פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | השקעות | סוגי השקעות | השקעות אלטרנטיביות: 3 דקות על איך להתפוצץ עם תשואות!

השקעות אלטרנטיביות: 3 דקות על איך להתפוצץ עם תשואות!

גיא שדלצקי
1 בנובמבר 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים

רבבות ישראלים מחפשים בכל רגע אחר אפשרויות ליצירת תשואה, רווחים והכנסה נוספת ואף פסיבית. בדיוק במצבים כאלו הם פוגשים בין היתר את תחום – השקעות אלטרנטיביות.
בואו להכיר את כל אפשרויות ההשקעה, התשואה, הסיכונים ועוד – בכתבה הבאה!

השקעות אלטרנטיביות

רובנו חיים במרוץ אחרי הכסף, אבל ישנו חוק אחד שמוכיח את עצמו לאורך ההיסטוריה כאשר מדובר בהשקעות – פיזור סיכונים! אל תשימו לעולם את כל הביצים בסל אחד, הסל עלול ליפול ואיתו כל הביצים. השקעות אלטרנטיביות, הן הגיוון שכל משקיע חייב להכיר אם הוא רוצה לפזר סיכונים ולגוון את השקעותיו.

פורטל שמענו מזמין אתכם לעקוב ולהתמקצע בכל הענפים הפיננסיים הקיימים, בקריאה קצרה של 3 דקות תגלו עולם השקעות אלטרנטיביות שכדאי לכם להכיר!

מה זה השקעות אלטרנטיביות?

בעבר תיקי השקעות הורכבו ממניות ואיגרות חוב בעיקר. ענף השקעות מוצלח היה נחשב לסולידי וממוסד, גם אם נקלעו לסיכונים והפסדים, השקעה אלטרנטיבית הייתה מהלך אמיץ ששייך לגדולים ולאמיצים בלבד.

כשמדברים על השקעות אלטרנטיביות, מתכוונים לכל השקעה שהיא מחוץ להשקעה בשוק ההון, ומשם נלקח השם "אלטרנטיבי".

אלו סוגי השקעות אלטרנטיביות הקיימות בשוק כיום:

–         קרנות פרייבט אקוויטי

–         קרנות נדל"ן.

–         קרן חוב עם זיקה לתחום הנדל"ן לסיכון נמוך וערבויות.

–         קרנות נדל"ן יזמי.

–         הלוואות P2P.

–         השקעות במיזמים טכנולוגים.

–         השקעה בקרנות עם פיתוחים טכנולוגים.


השקעות אלו למעשה דומות להשקעות במניות, כלומר, ישנן השקעות בעלות סיכון נמוך / בינוני / גבוה, אך הן אינן מושפעות משוק ההון או מדעת קהל, לרוב מדובר על נכסי נדל"ן וגיוס כספים מהציבור בדרכים שונות, כלומר אלטרנטיביות עבור כלל הענפים הקיימים בעולם המודרני ובעלי סיכוי להפקת תשואה.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

השקעות אלטרנטיביות במקום הריבית של הבנק?

בעבר מי שניסה לגייס השקעות אלטרנטיביות היה פונה לבעלי ממון או אינטרס אסטרטגי. בעידן החדש, השקעות אלטרנטיביות חשופות לכל, הן פונות לכולם ומוצעות לכולם, גם בסכומים קטנים באופן יחסי ממה שהיה נהוג בעבר.

אחת הסיבות לכך שאנשים רבים פונים לתחום ההשקעות האלטרנטיביות היו העמלות הנמוכות שצברו כספי הציבור בבנקים:

מדינה ממוצע ריבית בבנקים
ארצות הברית פחות מ-3%
ישראל 0.5%
האיחוד האירופי שלילית

ומהצד השני, הריביות גבוהות מאוד עבור הלוואות מטעם הבנקים, עד כדי כך שהן גורמות ליזמים ולעסקים לפנות לגיוס השקעות אלטרנטיביות, כך שנוצר היצע וביקוש שמספקים תשואות שאסור לפספס.

2 סוגי ההשקעות הפופולריות ביותר

כל מי שמבקש לצאת קצת משוק ההון ומנכסי מניות ואג"ח, ימצא מהר מאוד את דרכו לעולם ההשקעות האלטרנטיביות.

אם אתם קוראים את המאמר אז כבר חסכנו לכם מחקר שוק ולא מעט שלבים עד שתגיעו ל-2 השיטות הפופולריות והרווחיות ביותר הקיימות כיום:

1.    קרנות פרייבט אקוויטי

2.    נדל"ן מניב

אלו הן ההשקעות שאנו ממליצים לכם להרחיב מעבר למאמר זה.

אם פעם השקעות אלטרנטיביות היו נחלת העשירים ומשפיעי דעת קהל שנהנו מתשואות גבוהות שקשה ונדיר להשיג בשוק ההון. כיום השקעות אלטרנטיביות הם נחלת הכלל, לא מעט חסמים הוסרו וכל משקיע המעוניין או רוצה יכול להשקיע או לאתר השקעות אלטרנטיביות באמצעות מכשירים פיננסיים אלטרנטיביים שיסייעו לו לפזר סיכונים נכון.

בשל כך, החלה התפתחות מהירה בפיתוח הכלים האלטרנטיביים והרבה מאוד משקיעים החלו להשקיע השקעות אלטרנטיביות רבות ומגוונות. כיום שוק ההשקעות האלטרנטיביות הפך לתחרותי ומבוסס מכשירי השקעה הפונים לקהל הרחב יותר ויותר.

7 הסוגים של השקעות אלטרנטיביות בארץ ובעולם

איתור השקעות אלמנטריות כיום ניתן לאיתור באופן ידידותי ופשוט עבור כל אדם שמבקש להשקיע ולגוון את תיק ההשקעות שלו. פורטל שמענו ריכז עבורכם את המכשירים הפיננסיים הפופולאריים והמקובלים ביותר לאיתור השקעות אלטרנטיביות.

7 מכשירים המומלצים ביותר לאיתור, השוואה וניתוח השקעות אלטרנטיביות:

1.    קרן פרייבט אקוויטי – קרן השקעות הנמצאת בבעלות פרטית במבנה משפטי של LP-Limited Partner, הקרן רוכשת חברות ומבצעת השבחות נדל"ן במטרה לממש תשואות גבוהות, מומחיות הקרן היא באיתור עסקאות "בזק" לנכסים הזקוקים לכסף מיידי ומוכנים להוריד מחיר שוק עבור הנכסים במטרה לצאת מצוקה פיננסית או משבר.

תחת קרן זו מתנהלות קרנות השקעה שונות ומגוונות בעלות הון פיננסי שונה המותאם להשקעות בהן הן משקיעות. בכל עסקה שהקרן נכנסת היא מקימה גוף מנהל במעמד של שותף כללי שמגייס ומשקיע ואף הופך לשותף מוגבל לזמן תחום על פי העסקה ומכאן שמה.

2.    קרנות נדל"ן – השקעות בנדל"ן עסקי מניב וידע מקצועי כנגזרת. הקרן משקיע בהיקף סכומים נמוך יחסית למקובל בהשקעות ישירות על מנת לצמצם סיכונים עבור המשקיעים. הקרן פועלת בארה"ב ומעט מאוד באירופה וישראל.

חסם החדירה לקרן זו הוא הון אישי בסכום של 100 אלף דולר אמריקאי.

3.    קרן חוב – קרן המתמחה במתן הלוואות לעסקאות נדל"ן ושואבת כוח פיננסי המתבסס שעבוד נכסים ופועלת ביחסי סיכון גבוהים תוך שהיא מנצלת את הקטנת פעילות הבנקים שמפחיתים במימון הביקוש האדיר שנוצר לביצוע עסקאות נדל"ן והתשואות הגבוהות שקיימות בו ומעניקה אשראי לחברות המשקיעות בנדל"ן בתמורה לשעבוד נכסים מנגד. פעילות הקרן נעשית במתכונת בנקאית ורגולטורית עבור סכומים נמוכים המשמשים יזמים בביצוע עסקאות מהירות.

4.    קרן נדל"ן יזמי – שייכת לקבוצת משקיעים הרוכשים נדל"ן תכנוני, הקרן פועלת על ידי חלוקת זכויות ביחס לסכומי ההשקעה של כל משקיע, הקרן מתמחה במתן הון התחלתי ליזם לצורך השלמת מימון בנקאי.

5.    קרן גידור – מכשיר פיננסי מגוון המורכב לצורכי מינוף סיכויי רווח למצבים ותנודות השוק, הקרן מגדרת עבור המשקיעים מצבי רווח והפסד ומתמחה בהשקעות בשוק ההון המבוססות על אופציות או מכירה בחסר. הקרן מיועדת למשקיעים בעלי הון גדול המחפשים קרן בלתי סחירה בעלת רגולציה פחותה.

6.    הלוואות P2P – מכשיר השקעות חברתיות ליזמים פרטיים המסייע לגייס כסף מאנשים ותומכים מהציבור הרחב, המלווה נהנה מזכויות או תמורות ייחודיות ופוטנציאל לתשואות גבוהות ומשתלמות. התהליך נעשה באופן חוץ בנקאי ומאפשר למשקיעים לפעול בגיוון רב וסיכון נמוך יחסית.

7.    קרן תשתיות – קרן מסוג זה אינה מוסדרת עדיין בישראל אך כדאי להכירה היטב, ייתכן וזה הדבר הבא בענף ההשקעות האלטרנטיביות. כל משקיע יקבל גישה למיזמי תשתיות לאומיות החל מטיהור שפכים ועד לסלילת כבישים בשיתוף פעולה של הסקטור המדיני עם הסקטור הפרטי בדומה לקרנות נדל"ן.

5 היתרונות של השקעות אלטרנטיביות

אם עלינו לסכם את תחום ההשקעות האלטרנטיביות אנו נבחר להבליט ולהדגיש את היתרונות של השקעות אלטרנטיביות על פני השקעות בשוק ההון. השקעות אלטרנטיביות מספקות יתרונות רבים הכוללים:

1.    גיוון בתיק ההשקעות.

2.    תנודתיות נפרדת משוק ההון.

3.    השקעות המספקות ערך מוסף למשקיעים.

4.    ביקוש הולך וגובר.

5.    שיאי תשואות למשקיעים רבים.

סיכום שמשאיר טעם של עוד: השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות הן כמו מיקרו השקעות, השקעות מיקרו יכולות להתפוצץ בריביות או לזרוק ולסכן את הכסף לפח, לכן מומלץ ללמוד את התחום ולפעול במשנה זהירות ולהתייעץ עם מומחים בתחום או לסכן בצורה מחושבת ביותר.

  • אין בתוכן זה משום המלצה, חוות דעת או ייעוץ משפטי או פיננסי, כמו כן תוכן זה אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף, המסתמך על מסמך זה עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

טיפים על השקעות:

✔️מחפשים להשקיע את כספכם בתבונה? ידע זה כוח! כדאי להשקיע זמן בלמידת השוני בין השווקים הקיימים והיתרונות לכל שוק.
✔️כדאי להשתמש במחשבונים פיננסים ולחשב את התשואה, הריביות, הוצאת המיסוי ומשתנים פיננסים נוספים.
✔️כדאי להכיר כלים לניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי באמצעות אינדיקטורים וכלים טכנולוגיים הזמינים בשוק ההון ובמסחר בבורסה.
✔️השתמשו במינוף ההון העצמי שלכם בהשקעות ובחנו את הריבית ורמת המינוף הניתנת לכם על ידי הגוף הפיננסי.
✔️גוונו את ההשקעות שלכם – אל תשקיעו את מירב כספכם בערוץ השקעה אחד, מומלץ להיחשף גם לנכסים אלטרנטיביים.

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il