מינוף – הכלי של העשירים לצבירת עושר

גיא בכר
24 במאי 2020
shutterstock_1369041242 (1)

נשאל את זה אחרת, אם על כל שקל שהייתם מכניסים לכיס הייתם מוציאים את היד ומוצאים בה ארבעה שקלים, איך זה היה נשמע לכם ?
שמעתם טוב, נשמע לא רע. תראו, אין קסמים ואין מתנות. יש אסטרטגיה נכונה, הבנה פיננסית והסתכלות לטווח הרחוק ובעירבון מוגבל אך מלא אמונה – נשמע כמו מינוף.
כל הסיפור פה הוא עלות מול תועלת, סיכוי מול סיכון והתחשבות עצמית.

עלות מול תועלת – אם יש לך שלוש מאות אלף שקלים, והבנק יכול לתת לך עוד תשע מאות אלף, יש לך מיליון מאתיים שקלים. על תשע מאות מתוך המיליון מאתיים תשלם ריבית שתסגור עם הבנק ממנו לקחת את ההלוואה או המשכנתא. אם מה שתעשו עם הכסף שווה בפוטנציאל הרבה יותר מהריבית שתשלמו – זו עסקה לא רעה. רק חשוב לוודא כי העלות שתשלם על הכסף שלקחת תהיה שווה את מה שהוא יחזיר. אחרת, אין בו תועלת. מדובר בבסיס של מינוף.

סיכון מול סיכוי – אם את המיליון מאתיים שיש לך עכשיו אחרי שלקחת את ההלוואה או המשכנתא אתה מסכן בצורה לא סבירה או מסכן חלק מהסכום הזה שלא תוכל להרשות לעצמך להפסיד – צריך לעשות חושבים. מה גם שאם פוטנציאל הרווח הוא לא שווה ערך בצורה בלתי רגילה לסיכון הבלתי רגיל שאתה לוקח, צריך לעשות הרבה חושבים. ובמידה והסיכון הבלתי רגיל שווה רווח בלתי רגיל (משמע, עצום) – זה כבר שיקול אחר שכנראה רק אתם תדעו לקחת, מדובר בכם כבני אדם ומה שאתם מאמינים בו או לא מאמינים בו.

התחשבות עצמית – אולי החלק החשוב ביותר בקבלת ההחלטה. הרי עם ההחלטה שתקבלו אתם צריכים לחיות, אל תקבלו החלטה שלא תוכלו לחיות איתה. מצד שני, האדם מטבע דבריו נרתע מסיכונים כי העולם מלא בהם. תהיו אופטימיים ותרשו לעצמכם לחלום בגדול, רק ככה הגדולים ביותר הגיעו לאן שהגיעו. מעשים רגילים מביאים לתוצאות רגילות.

בשלב הזה אתם כבר אמורים לדעת איזה סוג משקיע אתם, אם מהפסקה הקודמת לא הבנתם שאופטימיות לא אומרת ללכת על כל עסקה שדופקת בדלת כי אתם רוצים להשקיע ויש לכם את האפשרות. אופטימיות אומרת לא להיות פסימי, היא לא אומרת להיות לא מחושב או פזיז.
רוברט קיוסאקי, איש הנדל"ן האמריקאי ומחבר הספר "אבא עשיר אבא עני" שבטח חלקכם מכירים, שהפך למולטי מיליונר בזכות השקעותיו הממונפות וספריו המוכרים, פשט רגל (לא בפעם הראשונה) בשנת 2012 לאחר שנים רבות של הצלחה.

הנקודה היא שהשוק מלא בירידות ועליות כמו גם בחיים עצמם ולכן מומלץ ואף רצוי לקחת החלטות מחושבות אשר מתאימות לכם אישית וללכת בדרך שלכם בצורה הזהירה ביותר עבורכם בשילוב סיכונים מחושבים כדי לטפס אט אט בסולם ההצלחה.
החיים ארוכים, הרלנד סנדרס (או קולונל סנדרס) התחיל את הצלחתו  העצומה בתור מייסד חברת KFC בגיל 66 והפך למולטי מיליארדר.
דעו כיצד להשתמש בכלי המדהים הזה שנקרא מינוף והפכו את עצמכם למיליונרים!

עד כאן פורטל החדשות "שמענו", מצפים לשמוע על ההצלחות שלכם בפעם הבאה, כי הרי אם אנחנו למדים ולא פועלים, מי אנחנו בכלל ?
* בכתוב אין כל המלצה לדרך פעולה כזו במינוף או אחרת אלא רק שיתוף דעות אישיות

שתף אם אהבת:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

רוצים לשמוע על הכל לפני כולם?

הרשמו לניוזלטר שלנו

כתבות מומלצות