קבלו טיפים על השקעות, פיננסים וחיסכון

הירשמו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הר הביטוח (vr vchyuj) לבדיקת תיק ביטוח – 2021

גיא בכר
5 ביולי 2021
תוכן עניינים
הר הביטוח


הר הביטוח הוא בהחלט אחד הפיתוחים הגאוניים של משרד האוצר ורשות שוק ההון, זה שמאפשר לנו לקבל תמונה מלאה על כל הביטוחים שלנו ממש בכמה לחיצות כפתור. אז בואו נראה מהו הר הביטוח המדובר? איך משתמשים בו? ואיך אפשר להוזיל את הביטוחים שלנו דרכו? כל המידע כאן בכתבה, אז רווחי מאוד להישאר.

אין זה  סוד שבמשך השנים אנו רוכשים עוד ועוד ביטוחים, חלקם אצל סוכן הביטוח שלנו, חלקם הציעו לנו סוכני מכירות בעת חידוש ביטוח הרכב וחלקם נפתחים באופן אוטומטי דרך מקום העבודה כדוגמת חסכונות פנסיוניים וביטוחי מנהלים. כל אלה מייצרים לנו תיק ביטוח שלעיתים 'עמוס' בפוליסות שאינן נחוצות, או לחלופין מייצרים כפל ביטוחי שהוא העקב האכילס של עולם הביטוח עליו נפרט בהמשך.

הר הביטוחים(vr vchyuj) משרד האוצר, מהו?

הר הביטוח משרד האוצר כשמו כן הוא, סוג של 'הר' שבו מופיעים כל הביטוחים על שמו של אדם מסוים. את המנוע השיק משרד האוצר ורשות שוק ההון והביטוח, על מנת לאפשר לכל אדם לקבל תמונה מלאה על מצב הביטוחים שלו. רק לסבר את האוזן, לפני שהושק הר הביטוח, כדי לדעת מהם הביטוחים הרשומים על שמנו, היה עלינו להתקשר באופן פרטני לכל חברת ביטוח ולבדוק אילו ביטוחים מופיעים על שמנו, וגם לא תמיד יכולנו לקבל את כל המידע במקום, או שבכלל היו מעבירים אותנו vr vchyuj למחלקה עד שהיינו מתייאשים.

משרד האוצר הר הביטוח (vr vchyuj) לא מאפשר רק לחשוף את הביטוחים הרשומים על שמנו, אלא גם לאתר כפל ביטוחי שנפוץ מאוד וקיים לפחות אצל 85% מהמבוטחים בישראל. למעשה, מרבית מהמבוטחים משלמים פעמיים ואפילו שלוש על אותו ביטוח זהה, ובשעת האמת הם יקבלו פיצוי רק ממקור אחד. מעבר לכך, על ידי צפייה בתיק הביטוח נוכל גם להוזיל עלויות, כיוון שהרפורמות שינו את שוק הביטוח ויצרו תחרות. וזה עוד לא הכל… ישנן רפורמות ששינו לחלוטין את תנאי הפוליסות כמו הרפורמה בביטוח בריאות, ולכן נוכל להוזיל באופן משמעותי את הביטוח ואפילו ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים.

בדיקת תיק ביטוח בהר הביטוח

vr vchyuj – הר הביטוח משרד האוצר – השימוש בהר הביטוח (vr vchyuj) נוח מאוד, ונראה כי משרד האוצר יחד עם רשות שוק ההון והביטוח השקיעו רבות בפיתוח המנוע, על מנת לאפשר לכל אחד להיכנס ולבדוק באופן ידידותי את הביטוחים הרשומים על שמו. ניתן להיכנס דרך גוגל לאתר "הר הביטוח" (יש לוודא שנכנסים לאתר הנכון של רשות שוק ההון). כדי להוציא את הביטוחים תצטרכו למלא כמה פרטים אישיים כמו מספר תעודת זהות, תאריך הנפקת התעודה וכמה שאלות לזיהוי.

לאחר הכניסה למידע, תוכלו לצפות בכל הפוליסות הרשומות על שמכם כמו פוליסות ביטוח וכתבי שירות בענפי הביטוח השונים כדוגמת ביטוח רכב, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח דירה, ביטוח בריאות, ביטוח חיים ועוד. מלבד זאת, תוכלו לקבל את כל המידע על הפוליסה כמו תנאים, החברה המבטחת, כתבי שירות ועוד.

מתי כדאי לבדוק את הביטוחים?

מכיוון שבכל כמה שנים ישנם שינויים בעולם הביטוח כמו רפורמות וכו', מומלץ לפחות בכל 2-3 שנים לבדוק את תיק הביטוח, כך תוכלו לצפות במחירים, לבצע השוואות מחיר ולוודא שהכיסויים שברשותכם מתאימים לכם באופן אישי וגם התעריפים זהים למחירי השוק. את הבדיקה תוכלו לבצע באופן עצמאי או בעזרת סוכן ביטוח שיבדוק לעומק את הכיסויים השונים ואולי ימצא אלטרנטיביות טובות יותר.

כל הסיבות לבדיקת תיק ביטוח דווקא עכשיו:

אחרי שהבנו כיצד נכנסים להר הביטוח ומה נוכל למצוא שם, עכשיו כדאי לדעת למה מומלץ בכל 2-3 לבדוק את תיק הביטוח ואיך נוכל באמת להוזיל את העלויות.

רפורמות ותיקונים בתחום הביטוח

אין זה סוד שיש לא מעט רפורמות ותיקונים שונים בתחום הביטוח, חלקם מתפרסמים באתרי חדשות וחלקם פשוט מתפספסים. ברוב המקרים הרפורמות והתיקונים מטיבים מאוד עם המבוטחים ונועדו לייצר תחרות בשוק שתוביל לידי הוזלת התעריפים.

הרפורמות מיטיבות לא רק מבחינת עלויות, אלא גם מבחינת כיסויי ותנאי הפוליסה כדוגמת שתי הרפורמות המשמעותיות שיצאו בשנים האחרונות והן:


רפורמת ביטוחי חיים

הר הביטוח – vr vchyuj משרד האוצר – בתחילת שנת 2019 הוציא המומנה על שוק ההון רפורמה חדשה המוזילה את ביטוחי החיים ב- 30-50%. למה זה קרה? כיוון שחברות הביטוח הגדולות תמחרו את הפוליסות על בסיס נתוני התמותה של שנת 2005, אלא שמאז תוחלת החיים התארכה וחלה ירידה משמעותית בשיעור התמותה בשל הרפואה המתקדמת. הר הביטוח משרד האוצר אם כך, רשות שוק ההון החליטה לדרוש מחברות הביטוח לעדכן בהתאם את תעריפי ביטוחי החיים, וזאת על פי נתוני התמותה החדשים, מה שגרם להוזלה משמעותית בעלויות.רפורמת ביטוחי בריאות

בשנת 2016 יצאה רפורמה חדשה בתחום ביטוח בריאות אשר עסקה בין היתר ביצירת מבנה אחיד לפוליסות הנמכרות בחברות הביטוח. על פי הרפורמה, מבנה פוליסת ביטוח בריאות יהיה אחיד ויכלול כיסויים לתרופות, השתלות, טיפולים מיוחדים בחו"ל וניתוחים. גם מבחינת העלויות הרפורמה עשתה רק טוב וקבעה שחברות הביטוח יוכלו להבטיח את המחירים לשנתיים, ולאחר מכן יוכלו לעדכן אותם בגובה של עד 20% או 10 שקלים בלבד (הגבוה מבניהם). אם כך, גם במקרה זה נוצרה תחרות שהובילה להוזלת התעריפים וקבלת מחירים זולים יותר.

הר הביטוח עבר ביטוחי

עוד סיבה מספיק טובה כדי לבדוק באתר הר הביטוח משרד האוצר, היא החיסכון המשמעותי שניתן לייצר. בהמשך לסעיף הקודם של הרפורמות, ניתן לומר שהן יצרו תחרות בשוק, מה שגרם להוזלה משמעותית של המחירים. אולם, גם ללא קשר לרפורמות, לא פעם מבוטחים גילו שהם משלמים תעריפים גבוהים, ייתכן שסוכן הביטוח מכר להם פוליסה והם לא טרחו לבצע השוואות מחיר וסמכו על הסוכן. כמובן שכיום לאור התחרות והתוכניות החדשות, אפשר לחסוך עשרות אחוזים בעלויות הביטוח.

שיפור משמעותי של הכיסויים

מלבד הרפורמות, היו לא מעט שינויים בכל הקשור לתנאי הפוליסה, ולכן בדיקת תיק הביטוח תאפשר לכם לבחון את הכיסויים הישנים ולשפר אותם. מלבד זאת, לא פעם מבוטחים רכשו פוליסות ביטוח אך הם לא בדקו לעומק את הכיסויים ויתכן כי חסרים להם כיסויים מסוימים שדיי רלוונטי למצבם המשפחתי. לדוגמה, אם רווק רכש ביטוח חיים לפני עשור, וודאי רכש סכום כיסוי נמוך, וכיום הוא מרוויח יותר ואולי נשוי עם ילדים, ולכן יצטרך ביטוח חיים עם כיסוי גבוה יותר.

כפל ביטוחים

עכשיו הגענו לחלק הכואב יותר שהוא כפל ביטוחי. לצערנו כיום ל- 85% מהמבוטחים יש כפל ביטוחי, חלקם משלמים פעמיים על אותו כיסוי בלבד וחלקם גם שלוש פעמים.

למה זה קורה? כיוון שקל מאוד לשכנע אותנו לרכוש ביטוח, במיוחד כשמדובר על ביטוח בריאות, הרי מי לא ירצה לקבל כיסוי פרטי. כפל ביטוחי קורה ממגוון רחב של סיבות והוא נפוץ בביטוח בריאות, חיים, סיעוד, תאונות אישיות ועוד. הסיבות הנפוצות לכפל ביטוחי הן:

  • ביטוח ממקום העבודה ובמקביל ביטוח פרטי (נפוץ בביטוח בריאות).
  • נציג מכירות ממולח מכר פוליסה, אך לא דאג לבדוק אם קיימת זהה.
  • רכישות לא מבוקרות או מהירות.
  • ביטוח כפול דרך קופות החולים וביטוח פרטי.


אלה כמובן רק חלק מהסיבות לכפל ביטוחי, אך חשוב לדעת שבמרבית הביטוחים לא קיים כפל תשלום, כלומר בשעת האמת הפיצוי יהיה ממקור אחד בלבד. אם כך, בעת בדיקת תיק הביטוח נוכל לאתר גם כפל ביטוחי.  


שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

אולי יעניין אותך גם

חיפוש

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il