מניות קנאביס מומלצות להשקעה ישראליות לשנת 2022


פנאקסיה (Panaxia)

קנבוטק (Cannabotech)

קנדוק אינטרקיור (Canndoc Intercure)

עמיר שיווק (Amir Marketing)

אינטליקנה (Intelicanna)

מניות קנאביס מומלצות 2021 בארה"ב

The Green Organic Dutchman Holdings Ltd.

Aurora Cannabis Inc

הקדמה: כאשר קנדה עושה לגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי, שוק הקנאביס צפוי לצמוח ב-9 מיליארד דולר בחמש השנים הקרובות. כשיותר ויותר מדינות בארה"ב הופכות לחוקי, המשקיעים מתחילים להתעניין במניות של חברות מייצרות קנאביס. מניות המריחואנה היו במסע רכבת הרים בשבועות האחרונים עם מניות רבות שהגיעו לשיאים ואז קרסו שוב מיד לאחר מכן, כמו Aphria (APHA) (שהגיעה ל-25 דולר למניה רק כדי לצנוח ל-10 דולר למניה). התנודתיות הזו עלולה להקשות על כל משקיע לדעת לאיזו מניית קנאביס לקנות ואלו יהיו.


שווי שוק של מניות קנאביס

מניות קנאביס הן מניות של חברות שמייצרות ומפיצות קנאביס. קנאביס, המכונה לעתים קרובות מריחואנה, הוא צמח המכיל רמות גבוהות של THC (delta-9-tetrahydrocannabinol).

יש הרבה מניות קנאביס הנסחרות בבורסה. כמה מההשקעות הטובות ביותר במגזר זה הן GW Pharmaceuticals Plc, Canopy Growth Corp., Aurora Cannabis Inc., Tilray Inc., Cronos Group Inc., Aphria Inc. ו- Tilray Inc.


שווי שוק של מניות

מניות קנאביס הן אחת מהזדמנויות ההשקעה היותר מרגשות כרגע. ככל שיותר ויותר מדינות מבצעות לגליזציה של מריחואנה, צפוי ששוק הקנאביס יגדל ל-24 מיליארד דולר עד 2025. ופוטנציאל הצמיחה הוא לא רק בצפון אמריקה.

קנדה הפכה למדינת ה-G7 הראשונה שמכשירה מריחואנה למטרות פנאי ברחבי הארץ ב-17 באוקטובר 2018, בעוד שמדינות רבות אחרות בוחנות את המשך הדרך. בריטניה הודיעה לאחרונה על כוונתה לחקיקה לשימוש בקנאביס בתוך שלוש שנים, וגרמניה הודיעה זה עתה על תוכניות לאפשר מכירה של מוצרי קנאביס רפואי מ-2020.


מהי הדרך הטובה ביותר להשקיע בקנאביס?

השקעה במניות קנאביס יכולה להיחשב כמיזם משתלם. תעשיית הקנאביס גדלה בקצב אקספוננציאלי ויש לה פוטנציאל לייצר יותר מ-150 מיליארד דולר בהכנסות עד 2026.

מאז הלגליזציה שלה ביותר ממחצית המדינה, מניות הקנאביס הפכו להזדמנות השקעה אטרקטיבית עבור משקיעים רבים.

משקיעים צריכים לוודא שהם עושים את המחקר שלהם לפני שהם משקיעים. ישנם גורמים רבים המשפיעים על מחיר מניות הקנאביס, הכוללים, בין היתר, כושר ייצור, עסקאות רישוי עם ממשלות וחברות פרטיות, חוקי מריחואנה במדינות ברחבי העולם ויוזמות מחקר עם חברות תרופות גדולות.


אולי יעניין אותך גם:

גידול הרווחים עקב רפורמת הקנאביס


מהם הסיכונים בהשקעה בקנאביס?

השקעה בקנאביס הפכה לטרנד החדש בשוק. בין אם זה לשימוש רפואי או פנאי, ישנם יתרונות רבים בהשקעה בקנאביס. הלגליזציה של קנאביס לשימוש רפואי ופנאי גם הקלה על ההשקעה בענף זה.

עם זאת, ישנם סיכונים מסוימים הקשורים גם להשקעה בקנאביס. יש אי ודאות לגבי החוק הפדרלי וכיצד הוא עשוי להשפיע על התעשייה. צריך גם לקחת בחשבון שמדובר בענף מתפתח שעדיין מתבגר ועסקים מתבגרים מתמודדים עם סיכונים כמו תזרימי מזומנים נמוכים, תחרות גבוהה וכו'.


איך אני קובע אם חברת קנאביס היא השקעה טובה?

אחד ההיבטים החשובים ביותר בהערכת חברה הוא צוות ההנהלה. צוות ההנהלה צריך להיות מנוסה ובעל יכולת לנהל את העסק. כדאי גם להסתכל על חלק הבעלות שלהם בחברה. עדיף אם הבעלים האלה לא רק יתמרצו לעבוד קשה, אלא גם יסכנו את כספם כדי להצמיח את החברה.

כדאי גם לבדוק היכן ממוקמת חברת הקנאביס. מדינות מסוימות עשו קנאביס חוקיות בעוד שאחרות עדיין מחוץ לחוק לחלוטין. אם אתה גר באחת מהמדינות הללו, יתכן שיהיה לך קל יותר לקנות מוצרי קנאביס מחנות מקומית מאשר בחנות מקוונת כמו אמזון או eBay (בהתאם לחוקי המדינה שלך).


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.