פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | השקעות | השקעות נדלן בחול: נהירת המשקיעים לגיאורגיה לא עוצרת

השקעות נדלן בחול: נהירת המשקיעים לגיאורגיה לא עוצרת

עדן סרור
28 במאי 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
shutterstock_1086712901

בשנים האחרונות השקעות מעבר לים הפכו ללחמניות החמות של עולם הנדל"ן.
משקיעים רבים מצליחים לנצל את הבדלי המחירים העצומים ולהרוויח הון מהמצב הקיים.
מי שמככבת בפסגת הביקוש היא לא אחרת מעיירת החוף בטומי שבגיאורגיה וזאת מכיוון שהיא מציעה אופציות השקעה מניבות בסכומים מגוחכים שמתחילים מ-20,000 ש"ח.

מבין כל ההשקעות נדלן בחול, מה הופך את בטומי ליעד כה אטרקטיבי?

בטומי כבר מזמן הפכה ליעד שמושך אליו כמויות אדירות של תיירים בכל מהלך השנה וזאת בזכות הקרבה לים, חופים מרהיבים, מלונות פאר, בתי קזינו מפוארים, מסלולי תיירות למיטיבי לכת ושלל מסעדות למיטיבי לסת. כל אלו מוצעים במחירים זולים ונוחים לכל כיס.

הסיבה למחירים הזולים טמונה דווקא בברית המועצות לשעבר, זו שלטה בגיאורגיה והותירה אחריה ציבור שאינו עומד בשיא הפיתוח ואינו מודע להשפעות הקפיטליזם. משקיעים שהבינו את המגמה הזאת במדינות אחרות לפניה, השקיעו ביעדים בעלי פוטנציאל גדול (כמו בזה של בטומי) ויצרו מוקדים פופולריים ומוצלחים לאין שיעור. המחירים לעומת זאת אינם נשארים נמוכים לאורך זמן ולכן הם תמיד יחפשו את מוקד ההשקעה הבא, כך הגיעה תורה של בטומי להפוך לווגאס הבאה (בשדרוג של חוף ים).

מה המגמה בשוק הנדלן בבטומי?

שוק הנדל"ן בבטומי מציע תמהיל מגוון של השקעות כאשר המובילה בהן היא דווקא קניה של חדר במלון (לא מלון דירות). החדרים המוצעים למכירה בבתי המלון בדרך כלל מוצעים במחירים נמוכים ויודעים לייצר תשואה עודפת וזאת בשל עלויות אחזקה נמוכות (בהשוואה לדירה) ופוטנציאל שכירות גבוה ועקבי. 

יתרון נוסף בהשקעה במלונות בוטיק ולא בדירות היא נושא ההיצע – דירות יש המון ודווקא אין כל כך ביקוש, לעומת זאת מלונות אין הרבה ומעל 600,000 תיירים שמגיעים בשנה לגאורגיה צריכים למצוא מקום ללון בו.

הצעד הראשון להשקעה טמון ביצירת שותפות עם חברה אמינה, חזקה ובעלת כוח ושם בשוק הגיאורגי. הפחד להשקיע מעבר לים נעלם לגמרי כשחברה אמינה עומדת מול המשקיע ומסוגלת לתת לו הסברים, תנאים ורווח שלא יצליח להשיג בשום מקום אחר.

כיום, קיימות חברות רבות בנציגות ישראלית היושבות בישראל או בגיאורגיה ומספקות שירותי ליווי מלא לכל אורך התהליך ברכישת נכסים נדלניים בגיאורגיה.

מגמת מחירי השקעות נדלן בגיאורגיה ב-10 השנים האחרונות

כפי שציינו במאמר, עד שנת 1991 היית גיאורגיה חלק מברית המועצות לשעבר, ובתקופת קריסת הגוש הסובייטי ניצלה גיאורגיה את ההזדמנות כדי להכריז על עצמאותה.

בשנים הראשונות לעצמאותה חוותה גיאורגיה מאבקים פוליטיים פנים מדיניים, משברים ומלחמה עם הרוסים על בנוגע להמשך הקיום של גיאורגיה כמדינה עצמאית. אולם, בשנת 2008 ובסיום הקרבות עם הרוסים התפנה השלטון הגיאורגי לטפל באופן מעמיק בשיקום כלכלת המדינה, ועל פי נתונים ב13 השנים האחרונות הם הצליחו לעשות עבודה לא רעה ויצרו שגשוג וצמיחה כלכלית משמעותית.

ראש הממשלה של גיאורגיה בן 37 בלבד, ובאופן כללי הממשלה הגיאורגית מורכבת בעיקר משרים צעירים גם כן, אשר מקדמים מדיניות כלכלית הכוללת עידוד השקעות חוץ לצד מינימום התערבות ממשלתית.

למרות צעירות הממשלה, גיאורגיה מקדמת את צעדיה בשוק הכלכלי העולמי באופן יציב ומדורג, וכבר זכתה לכינוי על ידי הבנק הלאומי "הרפורמטיבית הגדולה בתבל".

למרות כינויי השבח, על מנת להבין את צמיחתה הכלכלית ואת פוטנציאל ההשקעה במדינה, חשוב להסתכל על נתונים מאקרו-כלכליים שמציגה גיאורגיה – צמיחה ממוצעת של 5% בכלכלה המדינית.

כלכלת גיאורגיה מתמקדת בשנים האחרונות בעידוד תיירות לצד השקעות חוץ (בסקטור הפרטי והעסקי גם כן) והמדדים הכלכליים משדרים יציבות וגדילה נכונה לאורך טווח.

עצם עידוד השקעות החוץ והצמיחה הכלכלית במדינה בעשור האחרון ויותר משפיעים באופן ישיר על שוק הנדל"ן המקומי ועל פוטנציאל התשואה, הרי בשנתיים האחרונות נרשמה צמיחה שנתית משמעותית לציבור המשקיעים.

לפני שמחפשים השקעות נדלן בחול – הכירו את הנתונים העדכניים של השוק הגיאורגי

גודל השוק: 4.5 מיליון איש

ערים מרכזיות: בטומי, טביליסי (עיר הבירה)

דמי שכירות חודשיים ממוצעים במדינה: 520-790 דולר

שיעור המס על הכנסת שכ"ד: 20%

מס רכישה בגיאורגיה: מס פרוגרסיבי – 0.05%-2% על נכס בשווי של עד 35 אלף יורו ו-0.8%-1% על נכס בשווי גבוה יותר.

גובה מס רווחי הון בגיאורגיה: 5% 

תשואה שנתית ממוצעת על דירה להשקעה: 7%-12%

מגמת מחירי הנדל"ן במדינה בשנה החולפת: עליית מחירים ממוצעת של כ-12.7%

תחזית לעתיד: מחירי שוק הנדלן הגיאורגי ימשיכו לעלות

ערים מומלצות להשקעות נדלן בגיאורגיה

אחרי שהבנו מדוע גיאורגיה היא מדינה אטרקטיבית בעבור ציבור המשקיעים בארץ ובעולם, כעת נדון באילו ערים בגיאורגיה הן המומלצות ביותר להשקעה.

נתחיל בשלושת הערים הגדולות בגיאורגיה, הן יעד מעולה לרכישת נכסים נדל"ניים מכיוון שיש בהן מרכזי מסחר, תעשייה ותיירות מפותחים. כמו כן, מרבית האוכלוסייה הגיאורגית מתגוררים בשלושת הערים הללו. כך שבמידה והבנתם שהיעד הבא להשקעות נדלן בחול עבורכם הוא גיאורגיה, התחילו בחיפושים אחר שלושת הערים הללו:

  1. בטומי – בטומי היא העיר השלישית בגודלה בגיאורגיה. בטומי שוכנת לרגליי חופי הים השחור ומאוכלסת ע"י 155 אלף תושבים. הכלכלה בה נשענת במרביתה על הנמל והתיירות שמתפתחות בצעדיי ענק בעיר בטומי.

בטומי כיעד להשקעת נדלן בגיאורגיה היא אופציה נהדרת עם מגמת צמיחה וצפי צמיחה מתמשכת זאת בעקבות האטרקטיביות התיירותיות ביעד והמשך הצמיחה באזור.

2. כותאיסי – כותאיסי היא העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, ממוקמת במערב המדינה מאוכלסת ע"י 20 אלף תושבים. אם תשאלו כל גיאורגי ברחוב הוא יספר כי כותאיסי מפורסמת בשל נופיה הייחודיים – הרי הקווקז ושתי גדות נהר הריוני. העיר כותאיסי נחשבת ליעד אטרקטיבי להשקעות נדלן בחול בעקבות הכלכלה היציבה בעיר והאוכלוסייה הגדולה יחסית לשאר הערים.

3. טביליסי הבירה – בירת המדינה היא העיר טביליסי, היא מהווה כיעד מאוד אטרקטיבי עבור השקעת נדלן בגיאורגיה מכיוון שהיא מכילה את כמות האוכלוסייה הגדולה ביותר לעיר אחת (כשליש מאזרחיי המדינה מתגוררים בטביליסי) וכמו כן היא גם העיר הגדולה ביותר מבחינת שטחה. העיר מהווה כמרכז תיירותי, תרבותי, כלכלי ותעשייתי בגיאורגיה ובה ממוקמים משרדי הממשלה, נמל התעופה הגדול ביותר בגיאורגיה ומרכזי מסחר ענקיים גם כן.

סיכום יתרונות ההשקעה בגיאורגיה כיעד השקעות נדלן בחול

  1. ראשית, המחירים – גיאורגיה מובילה מגמה מהפכנית של אפשרויות השקעה במגוון הערים המבוקשות בעלויות סבירות ואף זולות משמעותית משאר הארצות השכנות לה ובפרט לישראל. במחיר התחלתי של 20 אלף ש"ח תוכלו כבר לבצע את דריכת הרגל הראשונה בהשקעה נדל"נית בגיאורגיה.
  2. התשואה רבותיי, התשואה – בהמשך ליתרון הראשון נלקח גם יתרון התשואה. גיאורגיה מאפשרת הזדמנויות השקעה בסכום השקעתי נמוך ובעלות אחוזי תשואה משופרים ביחס להשקעות נדלן בעולם.
  3. המגמה – לא רק המחיר הנוח והתשואה הגבוהה, גם מגמת הצמיחה בעשור האחרון ויותר משדרת ביטחון לציבור המשקיעים בעת השקעה בגיאורגיה.
  4. יתרון המיסוי שעליו הסברנו לאורך הכתבה.
  5. המגמה הצומחת בתיירות המקומית.
  6. היופי המהמם של המדינה – נופים מרהיבים, אוכל משובח ואזרחים נחמדים. שלושת הדברים הללו יוצרים נהירת תיירים אל המדינה.

עד כאן המדריך המלא להשקעות נדלן בחול, הפעם סיקרנו את היעד הגיאורגי הנחשק ושלושת הערים המובילות לרכישת נכסים נדל"ניים.

אנו מקווים כי מצאתם ערך בכתבה,

במידה ואתם מעוניינים כבר עכשיו להתקדם בתהליך הבירור אחר השקעות נדלן בחול, יצרנו קשר עם טובי החברות להשקעת נדלן בגיאורגיה.

מעוניינים להתייעץ? השאירו פרטים כאן ונדבר בקרוב.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

טיפים על השקעות:

✔️מחפשים להשקיע את כספכם בתבונה? ידע זה כוח! כדאי להשקיע זמן בלמידת השוני בין השווקים הקיימים והיתרונות לכל שוק.
✔️כדאי להשתמש במחשבונים פיננסים ולחשב את התשואה, הריביות, הוצאת המיסוי ומשתנים פיננסים נוספים.
✔️כדאי להכיר כלים לניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי באמצעות אינדיקטורים וכלים טכנולוגיים הזמינים בשוק ההון ובמסחר בבורסה.
✔️השתמשו במינוף ההון העצמי שלכם בהשקעות ובחנו את הריבית ורמת המינוף הניתנת לכם על ידי הגוף הפיננסי.
✔️גוונו את ההשקעות שלכם – אל תשקיעו את מירב כספכם בערוץ השקעה אחד, מומלץ להיחשף גם לנכסים אלטרנטיביים.

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il