החזרי מס

מהי רשלנות רפואית ומתי ניתן לתבוע רשלנות?

רשלנות רפואית

תוכן עניינים

  רשלנות רפואית הוא תחום מדובר מאוד בשנים האחרונות ואפשר להבין למה, הרפואה התקדמה ומציעה לנו שלל טיפולים רפואיים, מה שלא פעם מותירים אנשים עם נכויות קשות עקב רשלנות או טעויות אנוש. רק לסבר את האוזן, על פי נתוני משרד הבריאות כ- 2,000 מטופלים בשנה מתים כתוצאה מרשלנות שניתן היה למנוע.

  כאן בכתבה נסקור את המקרים הנפוצים, נבחן מתי ניתן יהיה להגיש תביעת רשלנות רפואית ואיך זה בכלל עובד.


  מהי רשלנות רפואית?

  העולם מתקדם ואיתו גם הרפואה מתפתחת ומתקדמת במגוון רחב של תחומים, החל מניתוחים מצילי חיים ועד טיפולים אסתטיים מגוונים המוצעים במרפאות ציבוריות ופרטיות. אלא מה, לא פעם טיפולים רפואיים ניתנים בצורה שאינה מותאמת למטופל, כמו גם חוסר תשומת לב, החלטות שגויות, מתן תרופות שאינן מתאימות וכו'. כל אלה גורמים לרשלנות מצד רופאים ואנשי מקצוע, שאגב יכולה להיות גם טעות אנוש. טעויות אלה נקראות בשפה המשפטית 'רשלנות רפואית', ולצערנו לא פעם טעויות אלה הותירו מטופלים עם נזקים גופניים קשים ואף גרמו למוות בטרם עת.

  כאן נכנסת לתמונה 'תביעת רשלנות רפואית' המזכה את המטופל הנפגע בפיצוי כספי. רק נציין כי רשלנות קיימת בכל מקצוע בין אם אלה רופאים, חשמלאים, מהנדסים וכו'. למעשה, חובתו של כל בעל מקצוע לנקוט במידת הזהירות בעת עבודתו, ולהשתמש במיומנות שלו במקצועיות על מנת למנוע נזקים ללקוחותיו. אולם במקרה רפואי, רשלנות רפואית מוטלת על כל הגורמים המעורבים, החל מהרופאים המטפלים במטופל, המזכירה, מחלקת רנטגן ועד שולחן המנתחים, כולם חייבים לפעול בצורה סבירה וזהירה פי כמה וכמה לפי מיומנותם.

  סוגי רשלנות רפואית

  רשלנות רפואית בתקופת היריון ולידה

  רשלנות רפואית בתקופת ההיריון והלידה נפוצה מאוד. במקרה זה הרשלנות מוגדרת באחד משלבי ההיריון או הלידה שהובילו לנזק לילוד או ליולדת. חשוב להבין שבמהלך ההיריון כל אישה עוברת בדיקות רבות כדוגמת בדיקות אולטרסאונד, שקיפות עורפית, המסת סוכר ועוד. כל טעות באבחון מצד הצוות הרפואי, יכולה להיגרר להחלטות לא נכונות בהמשך ומתן טיפול לקוי שעלול לגרום לנזק לאם ולעובר. זו הסיבה שרשלנות רפואית בתקופת ההיריון והלידה נפוצה מאוד, אך כאמור יש להוכיח את הנזק על ידי עורך דין רשלנות רפואית.

  רשלנות רפואית באסתטיקה

  רשלנות רפואית באסתטיקה הוא תחום נפוץ מאוד, הרי תחום האסתטיקה הרפואית מתפתח פלאים ונכנסים מגוון טיפולים המאפשרים לנו לקבל מראה יפה וצעיר יותר. עם זאת, יש לא מעט מקרים של טעויות באבחון, הזרקות בוטוקס בכמות גדולה, טיפולי פנים שגרמו לצלקות, ניתוחי אף שגרמו לבעיות רפואיות, זיהומים בניתוח להגדלת חזה ועוד.

  רשלנות בתחום רפואת שיניים

  ישנם שני סוגים של רשלנות בתחום רפואת שיניים: טיפולים חיוניים וטיפולים אסתטיים שונים. בשני המקרים אבחון שגוי או אי מתן טיפול מתאים – עשויים לגרום למטופל לנזקים עצומים. ישנם מגוון מקרים של רשלנות רפואית בתחום כמו פיענוח לא נכון של צילומי רנטגן, עקירת שיניים שלא לצורך, טיפול לקוי, טעויות באבחון, פגיעה בעצב בזמן טיפול שורש ועוד. מובן שנזקים אלה יכולים לגרום למטופל לפגיעה פיזית ואסתטית.

  אבחנה מאוחרת של מחלות

  זהו עוד תחום נפוץ ברשלנות רפואית, הרי פעמים רבות אבחון מהיר ומתן טיפול למחלות מסוימות, יכולים למנוע התפתחות והתדרדרות במצבו של המטופל. חשוב להבין שרשלנות רפואית קיימת גם אם מחלה מסוימת התגלתה בשלב מאוחר מידי והיה ניתן לגלותה לפני ולתת טיפול מונע כדי למנוע את ההתדרדרות שלה ואף למגר אותה לחלוטין. לדוגמה, מקרים של אי אבחון סרטן למרות שהבדיקות נעשו.

  מתן תרופה שלא לצורך או שאינה מתאימה

  עוד מקרה של רשלנות היא כאשר רופא נותן תרופה שאינה מתאימה למטופל או שהוא רגיש אליה ולא בוצעו בדיקות לצורך גילוי רגישויות. כמו כן, אם ניתנת תרופה שלא לצורך וגרמה לנזק למטופל, זוהי רשלנות, ויותר מזה – גם אם ניתן מינון לא נכון של תרופה אשר גרם להחמרה במצבו הגופני של המטופל.

  סוגי רשלנות רפואית בתחום הניתוחים

  יש לא מעט מקרים נפוצים בתחום רשלנות רפואית אשר הביאו לפגיעה ממשית במטופלים במקרה של ניתוחים, כדוגמת כשלים הקשורים לניתוחים, התאמה לא נכונה של הניתוח למטופל, מתן תרופות שגויות במהלך הניתוח ולאחר מכן, ניתוח שלא הצליח ועוד. בתחום ניתוחים, נהוג לחלק את סוגי הניתוחים לשלושה סוגים: ניתוחים הנחשבים דחופים, ניתוחים אלקטיביים וניתוחים פלסטיים ואלסטיים הנחשבים למשפרי חיים. אגב רשלנות רפואית נפוצה מאוד בתחומי הניתוחים, ולכן כאשר ניתוח לא הצליח מכל סיבה, רבים מתייעצים עם עורך דין רשלנות רפואית על מנת שיבדוק אופציה לתביעת רשלנות.  

  המקרים הנפוצים של רשלנות בתחום הניתוחים:

  אי ידיעה על מצבו הבריאותי של המנותח

  פעמים רבות רופאים אינם חוקרים אודות מצבו הבריאותי של המנותח בצורה מקצועית ומעמיקה, מה שיכול לגרום לניתוח כושל ובמקרים מסוימים אף למוות. במקרה זה, המנותח יוכל לסבול לאחר הניתוח ממגוון בעיות רפואיות שאינן קשורות לניתוח כמו מחלות לב, בעיות מערכתיות, סוכרת ועוד. למעשה, במידה והמנתח היה יודע מראש על הבעיות הרפואיות טרם הניתוח, הסיבוכים יכלו להימנע. זוהי תופעה נפוצה מאוד שבגינה ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית.

  אי דיווח למנותח על סיכונים ותופעות לוואי של הניתוח

  טרם ביצוע ניתוח מכל סוג, על הרופא לדווח למטופל על כלל הסיכונים הכרוכים בהליך, ובכן על ההשלכות הנלוות לניתוח כמו תופעות לוואי וכו'. יותר מזה, על הרופא להחתים את המנותח על טופס מתאים טרם ביצוע הניתוח או ההליך הרפואי. ישנם מקרים שרופאים שכחו לעדכן את המנותח על סיכונים ותופעות לוואי שונות, כך שהמנותח לא היה מודע להם, ואולי לא היה מסכים להליך במידה והיה מודע, לכן זוהי עילה לתביעת רשלנות רפואית.

  אי ידיעה על רגישויות לתרופות וחומרי הרדמה

  מנותחים יכולים להיות רגישים למגוון סוגי תרופות וחומרי הרדמה, ולכן על הרופא לבדוק היטב רגישויות טרם ביצוע הניתוח. פעמים רבות רופאים שוכחים לבדוק זאת, מה שיכול לגרום למתן תרופה שאינה מתאימה למנותח וגרימת נזק בלתי הפיך.

  השארת חפצים בגופו של המנותח

  אומנם אין זה מקרה נפוץ, אך לא פעם אנו שומעים על מספריים לדוגמה שנשכחו בגופו של המנותח, שזהו מקרה קיצון. אולם, ישנם מקרים אחרים נפוצים יותר כמו שכחת חפצים מזעריים כדוגמת צינורית שגרמה לזיהומים בגופו של המנותח. זוהי כמובן דוגמה לרשלנות רפואית שבגינה ניתן לתבוע פיצוי כספי.

  איך לתבוע רשלנות רפואית?

  הגשת תביעת רשלנות רפואית מורכבת מאוד, כיוון שהמושג רשלנות אינו מוגדר בחוק, אלא בפסקי דין של בית המשפט, אשר מגדירים רשלנות כטעות סבירה של הרופא או הצוות הרפואי. למעשה, מדובר בקושי מסוים, ולכן יש הביא את כל ההוכחות שיוכיחו את מקרה הרשלנות. רק נציין שברוב המקרים קשה מאוד להוכיח רשלנות, ולעיתים נדרשות חוות דעת נוספות של מומחים שאכן יוכיחו כי הבעיה הרפואית נגרמה עקב רשלנות מהטיפול הרפואי הספציפי ולא כתוצאה מהמחלה עצמה.

  בשל מורכבות זו, מומלץ להגיש תביעה רק בעזרת עורך דין רשלנות רפואית בעל ניסיון בתחום אשר יודע להילחם מול הגופים השונים. יש לזכור כי התביעה לא נעשית ישירות מול הרופא או הצוות הרפואי, אלא מול מוסדות רפואיים גדולים המגובים במיטב היועצים המשפטיים.


  פורטל שמענו מזמין אתכם להמשיך להתעדכן בזכויות ובהטבות המגיעות לכם מהמדינה במדור זכויות והטבות.

  אולי יעניין אותך זכויות

  בדיקת זכאות למימוש זכויות

  ✔️בדיקת זכאות ועריכת מסמכים
  ✔️ הגשת התיק לביטוח לאומי, ליווי והדרכה אישי
  ✔️ לא קיבלת? כספך יוחזר!

  נפצעת? אולי מגיע לך כסף!
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  בדיקת זכאות למימוש זכויות

  ✔️בדיקת זכאות ועריכת מסמכים
  ✔️ הגשת התיק לביטוח לאומי, ליווי והדרכה אישי
  ✔️ לא קיבלת? כספך יוחזר!

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  נשמח לעזור לך!

  זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
  במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

  1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

  2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

  לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

  נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]