רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כל מה שצריך בחיים – 99 מחשבונים פיננסים

עדן סרור
27 ביולי 2021
מחשבונים פיננסים

בעבר לפני שהיו קיימים מחשבונים פיננסים, חישוב פיננסי היה מצריך רישומים, פתיחת ארכיונים, למידה היסטורית, שקלול נתונים וחישובים ללא סוף, לאחר מספר ימים או שבועות היו חוזרים אלינו עם תוצאות, אם בכלל זכרו לחזור בשל עומס פניות הזקוקות למידע ודעת בנושאים פיננסיים רבים. ורבים נותרו ללא מענה או קבלת מידע בנושא. כמה דקות קצרות של קריאה ותדעו כל מה שצריך לדעת על מחשבונים פיננסיים שימושיים.

מי משתמש במחשבונים פיננסים?

אם בעבר היה צורך בידע נרחב גם בתפעול מחשבון רגיל, קל וחומר שמחשבונים פיננסים אשר משקללים ומחשבים לא מעט נתונים במקביל.

מחשבונים אלו היו נפוצים בעיקר בתור מערכות ותוכנות פנים ארגוניות, מחשבונים פיננסים שימשו בעלי מקצועות שלמדו כיצד לתפעל מחשבונים אלו, היה צורך בהקלדה מדויקת ועל פי קוד קבוע שלא משאיר מקום לטעויות, שעות ארוכות של ליקוט מידע והזנתו.

אלו תהליכים ארוכים ומסובכים שלא פעם דרשו ייפויי כח רבים, שיגור וקבלת מסמכי מקור לאימות, הרשאות מיוחדות ועוד לא מעט פעולות.

בעידן המודרני, כל אחד ואחת יכולים לאתר כל מחשבון פיננסי שהם יוכלו לדמיין.

כל מחשבון שתחפשו באינטרנט ככל הניראה תמצאו אותו או מחשבון פיננסי דומה לו שיספק לכם את התוצאות המבוקשות לחישוב.

ישנם אף מקרים בהם נשתמש בכמה מחשבונים פיננסים במקביל וזאת על מנת להשוות תוצאות, לבדוק ולאמת מהלכים ותהליכים פיננסים.

יועצים פיננסים עדיין מחשבים

כיום כל ציבור הגולשים באינטרנט שזה רוב העולם, משתמש במחשבונים דיגיטליים, במודע או לא במודע, לדוגמה כל עגלת קניות שאתם כיום מקימים בכל אתר מכירתי, אותה עגלה סומכת על מחשבון שהותאם דינמית לנתונים רבים משוקללים ממשלוח ועד אריזה, אחסון, משקל, גודל, זמן, מלאי, מבצעים, מיסים, ועוד.

אלו כמויות גדולות של נתונים ופרמטרים רבים אך נחוצים על מנת להנגיש לצרכן במיידית את סכום התשלום הסופי והמשוקלל שאותו יצטרך לשלם, מבלי לחשוש מתמחור שגוי שעלול לקנוס את בית העסק או לגרום לחוויה לא טובה ללקוח, שאם ירצה להמשיך בעסקה ככל הניראה יאלץ הוסיף כספים שבעקבות התוספת לא בטוח שהיה נכנס לרכישה זו מלכתחילה, ולרוב עסקאות כאלו מבוטלות.

מחשבים מסלול בשוטף

רק עולם הדמיון יוכל למנות את כמות המחשבונים שקיימים לרשות הציבור ברחבי האינטרנט, כיום אין צורך לפנות לבעל מקצוע לביצוע הערכות וחישובים פיננסים, אתם יכולים לעשות חישוב של כל פעולה פיננסית בעצמכם, לעיתים בעלי מקצוע עמוסים או לא תמיד ידעו לבדוק ולנבור באותם מחוזות פיננסים שאתם כן, ולכן מומלץ לבצע חישובים פיננסים לאימות והוכחת הנתונים קודם כל לעצמנו.

המחשבונים הפיננסים שתוכלו למצוא כיום באינטרנט הם רבים מאוד, תמצאו מחשבונים פיננסים לאסטרטגיות באופציות, מחשבון פיננסי לחישוב PMT, חישוב נקודות בסיס ומחשבון לשינוי נקודות בסיס, אפקט פישר –  ריבית נומינלית, מחשבון ריבית נומינלית, חוק ה-72, תוכלו לחשב את מחיר ההון הממוצע, מודל צמיחה של גורדון, מכפיל רווח, שווי אופציות רכש או מכר על פי המודל הבינומי לשתי תקופות או לתקופה אחת.

תוכלו לחשב ערך נוכחי של סכום בודד, מחיר איגרת חוב בעלת קופון 0, ערך נוכחי של קצבה אינסופית בפיגור, VAR- Value at risk, קו ניירות ערך, מקדם ההשתנות, קריטריון כלל תוחלת שונות, ערך עתידי סדרתי, ערך נוכחי נקי, מחשבון קו שוק ההון (CML), שיעור תשואה לפדיון, מחשבון ריבית, חישוב כדאיות המרה של איגרות חוב להמרה, תזרים מזומנים שנתי אקוויוולנטי, מחשבון ריבית אפקטיבית, שיעור תשואה לפדיון כמו איגרות חוב בעלות קופון אפס, בניית חוזה עתידי סינטטי על שער הריבית באמצעות איגרות חוב בעלות קופון אפס, מחשבון ריבית נקובה, חישוב תקופת החזר, מחשבון לתיק השקעות שמורכב משני נכסים, מחשבון מדד שארפ, שווי נאיבי של אופציה, שיעור תשואה פנימי, מודל בלק שול, תזרימי מזומנים ורווחים מאסטרטגיות אופציות.

ישנם גם מחשבונים פיננסים ליצירת טבלאות היוון למקדם ערך נוכחי, נוכחי סידרתי – אנונה, ומחשבון טבלת היוון למקדם ערך עתידי.

מחשבונים פיננסים לציבור הרחב

ייתכן וחלק מהשירותים של המחשבונים הפיננסים שציינו מעלה פחות מדברים אליכם, אלו מחשבונים וכלים פיננסים מתחום אחד, התחום היותר מוכר של מחשבונים פיננסים, הם מחשבונים פיננסים שמחשבים פעולות וחובות שאנו כציבור מתמודדים איתם כל יום וכל אחד בנפרד.

מהלכים פיננסים וחישובם על ידי מחשבונים פיננסים מקוונים, מתבצעים על ידי הזנת נתונים קצרה או ארוכה תלוי בפונקציית החישוב.

המחשבונים הפיננסים הפופולאריים ביותר והנפוצים ביותר הם מחשבוני פיננסים לקורונה, מחשבונים פיננסים לדירות, מוכרי דירות, שוכרי דירות, מחשבונים פיננסים למשכירים, מחשבוני מדד למיניהם, מחשבונים לשכירים, מחשבוני השקעה ומחשבוני פנסיה.

לא מעט מחשבונים פיננסים פותחו והוקמו בשל מגפת הקורנה או הפכו לפופולאריים יותר.

המחשבונים הפיננסים הפופולריים ביותר הם מחשבוני מענק חל"ת ואבטלה, מענק לכל אזרח, פיצוי קורונה לעצמאים פעימה ראשונה, מחשבון סיוע לעצמאים.

מחזיקי הנדל"ן

שבינינו ימצאו מחשבונים פיננסים סופר פרקטיים לחישוב מכירת דירה, מס שבח, מחשבונים לשוכרי הדירה, מדד שכר הדירה, מחשבון פיננסי לשכירות, מחשבון שכירות לעומת רכישה, מחשבון שירותי דיור בבעלות, מחשבונים למשכירי דירה, חישוב מס על שכר הדירה, חישוב שירותי דיור בבעלות, מחשבוני מדד ומדד המחירים לצרכן, מחשבון תשומות הבנייה, אחזקת דירה, מחשבונים לרוכשי דירות, מחשבון מס רכישה, משכנתא, מדד תשומות הבנייה, מחשבון למחירי דירות, מחשבוני שיפוץ דירה ועוד.

שכירים במשק

משתמשים באופן קבוע במחשבונים לשכירים, מחשבוני פיצויים, ימי חופשה, מחשבון פרישה, דמי הבראה, מחשבונים לפנסיה, קצבה לפנסיה, קצבה לפי מקדם, מחשבון להשפעת דמי הניהול על הפנסיה ומחשבון משיכה מקרנות כמו פנסיה, גמל, השתלמות ועוד.

אנשים שברשותם השקעות

כספים בשוק ההון ככל הניראה ייהנו לשחק עם מחשבונים פיננסים לחישובי השקעות שונות וככל הניראה יצטרכו מחשבון לתשואת מניות, מחשבון לחישוב דמי ניהול, מחשבון דמי ניהול בקרנות ומחשבון פיננסי לחישוב ההשקעה והחיסכון כולל סיכונים.

ואפילו לצרכני הרכב

שזהו מוצר בהגדרתו יקר, אך יחד עם זאת סחיר וכמותי, אז רגע לפיני שרוכשים רכב אנו ממליצים לכם לבצע סימולציות מול מחשבונים פיננסים לרכבים ובהתאם לרכישה גם מחשבון פיננסי לאחזקת רכב, כך תוכלו לחשב הוצאות קבועות ולעקוב אחר מדדי ההוצאה.

חישובים חשובים

בעבר המידע שהיינו צריכים על מנת להתנהל כלכלית ופיננסית נכון ומחושב היו ידע ונחלתם של מעטים שבחרו בתחום זה, לרוב בלימודים אקדמאיים.

ונכון שבעבר אם רצינו לדעת איפה נמצא רחוב מסוים היינו צריכים לפתוח מפה או לשאול את נהגי מוניות איפה אותו רחוב? אך כיום יש "וויז" ונדיר שתהיה לנו אפילו את הסבלנות לשמוע הסבר קצר ככל שיהיה, ונדרוש את שם היעד לנסיעה ונזין לשורת החיפוש באפליקציה.

חישובים פיננסים חשובים בכל התחומים כמעט, ניתן למצוא מחשבונים פיננסים שיעזרו לנו להבין את המערך הפיננסי מסבבנו, לדוגמה מחשבון פיננסי לכלכלת הבית, מחשבוני קניות של מוצרי צריכה, מחשבונים תקופת הריון, מחשבונים לבדיקת הנחות או מבצעים פיננסים. מחשבונים פיננסים הם הכלי החדש שנותן לציבור את כל הידע נגיש ופרוס על כף ידו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם

צור קשר