רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למה 100 אלף ישראלים (לפחות) נהנים מניהול תיקים?

נתנאל פינקל
1 באוקטובר 2021
ניהול תיקים


מה הקשר שלכם (כנראה) לניהול תיקים?

בואו נדבר פתוח. אתם לא נמצאים פה סתם. אתם כאן כי יש לכם הון פנוי של 300 אלף שקלים (ומעלה) וכעת אתם בדילמה היכן כדאי להשקיע אותם. לגיטימי לגמרי. אז בואו נעשה סדר ונבחן את האפשרויות הקיימות: 


אופציה ראשונה (אשר רבים נוהגים לבחור בה) היא להשאיר את הכסף בעו"ש ולצפות לתשואות מהריבית. אבל רגע, יש עם זה בעיה. בשנת 2008, מי שהיה אז נגיד בנק ישראל – הפרופסור מר סטנלי פישר, הכריז על הורדה דרסטית של שיעור הריבית במשק. כבר 13 שנים חלפו מאז אולם שיעור הריבית בארץ נשאר באותו המקום: ברצפה. אז למרות שמדובר אמנם באפשרות שהיא נוחה למדי, היא לא ממש הדרך ליצירת מינוף משמעותי.


אפשרות שנייה היא להשקיע בתחום הנדל"ן. מה היתרונות? החזקת נכס אשר ערכו עולה עם הזמן, הזדמנות לייצר הכנסות פסיביות משכירות ואפשרות להוריש את הנכס לילדים מה שיכול לתרום (דרמטית) להבטחת עתידם הכלכלי. המה-מה? השקעות בתחום הנדל"ן הן לא לכל אחד; הן מתאימות לאנשים עם 'אורח רוח פיננסי' אשר מוכנים להשקיע בסכומים גדולים מאוד אך גם לעשות ויתור משמעותי ומתמשך על הנזילות הכספית שלהם (לעיתים ל- 3, 4, 5 שנים ולמעלה מכך).


אבל יש גם אופציה שלישית – השקעה בשוק ההון דרך ניהול תיקי השקעות. המדובר הוא בפתיחת חשבון ייעודי והשקעה בניירות ערך (כמו מניות, איגרות חוב, קרנות סל ואופציות) כאשר הניהול מבוצע אצל חבר בורסה מוביל (כמו בתי ההשקעות פסגות, מיטב דש ואלטשולר שחם) והאחראים על חשבון ההשקעות הם מנהלי השקעות מוסמכים. 

מדוע כדאי לכם לבדוק את האופציה של ניהול תיקים?

  • בגלל הניהול המקצועי: ניהול תיקי השקעות מבוצע על ידם של מנהלי השקעות מנוסים. במידה רבה, אם תרצו, הם סוג של 'יחידת קומנדו' אשר מכירה את "גזרת הבורסה" כמו את כף ידה: הם מבצעים סקירות כלכליות, יושבים ומקבלים החלטות בוועדות השקעה גורליות אך בעיקר מסוגלים לאפיין במדויק את הצרכים הספציפיים של כל משקיע ולגבש בעבורו תוכנית אסטרטגית אישית. 
  • בגלל הזדמנות הרווח: בניגוד להשקעות "מסורתיות" כגון תוכניות חיסכון ופק"מ, פוטנציאל התשואה מהשקעה בניירות ערך הוא משמעותית גבוה יותר.
  • בגלל החופש הפיננסי: שלא כמו השקעות נדל"ן למשל, השקעות בורסאיות דרך ניהול תיקי השקעות אינן מגבילות אתכם בתזרים המזומנים כך שתמיד תוכלו למשוך את הכסף ולראות אותו בחשבון תוך מספר ימים בודדים.
  • בגלל הקדמה: שימוש באלגוריתמים שהם בעצם תוכנות מסחר אשר מנתחים את מגמות השוק ומבצעות פעולות אוטונומיות. באופן זה מנטרלים את ה- "פטור הרגש" ויכולים להתמקד בהחלטות רציונליות מה שתורם משמעותית להפחתת הסיכון של כניסה לעסקאות גרועות. 
  • בגלל תחושת הביטחון: הכסף שלכם מופקד בידיים מקצועיות וזה יאפשר לכם לישון היטב בלילה בזמן שמנהל ההשקעות יישאר עם "עין אחת פקוחה" כדי לשמור מכל משמר על האינטרס הכלכלי שלכם. בנוסף, ניהול תיקי השקעות מפוקח על ידה של הרשות לניירות ערך – כך שיש לכם למעשה 2 שכבות ביטחון חזקות. 


האם ניהול תיקי השקעות יכול להתאים לכם? 

לחצו כאן לבדיקה מהירה תוך 60 שניות עם מומחה

או השאירו פרטים בטופס שלמטה וציינו בהערה:

  • יש לי הון פנוי של 300,000 ש"ח.
  • יש לי הון פנוי של יותר מ- 300,000 ש"ח.


שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

חדשות חמות

צור קשר