שמענו
רפורמה ביטוח חיים
חיסכון משמעותי בביטוח החיים בקליק

מתווה האוצר: רפורמת ביטוחי החיים מוזילה בעד 56% את המחירים (לגילאי 29-67)

איתי סגל
23 במאי 2021

מה קרה?

בשנתיים האחרונות הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון העביר רפורמה שחייבה את חברות הביטוח להוריד את מחירי ביטוח החיים והמשכנתא.

מדוע האוצר יצר את הרפורמה?

במשך השנים חברות הביטוח התייחסו לביטוחי החיים כאל תרנגולת שמטילה ביצי זהב. הן התעלמו מכך שב50 השנה האחרונות תוחלת החיים עלתה ב-10 שנים, גם לגברים וגם לנשים.

רשות שוק ההון מצאה שחברות הביטוח לא עדכנו כבר שנים את תעריפי ביטוחי החיים, על אף העלייה בתוחלת החיים והירידה בסיכונים למקרי מוות, ונתנה הוראה לחברות הביטוח להתאים את הפרמיות של ביטוחי החיים לשינויים שחלו במהלך השנים, הרי התארכות תוחלת החיים מפחיתה את הסיכון בעבור חברות הביטוח.

בכמה ניתן להוזיל את ביטוח החיים?

עדכון זה הוזיל את מחירי הביטוח בכ- 30% ועד הוזלה במקרים מסויימים של 56%. היה צפוי שיחסוך לכל המבוטחים 1.5 מיליארד ש"ח במהלך 5 השנים שלאחר הרפורמה.

רשות שוק ההון בדקה ומצאה שההוזלה יכולה להתבטא בעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים במשך 35 שנות ביטוח.

ניקח לדוגמא גבר לא מעשן הרוכש ביטוח חיים של מיליון ש"ח ולאורך חיי הביטוח עליו לשלם 162,000 ש"ח. בזכות הרפורמה הוא יחסוך 90,000 ש"ח לאורך כל חיי הפוליסה ויצטרך לשלם רק 72,000 ש"ח ובכך יחסוך את עלויות הביטוחים בכ- 55.5%.

דוגמא נוספת היא גבר מעשן הרוכש ביטוח חיים של מיליון ש"ח ולאורך חיי הביטוח היה אמור לשלם 322,000 ש"ח. כעת, בזכות הרפורמה הוא יחסוך 103,000 ש"ח לאורך כל חיי הפוליסה ויצטרך לשלם רק 219,000 ש"ח ובכך יחסוך 31.9% בתשלומי הביטוחים.

מקור: רשות שוק ההון

רוצים לחסוך משמעותית בעלויות ביטוחי החיים והמשכנתא? בצעו עכשיו בדיקת זכאות מהירה, פשוטה ומיידית ובדקו בכמה תוכלו לחסוך בתעריפים החודשיים. בחרו את קבוצת גילכם והתחילו בבדיקה:

לבדיקת הוזלה של ביטוחי החיים והמשכנתא

בחר את קבוצת גילך כדי לגלות

רגע! עוד לא ביצעת בדיקת זכאות להוזלת ביטוחי החיים והבריאות

על פי רפורמות חדשות של משרד האוצר יתכן שמגיעות לכם
הוזלות משמעותיות בביטוחים.

בצעו בדיקת זכאות חינמית ודרשו את ההוזלות המגיעות לכם!