פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | השקעות | איך להפוך 100 דולר ל100 אחוז – דרכו של וורן באפט

איך להפוך 100 דולר ל100 אחוז – דרכו של וורן באפט

גיא שדלצקי
25 ביולי 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים

אנחנו נתקלים בסיפוריי הצלחה של אנשים שהעזו, הימרו על הכל, האמינו, אמונה אמיתית, הם ראו, בדקו, למדו וחישבו את המהלכים שלהם ועם לא מעט מזל, הם השאירו את "מרוץ העכברים" מאחור, וורן באפט, המכונה "האורקל מאומהה" בפעילות מרתקת כבר לא פחות מ-70 שנים, ריכזנו עבורכם בכמה דקות בודדות של קריאה, את סיפור הצלחתו והצמתים החשובות בחייו.

וורן באפט

איפה התחילה דרכו של וורן באפט?

וורן באפט, נשוי לסוזן באפט, אתאיסט, משקיע, בעל מניות, יזם, נדבן, פילנתרופ ומחזיק בפרס כאות הוקרה את מדליית החירות הנשיאותית, נולד ב-1930, באומהה, ארה"ב, אביו עבד כחבר בבית הנבחרים בארצות הברית ובאותה העת וורן החל את לימודי התואר הראשון במנהל עסקים ומיד אחריו לתואר שני בכלכלה,  מסעו בעולם העסקים החל בשנת 1956 באותם הימים היה אז בן 25, החליט וורן שהוא מקים שותפות מוגבלת להשקעות עם הון שגייס ממשפחתו הנאמד על 105 אלף דולר, וורן הוסיף עוד 100 דולר מכיסו.

כעבור מספר שנים, שווי השותפות שהקים, לימים הלכה והגדילה את ערכה, ושוויה נאמד על עשרות מיליוני דולרים וזאת פחות מעשור.

מה הוא עושה כיום?

וורן נחשב כיום לאיל הון אמריקאי, שהשיג את הונו ומעמדו עם לא מעט השקעות מוצלחות עד כדי שהוא כיום נחשב למשקיע הפרטי העשיר ביותר בעולם.

וורן באפט הוא הבעלים של חברת החזקות בשם ברקשייר האת'וויי, ובהערכת הונו האחרונה שנערכה ב2021 נאמד הונו מעל ל- 110 מיליארד דולר.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

הסיכון המחושב

וורן באפט לא סתם מכונה ה-"אורקל מאומהה", כבר ב-1965 החליט וורן שהוא רוכש חברת טקסטיל שהוגדרה ככושלת בשם ברקשייר האת'וויי, יכולותיו הלא מובנות עזרו לו לזהות את ההזדמנות, וורן רכש את החברה שערכה היה כ-22 מיליון דולר, והפך אותה לחברת השקעות, כיום ברקשייר האת'וויי מוערכת בסכום של כ-248 מיליארד דולר.

המנייה של חברת ברקשייר האת'וויי החלה בשווי של- 19 דולר למניה וכיום היא נחשבת למניה הבודדת היקרה ביותר בכל הזמנים ושוויה כיום של 439,460 אלף דולר למניה בודדת, שם המניה הוא A.BRK.

קחו אויר, המסע ממשיך…

וורן באפט השלים עוד רכישה ב-1970 של חברה לסחר בתלושי הנחה וקופונים בשם "Blue chip stamps", ובימים אלו הוא פעל בעיקר ממטה העסקים שלו שנמצא באומהה, נברסקה שם גדל.

הוא פועל באופן מאוד ייחודי בפעילותו בשוק ההון ובמסחר במניות, וורן באפט לדבריו אינו סוחר במניות הוא קונה ומתחבר לעסקים שהוא אוהב ושמרגישים לו נכונים לרכישה תחת שמו ולמשך שארית חייו, וורן באפט ידוע כמשקיע מגוון, סולידי באופן יחסי, וורן מתרגש יותר מהשקעות מסורתיות והוא מבין האנשים העשירים בעולם שלא פנו עם השקעותיהם לעולם ההיי טק, חברות טכנולוגיות או תקשורת.

זוהי תכונה חשובה וחשוב שיהיו גם את משמרי המסורת במיוחד בעולם טכנולוגי שמתקדם בלי להביט לאחור.

אחת ההשקעות המפורסמות ביותר, שנעשתה לפני עשרות שנים, שוורן באפט מזוהה היא ההשקעה בחברת קוקה קולה.

גם השמרנים ביותר צריכים מזל

אחת ההשקעות השמרניות בה וורן באפט היה מעורב, הייתה רכישת מניות של חברת- IBM, וורן באפט רכש מניות של IBM בשווי כולל של 10.7 מיליארד דולר.

זהו הכישלון הכואב והשמרני ביותר שחווה מכיוון ששווי מניית IBM איבדה מערכה וגרמה להפסדים בעקבות פרסום דוח כושל, הוא הפסיד באותה העת מיליארד דולר ולאחר פרסום דוח אכזב נוסף לחברת IBM, הוא נפגע בעוד 700 מיליון דולר, וורן באפט במהלך זה חווה את טעם הכישלון ללא ספק.

גישה מיוחדת לעסקים

לוורן באפט גישה ייחודית לשוק המניות, הוא מנסח את רכישותיו והחלטותיו בכך שהוא אינו קונה מניות או רוכש חלקים מחברה, הוא משקיע, ברעיונות, משקיע בחברות, באנשים, שהיה רוצה אותם כחלק מחייו ולאורך כל חייו ככל שמתאפשר.

זוהי דרך חשיבה עסקית יחידה במינה, מרתקת ומעשירה הרבה יותר לטענתו מלשחק בכסף לייצור כסף.

לצחוק כל הדרך אל העושר

נהוג לומר: "מרבה נכסיו, מרבה צרותיו".

לא מעט צמתים חשובים והחלטות הרות גורל שמונחות על הסף שמכריעות לא מעט יזמים, אם הם לא קורצו מהחומר הנכון.

וורן באפט, בחר לחצות את כל הצמתים תוך כדי פיזור הומר בשפע, להלן מספר אמירות מפורסמות היישר מפיו:

כשהתבקש וורן באפט לתת דעתו על תחום העסקים והרכישות היה נוהג לומר:

"אם קונים עסק, זה רק עסק שאידיוט יוכל לנהל, משום שבשלב כלשהו אידיוט ינהל אותו"

וכשהיה נשאל על עמידות ויציבות, היה נוהג לומר:

"הדרך המהירה ביותר להתרושש מכספכם זה להחזיק קופה עם מיליון דולר ולהשתמש במידע פנים", בסמוך לאמירה זו התחיל לאותת על רצונו לפרוש מניהול קרן ברקשייר האת'וויי ובאחת מהפעמים, נהג בהומור המאופיין לו, והפתיע את המשקיעים על ידי שליחת איגרת שבה הוא כתב והסביר למשקיעים "אני אכן רוצה לפרוש אך מצבי הכלכלי לא מאפשר לי".

מה הקשר של וורן באפט ומדינת ישראל?

באחת מההזדמנויות שהאורקל מאומהה זיהה, הייתה ההזדמנות לרכוש חברה כחול לבן.

בשנת 2006, הוא השלים רכישה של חברת ישקר של 80% ממניות החברה תמורת 4 מיליארד דולר, אך כפי שנהג ביתר עסקיו כך פעל גם מול חברת ישקר והשלים רכישת בעלות מלאה של 100% ממניותיה כאשר רכש את יתר 20% בשנת 2013 תמורת 2 מיליארד דולר נוספים.

מה מעסיק את וורן באפט בימים אלו?

וורן באפט אחד מהאנשים העשירים בעולם, שבשעות הפנאי משחק ברידג' כשותפו של ביל גייטס, לא פעם מזכיר את הדרך הקשה שיש לעבור על מנת לחוות את רגעי העושר הכספי, הוא בז ללא מעט עשירים שקיבלו פרסים אשר לטענתו הפרס עצמו בעל ערך רב מידיי באופן ישיר לכישוריהם של אותם עשירים.

וורן באפט הצהיר שילדיו לא יירשו את מלוא הונו, הם כן יירשו הון מספק לתחילת דרכם העסקית בצורה נוחה ויציבה.

את רוב הונו, לדבריו כ-85% מהונו של וורן באפט, יתרמו למטרות צדקה, סכום זה מוערך בסכום מוערך של 31.4 מיליארד דולר, חלק מהסכום כ- 26.1 מיליארד דולר, יתרמו לכאורה לקרן "ביל ומלינדה גייטס", תחת תנאים אותם ידרוש וורן באפט מהקרן.

יש לציין שוורן באפט ושותפו לברידג' ביל גייטס, מקדמים מיזם שנקרא "התחייבות לנתינה" שמטרתו של המיזם הוא לעודד עוד מיליארדרים מסביב לעולם, לתרום לצדקה את מרבית הונם בחייהם או לאחר מותם.

זהו מיזם מרגש שעלול לשנות בעתיד לא מעט חיים לאוכלוסיות נחותות, מבודדות שמתמודדות עם קשיים ועם התמודדויות של חיים ומוות באופן קבוע, את המציאות הזו הוא רוצה לנסות ולשנות וכמובן להשפיע.

כיום וורן באפט, איל הון בן 91 שמחזיק בידיו הון עתק של מעל ל-75 מיליארד דולר.

וורן החל לתרום כבר בחייו והעביר תרומה בסכום של 46.1 מיליארד דולר בין השנים 2002-2006, ומאז ממשיך לעסוק בפעילות נדבנית במספר זירות, בסופו של דבר כנראה שכולם מבינים שהעושר האמיתי הוא האושר.

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

טיפים על השקעות:

✔️מחפשים להשקיע את כספכם בתבונה? ידע זה כוח! כדאי להשקיע זמן בלמידת השוני בין השווקים הקיימים והיתרונות לכל שוק.
✔️כדאי להשתמש במחשבונים פיננסים ולחשב את התשואה, הריביות, הוצאת המיסוי ומשתנים פיננסים נוספים.
✔️כדאי להכיר כלים לניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי באמצעות אינדיקטורים וכלים טכנולוגיים הזמינים בשוק ההון ובמסחר בבורסה.
✔️השתמשו במינוף ההון העצמי שלכם בהשקעות ובחנו את הריבית ורמת המינוף הניתנת לכם על ידי הגוף הפיננסי.
✔️גוונו את ההשקעות שלכם – אל תשקיעו את מירב כספכם בערוץ השקעה אחד, מומלץ להיחשף גם לנכסים אלטרנטיביים.

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il