רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השקעות אלטרנטיביות: 3 דקות על איך להתפוצץ עם תשואות!

גיא שדלצקי
1 בנובמבר 2021
תוכן עניינים
השקעות אלטרנטיביות


רובנו חיים במרוץ אחרי הכסף, אבל ישנו חוק אחד שמוכיח את עצמו לאורך ההיסטוריה כאשר מדובר בהשקעות – פיזור סיכונים! אל תשימו לעולם את כל הביצים בסל אחד, הסל עלול ליפול ואיתו כל הביצים. השקעות אלטרנטיביות, הן הגיוון שכל משקיע חייב להכיר אם הוא רוצה לפזר סיכונים ולגוון את השקעותיו.

פורטל שמענו מזמין אתכם לעקוב ולהתמקצע בכל הענפים הפיננסיים הקיימים, בקריאה קצרה של 3 דקות תגלו עולם השקעות אלטרנטיביות שכדאי לכם להכיר!

מה זה השקעות אלטרנטיביות?

בעבר תיקי השקעות הורכבו ממניות ואיגרות חוב בעיקר. ענף השקעות מוצלח היה נחשב לסולידי וממוסד, גם אם נקלעו לסיכונים והפסדים, השקעה אלטרנטיבית הייתה מהלך אמיץ ששייך לגדולים ולאמיצים בלבד.

כשמדברים על השקעות אלטרנטיביות, מתכוונים לכל השקעה שהיא מחוץ להשקעה בשוק ההון, ומשם נלקח השם "אלטרנטיבי".

אלו סוגי השקעות אלטרנטיביות הקיימות בשוק כיום:

–         קרנות פרייבט אקוויטי

–         קרנות נדל"ן.

–         קרן חוב עם זיקה לתחום הנדל"ן לסיכון נמוך וערבויות.

–         קרנות נדל"ן יזמי.

–         הלוואות P2P.

–         השקעות במיזמים טכנולוגים.

–         השקעה בקרנות עם פיתוחים טכנולוגים.


השקעות אלו למעשה דומות להשקעות במניות, כלומר, ישנן השקעות בעלות סיכון נמוך / בינוני / גבוה, אך הן אינן מושפעות משוק ההון או מדעת קהל, לרוב מדובר על נכסי נדל"ן וגיוס כספים מהציבור בדרכים שונות, כלומר אלטרנטיביות עבור כלל הענפים הקיימים בעולם המודרני ובעלי סיכוי להפקת תשואה.

השקעות אלטרנטיביות במקום הריבית של הבנק?

בעבר מי שניסה לגייס השקעות אלטרנטיביות היה פונה לבעלי ממון או אינטרס אסטרטגי. בעידן החדש, השקעות אלטרנטיביות חשופות לכל, הן פונות לכולם ומוצעות לכולם, גם בסכומים קטנים באופן יחסי ממה שהיה נהוג בעבר.

אחת הסיבות לכך שאנשים רבים פונים לתחום ההשקעות האלטרנטיביות היו העמלות הנמוכות שצברו כספי הציבור בבנקים:

מדינהממוצע ריבית בבנקים
ארצות הבריתפחות מ-3%
ישראל0.5%
האיחוד האירופישלילית


ומהצד השני, הריביות גבוהות מאוד עבור הלוואות מטעם הבנקים, עד כדי כך שהן גורמות ליזמים ולעסקים לפנות לגיוס השקעות אלטרנטיביות, כך שנוצר היצע וביקוש שמספקים תשואות שאסור לפספס.

2 סוגי ההשקעות הפופולריות ביותר

כל מי שמבקש לצאת קצת משוק ההון ומנכסי מניות ואג"ח, ימצא מהר מאוד את דרכו לעולם ההשקעות האלטרנטיביות.

אם אתם קוראים את המאמר אז כבר חסכנו לכם מחקר שוק ולא מעט שלבים עד שתגיעו ל-2 השיטות הפופולריות והרווחיות ביותר הקיימות כיום:

1.    קרנות פרייבט אקוויטי

2.    נדל"ן מניב

אלו הן ההשקעות שאנו ממליצים לכם להרחיב מעבר למאמר זה.

אם פעם השקעות אלטרנטיביות היו נחלת העשירים ומשפיעי דעת קהל שנהנו מתשואות גבוהות שקשה ונדיר להשיג בשוק ההון. כיום השקעות אלטרנטיביות הם נחלת הכלל, לא מעט חסמים הוסרו וכל משקיע המעוניין או רוצה יכול להשקיע או לאתר השקעות אלטרנטיביות באמצעות מכשירים פיננסיים אלטרנטיביים שיסייעו לו לפזר סיכונים נכון.

בשל כך, החלה התפתחות מהירה בפיתוח הכלים האלטרנטיביים והרבה מאוד משקיעים החלו להשקיע השקעות אלטרנטיביות רבות ומגוונות. כיום שוק ההשקעות האלטרנטיביות הפך לתחרותי ומבוסס מכשירי השקעה הפונים לקהל הרחב יותר ויותר.

7 הסוגים של השקעות אלטרנטיביות בארץ ובעולם

איתור השקעות אלמנטריות כיום ניתן לאיתור באופן ידידותי ופשוט עבור כל אדם שמבקש להשקיע ולגוון את תיק ההשקעות שלו. פורטל שמענו ריכז עבורכם את המכשירים הפיננסיים הפופולאריים והמקובלים ביותר לאיתור השקעות אלטרנטיביות.

7 מכשירים המומלצים ביותר לאיתור, השוואה וניתוח השקעות אלטרנטיביות:

1.    קרן פרייבט אקוויטי – קרן השקעות הנמצאת בבעלות פרטית במבנה משפטי של LP-Limited Partner, הקרן רוכשת חברות ומבצעת השבחות נדל"ן במטרה לממש תשואות גבוהות, מומחיות הקרן היא באיתור עסקאות "בזק" לנכסים הזקוקים לכסף מיידי ומוכנים להוריד מחיר שוק עבור הנכסים במטרה לצאת מצוקה פיננסית או משבר.

תחת קרן זו מתנהלות קרנות השקעה שונות ומגוונות בעלות הון פיננסי שונה המותאם להשקעות בהן הן משקיעות. בכל עסקה שהקרן נכנסת היא מקימה גוף מנהל במעמד של שותף כללי שמגייס ומשקיע ואף הופך לשותף מוגבל לזמן תחום על פי העסקה ומכאן שמה.

2.    קרנות נדל"ן – השקעות בנדל"ן עסקי מניב וידע מקצועי כנגזרת. הקרן משקיע בהיקף סכומים נמוך יחסית למקובל בהשקעות ישירות על מנת לצמצם סיכונים עבור המשקיעים. הקרן פועלת בארה"ב ומעט מאוד באירופה וישראל.

חסם החדירה לקרן זו הוא הון אישי בסכום של 100 אלף דולר אמריקאי.

3.    קרן חוב – קרן המתמחה במתן הלוואות לעסקאות נדל"ן ושואבת כוח פיננסי המתבסס שעבוד נכסים ופועלת ביחסי סיכון גבוהים תוך שהיא מנצלת את הקטנת פעילות הבנקים שמפחיתים במימון הביקוש האדיר שנוצר לביצוע עסקאות נדל"ן והתשואות הגבוהות שקיימות בו ומעניקה אשראי לחברות המשקיעות בנדל"ן בתמורה לשעבוד נכסים מנגד. פעילות הקרן נעשית במתכונת בנקאית ורגולטורית עבור סכומים נמוכים המשמשים יזמים בביצוע עסקאות מהירות.

4.    קרן נדל"ן יזמי – שייכת לקבוצת משקיעים הרוכשים נדל"ן תכנוני, הקרן פועלת על ידי חלוקת זכויות ביחס לסכומי ההשקעה של כל משקיע, הקרן מתמחה במתן הון התחלתי ליזם לצורך השלמת מימון בנקאי.

5.    קרן גידור – מכשיר פיננסי מגוון המורכב לצורכי מינוף סיכויי רווח למצבים ותנודות השוק, הקרן מגדרת עבור המשקיעים מצבי רווח והפסד ומתמחה בהשקעות בשוק ההון המבוססות על אופציות או מכירה בחסר. הקרן מיועדת למשקיעים בעלי הון גדול המחפשים קרן בלתי סחירה בעלת רגולציה פחותה.

6.    הלוואות P2P – מכשיר השקעות חברתיות ליזמים פרטיים המסייע לגייס כסף מאנשים ותומכים מהציבור הרחב, המלווה נהנה מזכויות או תמורות ייחודיות ופוטנציאל לתשואות גבוהות ומשתלמות. התהליך נעשה באופן חוץ בנקאי ומאפשר למשקיעים לפעול בגיוון רב וסיכון נמוך יחסית.

7.    קרן תשתיות – קרן מסוג זה אינה מוסדרת עדיין בישראל אך כדאי להכירה היטב, ייתכן וזה הדבר הבא בענף ההשקעות האלטרנטיביות. כל משקיע יקבל גישה למיזמי תשתיות לאומיות החל מטיהור שפכים ועד לסלילת כבישים בשיתוף פעולה של הסקטור המדיני עם הסקטור הפרטי בדומה לקרנות נדל"ן.

5 היתרונות של השקעות אלטרנטיביות

אם עלינו לסכם את תחום ההשקעות האלטרנטיביות אנו נבחר להבליט ולהדגיש את היתרונות של השקעות אלטרנטיביות על פני השקעות בשוק ההון. השקעות אלטרנטיביות מספקות יתרונות רבים הכוללים:

1.    גיוון בתיק ההשקעות.

2.    תנודתיות נפרדת משוק ההון.

3.    השקעות המספקות ערך מוסף למשקיעים.

4.    ביקוש הולך וגובר.

5.    שיאי תשואות למשקיעים רבים.


סיכום שמשאיר טעם של עוד: השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיביות הן כמו מיקרו השקעות, השקעות מיקרו יכולות להתפוצץ בריביות או לזרוק ולסכן את הכסף לפח, לכן מומלץ ללמוד את התחום ולפעול במשנה זהירות ולהתייעץ עם מומחים בתחום או לסכן בצורה מחושבת ביותר.

  • אין בתוכן זה משום המלצה, חוות דעת או ייעוץ משפטי או פיננסי, כמו כן תוכן זה אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף, המסתמך על מסמך זה עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

חדשות חמות