פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | השקעות | כל מה שצריך בחיים – 99 מחשבונים פיננסים

כל מה שצריך בחיים – 99 מחשבונים פיננסים

עדן סרור
27 ביולי 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים

בעבר לפני שהיו קיימים מחשבונים פיננסים, חישוב פיננסי היה מצריך רישומים, פתיחת ארכיונים, למידה היסטורית, שקלול נתונים וחישובים ללא סוף, לאחר מספר ימים או שבועות היו חוזרים אלינו עם תוצאות, אם בכלל זכרו לחזור בשל עומס פניות הזקוקות למידע ודעת בנושאים פיננסיים רבים. ורבים נותרו ללא מענה או קבלת מידע בנושא. כמה דקות קצרות של קריאה ותדעו כל מה שצריך לדעת על מחשבונים פיננסים שימושיים.

מחשבונים פיננסים

מחשבונים פיננסים

 1. מחשבון מס רכישה
 2. מחשבון מעמ
 3. מחשבון משכנתא
 4. מחשבון אחוזים
 5. מחשבון הצמדה למדד תשומות הבניה
 6. מחשבון ביטוח חיים למשכנתא
 7. מחשבון ביטוח חיים
 8. מחשבון ביטוח בריאות
 9. מחשבון BMI
 10. מחשבון ריבית דריבית
 11. מחשבון מס רכישה
 12. מחשבון ריבית אפקטיבית
 13. מחשבון החזרי מס
 14. מחשבון קצבת פרישה
 15. מחשבון ריבית פיגורים
 16. מחשבון תיקון 190


מי משתמש במחשבונים פיננסים?

אם בעבר היה צורך בידע נרחב גם בתפעול מחשבון רגיל, קל וחומר שמחשבונים פיננסים אשר משקללים ומחשבים לא מעט נתונים במקביל. מחשבונים אלו היו נפוצים בעיקר בתור מערכות ותוכנות פנים ארגוניות, מחשבונים פיננסים שימשו בעלי מקצועות שלמדו כיצד לתפעל מחשבונים אלו, היה צורך בהקלדה מדויקת ועל פי קוד קבוע שלא משאיר מקום לטעויות, שעות ארוכות של ליקוט מידע והזנתו.

אלו תהליכים ארוכים ומסובכים שלא פעם דרשו ייפויי כח רבים, שיגור וקבלת מסמכי מקור לאימות, הרשאות מיוחדות ועוד לא מעט פעולות. בעידן המודרני, כל אחד ואחת יכולים לאתר כל מחשבון פיננסי שהם יוכלו לדמיין.

כל מחשבון שתחפשו באינטרנט ככל הניראה תמצאו אותו או מחשבון פיננסי דומה לו שיספק לכם את התוצאות המבוקשות לחישוב. ישנם אף מקרים בהם נשתמש בכמה מחשבונים פיננסים במקביל וזאת על מנת להשוות תוצאות, לבדוק ולאמת מהלכים ותהליכים פיננסים.

מחשבונים פיננסים לציבור הרחב

ייתכן וחלק מהשירותים של המחשבונים הפיננסים שציינו מעלה פחות מדברים אליכם, אלו מחשבונים וכלים פיננסים מתחום אחד, התחום היותר מוכר של מחשבונים פיננסים, הם מחשבונים שמחשבים פעולות וחובות שאנו כציבור מתמודדים איתם כל יום וכל אחד בנפרד.

מהלכים פיננסים וחישובם על ידי מחשבון פיננסי באינטרנט, מתבצעים על ידי הזנת נתונים קצרה או ארוכה תלוי בפונקציית החישוב.

המחשבונים הפיננסים הפופולאריים ביותר והנפוצים ביותר הם מחשבוני לקורונה, מחשבונים לדירות, מוכרי דירות, שוכרי דירות, מחשבונים פיננסים למשכירים, מחשבוני מדד למיניהם, מחשבונים לשכירים, מחשבוני השקעה ומחשבוני פנסיה.

לא מעט מחשבונים פיננסים פותחו והוקמו בשל מגפת הקורנה או הפכו לפופולאריים יותר.

המחשבונים הפיננסים הפופולריים ביותר הם מחשבוני מענק חל"ת ואבטלה, מענק לכל אזרח, פיצוי קורונה לעצמאים פעימה ראשונה, מחשבון סיוע לעצמאים.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

יועצים פיננסים עדיין מחשבים

כיום כל ציבור הגולשים באינטרנט שזה רוב העולם, משתמש במחשבונים דיגיטליים, במודע או לא במודע, לדוגמה כל עגלת קניות שאתם כיום מקימים בכל אתר מכירתי, אותה עגלה סומכת על מחשבון שהותאם דינמית לנתונים רבים משוקללים ממשלוח ועד אריזה, אחסון, משקל, גודל, זמן, מלאי, מבצעים, מיסים, ועוד.

אלו כמויות גדולות של נתונים ופרמטרים רבים אך נחוצים על מנת להנגיש לצרכן במיידית את סכום התשלום הסופי והמשוקלל שאותו יצטרך לשלם, מבלי לחשוש מתמחור שגוי שעלול לקנוס את בית העסק או לגרום לחוויה לא טובה ללקוח, שאם ירצה להמשיך בעסקה ככל הניראה יאלץ הוסיף כספים שבעקבות התוספת לא בטוח שהיה נכנס לרכישה זו מלכתחילה, ולרוב עסקאות כאלו מבוטלות.

מחשבים מסלול בשוטף

רק עולם הדמיון יוכל למנות את כמות המחשבונים שקיימים לרשות הציבור ברחבי האינטרנט, כיום אין צורך לפנות לבעל מקצוע לביצוע הערכות וחישובים פיננסים, אתם יכולים לעשות חישוב של כל פעולה פיננסית בעצמכם, לעיתים בעלי מקצוע עמוסים או לא תמיד ידעו לבדוק ולנבור באותם מחוזות פיננסים שאתם כן, ולכן מומלץ לבצע חישובים פיננסים לאימות והוכחת הנתונים קודם כל לעצמנו.

מחשבונים פיננסים שתוכלו למצוא כיום באינטרנט הם רבים מאוד, תמצאו מחשבונים פיננסים לאסטרטגיות באופציות, מחשבון פיננסי לחישוב PMT, חישוב נקודות בסיס ומחשבון לשינוי נקודות בסיס, אפקט פישר –  ריבית נומינלית, מחשבון ריבית נומינלית, חוק ה-72, תוכלו לחשב את מחיר ההון הממוצע, מודל צמיחה של גורדון, מכפיל רווח, שווי אופציות רכש או מכר על פי המודל הבינומי לשתי תקופות או לתקופה אחת.

תוכלו לחשב ערך נוכחי של סכום בודד, מחיר איגרת חוב בעלת קופון 0, ערך נוכחי של קצבה אינסופית בפיגור, VAR- Value at risk, קו ניירות ערך, מקדם ההשתנות, קריטריון כלל תוחלת שונות, ערך עתידי סדרתי, ערך נוכחי נקי, מחשבון קו שוק ההון (CML), שיעור תשואה לפדיון, מחשבון ריבית, חישוב כדאיות המרה של איגרות חוב להמרה, תזרים מזומנים שנתי אקוויוולנטי, מחשבון ריבית אפקטיבית, שיעור תשואה לפדיון כמו איגרות חוב בעלות קופון אפס, בניית חוזה עתידי סינטטי על שער הריבית באמצעות איגרות חוב בעלות קופון אפס, מחשבון ריבית נקובה, חישוב תקופת החזר, מחשבון לתיק השקעות שמורכב משני נכסים, מחשבון מדד שארפ, שווי נאיבי של אופציה, שיעור תשואה פנימי, מודל בלק שול, תזרימי מזומנים ורווחים מאסטרטגיות אופציות.

ישנם גם מחשבונים פיננסים ליצירת טבלאות היוון למקדם ערך נוכחי, נוכחי סידרתי – אנונה, ומחשבון טבלת היוון למקדם ערך עתידי.

מחזיקי הנדל"ן

שבינינו ימצאו מחשבונים פיננסים – מדד תשומות הבניה מחשבון סופר פרקטיים לחישוב מכירת דירה, מס שבח, מחשבונים פיננסים לשוכרי הדירה, מדד שכר הדירה, מחשבון פיננסי לשכירות, מחשבון שכירות לעומת רכישה, מחשבון שירותי דיור בבעלות, מחשבונים למשכירי דירה, חישוב מס על שכר הדירה, חישוב שירותי דיור בבעלות, מחשבוני מדד ומדד המחירים לצרכן, מחשבון מדד תשומות הבנייה, אחזקת דירה, מחשבונים לרוכשי דירות, מחשבון מס רכישה, משכנתא, מדד תשומות הבנייה, מחשבונים פיננסים למחירי דירות, מחשבוני שיפוץ דירה ועוד.

שכירים במשק

משתמשים באופן קבוע במחשבונים לשכירים, מחשבוני פיצויים, ימי חופשה, מחשבון פרישה, דמי הבראה, מחשבונים לפנסיה, קצבה לפנסיה, קצבה לפי מקדם, מחשבון להשפעת דמי הניהול על הפנסיה ומחשבון משיכה מקרנות כמו פנסיה, גמל, השתלמות ועוד.

אנשים שברשותם השקעות

כספים בשוק ההון ככל הניראה ייהנו לשחק עם מחשבונים פיננסים לחישובי השקעות שונות וככל הניראה יצטרכו מחשבון לתשואת מניות, מחשבון לחישוב דמי ניהול, מחשבון דמי ניהול בקרנות ומחשבון פיננסי לחישוב ההשקעה והחיסכון כולל סיכונים.

ואפילו לצרכני הרכב

שזהו מוצר בהגדרתו יקר, אך יחד עם זאת סחיר וכמותי, אז רגע לפיני שרוכשים רכב אנו ממליצים לכם לבצע סימולציות מול מחשבונים פיננסים לרכבים ובהתאם לרכישה גם מחשבון פיננסי לאחזקת רכב, כך תוכלו לחשב הוצאות קבועות ולעקוב אחר מדדי ההוצאה.

חישובים חשובים

בעבר המידע שהיינו צריכים על מנת להתנהל כלכלית ופיננסית נכון ומחושב היו ידע ונחלתם של מעטים שבחרו בתחום זה, לרוב בלימודים אקדמאיים.

ונכון שבעבר אם רצינו לדעת איפה נמצא רחוב מסוים היינו צריכים לפתוח מפה או לשאול את נהגי מוניות איפה אותו רחוב? אך כיום יש "וויז" ונדיר שתהיה לנו אפילו את הסבלנות לשמוע הסבר קצר ככל שיהיה, ונדרוש את שם היעד לנסיעה ונזין לשורת החיפוש באפליקציה.

חישובים פיננסים חשובים בכל התחומים כמעט, ניתן למצוא מחשבונים פיננסים שיעזרו לנו להבין את המערך הפיננסי מסבבנו, לדוגמה מחשבון פיננסי לכלכלת הבית, מחשבוני קניות של מוצרי צריכה, מחשבונים תקופת הריון, מחשבונים לבדיקת הנחות או מבצעים פיננסים. הם הכלי החדש שנותן לציבור את כל הידע נגיש ופרוס על כף ידו!

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

טיפים על השקעות:

✔️מחפשים להשקיע את כספכם בתבונה? ידע זה כוח! כדאי להשקיע זמן בלמידת השוני בין השווקים הקיימים והיתרונות לכל שוק.
✔️כדאי להשתמש במחשבונים פיננסים ולחשב את התשואה, הריביות, הוצאת המיסוי ומשתנים פיננסים נוספים.
✔️כדאי להכיר כלים לניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי באמצעות אינדיקטורים וכלים טכנולוגיים הזמינים בשוק ההון ובמסחר בבורסה.
✔️השתמשו במינוף ההון העצמי שלכם בהשקעות ובחנו את הריבית ורמת המינוף הניתנת לכם על ידי הגוף הפיננסי.
✔️גוונו את ההשקעות שלכם – אל תשקיעו את מירב כספכם בערוץ השקעה אחד, מומלץ להיחשף גם לנכסים אלטרנטיביים.

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il