פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | השקעות | נכס דיגיטלי – טרנד חולף או עסק משתלם?

נכס דיגיטלי – טרנד חולף או עסק משתלם?

גיא שדלצקי
13 ביולי 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים

בכל יום אנו נתקלים במשהו חדש, משהו שלא ידענו קודם, אבל אם נניח היינו אומרים לכם שלכל אחד מכם יש נכס, גם אם בפועל אין לכם, כנראה זה ישמע לכם חדש…אז תכירו בבקשה את הנכס שיש לכל אחד ואחת מאיתנו, נכס דיגיטלי, בטח אתם שואלים מה הם סוגי הנכסים הדיגיטליים? ואיך מכניסים כסף מנכס דיגיטלי?

נכס דיגיטלי

מיד נבין מהו נכס דיגיטלי, איך מכניסים כסף מנכס דיגיטלי וגם אילו נכסים דיגיטליים קיימים כיום, ואולי בסוף הכתבה תוכלו לרכוש או להשביח בעצמכם נכס דיגיטלי שיניב עבורכם רווחים והכנסות פסיביות, נכס דיגיטלי דורש השקעה, כמו בכל עסק כדאי לכם ללמוד את הכללים והחוקים במגרש הנכסים הדיגיטליים, האם הנכסים הדיגיטליים הם הנכסים החדשים?

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

מה זה נכס דיגיטלי?

אם בעבר נכס דיגיטלי היה מיוחס לציוד שמצוי פיזית בידנו, כיום נכס דיגיטלי הוא וירטואלי ויכול לפרנס לא פחות מחנויות או עסקים פיזיים.

נכס דיגיטלי הוא בעצם כל מה שקיים באינטרנט ונמצא תחת שמכם כולל תמונות, סאונד, וידאו, כתיבה ועוד.

נכסים דיגיטליים כמו אתרים גדולים ולפעמים גם אתרי מכירות קטנים יכולים להניב הכנסות ורווחים נאים מאוד שלא יביישו בעל מקצוע עסוק, נכס דיגיטלי לא חייב להיות אתר, הוא יכול להיות פרופיל ברשת חברתית כמו אינסטגרם או פייסבוק, עמוד פייסבוק, חנות וירטואלית ואפילו יכול להיות גם ערוץ יוטיוב, קבוצת וואטסאפ, אפליקציה, ספר דיגיטלי, קורס דיגיטלי, משחק, פורום ועוד.

נכס דיגיטלי, פסיבי או אקטיבי?

נכס דיגיטלי כמו בכל עסק, בעל הנכס חייב לדאוג לעדכן את לקוחותיו, לשמור על חדשנות ואקטואליות, לחזק קשרים עם קהל היעד והחברים בו כיום, חייבים לעדכן תוכן ולדאוג לשיתופי פעולה שיניבו הכנסות, מכאן שנכס דיגיטלי דורש התעסקות והשקעה, ככל שאדם ישקיע וישווק את הנכס הדיגיטלי שלו, סיכויי ההצלחה שלו יעלו, אך במידה ולא ישקיע ולא יחדש, ייתכן שהנכס הדיגיטלי ילך ויידעך, ויהיה פחות רלוונטי.

רוצים נכס דיגיטלי? כדאי שתכירו מה הם סוגי הנכסים דיגיטליים שקיימים…

יש להבדיל בעיקר בין שני סוגי נכסים, נכס דיגיטלי עסקי ממומן, לבין נכס דיגיטלי אורגני, אישי שלעיתים הוקם ללא מטרת רווח אך הפך לחברתי וגדל, בעצם נכס דיגיטלי זה כל מה שקיים באינטרנט ונמצא תחת שמכם, לרבות תמונות, איורים, כתיבה ועוד יוגדרו כנכסים אישיים, ואילו נכסים דיגיטליים עסקיים יהיו לרוב אתרים גדולים ולפעמים גם אתרי מכירות קטנים וממוקדים, למטרות מסחריות ולצורך עשיית רווח.

נכס דיגיטלי יכול להיות אתר, פרופיל ברשת חברתית כמו אינסטגרם או פייסבוק, עמודים וקבוצות, ערוץ יוטיוב, קבוצת וואטסאפ, אפליקציה, ספר דיגיטלי, קורס דיגיטלי וכל מיזם שיוצר התעניינות סביבו עד כדי הבשלה לפוטנציאל מסחרי.

יש לי נכס דיגיטלי, איך מכניסים ממנו כסף?

כששומעים את הביטוי נכס דיגיטלי, הקונוטציה היא נכס נדל"ן, נכסים רווחיים לרוב יגיעו בצורה של חלל מושכר כמו דירה או כל חלל שיכניס לנו כסף, אז איך ייתכן שאנחנו בעליי נכס ולא מודעים לקיומו?

כדי להבין מהו נכס דיגיטלי וכיצד להכניס ממנו כסף, ניתן להשוות נכס דיגיטלי לדירה שלכם, אתם גרים בדירה ולרוב מבזבזים עליה כסף, אבל מה אם היו מגיעים אליכם כל יום חברים ומבקשים לדעת באיזה קרמים אתם משתמשים או מאיפה הבגדים המגניבים שלכם, יום אחרי יום, חבר אחרי חבר… אחד מהשניים היה קורה, הייתם מפסיקים לארח או שהייתם ממנפים מסחרית את ההתעניינות סביבכם, כזה הוא הנכס הדיגיטלי שלכם.

אז אתם יוצרים תוכן באופן טבעי ומסקרן לאנשים ברחבי האינטרנט, ובלי לשים לב יצרת מחנה משותף שקיבץ מספר רב של אנשים תחתיו, איך תכניסו מהנכס הדיגיטלי שלכם כסף?

כדי להכניס כסף מהנכס הדיגיטלי שלכם, לא מספיק לייצר תוכן שיווקי, מגניב ואקטואלי לאותו נושא של נכס דיגיטלי, נכס דיגיטלי ממומש רק כאשר הוא מניב הכנסות לבעליו, נכס עם קהל בלי הכנסות ייחשב לנכס דיגיטלי פסיבי, הוא קיים אך אינו מסקרן ויכולותיו המסחריות מוטלות בספק.

לארגן ולממן נכס דיגיטלי

יש לכם רעיון לנכס דיגיטלי מסחרי, חשפתם אותו ברשת חברתית כלשהי, כעת אתם רוצים למשוך ולסקרן קהל, ולהזמין את צרכני אותה רשת חברתית, איך עושים את זה? ישנם שתי שיטות, פעילות אורגנית ו/או פעילות ממומנת.

פעילות אורגנית זו פעילות שכרוחה במחקר מילות החיפוש הרלוונטיות לנכס שלנו, ולמידת התחרותיות סביבן, הצלחה אורגנית למיזם מוצלח אומרת  שהצלחתם לגרום לאנשים להסתקרן ואף להפיץ את הבשורה, ייתכן ובידכם תוכן ויראלי שלאנשים כיף לשתף, אך העיקרון הוא שבפעילות אורגנית לא משלמים ישירות עבור הקידום לגופים הגדולים כמו פייסבוק, גוגל או לרשתות חברתיות אחרות, ייתכן שזה יהיה הצעד הבא בנכס הדיגיטלי שלכם.

פעילות ממומנת, הכוונה היא שהוצאתם כסף עבור החשיפה וההגעה לקהל שעלול להתעניין בנכס הדיגיטלי שלנו, במנועי החיפוש כמו גוגל, פייסבוק יציעו לכם לעשות זאת ביתר קלות על ידי תשלום עבור מודעה באתרים הגדולים, הפצת כתבה, פרסומת וכו', עבור אותה הפעילות.

מותגים מצליחים נחשבים להיברידים, מצליחים לסקרן בפעילות האורגנית של הנכס הדיגיטלי, חושפים לקהלים נוספים את ההצלחה בפעילות ממומנת, שימו לב שפעילות ממומנת  לרוב היא פעילות קצרה בשל העלויות היקרות, לכן לא כדאי להסתמך רק עליה, אם כי זה נותן דחיפה גדולה בתנועה לאתר. קידום אורגני, לעומת זאת, לוקח יותר זמן אך מספק תוצאות ונחשב אמין יותר.

אם בידכם נכס דיגיטלי מסחרי, את הכסף מהנכס הדיגיטלי תרוויחו ממודעות, גוגל אדסנס תזהה את הנכס שלכם ותספק מודעות לאתר, והחל כמות מסוימות של לחיצות הגולשים על המודעות תרוויחו סכום מסוים למודעה. אפשר ליהנות ממודעות ישירות או מתוכן ממומן, למשל חנות בגדים שתרצה להוסיף תוכן מודעה לאתר אופנה.

לדוגמה צלמים מוכרים עם מספר עוקבים גבוה, יהיו בעלי נכס דיגיטלי מסוג פרופיל אינסטגרם בו יוכלו להרוויח כסף עבור צילום אירוע או מוצר, כמוהם גם בעלי ערוץ יוטיוב עם עוקבים רבים יוכלו ליהנות ממודעות גוגל אם עברו מספר צפיות מסוים בנוסף לשיתופי פעולה עם עסקים וחסויות.


למה נכס דיגיטלי אחד אם אפשר להרוויח כפול?                                              

הבנתם מהו נכס דיגיטלי, כעת אתם מבינים שהתחום בצמיחה, אתם בעלי חוש עסקי מפותח, ככל הניראה אתם תעברו לשיטת המספרים הגדולים, אתם כבר תדעו לזהות מודל מצליח של נכס דיגיטלי ותוכלו לרכוש נכסים דיגיטליים נוספים ולהרוויח יותר.


מכירה או השכרת זכויות על נכס דיגיטלי

כפי שכבר הבנו נכס דיגיטלי ממסחרי מצליח יהיה רווחי, האפשרות להרוויח מנכס דיגיטלי יכולה להיות זהה לרווח ממכירה או השכרה של נכס נדל"ן, על מנת למכור או להשכיר צריך לדעת מה שווי הנכס הדיגיטלי על ידי ניתוח רווח והפסד, מומלץ לפנות למומחים בתחום.


עשינו לכם חשק?

לאחר שהבנתם מהם סוגי הנכסים הדיגיטליים, זכרו, ערוצי יוטיוב, פרופילים אינסטגרם, קבוצות פייסבוק, אתרים וכו' שעתידם מתוכנן להיות נכס דיגיטלי, כדאי לפתוח או לרכוש אותו בבעלותכם המלאה ולא להיות כפופים לתנאים והגבלות.

בהצלחה, בדרך לנכס הדיגיטלי הבא שלכם!

הכנו לכם כתבה מיוחדת שעוסקת ביזמות ועסקים ומתארת את הדרך הסלולה ליציאה ממרוץ העכברים והשגת "חופש כלכלי", לחצו כאן למעבר לכתבה.

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

טיפים על השקעות:

✔️מחפשים להשקיע את כספכם בתבונה? ידע זה כוח! כדאי להשקיע זמן בלמידת השוני בין השווקים הקיימים והיתרונות לכל שוק.
✔️כדאי להשתמש במחשבונים פיננסים ולחשב את התשואה, הריביות, הוצאת המיסוי ומשתנים פיננסים נוספים.
✔️כדאי להכיר כלים לניתוח טכני וניתוח פונדמנטלי באמצעות אינדיקטורים וכלים טכנולוגיים הזמינים בשוק ההון ובמסחר בבורסה.
✔️השתמשו במינוף ההון העצמי שלכם בהשקעות ובחנו את הריבית ורמת המינוף הניתנת לכם על ידי הגוף הפיננסי.
✔️גוונו את ההשקעות שלכם – אל תשקיעו את מירב כספכם בערוץ השקעה אחד, מומלץ להיחשף גם לנכסים אלטרנטיביים.

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

קבל הצעה להשקעות מובילות

✔️הצעה אטרקטיבית לניהול תיק השקעות מקצועי
✔️חשיפה להשקעות אלטרנטיביות מובילות בתשואה
✔️השוואת ביצועים בקרנות וקופות פעילות

 

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il