא כמו מכשירי חיסכון מסוימים שבהם ניתן לגשת באופן שוטף לכספים, קרן ההשתלמות מחייבת תקופת המתנה מסוימת שעומדת לרוב על שש שנים. תקנה זו מבטיחה שהכספים יישארו בחיסכון למשך זמן מינימלי ומציעה פוטנציאל לצמיחה משמעותית יותר. במקרים חריגים מסוימים, משיכה זו פטורה ממס מותרת אפילו לאחר פרק זמן מופחת של שלוש שנים. בכל מקרה, לאחר תקופות אלו, אחד היתרונות העיקריים שלה נכנס לפעולה: היכולת למשוך את הסכום שנצבר ללא מס. 

  מהי תקרת ההפקדה לקרן השתלמות?

  החל משנת 2016, זוהי תוכנית החיסכון ההון הבלעדית בישראל המאפשרת משיכות ללא מס, כולל רווחים ריאליים. זאת בתנאי שהתשלומים הנזקפים לא יעלו מדי שנה על תקרת ההטבות. נכון לשנת 2023, תקרת ההכנסה לשכיר שפטורה מזקיפת הכנסה (הכנסה שמחשיבים לצורך גביית ביטוח לאומי ומס הכנסה) עומדת על 15,712 ש"ח בשנה. לשם השוואה, תקרת הפקדה לצורך הטבות מס לעצמאי עומדת על 12,775.72 ש"ח ותקרת הפקדה מוטבת לעצמאי לפטור ממס רווח הון היא 19,920 ש"ח. 

  מהי קרן השתלמות הסבר מבחינת זכאות?

  קריטריוני הזכאות ודינמיקת ההפקדות מבהירים עוד יותר את ייחודה של קרן השתלמות. זה יכול להיפתח עבור כל עצמאי, המעניק לו אוטונומיה לבצע הפקדות. עבור עובדים שכירים, קרן השתלמות היא לעיתים קרובות חלק מתנאי העסקתם. עם זאת, הקמתו מותנית בשיקול דעתו של המעסיק, מה שאומר שלא לכל עובד עשויה להיות גישה אליו. לאחר תחילתו, מנגנון ההפקדה משתנה בהתאם לאופי העסקה. כאשר מדובר באנשים שכירים, הן המעסיק והן העובד מפרשים לקרן. לעומת זאת, אם בעל החשבון הוא עצמאי, האחריות הבלעדית לביצוע ההפקדות מוטלת על כתפיהם. 

  מזה קרן השתלמות לעומת קופת גמל להשקעה?

  תכונה ייחודית נוספת של קרן ההשתלמות, שאינה מצויה בכלי השקעה רבים אחרים כמו קופת גמל להשקעה, היא האפשרות להחיל ותק מקרנות ותיקות לחדשות יותר. הוראה זו עשויה להאיץ את מועד המשיכה, ולאפשר לבעלי חשבונות גישה מוקדמת יותר לחסכונותיהם. יתרה מכך, מנקודת מבט של מיסוי, עבור פלח העצמאים של האוכלוסייה, קרן השתלמות היא הוצאה מותרת. הכרה זו מעניקה רובד נוסף של הטבה פיסקלית, מה שהופך את קרן ההשתלמות לאופציה אטרקטיבית עבור אלה המעוניינים לייעל את השלכות המס שלהם.

  מה ההבדל בין קרן השתלמות לשכירים ועצמאים?

  קרן השתלמות הינה כלי המאפשר צבירת כספים אשר לאחר תקופה של שש שנים ממועד ההפקדה הראשונית ניתן למשוך אותם ללא השלכות מס. התנאים נעשים נוחים עוד יותר כאשר עמית מגיע לגיל פרישה, כאשר תקופת המשיכה הזכאית מצטמצמת לשלוש שנים בלבד ממועד ההפקדה הראשונית.

  בכל הפקדה של עובד שכיר מתבצעת הפקדה תואמת על ידי המעסיק, תרומה המוטלת כולה על המעסיק. סכום נוסף זה אינו רק ברכה כלכלית לעובד אלא גם מהווה יתרון מס. היא נחשבת כהכנסה לעובד, אך פטורה ממיסוי על השכר, עד לגבול של 7.5% מהשכר החודשי. הדבר מחויב בתקרת השכר שתקפה לאותה שנת מס מסוימת. יתרה מכך, עם המשיכה, הסכומים גם פטורים ממס, מה שהופך אותו למועיל כפליים עבור החוסכים.

  כלי פיננסי זה אינו מוגבל רק לחיסכון לטווח ארוך או לתכנון פרישה. גם שכירים וגם עצמאים יכולים לרתום את קרן השתלמות למטרות חיסכון מגוונות. מבנה הקרן הוא כזה שבין אם עובד מבצע הפקדה במקביל להפקדת המעסיק או אם היחיד הוא עצמאי, הטבות הרווח נשארות פטורות ממס.

  מה זה קרן השתלמות במקרה של פטירת העמית?

  שיקול מכריע הוא המיסוי הנוגע לקרן השתלמות של יחיד שנפטר. מצב המס של הקרן נותר ללא שינוי עם פטירת העמית. לפיכך, כספים פטורים ממס נותרו כך בהעברתם למוטבים, ואלו שהיו חייבים במס ימשיכו להיות חייבים במס עבור המוטבים.

  יתרונות

  מכאן והלאה כבר אפשר לקבל לשאלה מה זה קרן השתלמות על מנת לשים דגש על היתרונות שלה. הנה לדוגמא כמה יתרונות משמעותיים של קרנות השתלמות ומה שעומד מאחוריהם עבור העמית השכיר או העצמאי:

  א. הלוואות כנגד קרן השתלמות בריביות נמוכות ובתנאי החזר נוחים יותר מהבנקים – הכסף שנמצא בקרן השתלמות הופך כאמור לנזיל רק אחרי 6 שנים מהמועד הראשון שבו הופקד הכסף, או אחרי 3 שנים מאותו מועד עבור גברים ונשים שיצאו לפנסיה. עם זאת, לכל אורך התקופה שבה מנוהלת קרן השתלמות אפשר לפנות לבנק או לחברות הביטוח ולקבל הלוואה בתנאים מעולים. הסיבה לכך שהבנקים מעניקים תנאים טובים לבעלי קרנות השתלמות היא שיש להם ערובה שהכסף יוחזר. 

  ב. פטור ממס גם אחרי הרפורמות במיסוי שוק ההון בישראל – מבחינה כלכלית, היתרון הכי גדול של קרן השתלמות הוא פטור ממס גם אחרי הרפורמות במיסוי שוק ההון בישראל. זה נכון להיום האפיק היחיד לחיסכון שלא לטווח ארוך שנותן פטור ממס. 

  ג. אין מגבלות על השימוש בכסף כאשר הוא נזיל – במקור, קרנות השתלמות הוקמו על מנת לממן השתלמויות לעובדים שכירים, עצמאיים וחברי קיבוצים. עם הזמן החלו הרשויות לגלות גמישות רבה יותר לגבי אופן השימוש בקרן השתלמות, כאשר כיום אין אף מגבלה על השימוש בכסף. מהרגע שבו הקרן הופכת להיות נזילה, ניתן למשוך מתוכה את מלוא הסכום ולהשתמש בו לכל מטרה.

  קרן השתלמות לעצמאיים

  אצל עצמאיים הנושא מעט מורכב יותר, כי הם צריכים לדאוג לעצמם מבחינת הפרשות לקרן השתלמות. היות ולא קיימת חובה כזו על פי החוק, כמו שיש למשל בקרנות פנסיה, רבים מהעצמאיים לא מנצלים את ההטבות של הפרשות לקרן השתלמות.

  עובד עצמאי רשאי להפקיד את מלוא הסכום השנתי לפי תקרת ההפקדות המזכה בפטור ממס או בבת אחת או בכמה מועדים שונים, לפי בחירתו. בשביל לעשות את זה, על העובד לפנות לקרן ההשתלמות עם תעודת עוסק ומסמכי זהות. 

  נכון להיום, הפקדות לקרן השתלמות לעצמאיים בגובה של עד 4.5% מההכנסה החייבת ובתקרה של 12.5 אלף ש"ח בשנה מוכרות כהוצאה מוכרת. מבחינת רווחים, כל הכספים שנצברו כתוצאה מתשואה של הקרן פטורים ממס רווחי הון כל עוד הסכום שהופקד לא עולה על 18,960 ש"ח בשנה, נכון ל-2022 וכל עוד הכספים נמשכו כאשר הקופה נזילה. 

  איך בוחרים את הקרן הכי משתלמת?

  אחרי שמכירים את המאפיינים המיוחדים של אפיקי חיסכון לטווח קצר, בינוני וארוך, קל יותר לבצע השוואת קרנות השתלמות ולנצל את היתרונות והטבות המס. בנוסף, כדאי לנצל את ההזדמנות על מנת להשוות בין הקרנות לפי פרמטרים אובייקטיביים:

  • דמי ניהול 
  • תשואה של הקרן ב-5 השנים האחרונות
  • מסלולי החיסכון
  • המלצות של לקוחות מרוצים

  קרן השתלמות לשכירים בתחומים שונים

  על אף המאפיינים הדומים שמאפשרים לענות על השאלה מה זה קרן השתלמות בצורה דומה גם לשכירים וגם לעצמאיים, יש עדיין כללים וחוקים שכל אוכלוסייה במשק צריכה להכיר. ספציפית אצל שכירים לדוגמא, יש לזכור כי הפרשת המעסיק לקרן השתלמות אינה מחויבת על פי החוק. מנגד, היא כן יכולה להיות חלק מהסכמים קיבוציים או צווי הרחבה שמחייבים את המעסיקים להפריש לקרן השתלמות.

  במקומות עבודה שבהם המעסיקים חייבים להפריש כספים עבור קרן השתלמות, זכאים להטבה הזו גם עובדי קבלן. הזכאות מתחילה חצי שנה (6 חודשים) מתום התקופה שנקבעה בהסכם הקיבוצי עבור העובדים הישירים וכדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע על מנת לוודא שההטבה מנוצלת. 

  מקרים מיוחדים נוספים שמשפיעים על הפקדה לקרן השתלמות עבור עובדים שכירים כוללים עובדי חברות ניקיון ותחזוקה, עובדי חברת שמירה ואבטחה ועובדים בענף הבנייה והשיפוצים. אצל קבלני שירותים בתחום הניקיון והתחזוקה למשל קיימת חובה על הפרשת כספים לקרן השתלמות עבור העובדים, בעוד אצל עובדי חברות שמירה ואבטחה הזכאות היא החל מנובמבר 2014 גם לעובדי המגזר הפרטי ומ-2013 לעובדי המגזר הציבורי. 

  אם מדובר על עובדים בחברות אבטחה לטיולים, הזכאות היא החל מהמשכורת של מרץ 2015. לשם השוואה, עובדי בניין שמוסמכים בתור מנופאים וגם מנהלי עבודה באתרי בנייה זכאים להפרשות כאלה החל מיום עבודתם הראשון.

  הבדלים בין קרנות השתלמות לבין אפיקי חיסכון אחרים

  גברים ונשים שתוהים מה זה קרן השתלמות בדרך כלל עושים את זה בהשוואה לאפיקי חיסכון אחרים. כאן צריך להזכיר את המאפיין המשמעותי והכי ייחודי של קרן השתלמות: משיכת הכספים על ידי העמית במועדים הרלוונטיים תהיה פטור לחלוטין מתשלום מס הכנסה גם עליהם וגם על הרווחים שהצטברו. 

  יתרה על כך, החוק בישראל מעודד שכירים ועצמאיים להפקיד לקרן השתלמות ומטיל לא מעט אחריות גם על המעסיק. לראייה, מעסיק שמנכה סכום מסוים מתוך שכר העובד עבור הפרשות לקרן השתלמות אך לא מעביר את הכספים בתוך 40 ימים מהמועד שבו היה חייב לשלם את השכר על פי החוק – עובר עבירה פלילית. 

  בגין עבירה פלילית מן הסוג הזה, המעסיק עלול למצוא את עצמו מול קנס או אפילו מאסר לתקופה ממושכת. זה ממחיש היטב את החשיבות של קרן השתלמות עבור המדינה ואת היחס שאפיקי חיסכון כאלה מקבלים מהרשויות.

  אולי יעניין אותך קרנות השתלמות

  שאלות ותשובות נפוצות

  plus

  איך אפשר לבדוק האם או איפה מתנהל עבורי חיסכון בקרן השתלמות?

  באתר הר הכסף של משרד האוצר.

  plus

  מה ההכנסה השנתית המקסימאלית לעצמאי שממנה ניתן להפריש לקרן השתלמות ולקבל הטבת מס?

  נכון לשנת 2022, ההכנסה השנתית המרבית היא 270 אלף ש"ח.

  plus

  מתי מקבלים פטור ממס רווחי הון על קרן השתלמות?

  אפשר לקבל פטור ממס רווחי הון על רווחים שהצטברו בקרן השתלמות, במידה והסכום שהופקד לא עולה על התקרה ואם הכספים נמשכו אחרי 6 שנים מינימום ממועד ההפקדה הראשונה או אחרי 3 שנים במידה והם משמשים להשתלמות או לימודים.

  plus

  לאן מגיעים כספים מקרן השתלמות לאחר מות החוסך?

  לפי מי שמוגדרים כ"מוטבים" בפוליסה.

  השוואת קרנות השתלמות

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  סרטונים של המומחים שלנו

  האלטרנטיבה לפיקדון הבנקאי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  אגרות חוב – חנן מיכה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  למה צריך מתכנן פיננסי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  תשואות בקרנות השתלמות, גמל ופנסיה – השוק האמריקאי VS השוק הישראלי – עוז אספיר
  לחצו לצפייה
  הגדלת התשואה במוצרים פנסיונים – קרנות השתלמות, גמל ופנסיה – עומרי זכריה
  לחצו לצפייה
  ×
  להגדלת תשואה בקרן
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  השוואת קרנות השתלמות

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  נשמח לעזור לך!

  זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
  במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

  1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

  2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

  לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

  נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]