רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מענק אבטלה ממושכת – 7 מסרים ב-3 דקות מביטוח לאומי

גיא שדלצקי
19 ביולי 2021
מענק אבטלה ממושכת

מענק אבטלה, דמי אבטלה, אבטלה ממושכת כמענק, ועוד לא מעט זכויות שמגיעות ללא מעט ישראלים, מענק אבטלה הוא מענק מביטוח לאומי, שמגיע לכם ככיסוי ביטוחי לכל דבר.

מענק אבטלה, זהו כסף שנכנס מביטוח לאומי לחשבון הבנק, שמחושב באופן יחסי לשכר אותו הרווחתם בתקופה שקדמה לתשלומי ביטוח לאומי ולתקופת הגשת התביעה לדמי אבטלה.

מענקי אבטלה ודמי אבטלה לא היו פשוטים להשגה, וזכאים היו נאלצים לעבור דרך סבוכה ובירוקרטית עד קבלת מענקי האבטלה לחשבונם, אך כיום בעקבות מגפת הקורונה, התהליך הפך לפשוט, קל ומאוד ידידותי למבוטחים.

מענק אבטלה ממושכת מה זה אומר?

לאחר שהבנו מהיכן מגיעים אלינו דמי האבטלה, כעת זה הזמן להבין מה קורה במצב שנגמרים לנו הזכויות למענקי אבטלה נוספים, במידה וטרם חזרנו לשוק העבודה, חשוב לציין שישנם לא מעט שטרם חזרו למעגל העבודה בשל סיבות רפואיות, מקצועיות ועוד, במצבים אלו ביטוח לאומי שהוא גוף ממשלתי, צופה אבטלה שעלולה להביא לקריסת הכלכלה ממספר כוונים, אם מהפיכה חברתית, אם ממענקי אבטלה ממושכים ועוד… עליהם לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר בהתחשב במצב התעסוקה והקורונה שמציצה בחדרי הישיבות בימים אלו ממש, מתוך סיר הלחץ הזה יצא תבשיל חדש בשם "מענק אבטלה ממושכת".

"אנו מכריזים בזאת על הקמת מענק אבטלה ממושכת"

כמעט כולם מחוברים למידע ולהנחיות המתחדשות, יחסית בקלות, לרובנו יש את האפליקציה ואנו מקבלים התראות ומסרונים על זכויות, חובות, הצהרות ועוד, לא מעט שירותים שבגינם היינו צריכים לצאת מהבית על מנת לטפל בהם, אך כיום הכל נעשה דרך מערכות המידע של ביטוח לאומי, מענק האבטלה מעודכן בקלילות על ידי המבוטח מבלי לצאת מהבית, ובכך לשמור על בריאותו.

מי מכם שביקר לאחרונה באתר האינטרנט של ביטוח לאומי, התבשר על קבלת מענקי האבטלה, שיועברו ישירות לחשבונות המבוטחים, מובטלים שיעמדו בתנאים שביטוח לאומי החליט לצורך זכאות המענק.

כמה מענק נתנו? כמה אבטלה? כמה ממושכת ?

שנה שעברה חולק מענק אבטלה ממושכת חד פעמי, זכאים לו מי שהיו מובטלים וקיבלו דמי אבטלה של מעל ל-100 ימים ושכרם היומי נמוך מ-422 ₪ ביום כלומר 10,551 ₪ בחודש ומי שקיבלו מענקי הסתגלות מעל ל-100 ימים יהיו זכאים למענק, חשוב לדעת שגם מי שחזר למעגל עבודה קיבל את המענק כבונוס על חזרתו, סוג של מענק חזרה לעבודה.

סכום המענק אבטלה ממשוכת עמד על 2,000 ₪ במידה ויעמדו בתנאי הזכאות ו-2,500 ₪ לבני זוג במידה ששניהם זכאים למענק.

המענק עבר ישירות לחשבון הבנק של הזכאים ובאופן אוטומטי בין התאריכים ה-19 בנובמבר ועד אמצע דצמבר 2020.

מעניקים למובטלים, מענק אבטלה ממושכת…

מובטלים שקיבלו את מענקי האבטלה הממושכת עמדו ב-2 תנאים:

הם קיבלו דמי אבטלה למשך מעל ל-100 ימים בין התאריכים 1.3.2020-31.10.2020, 100 ימים הכוונה לימים שעליהם שולמה קצבת אבטלה, גם אם אינם היו ברצף כמו גם יחושבו ימי המתנה שבגינם טרם התקבל תשלום אבטלה, והתנאי השני היה, חישוב דמי אבטלה שלך היה נמוך יומית מ422 ₪ ופחות מ-10,1551 ₪ לחודש.

למי עוד הוענקו מענקי אבטלה ממושכת?

תושבים שהגיעו לגיל פרישה, כלומר לגיל-67, שקיבלו מענק הסתגלות בשל הפסקת עבודתם יוכלו גם הם לקבל אבטלה ממושכת אם היו מובטלים באותם התאריכים.

במידה ובתקופה המצוינת חגגתם יום הולדת 67, גם ימי האבטלה וגם ימי ההסתגלות ייספרו לכם כחלק מה-100 ימים.

מענקים כן מקזזים!

במידה ואתם בעלי חוב כמו מזונות בהוצאה לפועל, כנראה שיקזזו לכם את החוב מהמענק אבטלה הממושך, במידה ואתם זכאים למענק זה, בנוסף חשוב לציין כי המענק לא יחשב לכם כהכנסה, כלומר הוא לא יחושב בבדיקת הכנסות לקבלת קצבאות כמו הבטחת הכנסה ועוד.

חזרתם לעבודה? מגיע לכם מענק!

אם חזרתם למעגל העבודה, יש לבדוק אם אתם עונים על שני התנאים הבאים, על מנת לקבל את מענק האבטלה הממושכת, שולמו לכם לפחות 100 ימי אבטלה והשכר שלכם פחות מ-422 ₪ ליום, במקרה זה תקבלו מענק גם אם חזרתם לעבוד.

מה הקשר לקורונה?!

זכאים לאבטלה שקיבלו דמי אבטלה לפני תקופת הקורונה, האם גם להם מגיע מענק? התשובה היא כן, במידה והם עומדים בתנאי 100 ימי אבטלה ושכר נמוך מ-422 ₪ יהיו זכאים ככל הזכאים למענק אבטלה ממושכת.

איך לקבל את המענק?

בעקבות השתכללות מערכות המידע, האפליקציות והצינורות בהם מועבר המידע אל ומ-ביטוח לאומי, מצריכות מאיתנו מינימום מאמץ, בעצם ביטוח לאומי אף מוסר שעליכם לא לעשות כלום, התשלום יחושב ויועבר אוטומטית אליכם לחשבון הבנק אליו הועברו דמי האבטלה.

חל"ת למענק ומתפטרים לאבטלה

במידה ואתם אלו שהתפטרו מהעבודה והמעסיק שלכם לא הוציא אותכם לחל"ת, עדיין תהיו זכאים למענק במידה ותעמדו בתנאים אותם הציב ביטוח לאומי, לקבל מענק אבטלה ממושך, כך שסיבת הפסקת העבודה אינה משפיעה על זכאותכם למענק זה, שיקל על האבטלה הממושכת אליה נקלעתם.

אל תבנו על המענק לאבטלה ממושכת!

כפי שציינו המענק הינו חד פעמי ושולם אוטומטית כסוג של בונוס או עזרה ישירות לחשבון הבנק שלכם ולא במשך כמה חודשים, כמו כן גמישות והקלה על שני התנאים שצוינו אינם קיימת כלל, אדם שקיבל פחות מ-100 ימי אבטלה, אפילו אם קיבל רק 98 ימי אבטלה בין התאריכים 1.3.2020-31.10.2020 או הרוויח יומית יותר מ422 ₪ ויותר מ-10,1551 ₪ לחודש, לא יהיה זכאי למענק אבטלה ממושכת, חשוב לציין שימי המתנה לקבלת האבטלה נחשבים בספירת -100 ימי האבטלה.

אני קיבלתי מענק אבטלה אבל קולגה שלי לא…

המידע ברשויות הממשלתיות הינו אישי ופרטי, כל אדם שונה ולכן גם הזכויות והביטוחים שיקבל יהיו שונים, ביטוח לאומי מחזיק בלא מעט מידע עלינו, מידע רפואי, חברתי, כלכלי, משפחתי, חובות, נכויות ועוד…. לכן יתכן מצב שדמי האבטלה הממושכים כמו גם מענקי אבטלה ממושכים יהיו שונים בין אדם לאדם גם אם שניהם בעלי נתונים דומים, על מנת לדעת את זכויותייך או חובותייך בביטוח לאומי, או להבין האם גם לך מגיע מענק אבטלה ממושכת או דמי אבטלה, כל אדם מוזמן להיכנס לאזור האישי שלו, שנפתח עבורו באתר ביטוח לאומי, כחלק מהעידן הטכנולוגי, תוכלו גם אתם להיכנס ביתר קלות למידע אודותכם, לחשב ולהבין את זכויותיכם בביטוח לאומי וזכויות קבלת המענקים, כמו גם מומלץ לעדכן פרטים אישיים במידה ואינם מעודנים עדיין.

מסכמים מענקים לאבטלה ממושכת

המצב אינו ברור, הקורונה עדיין סביבנו, מקומות עבודה חדלו מלהתקיים, אנשים חלו, השתנו וכעת הקלפים נטרפו, לא מעט הפכו משכירים לעצמאיים והפוך, עצמאיים ששינו מסלול והפכו לשכירים, זו העת להמציא את עצמכם מחדש, לחזור למעגל העבודה, להנות ממענקי אבטלה ממושכת, בנוסף לשכר החודשי מעבודתכם החדשה, אך גם במידה וטרם המצאתם את עצמכם מחדש, או לא מצאתם עדיין את הקריירה הבאה שלכם, עדיין ניתן להרגיש בטוחים מהפן הכלכלי, בשל לא מעט הקלות, מענקים וגמישות שאנו מגלים על ביטוח לאומי, בזכות המצב שנכפה על המציאות החדשה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

צור קשר