פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | מיסים | מענק עבודה: לשנת 2021-2022

מענק עבודה: לשנת 2021-2022

אוריה קוריש
5 במרץ 2022
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
מענק עבודה

מי זכאי למענק עבודה?

תנאים הכנסה מעבודה או מעסק לפי שקלים
בני 23 ומעלה שהם הורים לילד אחד או שניים, או בני 55 ומעלה גם ללא ילדים גבוהה מ-2,130 ₪ ונמוכה מ-6,420 ₪.
בני 23 ומעלה שהם הורים ל-3 ילדים או יותר גבוהה מ-2,130 ₪ ונמוכה מ-7,030 ₪.
הורים יחידים לילד אחד או שניים שנמצאים עימם וכלכלתם עליהם גבוהה מ-1,310 ₪ ונמוכה מ-9,710 ₪
הורים יחידים ל-3 ילדים או יותר גבוהה מ-1,310 ₪ ונמוכה מ-11,860 ₪
נשים בגיל 67-60 גבוהה מ-800 ₪ ונמוכה מ-7,750 ₪

זכאות למענק עבודה

מעוניין לבדוק זכאות למענק עבודה? לחץ ותעבור לבדיקת זכאות של רשות המיסים
לבדיקת זכאות למענק עבודה


ניתן לבצע בדיקת זכאות 5 פעמים בלבד לכל מספר תעודת זהות*

מהו מענק עבודה?

חוק מס הכנסה שלילי קובע כי רשות המיסים תשלם סכומי כסף משתנים מדי שנה, לאנשים עובדים הזכאים לכך. זהו מענק עבודה שנועד למי ששכרו מוגדר כנמוך על פי ההגדרות שקבעה המדינה ואשר עומד בקריטריונים השונים, המזכים במענק. המטרה היא לצמצם את הפערים הכלכליים והחברתיים בין השכבות בישראל באמצעות מענק עבודה ולשפר את רווחת המשפחות של אותם עובדים זכאים.

מענק עבודה ניתן לעובדים בשל עצם היותם עובדים, בין אם הם שכירים או עצמאים – כאשר הם עומדים בתנאים המוגדרים בחוק מס הכנסה שלילי, שנכנס לתוקפו בשנת 2008. שמו הנוסף של מענק העבודה הינו "מס הכנסה שלילי", כשם החוק המתייחס לכל אותם עובדים ששכרם אינו מגיע לסף המחייב תשלום מס הכנסה. 

הכנסות נמוכות אינן מאפשרות להם ליהנות מהטבות מס שונות כגון החזרי מס ולפיכך המדינה מעניקה להם תמריץ כספי כמענק. תמריץ זה מהווה כלי נוסף – יחד עם, למשל, השלמת הכנסה ושכר מינימום נועדו להבטיח שכר מינימלי לכל עובד בישראל. את הבקשה למענק ניתן להגיש מדי שנה בשנה.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

מי זכאי למענק עבודה? מידע לשכירים ועצמאים

בדיקת מענק עבודה – שני הקריטריונים המרכזיים העומדים בפני הגורמים המחליטים על הזכאויות לקבל מענק עבודה בכדי בירור מצב טיפול בבקשה למענק עבודה, הם רמת ההכנסה והמצב המשפחתי. את החישוב הפיננסי מבצעים עבור כל מגיש בקשה, כאשר במידה שמדובר בזוג ומעלה כלומר משפחה, החישוב יבוצע עבור ההכנסות של התא המשפחתי כולו, משמע ההכנסות המשותפות של שני בני הזוג.

מענק עבודה בדיקת זכאות

 • שכיר שהיתה לו הכנסה מעבודה ו/או עצמאי שהיתה לו הכנסה מעסק או ממשלח יד.
 • רמת ההכנסה – הסכום המזכה במענק, הינו הכנסה מינימלית חודשית שגובהה 2070 שקלים בממוצע ומעלה, כלומר שמי ששכרו נמוך מזה, לא יהיה זכאי לקבלת התמריץ. הרף העליון הינו 6158 שקלים בממוצע לחודש, כלומר שמי שמרוויח יותר מסכום זה, גם הוא לא יהיה זכאי למענק העבודה. טווחי השכר הללו רלוונטיים כקריטריון לזכאות הן לעובדים שכירים והן לעצמאים.
 • מצב משפחתי – לקבלת מענק עבודה זכאים אנשים במצבים משפחתיים שונים, אך ישנם כמה גורמים העלולים להשפיע על גובה המענק, למשל הורות לשלושה ילדים או יותר, או זכאים שהם חד-הוריים, שבאם הם עומדים תחת יתר התנאים לזכאות – עשויים ליהנות גם מתקרת הכנסה גבוהה יותר כתנאי מזכה לקבלת התמריץ – במקום התקרה שנקבעה עבור תא משפחתי שעומד בראשו זוג הורים.
 • גיל הזכאות – בכדי להיות זכאים ליהנות מחוק מס הכנסה שלילי, על הפונים בבקשה לקבלת מענק העבודה, שהם הורים לילדים, להיות בני 23 ומעלה. פונים שהם רווקים שאינם הורים, יהיו זכאים למענק רק במידה שהם בני 55 ומעלה. בהמשך לכך יש לציין, כי הגדרת כמות ילדים המזכה בהטבות הקשורות לגובה המענק, מתייחסת לגילם – "ילד" יוגדר כמי שעדיין לא מלאו לו 19 שנים.

מי לא זכאי למענק עבודה?

גם אם אדם עומד, לכאורה, בכל התנאים המזכים במענק עבודה – ייתכן שבפועל לא יוכל להגיש את הבקשה לקבלת המענק וזאת בשל כמה סיבות אפשריות:

 1. עובדים תחת מעסיק שהינו קרוב משפחה, בין אם זה הורה, בן זוג, צאצא, אח – לא יהיו זכאים למענק, כאשר במידה שמדובר בתקופת העסקה קצרה של חלקיות השנה, ייתכן שתהיה זכאות למענק אבל באופן חלקי ובהתאם לתקופה העבודה.
 2. עובדים שכירים שבבעלותם רבע מן החברה שממנה הם מקבלים את שכרם, או שאחד מקרוביהם מחזיק ברבע מאותה חברה.
 3. עובדים עצמאים שלא ניהלו דו"חות על פי החוק ושלא הגישו את כלל המסמכים הנדרשים מהם, או שהספרים שניהלו נחשבים כלא קבילים.
 4. שכיר שהכנסתו התקבלה מחברה שהם או הקרוב שלהם מחזיקים בה במישרין או בעקיפין 25% או יותר.

כלים של רשות המסים – בדיקת זכאות לקבלת מענק עבודה (מס הכנסה שלילי)

בירור מענק עבודה ניתן על ידי 2 כלים של רשות המסים: סימולציה מס הכנסה שלילי או טופס בדיקת זכאות למענק עבודה, להלן ההבדלים:

 • סימולטור לבדיקת זכאות – סימולטור מענק עבודה מאפשר לבדוק זכאות לתשלום ללא צורך בהזנה של פרטים אישיים, והכל כדי לברר זכאות לפי הקריטריונים לעיל. בסימולטור יש לבחור שנה ולענות על מספר שאלות כמו: מין, גיל, מספר ילדים, מצב משפחתי ועוד. כניסה לאתר.
 • טופס מקוון לבדיקת זכאות – טופס בדיקת זכאות מאפשר לבדוק זכאות אישית לקבלת מענק עבודה כולל הזנת פרטים אישיים. בטופס המקוון יש לספק מס' תעודת זהות, תאריך הנפקת ת"ז, עבור איזו שנה, מספר מקומות עבודה ושל בן/בת הזוג לשנה זו וכד'. כניסה לאתר.

בדיקת מענק עבודה

ההשפעה החברתית של מענק עבודה, היא היותו גורם מניע לכניסה של עובדים נוספים למעגל התעסוקה בישראל, במיוחד אוכלוסיות מוחלשות אשר נשענות על קצבאות ואינן מכניסות כסף רב. חוק מענק עבודה (מס הכנסה שלילי) מאפשר לזכאים לכך, לקבל סכום כסף, המשתנה לפי מאפייני העובד בהיבטים שונים והוא רלוונטי רק עבור אנשים עובדים, לכן הוא עשוי לעודד אנשים מובטלים להשתלב בשוק העבודה, להתפרנס בכבוד ולהשתלב כגורם משמעותי בחברה הישראלית בצורה הטובה ביותר.

הכנסה לצורך קביעת זכאות למענק עבודה

הזכאים לקבלת מענק עבודה הינם מי שמוגדרים כעובדים, בין אם הרוויחו את כספם בזכות עסק או משלח יד כעצמאים ובין אם קיבלו שכר חודשי כשכירים. עם זאת, ישנן הכנסות מסוגים שאינם נחשבים לעבודה גרידא ושעשויות להיחשב כהכנסות רלוונטיות, לצורך חישוב הזכאות למענק וכן לצורך חישוב גובהו, ביניהן דמי לידה ושמירת הריון עבור נשים וכן תגמול לגברים ונשים שיצאו למילואים.

זכאים מיוחדים לקבלת מענק עבודה 2022

מענק עבודה 2020 מתי מקבלים ? את הבקשה לקבלת למענק רשאים להגיש גם צאצאים של זכאי לקבלתו אשר הלך לעולמו או יורשים חוקיים אחרים שלו. החוק מאפשר להם להגיש תביעה בשל זכאות אפשרית של המוריש שלהם, במידה שהיה נשאר בחיים, לקבלת מענק עבודה.

נוסף על כך, זכאים ייחודיים אחרים הם עובדים עם מוגבלויות שאינם מרוויחים שכר מינימום סטנדרטי אלא שכר מותאם על פי החוק. עובדים בעלי מאפיינים כאלה יקבלו זכאות למענק , כאשר התנאי של רמת ההכנסה יותאם אליהם וכן התנאי של המצב המשפחתי – משמע שגם במידה שהכנסתם אינה מגיעה לרף התחתון, או שהם רווקים ללא ילדים ומתחת לגיל 55, עדיין יהיו רשאים להגיש בקשה לקבלת מענק עבודה.

בירור מענק עבודה ?

מענק עבודה בדיקת זכאות – בירור מענק – ניתן לאמוד את גובהו של למענק עוד בטרם הגשת הבקשה, באמצעות טפסים אינטרנטיים וסימולטור של רשות המיסים, שנועדו עבור מי שמעוניין לממש את חוק מס הכנסה שלילי.

לצורך מימוש הזכאות וקבלת המענק העבודה עצמו, צריך להגיש את התביעה על פי השלבים הבאים:

 1. מילוי דו"חות רלוונטיים – אם מדובר בשכיר, הדו"ח ימולא על ידי המעסיק. אם מדובר בעצמאי, הדו"ח של מס הכנסה יוגש על ידו על פי החוק.
 2. הגשת התביעה למענק עבודה – ניתן לעשות זאת באופן מקוון, במידה שלא מדובר בתביעה הראשונה ובאם התביעה האחרונה לקבלת מענק עבודה, נעשתה בשנתיים האחרונות. באם לאו, ניתן להגיע לבנק הדואר ולמלא את הטפסים הרלוונטיים ובנוסף יש להביא תעודת זהות ואישור מהבנק על הימצאותו של חשבון בנק קיים על שמו של מגיש הבקשה, שאליו ניתן יהיה להעביר את המענק אם וכאשר יתקבל.
 3. אישור התביעה וקבלת המענק – לאחר הגשת התביעה היא תועבר אל רשות המיסים ומגיש הבקשה ימתין עד לאישורה. באם התביעה תתקבל, הכסף יועבר ישירות לחשבון הבנק של התובע.

על פי רוב, הזמן שחולף מרגע הגשת התביעה לקבלת מענק עבודה, על כל הטפסים הכרוכים בכך והגשת הדו"חות והאישורים הרלוונטיים המלאים – ועד לקבלת הכסף בפועל, הוא כשלושה חודשים בממוצע. על מנת שהתובע יוכל לעקוב אחר מצב התביעה שלו, ניתן לו בסיום תהליך הגשת הבקשה המלא מספר שמאפשר לו להיכנס לאתר האינטרנט של רשות המיסים – ולהתעדכן בעניין זה.

האם מי שנמצא כ"לא זכאי למענק עבודה" רשאי לערער על כך? 

במידה שאדם נמצא כמי שלא עומד בקריטריונים לקבלת מענק עבודה, בין אם מסיבות של גובה הכנסה או כל סיבה אחרת, הוא רשאי לערער על כך באמצעות פקיד שומה ולקבל תשובה בנושא זה בתוך שלושה חודשים. באם התשובה תהיה שלילית פעם נוספת והוא ירצה לערער בשלישית – ניתן יהיה לעשות זאת באמצעות פנייה לבית המשפט המחוזי הממוקם באזור השיפוט שבו הוא מתגורר.

בדיקת זכאות להחזרי מס בחינם

✔️ החזר מס ממוצע בסך 8,291
✔️ 71,409 ישראלים קיבלו החזרי מס

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדיקת זכאות להחזרי מס בחינם

✔️החזר מס ממוצע בסך 8,291 ₪
✔️71,409 ישראלים קיבלו החזרי מס

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il