פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | ביטוחים | הר הביטוח של משרד האוצר – כלי לבדיקת ביטוחים

הר הביטוח של משרד האוצר – כלי לבדיקת ביטוחים

גיא בכר
5 ביולי 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים

הר הביטוח הוא אתר חינמי שהוקם כדי לעזור לאזרחי מדינת ישראל לבדוק את תיק הביטוחים שלהם בדיגיטל. הכלי הוקם על ידי רשות שוק ההון ומאגד את המידע הביטוחי לטובת הציבור הרחב.
הר הביטוח הוא בהחלט אחד הפיתוחים הגאוניים של משרד האוצר ורשות שוק ההון, זה שמאפשר לנו לקבל תמונה מלאה על כל הביטוחים שלנו ממש בכמה לחיצות כפתור.

למעבר לאתר הר הביטוח

להוצאת דו"ח אונליין של הר הביטוח

מלאו פרטיכם לצורך בדיקת ביטוחים מקצועית על ידי מומחה

קבלו דו"ח מפורט של הביטוחים שלכם באמצעות אתר הר הביטוח

הוזילו את ביטוחי החיים והבריאות באלפי שקלים [השירות בחינם]

לבדיקה מקצועית ומהירה באתר הר הביטוחהבהרה: אתר שמענו אינו אתר של הר הביטוח הממשלתי אלא אתר פרטי.

מדריך לבדיקת תיק הביטוח בהר הביטוח

 • שלב ראשון לחצו על האתר הר הביטוח – לכניסה לאתר לחץ כאן
 • לחצו על הכפתור כניסה למבוטחים – כניסה לכל המבוטחים של כל הקופות

כפתור כניסה למבוטחים דף הבית של הר הביטוח.
 • הכניסו שם משתמש וסיסמא – דרך מערכת הזדהות ממשלתית- לסרטון הסבר לכניסה לחץ כאן.
 • לאחר מכן תקבלו קוד משתמש לפלאפון הזינו אותו באתר.
 • בשלב הזה תגיעו לדף שמאגד במקום אחד את כל הביטוחים שלכם:

  עבר ביטוחי רכב – שמאגד את כל ביטוחי הרכב שלכם ועבר הביטוחי.

  ביטוחי בריאות – כל ביטוחי הבריאות שלכם.

  ביטוחי חיים – לחיצה על המילה "חיים" תכניס אתכם לדף שמאגד את כל ביטוחי החיים שלכם.

  ביטוח דירה – לחיצה על המילה "כללי" תוביל אתכם לדף שמאגד את כל סוגי ביטוח הדירה
צילום מסך מתוך אתר הר הביטוח.

סרטון הדרכה של הר הביטוח סרטון הסבר

סרטון הדרכה לאתר הר הביטוח


מה זה הר הביטוח משרד האוצר?

הר הביטוח משרד האוצר כשמו כן הוא, סוג של 'הר' שבו מופיעים כל הביטוחים על שמו של אדם מסוים. את המנוע השיק משרד האוצר ורשות שוק ההון והביטוח, על מנת לאפשר לכל אדם לקבל תמונה מלאה על מצב הביטוחים שלו. רק לסבר את האוזן, לפני שהושק הר הביטוח, כדי לדעת מהם הביטוחים הרשומים על שמנו, היה עלינו להתקשר באופן פרטני לכל חברת ביטוח ולבדוק אילו ביטוחים מופיעים על שמנו, וגם לא תמיד יכולנו לקבל את כל המידע במקום, או שבכלל היו מעבירים אותנו למחלקה עד שהיינו מתייאשים.

משרד האוצר הר הביטוח לא מאפשר רק לחשוף את הביטוחים הרשומים על שמנו, אלא גם לאתר כפל ביטוחי שנפוץ מאוד וקיים לפחות אצל 85% מהמבוטחים בישראל. למעשה, מרבית מהמבוטחים משלמים פעמיים ואפילו שלוש על אותו ביטוח זהה, ובשעת האמת הם יקבלו פיצוי רק ממקור אחד.


מעבר לכך, על ידי צפייה בתיק הביטוח נוכל גם להוזיל עלויות, כיוון שהרפורמות שינו את שוק הביטוח ויצרו תחרות. וזה עוד לא הכל… ישנן רפורמות ששינו לחלוטין את תנאי הפוליסות כמו הרפורמה בביטוח בריאות, ולכן נוכל להוזיל באופן משמעותי את הביטוח ואפילו ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים.

יצירת קשר עם משרד האוצר

פרטי התשרות עם משרד האוצר לפניות הציבור של רשות שוק ההון:

 • טלפון: ניתן להתקשר למספר 3002*
 • שעות פעילות: בימים א' עד ה' בין השעות 9:00-16:00
 • פקס: 02-5695352
 • כתובת: היחידה לפניות הציבור, רח' קפלן 1 , ירושלים 9195015
הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

בדיקת תיק ביטוח בהר הביטוח

הר הביטוח משרד האוצר – השימוש בהר הביטוח נוח מאוד, ונראה כי משרד האוצר יחד עם רשות שוק ההון והביטוח השקיעו רבות בפיתוח המנוע, על מנת לאפשר לכל אחד להיכנס ולבדוק באופן ידידותי את הביטוחים הרשומים על שמו. ניתן להיכנס דרך גוגל לאתר "הר הביטוח" (יש לוודא שנכנסים לאתר הנכון של רשות שוק ההון). כדי להוציא את הביטוחים תצטרכו למלא כמה פרטים אישיים כמו מספר תעודת זהות, תאריך הנפקת התעודה וכמה שאלות לזיהוי.

לאחר הכניסה למידע, תוכלו לצפות בכל הפוליסות הרשומות על שמכם כמו פוליסות ביטוח וכתבי שירות בענפי הביטוח השונים כדוגמת ביטוח רכב, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח דירה, ביטוח בריאות, ביטוח חיים ועוד. מלבד זאת, תוכלו לקבל את כל המידע על הפוליסה כמו תנאים, החברה המבטחת, כתבי שירות ועוד.

הר הביטוח העדר תביעות

היכרות עם האתר שמאפשר לנו לאתר ולזהות ביטוחים כפולים היא דרך מעולה לחסוך בהוצאות. אבל אם כבר מזינים פרטים ומקבלים תוצאות, למה לא להשתמש בהן על מנת להשיג פרמיה מוזלת על ביטוחים חדשים? הנה כל הדרכים לעשות את זה נכון

"הר הביטוח" הוא אתר חינמי שפותח והוקם על ידי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר. מטרתו לאגד את המידע הביטוחי מכל חברות הביטוח ולטובת ציבור המבוטחים, עם פרטים על כל פוליסות הביטוח וכתבי השירות כולל הפרמיה המשולמת. 

המידע מוצג במקום אחד, הוא מתריע בפני כפל ביטוחים והוא מאפשר גם את הצגת העבר הביטוחי בענף רכב רכוש. כמו כן, הוא מזרז תהליכי צירוף לביטוח על ידי אפשרות משלוח בצורה ישירה ומאובטחת של טופס העבר הביטוחי. 

אתר הר הביטוח משרד האוצר והיתרונות שלו

הגדרה אינפורמטיבית של אתר הר הביטוח עוזרת להבין מה היתרונות שלו. ראשית, מתוך ההגדרה הזו ניתן להבין מדוע האתר כל כך אמין:הוא מוקם על ידי משרד האוצר, הוא מנוהל על ידי גופים רשמיים שלא קשורים אל חברות הביטוח והוא שולף את הנתונים מתוך הפוליסות בחברות הביטוח עצמן. מלבד העובדה שהוא בחינם, האתר נגיש לחלוטין ואין צורך ברקע טכני מסובך כדי להשתמש בו.

שנית, האתר עוזר לנו לעשות סדר בביטוחים כדי לזהות על מה אנחנו משלמים כפול. הוא כולל מידע מלא על הרכב התיק הביטוחי, לרבות פוליסות ביטוח וכתבי שירות שנרכשו לאחרונה והיו בתוקף בחודש החולף, יחד עם מידע אצל מי נרכש הביטוח וכמה שילמנו עליו. 

עוד יתרון בא לידי ביטוי בקשר בין אתר הר הביטוח העדר תביעות וההוצאה החודשית של כל אחד ואחת מאיתנו. היות והרכב הפרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל, סביר להניח שאתם משלמים כל חודש על ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. כאן בדיוק נכנס לתמונה האתר וצריך להבין איך משתמשים בו. 

העדר תביעות והמשמעות שלה

כל חברת ביטוח מתמחרת את הפרמיה שהיא גובה מאיתנו לפי רמת הסיכון שהיא משייכת אלינו: ככל שהסיכון גבוה יותר, כך נשלם יותר. זו הסיבה בגללה גברים מעשנים מעל גיל 50 משלמים על ביטוח חיים סכום גבוה משמעותית לעומת צעירים שאינם מעשנים, או מה שיכול להסביר את פערי הפרמיות בין נהגים חדשים וצעירים. 

בתחום הרכב, אחד הכלים שבהם חברת הביטוח משתמשת כדי להעריך את רמת הסיכון העתידי הוא כמובן תביעות שהגשנו או הוגשו נגדנו בעבר. מבוטח שלא הגיש תביעות כנראה לא היה צריך את חברת הביטוח, מה גם שמבוטח שלא תבעו אותו הוא כנראה נהג זהיר. מבחינת חברת הביטוח אלו חדשות מעולות – אבל צריך להבין מה המשמעות שלהן עבורנו. 

עבר ביטוחי ככלי למשא ומתן מול חברת הביטוח

באתר הר הביטוח העדר תביעות והמידע שיש על הנושא הם הכלי העיקר שבו אנחנו יכולים להשתמש כדי לנהל משא ומתן מול חברת הביטוח. אפשרות אחת היא להיכנס לאתר הזה, לשלוף את הנתונים ולהביא אותם לאחר מכן לפגישה עם סוכן ביטוח או בכל שיחה טלפונית. אפשרות אחרת היא לקחת את אותם נתונים בדיוק שמראים שהעבר הביטוחי שלנו נקי, כדי לגשת איתם אל חברת ביטוח אחרת וחדשה לגמרי.

איך מפיקים את הטופס המבוקש?

מבחינה טכנית, שליפת המידע שיש באתר הר הביטוח העדר תביעות או הפקת טפסים מתבצעת מהר וביעילות מכל מחשב או מכשיר טלפון נייד עם חיבור יציב לאינטרנט. כמו באתר הר הכסף שמעניק מידע על פנסיות וקרנות השתלמות, אתר הר הביטוח מבוסס על השלמת תהליך הזיהוי והכניסה עם סיסמא. עשיתם את זה? אלו הצעדים הבאים:

 • לוחצים על כפתור עבר ביטוחי כדי לקבל הפניה לדף טופס העדר תביעות
 • מזינים מספר רכב 
 • לוחצים על כפתור "הפקת דוח"
 • בוחרים אם לשמור כ-PDF או לשלוח במייל לסוכן הביטוח

לסיכום, המידע בהר הביטוח מבטיח לנו הנחה משמעותית בגין העדר תביעות, ביטוח מוזל לנהג זהיר ועוד. אם בעבר היינו צריכים למלא טופס מסורבל שנקרא "דוח העדר תביעות" ולהתחנן לחברת הביטוח כדי לקבל אותו, הרי שהחל משנת 2020 אפשר להדפיס אותו ישירות מהאתר של משרד האוצר ובכמה צעדים פשוטים. אין סיבה לוותר על זה. 

מתי כדאי לבדוק את הביטוחים?

מכיוון שבכל כמה שנים ישנם שינויים בעולם הביטוח כמו רפורמות וכו', מומלץ לפחות בכל 2-3 שנים לבדוק את תיק הביטוח, כך תוכלו לצפות במחירים, לבצע השוואות מחיר ולוודא שהכיסויים שברשותכם מתאימים לכם באופן אישי וגם התעריפים זהים למחירי השוק. את הבדיקה תוכלו לבצע באופן עצמאי או בעזרת סוכן ביטוח שיבדוק לעומק את הכיסויים השונים ואולי ימצא אלטרנטיביות טובות יותר.

כל הסיבות לבדיקת תיק ביטוח דווקא עכשיו:

אחרי שהבנו כיצד נכנסים להר הביטוח ומה נוכל למצוא שם, עכשיו כדאי לדעת למה מומלץ בכל 2-3 לבדוק את תיק הביטוח ואיך נוכל באמת להוזיל את העלויות.

רפורמות ותיקונים בתחום הביטוח

אין זה סוד שיש לא מעט רפורמות ותיקונים שונים בתחום הביטוח, חלקם מתפרסמים באתרי חדשות וחלקם פשוט מתפספסים. ברוב המקרים הרפורמות והתיקונים מטיבים מאוד עם המבוטחים ונועדו לייצר תחרות בשוק שתוביל לידי הוזלת התעריפים.

הרפורמות מיטיבות לא רק מבחינת עלויות, אלא גם מבחינת כיסויי ותנאי הפוליסה כדוגמת שתי הרפורמות המשמעותיות שיצאו בשנים האחרונות והן:

רפורמת ביטוחי חיים

הר הביטוח – משרד האוצר – בתחילת שנת 2019 הוציא המומנה על שוק ההון רפורמה חדשה המוזילה את ביטוחי החיים ב- 30-50%. למה זה קרה? כיוון שחברות הביטוח הגדולות תמחרו את הפוליסות על בסיס נתוני התמותה של שנת 2005, אלא שמאז תוחלת החיים התארכה וחלה ירידה משמעותית בשיעור התמותה בשל הרפואה המתקדמת. הר הביטוח משרד האוצר אם כך, רשות שוק ההון החליטה לדרוש מחברות הביטוח לעדכן בהתאם את תעריפי ביטוחי החיים, וזאת על פי נתוני התמותה החדשים, מה שגרם להוזלה משמעותית בעלויות.

רפורמת ביטוחי בריאות

בשנת 2016 יצאה רפורמה חדשה בתחום ביטוח בריאות אשר עסקה בין היתר ביצירת מבנה אחיד לפוליסות הנמכרות בחברות הביטוח. על פי הרפורמה, מבנה פוליסת ביטוח בריאות יהיה אחיד ויכלול כיסויים לתרופות, השתלות, טיפולים מיוחדים בחו"ל וניתוחים. גם מבחינת העלויות הרפורמה עשתה רק טוב וקבעה שחברות הביטוח יוכלו להבטיח את המחירים לשנתיים, ולאחר מכן יוכלו לעדכן אותם בגובה של עד 20% או 10 שקלים בלבד (הגבוה מבניהם). אם כך, גם במקרה זה נוצרה תחרות שהובילה להוזלת התעריפים וקבלת מחירים זולים יותר.

הר הביטוח עבר ביטוחי

עוד סיבה מספיק טובה כדי לבדוק באתר הר הביטוח משרד האוצר, היא החיסכון המשמעותי שניתן לייצר. בהמשך לסעיף הקודם של הרפורמות, ניתן לומר שהן יצרו תחרות בשוק, מה שגרם להוזלה משמעותית של המחירים. אולם, גם ללא קשר לרפורמות, לא פעם מבוטחים גילו שהם משלמים תעריפים גבוהים, ייתכן שסוכן הביטוח מכר להם פוליסה והם לא טרחו לבצע השוואות מחיר וסמכו על הסוכן. כמובן שכיום לאור התחרות והתוכניות החדשות, אפשר לחסוך עשרות אחוזים בעלויות הביטוח.

 

שיפור משמעותי של הכיסויים

מלבד הרפורמות, היו לא מעט שינויים בכל הקשור לתנאי הפוליסה, ולכן בדיקת תיק הביטוח תאפשר לכם לבחון את הכיסויים הישנים ולשפר אותם. מלבד זאת, לא פעם מבוטחים רכשו פוליסות ביטוח אך הם לא בדקו לעומק את הכיסויים ויתכן כי חסרים להם כיסויים מסוימים שדיי רלוונטי למצבם המשפחתי. לדוגמה, אם רווק רכש ביטוח חיים לפני עשור, וודאי רכש סכום כיסוי נמוך, וכיום הוא מרוויח יותר ואולי נשוי עם ילדים, ולכן יצטרך ביטוח חיים עם כיסוי גבוה יותר.

כפל ביטוחים

עכשיו הגענו לחלק הכואב יותר שהוא כפל ביטוחי. לצערנו כיום ל- 85% מהמבוטחים יש כפל ביטוחי, חלקם משלמים פעמיים על אותו כיסוי בלבד וחלקם גם שלוש פעמים.

למה זה קורה? כיוון שקל מאוד לשכנע אותנו לרכוש ביטוח, במיוחד כשמדובר על ביטוח בריאות, הרי מי לא ירצה לקבל כיסוי פרטי. כפל ביטוחי קורה ממגוון רחב של סיבות והוא נפוץ בביטוח בריאות, חיים, סיעוד, תאונות אישיות ועוד. הסיבות הנפוצות לכפל ביטוחי הן:

 • ביטוח ממקום העבודה ובמקביל ביטוח פרטי (נפוץ בביטוח בריאות).
 • נציג מכירות ממולח מכר פוליסה, אך לא דאג לבדוק אם קיימת זהה.
 • רכישות לא מבוקרות או מהירות.
 • ביטוח כפול דרך קופות החולים וביטוח פרטי.

אלה כמובן רק חלק מהסיבות לכפל ביטוחי, אך חשוב לדעת שבמרבית הביטוחים לא קיים כפל תשלום, כלומר בשעת האמת הפיצוי יהיה ממקור אחד בלבד. אם כך, בעת בדיקת תיק הביטוח נוכל לאתר גם כפל ביטוחי.

 

כתבות נוספות שיעניינו אותך גם בנושאי ביטוחים

שאלות ותשובות לכלי של המשרד האוצר - הר הביטוח

כיצד אפשר ליצור קשר עם הר הביטוח?

באפשרותך לפנות למחלקת פניות הציבור של רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. טלפון: 3002* או 12223002 , בימים א'-ה' בין השעות 9:00-16:00 פקס: 02-5695352

מה הכתובת של רשות שוק ההון?

כתובת: רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון
היחידה לפניות הציבור
רח' עם ועולמו 4
ירושלים 9546304

בדוק זכאות להוזלה בביטוחים

✔️עד 61% הוזלה אפשרית
✔️106,591 ישראלים חסכו בביטוח

טיפים על ביטוחים:

✔️ בדקו את הביטוחים שלכם בכל שנה באתר "הר הביטוח" הממשלתי.
✔️ השוואת מחירים בביטוחים – מומלץ להשוות הצעות, תנאים ומחירים בין חברות הביטוח.
✔️ וודאו שסוכן הביטוח שלכם נמצא בהתקשרות עם כל חברות הביטוח ואינו עובד עם חברה אחת.
✔️ בדקו הוזלת ביטוח חיים לפי רפורמת משרד האוצר לשנת 2019 שעוזרת לחסוך עד 56% בעלות הפוליסה עקב עדכון תוחלת החיים.
✔️ בדקו הוזלת ביטוח בריאות פרטי לפי רפורמות משנת 2016 ומשנת 2021 בהן רשות שוק ההון ומשרד האוצר יצרו חקיקה מהפכנית המחזקת את ידיי המבוטחים ומסייעת בהליך הוזלה אפשרי של עד 61%.
✔️ הכירו את פוליסת ביטוח החיים למשכנתא שבה משלמים רק עד 13 שנה – ושאר התקופה בחינם.
✔️ מומלץ לבדוק כפלי ביטוחים בין ביטוחי השב"ן לביטוח קופות החולים, ובין ביטוח החיים לכיסויים דומים בביטוחי מנהלים ובקרנות פנסיה.
✔️ השתמשו במחשבוני ביטוחים לחישוב עלות הפוליסה וסכום הפיצוי בפוליסה שלכם.
✔️ התאימו את הצרכים הפיננסים שלכם לפוליסות שברשותכם והשתמשו בייעוץ מאנשיי מקצוע מובחרים.

קרא עוד על ביטוחים

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדוק זכאות להוזלה בביטוחים

עד 61% הוזלה אפשרית
106,591 ישראלים חסכו בביטוח

שאלון בדיקת זכאות מאובטח

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il