רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השקעות נדלן בחול: נהירת המשקיעים לגיאורגיה לא עוצרת

עדן סרור
28 במאי 2021
shutterstock_1086712901

בשנים האחרונות השקעות מעבר לים הפכו ללחמניות החמות של עולם הנדל"ן.
משקיעים רבים מצליחים לנצל את הבדלי המחירים העצומים ולהרוויח הון מהמצב הקיים.
מי שמככבת בפסגת הביקוש היא לא אחרת מעיירת החוף בטומי שבגיאורגיה וזאת מכיוון שהיא מציעה אופציות השקעה מניבות בסכומים מגוחכים שמתחילים מ-20,000 ש"ח.

מבין כל ההשקעות נדלן בחול, מה הופך את בטומי ליעד כה אטרקטיבי?

בטומי כבר מזמן הפכה ליעד שמושך אליו כמויות אדירות של תיירים בכל מהלך השנה וזאת בזכות הקרבה לים, חופים מרהיבים, מלונות פאר, בתי קזינו מפוארים, מסלולי תיירות למיטיבי לכת ושלל מסעדות למיטיבי לסת. כל אלו מוצעים במחירים זולים ונוחים לכל כיס.

הסיבה למחירים הזולים טמונה דווקא בברית המועצות לשעבר, זו שלטה בגיאורגיה והותירה אחריה ציבור שאינו עומד בשיא הפיתוח ואינו מודע להשפעות הקפיטליזם. משקיעים שהבינו את המגמה הזאת במדינות אחרות לפניה, השקיעו ביעדים בעלי פוטנציאל גדול (כמו בזה של בטומי) ויצרו מוקדים פופולריים ומוצלחים לאין שיעור. המחירים לעומת זאת אינם נשארים נמוכים לאורך זמן ולכן הם תמיד יחפשו את מוקד ההשקעה הבא, כך הגיעה תורה של בטומי להפוך לווגאס הבאה (בשדרוג של חוף ים).

מה המגמה בשוק הנדלן בבטומי?

שוק הנדל"ן בבטומי מציע תמהיל מגוון של השקעות כאשר המובילה בהן היא דווקא קניה של חדר במלון (לא מלון דירות). החדרים המוצעים למכירה בבתי המלון בדרך כלל מוצעים במחירים נמוכים ויודעים לייצר תשואה עודפת וזאת בשל עלויות אחזקה נמוכות (בהשוואה לדירה) ופוטנציאל שכירות גבוה ועקבי. 

יתרון נוסף בהשקעה במלונות בוטיק ולא בדירות היא נושא ההיצע – דירות יש המון ודווקא אין כל כך ביקוש, לעומת זאת מלונות אין הרבה ומעל 600,000 תיירים שמגיעים בשנה לגאורגיה צריכים למצוא מקום ללון בו.

הצעד הראשון להשקעה טמון ביצירת שותפות עם חברה אמינה, חזקה ובעלת כוח ושם בשוק הגיאורגי. הפחד להשקיע מעבר לים נעלם לגמרי כשחברה אמינה עומדת מול המשקיע ומסוגלת לתת לו הסברים, תנאים ורווח שלא יצליח להשיג בשום מקום אחר.

כיום, קיימות חברות רבות בנציגות ישראלית היושבות בישראל או בגיאורגיה ומספקות שירותי ליווי מלא לכל אורך התהליך ברכישת נכסים נדלניים בגיאורגיה.

מגמת מחירי השקעות נדלן בגיאורגיה ב-10 השנים האחרונות

כפי שציינו במאמר, עד שנת 1991 היית גיאורגיה חלק מברית המועצות לשעבר, ובתקופת קריסת הגוש הסובייטי ניצלה גיאורגיה את ההזדמנות כדי להכריז על עצמאותה.

בשנים הראשונות לעצמאותה חוותה גיאורגיה מאבקים פוליטיים פנים מדיניים, משברים ומלחמה עם הרוסים על בנוגע להמשך הקיום של גיאורגיה כמדינה עצמאית. אולם, בשנת 2008 ובסיום הקרבות עם הרוסים התפנה השלטון הגיאורגי לטפל באופן מעמיק בשיקום כלכלת המדינה, ועל פי נתונים ב13 השנים האחרונות הם הצליחו לעשות עבודה לא רעה ויצרו שגשוג וצמיחה כלכלית משמעותית.

ראש הממשלה של גיאורגיה בן 37 בלבד, ובאופן כללי הממשלה הגיאורגית מורכבת בעיקר משרים צעירים גם כן, אשר מקדמים מדיניות כלכלית הכוללת עידוד השקעות חוץ לצד מינימום התערבות ממשלתית.

למרות צעירות הממשלה, גיאורגיה מקדמת את צעדיה בשוק הכלכלי העולמי באופן יציב ומדורג, וכבר זכתה לכינוי על ידי הבנק הלאומי "הרפורמטיבית הגדולה בתבל".

למרות כינויי השבח, על מנת להבין את צמיחתה הכלכלית ואת פוטנציאל ההשקעה במדינה, חשוב להסתכל על נתונים מאקרו-כלכליים שמציגה גיאורגיה – צמיחה ממוצעת של 5% בכלכלה המדינית.

כלכלת גיאורגיה מתמקדת בשנים האחרונות בעידוד תיירות לצד השקעות חוץ (בסקטור הפרטי והעסקי גם כן) והמדדים הכלכליים משדרים יציבות וגדילה נכונה לאורך טווח.

עצם עידוד השקעות החוץ והצמיחה הכלכלית במדינה בעשור האחרון ויותר משפיעים באופן ישיר על שוק הנדל"ן המקומי ועל פוטנציאל התשואה, הרי בשנתיים האחרונות נרשמה צמיחה שנתית משמעותית לציבור המשקיעים.

לפני שמחפשים השקעות נדלן בחול – הכירו את הנתונים העדכניים של השוק הגיאורגי

גודל השוק: 4.5 מיליון איש

ערים מרכזיות: בטומי, טביליסי (עיר הבירה)

דמי שכירות חודשיים ממוצעים במדינה: 520-790 דולר

שיעור המס על הכנסת שכ"ד: 20%

מס רכישה בגיאורגיה: מס פרוגרסיבי – 0.05%-2% על נכס בשווי של עד 35 אלף יורו ו-0.8%-1% על נכס בשווי גבוה יותר.

גובה מס רווחי הון בגיאורגיה: 5% 

תשואה שנתית ממוצעת על דירה להשקעה: 7%-12%

מגמת מחירי הנדל"ן במדינה בשנה החולפת: עליית מחירים ממוצעת של כ-12.7%

תחזית לעתיד: מחירי שוק הנדלן הגיאורגי ימשיכו לעלות

ערים מומלצות להשקעות נדלן בגיאורגיה

אחרי שהבנו מדוע גיאורגיה היא מדינה אטרקטיבית בעבור ציבור המשקיעים בארץ ובעולם, כעת נדון באילו ערים בגיאורגיה הן המומלצות ביותר להשקעה.

נתחיל בשלושת הערים הגדולות בגיאורגיה, הן יעד מעולה לרכישת נכסים נדל"ניים מכיוון שיש בהן מרכזי מסחר, תעשייה ותיירות מפותחים. כמו כן, מרבית האוכלוסייה הגיאורגית מתגוררים בשלושת הערים הללו. כך שבמידה והבנתם שהיעד הבא להשקעות נדלן בחול עבורכם הוא גיאורגיה, התחילו בחיפושים אחר שלושת הערים הללו:

  1. בטומי – בטומי היא העיר השלישית בגודלה בגיאורגיה. בטומי שוכנת לרגליי חופי הים השחור ומאוכלסת ע"י 155 אלף תושבים. הכלכלה בה נשענת במרביתה על הנמל והתיירות שמתפתחות בצעדיי ענק בעיר בטומי.

בטומי כיעד להשקעת נדלן בגיאורגיה היא אופציה נהדרת עם מגמת צמיחה וצפי צמיחה מתמשכת זאת בעקבות האטרקטיביות התיירותיות ביעד והמשך הצמיחה באזור.

2. כותאיסי – כותאיסי היא העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, ממוקמת במערב המדינה מאוכלסת ע"י 20 אלף תושבים. אם תשאלו כל גיאורגי ברחוב הוא יספר כי כותאיסי מפורסמת בשל נופיה הייחודיים – הרי הקווקז ושתי גדות נהר הריוני. העיר כותאיסי נחשבת ליעד אטרקטיבי להשקעות נדלן בחול בעקבות הכלכלה היציבה בעיר והאוכלוסייה הגדולה יחסית לשאר הערים.

3. טביליסי הבירה – בירת המדינה היא העיר טביליסי, היא מהווה כיעד מאוד אטרקטיבי עבור השקעת נדלן בגיאורגיה מכיוון שהיא מכילה את כמות האוכלוסייה הגדולה ביותר לעיר אחת (כשליש מאזרחיי המדינה מתגוררים בטביליסי) וכמו כן היא גם העיר הגדולה ביותר מבחינת שטחה. העיר מהווה כמרכז תיירותי, תרבותי, כלכלי ותעשייתי בגיאורגיה ובה ממוקמים משרדי הממשלה, נמל התעופה הגדול ביותר בגיאורגיה ומרכזי מסחר ענקיים גם כן.

סיכום יתרונות ההשקעה בגיאורגיה כיעד השקעות נדלן בחול

  1. ראשית, המחירים – גיאורגיה מובילה מגמה מהפכנית של אפשרויות השקעה במגוון הערים המבוקשות בעלויות סבירות ואף זולות משמעותית משאר הארצות השכנות לה ובפרט לישראל. במחיר התחלתי של 20 אלף ש"ח תוכלו כבר לבצע את דריכת הרגל הראשונה בהשקעה נדל"נית בגיאורגיה.
  2. התשואה רבותיי, התשואה – בהמשך ליתרון הראשון נלקח גם יתרון התשואה. גיאורגיה מאפשרת הזדמנויות השקעה בסכום השקעתי נמוך ובעלות אחוזי תשואה משופרים ביחס להשקעות נדלן בעולם.
  3. המגמה – לא רק המחיר הנוח והתשואה הגבוהה, גם מגמת הצמיחה בעשור האחרון ויותר משדרת ביטחון לציבור המשקיעים בעת השקעה בגיאורגיה.
  4. יתרון המיסוי שעליו הסברנו לאורך הכתבה.
  5. המגמה הצומחת בתיירות המקומית.
  6. היופי המהמם של המדינה – נופים מרהיבים, אוכל משובח ואזרחים נחמדים. שלושת הדברים הללו יוצרים נהירת תיירים אל המדינה.

עד כאן המדריך המלא להשקעות נדלן בחול, הפעם סיקרנו את היעד הגיאורגי הנחשק ושלושת הערים המובילות לרכישת נכסים נדל"ניים.

אנו מקווים כי מצאתם ערך בכתבה,

במידה ואתם מעוניינים כבר עכשיו להתקדם בתהליך הבירור אחר השקעות נדלן בחול, יצרנו קשר עם טובי החברות להשקעת נדלן בגיאורגיה.

מעוניינים להתייעץ? השאירו פרטים כאן ונדבר בקרוב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

צור קשר