החזרי מס

ניוד קופת גמל להשקעה

תקנות חדשות ומעודכנות קובעות כי כל חוסך שיש לו קופת גמל להשקעה פעילה יכול לנייד אותה לבחירתו: לקופה אחרת או למסלול אחר. בזכות התקנות המעודכנות, הניוד מתאפשר גם בלי לשלם מס רווח הון ולמעשה תוך שמירה על כל התנאים שהחוסך הספיק לצבור עד אותה עת. אפשר לנייד כל סוג של קופת גמל להשקעה על ידי יצירת קשר עם החברה שאליה מעוניינים להעביר אותה בטלפון או באינטרנט, חתימה על טפסי הצטרפות והעברת הכספים. התהליך אמור לעבור בתוך כמה ימים בכפוף להוראות הדין והוא מתבצע ללא עלות. בסוף התהליך מקבלים מכתב המאשר את השלמת המעבר, הזכויות ותנאי הזכאות.

ניוד קופת גמל להשקעה

תוכן עניינים

  איך מבצעים ניוד קופת גמל להשקעה?

  למי שכבר יש לו קופת גמל להשקעה, חשוב להבין שניתן להעביר את הכספים לבית השקעות אחר בכל עת שנראה לנכון. תהליך זה, המכונה 'העברת קופת גמל להשקעה', כרוך בהעברת כספים מגוף אחד לאחר או בין בתי השקעות. זה לא תהליך מסורבל; למעשה, זה פשוט ומהיר, עומד במועדים חוקיים. המעבר יכול להתבצע בדרכים שונות, החל משיטות דיגיטליות, כמו טפסים מקוונים באתר הגוף המקבל, ועד לדרכים מסורתיות, כמו למשל טפסי דיוור.

  את מי מעדכנים לאחר הניוד של קופת גמל להשקעה?

  מעבר בין קופות גמל הוא תהליך פשוט שאפילו לא מצריך פנייה לחברה שאותה עוזבים. היוזמה היא של החברה אליה מועברים הכספים. לאחר פנייתך, יש לחתום על טפסי ההצטרפות והעברת הכספים. לאחר מכן, הכספים מועברים תוך הקפדה על הוראות החוק, לרוב תוך מספר ימים. לאחר השלמתו, יישלח מכתב אישור המפרט את ההעברה, המבטיח שכל הזכויות והתנאים יישארו על כנו.

  למה החוק מאפשר ניידות של קופת גמל להשקעה?

  ניידות קופות גמל להשקעה היא היבט משמעותי בניהול פיננסי עבור אזרחי ישראל רבים. במסגרת התקנות שאושרו נקבע כי ניתן יהיה להעביר כספים בין קופות גמל להשקעה. מדובר בשינוי ניכר בנוף הפיננסי של המדינה. עד היום, חוסך בקופת גמל להשקעה שרצה להעביר את החיסכון לבית השקעות אחר נאלץ לפדות את הכסף ולשלם 25% מס רווחי הון. זה היה מכשול משמעותי עבור רבים שרצו לחקור הזדמנויות השקעה טובות יותר או שונות. עם זאת, בעקבות אישור התקנות, ניתן יהיה להעביר קופת גמל להשקעה בין בתי ההשקעות ללא אירוע מס. זה צפוי להגביר את הנזילות של עסקאות פיננסיות ולאפשר לחוסכים גמישות רבה יותר בניהול ההשקעות שלהם.

  איך מניידים קופת גמל להשקעה לקופת גמל לקצבה?

  בנוסף לשינויים אלו, עודכנו התקנות כך שחוסכים מעל גיל 60 יוכלו להעביר את הכסף מקופת גמל להשקעה לקופת גמל לקצבה. ההתאמה הספציפית הזו נועדה לסייע לאלו המתקרבים לפנסיה. בכך, אנשים המעוניינים בקצבה יוכלו ליהנות מקצבה פטורה ממס, מה שיגביר עוד יותר את האטרקטיביות של קופת הגמל להשקעה כמוצר חיסכון.

  מה היתרונות של ניוד קופת גמל להשקעה בקלות?

  שינויים אלו צפויים לחזק את התחרותיות בתעשייה, להעניק לחוסכים אפשרויות בחירה טובות יותר ואוטונומיה רבה יותר בטיפול הכספי שלהם. בעוד שרשות שוק ההון ביקשה את אישור הסעיפים הנוספים, הם לא קיבלו אור ירוק בשלב זה. חלק מהרעיונות שהוצעו כללו קיצור ימי העברת כספים מ-10 ימים ל-5 ימים ואפשרות להזיז את קרן ההשתלמות גם במצב שיש הלוואה.

  מה היתרונות של קופת גמל ככלי להשקעה?

  קופת גמל להשקעה, למי שלא מכיר, היא מכשיר חיסכון להשקעה המותאם למעוניינים לחסוך לכל מטרה. כלי זה מציע גמישות, המאפשר לאנשים לבחור את תקופת החיסכון הרצויה להם, בין אם זה לטווח קצר, בינוני או ארוך, והם יכולים למשוך את הכספים בכל זמן נתון. קרן זו יכולה להיות מנוצלת על ידי כל אחד עם מטרת חיסכון, בין אם זה בעתיד הרחוק או באופק הקרוב. ניתן גם להקים את הקרן על שם ילדיהם, ולוודא שבבוא העת, הכספים יופנו לחשבון על שמם.

  כמה כסף אפשר להעביר לקופת גמל להשקעה לפני או אחרי שמניידים אותה?

  קופת הגמל להשקעה מציעה מסלולי חיסכון מגוונים. בתור חוסך, יש לך את החופש לבחור במסלול השקעה שמתאים ליעדים הפיננסיים שלך. אין קשיחות; אתה יכול לבחור מסלול השקעה אחד או אפילו יותר. ניתן להזרים כספים לקרן כסכום חד פעמי או בתשלומים חודשיים. עם זאת, ישנה מגבלה על כמה ניתן לחסוך מדי שנה בקופת גמל להשקעה. נכון לשנת 2023, הסכום המקסימלי הוא 76,449.63 ₪ לחוסך, בהתאם לקביעת החוק.

  איך בוחרים מתי לנייד קופת גמל להשקעה?

  היתרונות של ניידות זו הם רבים. החוסכים נהנים מגמישות שכן הם יכולים לבחור היכן הכספים שלהם מנוהלים. המעבר בין גופים או מסלולי השקעה אינו מושך מס רווחי הון על הרווחים שנצברו בקרן. מסים ייגבו רק עם משיכת הכספים. בנוסף, התהליך כולו יעיל ומהיר. למי שמתקרב לגיל פרישה, ניידות זו מהווה הזדמנות לקבל קצבה באמצעות העברת הכספים למוצר המאפשר זאת. מהלך זה יזכה בפטור כפול: ללא ניכוי מס על הרווחים הצבורים וגם ללא מס על הקצבה החודשית.

  האם אפשר לבצע את הניוד של קופת גמל להשקעה לבד?

  בהחלט כן, כי התחלת התהליך פשוטה יחסית. ראשית, מומלץ לבצע בדיקה שנתית של הכספים. סקירה זו, בהנחיית אדם בעל רישיון פנסיוני, יכולה לסייע בהבנת מוצרי החיסכון השונים שיש לאדם וניהולם. אמנם זה עשוי להיראות מייגע להשוות בין מסלולי השקעה וגופים אדמיניסטרטיביים שונים, אך היתרונות יכולים להיות ניכרים מבחינת תשואות ושירותים. כצרכנים, הכוח להחליט היכן וכיצד מנוהל הכסף שלנו מצוי בידינו. לפיכך, התחשבות בגורמים כמו ניהול ההשקעות של החברה הנבחרת היא מכרעת. 

  החשיבות של ניוד

  קופת גמל להשקעה היא אחד ממכשירי החיסכון המשתלמים ביותר בישראל. קודם כל, מדובר על אפיק חיסכון גמיש לחלוטין: אפשר למשוך את הכספים מהקופה בכל עת, בלי קשר לגיל הפרישה ובתשלום מס רווחי הון בלבד. זה אומר שאם למשל משתמשים באפיק החיסכון הזה על מנת להשקיע בשוק ההון, משלמים על הרווחים את אותו מס בדיוק כמו שהיינו משלמים בהשקעה ישירה בבורסה או ברכישת מניות.

  שנית, קופת גמל להשקעה מאפשרת לנו להגיע לגיל 60 ולאחר מכן למשוך את הכסף כקצבה עם פטור מלא מתשלום מס רווח הון ומיסים אחרים. המשמעות היא שמעל גיל 60 קופת הגמל להשקעה כבר הופכת לעוד אפיק הכנסה פנויה ופנסיה לכל דבר ועניין. בזכות היתרונות האלה ותקרת הפקדות של כ-70 אלף ש"ח בשנה, קופת גמל להשקעה הפכה לאחד מאפיקי החיסכון המומלצים והרלוונטיים גם לעצמאיים וגם לשכירים.

  תקנות לניוד קופות גמל והשינויים בחוק

  הבעיה עם קופת גמל להשקעה הייתה בעבר קשורה לאופן שבו היה ניתן לנייד אותה. בעבר, כל חוסך בקופת גמל להשקעה שרצה להעביר את החיסכון שלו לחברה אחרת נאלץ לפדות את הכסף ובאותו רגע לשלם מס רווחי הון. אבל בזכות תקנות לניוד קופות גמל מעודכנות יותר, ניתן עכשיו לעשות את זה בין בתי ההשקעות והחברות בלי שזה ייחשב לאירוע מס.

  במילים אחרות, תקנות לניוד קופות גמל מקלות על ביצוע הפעולה והופכות אותה לזמינה יותר. בזכות התקנות כבר לא צריך לחשוב פעמיים אם לנייד את קופת הגמל להשקעה, כל עוד מוצאים אלטרנטיבה משתלמת. אז אם פעם השיקול העיקרי היה קשור לאופן שבו הניוד הפך את הפעולה לאירוע מס, הרי שכיום אירוע מס מן הסוג הזה בכלל לא מתרחש. 

  עוד כדאי להזכיר שבזכות המאפיינים החדשים של תקנות לניוד קופות גמל יכולים חוסכים מעל גיל 60 לנייד את הכסף שלהם מקופת גמל להשקעה לקופת גמל לקצבה, או במילים אחרות לקבל קצבה בלבד. תוך כדי קבלת הקצבה, שאר הכספים שקיימים בקופה ממשיכים לצבור ריבית ולייצר תשואה. זה גם כן יתרון משמעותי של העדכון בתקנות וחשוב להכיר אותו. 

  היתרונות של ניוד קופת גמל להשקעה

  השאלה המתבקשת היא למה בכלל לנייד קופת גמל להשקעה. אז ראשית, היתרון העיקרי של ניוד מן הסוג הזה עשוי לבוא לידי ביטוי בהצעה על דמי ניהול נמוכים יותר. אם למשל חוסכים בקופת גמל להשקעה מסוימת אבל במקביל מקבלים הצעה לחסוך גם בקופת גמל להשקעה אחרת שבהם דמי הניהול נמוכים יותר, אפשר לשקול לעשות את זה ולא לחשוש מפני אירוע מס שיחייב תשלום של 25% מס רווח הון.

  חוץ מזה, היתרון של הניוד יכול להתקיים גם בתוך הקופה עצמה. זה למשל האירוע שמתרחש אם רוצים לנייד את הקופה ממסלול השקעה מסוים למסלול השקעה אחר. אם לא מרוצים ממסלול ההשקעה הנוכחי ומעוניינים להגדיל או להוריד את רף הסיכון, ניתן בקלות לבצע את הניוד בין המסלולים דרך אותה חברה שמנהלת את הקופה. 

  החסרונות של הניוד

  החיסרון של ניוד קופת גמל להשקעה לא קשור כאמור כיום לשיקול כלכלי מיידי – כי ממילא הפעולה הזו לא נחשבת לאירוע מס. מנגד, כן יש חסרונות אחרים שצריך להתייחס אליהם.

  החיסרון העיקרי של ניוד קופת גמל להשקעה בא לידי ביטוי בתהליך הבירוקרטי שאותו צריך לעבוד. אמנם כיום ניתן לבצע ניוד בין החברות שמנהלות קופות גמל להשקעה גם ישירות באינטרנט ובלי להגיש פיזית מסמכים, אבל עדיין צריך להשקיע זמן ואנרגיה. אצל רבים מאיתנו, זה מהווה מגבלה שמונעת את הניוד. 

  אולי יעניין אותך קופות גמל

  שאלות ותשובות

  plus

  איך בוחרים קופת גמל להשקעה שאליה כדאי לנייד את כספי החיסכון?

  לפי דמי ניהול, דירוג של בית ההשקעות מבחינת שביעות הרצון של לקוחות ותשואות שהוא הפיק ב-5 השנים האחרונות. אמנם תשואות מהעבר לא מעידות על העתיד, אבל הן כן נותנות אינדיקציה למקצועיות של בית ההשקעות.

  plus

  מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה לבין קופת גמל רגילה?

  בקופת גמל רגילה אי אפשר למשוך את הכספים לפי גיל הפרישה מהעבודה, אלא אם משלמים את גובה המס המקסימאלי וגם מס רווח הון.

  plus

  מי יכול לפתוח קופת גמל להשקעה?

  כל עצמאי, שכיר או הורים לילדים יכולים לפתוח קופת גמל להשקעה בצורה פרטית.

  plus

  איך מניידים קופת גמל להשקעה?

  מגישים בקשה לחברה שאליה מניידים את הקופה ומעבירים מסמכים מזהים. 

  plus

  מהו היתרון העיקרי של תקנות הניידות החדשות?

  היתרון העיקרי הוא היכולת להעביר כספים בין קופות גמל להשקעות ללא מס רווחי הון של 25%.

  plus

  האם יש מגבלות גיל לגבי העברת כספים לקופת גמל לקצבה?

  כן, חוסכים מעל גיל 60 יכולים להעביר את כספם מקופת גמל להשקעה לקופת גמל לקצבה.

  plus

  באיזו מהירות ניתן להעביר כספים בין קופות גמל?

  העברת הכספים תתבצע תוך עשרה ימי עסקים ממועד קבלת הבקשה בחברה המעבירה.

  השוואת קופות גמל

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  סרטונים של המומחים שלנו

  ניוד קופת גמל להשקעה
  האלטרנטיבה לפיקדון הבנקאי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  ניוד קופת גמל להשקעה
  אגרות חוב – חנן מיכה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  ניוד קופת גמל להשקעה
  למה צריך מתכנן פיננסי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  ניוד קופת גמל להשקעה
  תשואות בקרנות השתלמות, גמל ופנסיה – השוק האמריקאי VS השוק הישראלי – עוז אספיר
  לחצו לצפייה
  ניוד קופת גמל להשקעה
  הגדלת התשואה במוצרים פנסיונים – קרנות השתלמות, גמל ופנסיה – עומרי זכריה
  לחצו לצפייה
  ×
  להשוואת תשואות עם מומחה
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  השוואת קופות גמל

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  נשמח לעזור לך!

  זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
  במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

  1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

  2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

  לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

  נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]