החזרי מס

מה ההבדל בין קופת גמל לקופת גמל להשקעה?

בקופת גמל ההפקדה היא דרך מקום העבודה או באופן עצמאי, קיימת הטבת מס על הפקדה, ניתן למשוך את הכספים כקצבה ואפשר גם להעביר את הקצבה לקרן הפנסיה. גם בקופת גמל להשקעה קיימת אפשרות להעברת קצבה לקרן פנסיה, אך ההפקדה היא באופן עצמאי בלבד, אין הטבת מס על ההפקדה ומשיכת הכספים אפשרית גם בפעולה חד פעמית.

 יש כמה פרמטרים שאליהם חובה להתייחס באופן מרוכז:

  1. סוג ההפקדה – בקופת גמל רגילה מבצעים הפקדה דרך מקום העבודה או בצורה עצמאית, אבל בקופת גמל להשקעה ניתן להפקיד רק באופן עצמאי.

  1. הטבות מס – בקופת גמל רגילה מקבלים הטבות מס במעמד ההפקדה, בעוד בקופת גמל להשקעה אין הטבות כאלה.

  1. משיכת כספים – קופת גמל רגילה ניתן למשוך רק בצורה של קצבה, או בתשלום מס של 35% אם מבצעים את המשיכה מוקדם יותר ובדרכים אחרות, בעוד בקופת גמל להשקעה אין בעיה לבצע משיכה חד פעמית.

  1. איך מקבלים את הקצבה – גם בקופת גמל להשקעה וגם בקופת גמל רגילה ניתן לקבל קצבה אחרי שמעבירים את הכספים לקרן פנסיה.

תוכן עניינים

  איזה מקופות הגמל היא תכנית חיסכון?

  קופת הגמל להשקעה משמשת כתוכנית חיסכון לטווח בינוני עד ארוך, אך היא אינה נחשבת ככלי פנסיוני. מכשיר זה מאפשר הפקדה שנתית של עד כ-71,000 ₪. הקרן הוצגה ב-2016 כתגובה לעניין ההולך ופוחת בקופות הגמל המסורתיות לאחר השינויים ב-2008. בעיקרו של דבר, הוא התגלה כחלופה אטרקטיבית יותר לפיקדונות בנקאיים, שלעתים קרובות הניבו תשואות נמוכות יותר. העיצוב של מוצר זה מאפשר משיכות בכל עת ומקבל אפילו תרומות מינימליות. יתרה מכך, הוא מקדם במקביל חיסכון לפנסיה.

  מי יכולים להשקיע בקופת גמל לעומת בקופת גמל להשקעה?

  כל אחד יכול להשקיע בכל אחת מהקופות. בקופת גמל להשקעה אחת התכונות הבולטות היא נזילות, המאפשרת משיכות בכל עת מבלי לגרור קנסות על פדיון מוקדם. אם מחליטים לנצל את החסכונות שלהם לפני שיגיעו לפנסיה, יחול מס רווחי הון (כ-25%). אבל, המתנה לפנסיה ובחירה לקבל את הכספים כפנסיה חודשית מאפשרת לקצור הטבות פטורות ממס.

  פרמטרים להשוואה בין קופות גמל

  כל העניין של ההבדלים בין אפיקי חיסכון רלוונטי עבור מי שרוצים למצוא את המסלול שהכי מתאים להם. אבל אפילו אחרי שמחליטים על אפיק ספציפי, צריך לבצע השוואת קופות גמל ולבדוק מה מציעה כל אחת מהן. בשביל לעשות את זה, מתייחסים אל הפרמטרים הבאים:

  • דמי ניהול
  • מסלולי השקעה
  • רמת שירות
  • המלצות על החברה

  במידת הצורך, אפשר גם להתייעץ עם בעלי מקצוע. אם עדיין נמצאים בשלב של התלבטות בין קופת גמל רגילה לבין קופת גמל להשקעה, יש להביא בחשבון את הגיל, את היקף כספי החיסכון המיועדים ואת שאר האפיקים שכבר נפתחו עבורנו לטובת חיסכון ארוך טווח ובהם פנסיה, קרן השתלמות או ביטוח מנהלים. 

  מאפיינים של קופת גמל

  קופת גמל היא אחד המוצרים הפנסיוניים המוכרים ביותר לחיסכון לטווח בינוני וארוך. אפשר לבצע הפקדות אל אפיק חיסכון מן הסוג הזה גם בתור שכירים וגם בתור עצמאיים, כאשר המטרה היא להציע אלטרנטיבות לכלים כמו קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. יתרה על כך, העובד יכול להשתמש בקופת גמל רגילה כדי לחסוך בה את ההפקדות השוטפות שלו במסגרת פנסיית החובה ועל מנת לנצל את ההטבות השמורות לו בחוק.

  היתרונות העיקריים של קופת גמל באים לידי ביטוי בכך שההפקדות מעניקות לחוסכים הטבות מס במועד ההפקדה והמשיכה. כמו כן, ניתן להעביר את הכספים לקרן פנסיה כדי לקבל קצבה. עם זאת, מקופת גמל כזו לא ניתן למשוך את הכספים לפני גיל 60. במידה ובוחרים למשוך את הכסף באופן חד פעמי שלא עולה בקנה אחד עם הקריטריונים של משיכה כדין, משלמים מס הכנסה בגובה 35%.

  מה היתרון של הפקדה לקופת גמל?

   היתרון המרכזי בהפקדות לקופת הגמל טמון בהטבות המס המיידיות המתקבלות בעת ההפקדה. עם זאת, כדי לגשת לחסכונות אלו, אנשים צריכים להמתין עד גיל 60. משיכה מוקדמת מקופת הגמל לפני סף גיל זה נענשת בכבדות במס של 35%, מה שהופך אותה למשיכה הרבה פחות אטרקטיבית.

  מה היתרון של קופת גמל להשקעה?

  קופת הגמל להשקעה, המכונה לעתים קרובות מוצר "חצי פנסיה", הוצגה לקראת סוף 2016. הקמתה נועדה להגיע לאיזון על ידי מתן אפשרות ליחידים להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלהם תוך מתן גמישות למשוך את החסכונות שלהם בכל נקודה נתונה. היתרון הוא שבכל שלב אפשר למשוך את הכספים ללא קנסות משיכה אלא בתשלום מס רווחי הון בלבד. 

  למי מיועדת קופת גמל להשקעה לעומת קופת גמל רגילה?

  קופת גמל להשקעה פונה במיוחד למי שרוצים לשמור על גמישות מבחינת אפשרויות נפרדות למשיכה. ראשית, יחידים יכולים למשוך את חסכונותיהם בכל נקודה מבלי לספוג קנסות כלשהם, בכפוף למס רווחי הון בלבד. לחילופין, הם יכולים להעביר את כספיהם בגיל 60 כדי לקבל קצבה פטורה ממס. לאור נזילותה וגמישותה, הפקדות המבוצעות לקופת הגמל להשקעה אינן מגיעות עם הטבות מס בעת ההפקדה. כמו כן, קרן זו אינה מוכרת לצורך פנסיית חובה או פנסיה לעצמאים.

  מה דומה בין קופת גמל רגילה וקופת גמל להשקעה?

  קיימים קווי דמיון באופן שבו שתי הקרנות פועלות. הן בקופת הגמל והן בקופת הגמל להשקעה, ההפקדות מושקעות בשוק ההון במסלולי ההשקעה שבחר החוסך. מסלולי השקעה דומים, כולל אלו המחקים את מדד S&P500, מנוהלים בשני המוצרים. יתר על כן, החוסכים יכולים לעבור בצורה חלקה בין מסלולי השקעה שונים או להעביר את הכספים שלהם בין בתי השקעות שונים מבלי להפעיל אירוע מס. כאשר הגיע הזמן להמיר את הכספים הצבורים לקצבה חודשית, חובה להעביר את החיסכון לאחר גיל 60 לקרן פנסיה. עם זאת, כספים מקופת הגמל להשקעה יגרמו לקצבת זקנה פטורה ממס.

  מאפיינים של קופת גמל להשקעה

  קופת גמל להשקעה היא מכשיר מודרני יותר. מסלול חיסכון כזה קיים רק מאז שנת 2016, כאשר היתרון שלו בא לידי ביטוי באפשרות להגדיל את החיסכון הפנסיוני – אך מצד שני להותיר אפשרות למשיכת הכספים בכל עת. כמו כן, גם בקופת גמל להשקעה אפשר לחסוך במעמד של עצמאיים.

  אפשרויות המשיכה בקופת גמל להשקעה הן אחת מהשתיים – או באמצעות משיכה בכל שלב וללא קנסות אבל כן בתשלום מס רווחי הון, או באמצעות העברת הכספים בגיל 60 לצורך קבלת קצבה פטורה ממס לחלוטין. היות ואת הכספים ניתן למשוך גם בכל שלב וגם בכל מטרה, התשובה לשאלה מה ההבדל בין קופת גמל לקופת גמל להשקעה יכולה להשפיע על הגב הכלכלי של כל אחד ואחת מאיתנו.

  בחירת אפיק חיסכון בהתאמה אישית

  ההבדלים בין קופת גמל להשקעה לבין קופת גמל רגילה קטנים מכפי שנהוג לחשוב, אבל הם עדיין משמעותיים. כך לדוגמא בשני האפיקים ניתן לבצע השקעה במסלולים שונים בהתאמה אישית וכמעט שאין מגבלות, למעט כאלה שמוגדרות על ידי החברה המנהלת עבורנו את החיסכון. יתרה על כך, בשני האפיקים האלה אפשר לעבור בין אפיקי החיסכון בלי שזה ייחשב אירוע מס.

  שנית, גם בקופת גמל להשקעה וגם בקופת גמל רגילה ניתן להמיר את הכספים לקצבה חודשית ואחרי גיל 60 להעביר אותם לקרן פנסיה. עם זאת, הכספים מקופת גמל להשקעה גם מקנים קצבת זקנה פטורה ממס – מה שמכונה "קצבה מוכרת" – אבל לא כך פני הדברים עם קופת גמל רגילה.

  נזילות

  הנזילות מתגלה כמבדיל משמעותי בין השניים. קופת הגמל להשקעה מבטיחה נזילות גבוהה, המאפשרת משיכות בכל עת. לעומת זאת, ניתן לגשת לכספים מקופת גמל רגילה רק בנסיבות ספציפיות. הבידול נובע בעיקר מכך שבעוד שהראשון הוא מוצר חיסכון, השני מיועד לפנסיה. כדי לקבוע באיזו קרן להשקיע, חשוב לזהות את המטרה העיקרית של החיסכון. אם מחפשים חשיפה לשוק ההון עם אופציה לנזילות בהתאם להוראות החוק, קופת הגמל להשקעה עשויה להיות הבחירה המתאימה יותר.

  חיסכון

  קופת גמל היא בעצם כלי חיסכון ארוך טווח המיועד לצבירת כספים לתקופת הפרישה. מבחינה היסטורית, מנגנון זה שימש כאמצעי לחיסכון לאינספור מטרות, המאפשר ליחידים לתרום במשך 15 שנים ולאחר מכן למשוך את הסכום שנצבר ללא כל השלכות מס. זה הפך אותה לאופציה מושכת עבור אנשים המעוניינים לחסוך עבור צאצאיהם. עם זאת, בשנת 2008 חלו שינויים משמעותיים. בוטלה האפשרות למשוך את הכספים כסכום חד פעמי, והדגש עבר לכיוון קבלת כספים אלו כקצבת זקנה.

  אולי יעניין אותך קופות גמל

  שאלות ותשובות נפוצות

  plus

  איך מתאימים את החיסכון למטרה?

  קופת גמל להשקעה מתאימים למי שרוצים להיחשף לשוק ההון ולהשאיר את ההשקעה נזילה. לעומת זאת, קופת גמל רגילה מתאימה בעיקר כמכשיר חיסכון לפנסיה.

  plus

  מהי פוליסת חיסכון?

  חיסכון כספי שמנוהל על ידי חברת ביטוח. היא דומה לקופת גמל להשקעה מבחינת אלטרנטיבה לחסכונות בבנק, אבל לא מוגבלת בסכום שאפשר להפקיד אליה.

  plus

  כמה אפשר להפקיד בקופת גמל להשקעה?

  תקרת ההפקדה נכון לשנת 2022 עומדת על עד 72,616 אלף ש"ח בשנה לצורך מיצוי ההטבות והיתרונות.

  plus

  האם מותר לנייד קופת גמל?

  כן. תהליך הניוד מתבצע תוך מספר ימים ולא כרוך בתשלום מס רווחי הון.

  השוואת קופות גמל

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  סרטונים של המומחים שלנו

  האלטרנטיבה לפיקדון הבנקאי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  אגרות חוב – חנן מיכה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  למה צריך מתכנן פיננסי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  תשואות בקרנות השתלמות, גמל ופנסיה – השוק האמריקאי VS השוק הישראלי – עוז אספיר
  לחצו לצפייה
  הגדלת התשואה במוצרים פנסיונים – קרנות השתלמות, גמל ופנסיה – עומרי זכריה
  לחצו לצפייה
  ×
  להשוואת תשואות עם מומחה
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  השוואת קופות גמל

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  נשמח לעזור לך!

  זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
  במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

  1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

  2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

  לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

  נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]