פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | הטבות | טופס 106: תשובות לכל השאלות

טופס 106: תשובות לכל השאלות

גיא שדלצקי
21 ביולי 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
טופס 106


את טופס 106 חשוב להכיר ולדרוש מכל מקום עבודה בו אנו עובדים או עבדנו בו בשבע שנים האחרונות, בין אם אתם שכירים או עצמאיים, כמה דקות קריאה בכדי שתבינו למה כל כך חשוב להגיש לעובד טופס 106 מדויק כל סוף שנה בה עבד העובד גם אם עבד בחלקים מאותה שנה.

מכיוון שישראל מדינה שגובה מיסים, ואפילו בין המובילות בחיקוק חוקי מיסים ועדכונים שנתיים לאומת שאר מדינות העולם, שמחייבים ציבור שלם להתנהל מול תשלומים אלו, ולכך נדרשים לא מעט חישובים ידע ובקיאות בחוקי המיסים, בעבר בהווה ובעתיד, ישנם כל מיני דרכים בהם רשות המיסים גובה את המיסים המחויבים בחוק, אחת מהדרכים לגביית המיסים היא גבייה חודשית, בכל חודש אדם צריך לשלם מיסים ובסוף שנה לבצע תיאומים ולבדוק עם חובה עליו להוסיף תשלום מיסים או לקבל חזרה תשלומים גבוהים ששולמו באותו חודש בשל חישוב לקוי, מוטעה, לא מדויק או לא עדכני, במקרה כזה ניתן לקבל החזרים מרשות המיסים בקלות יחסית.

מה זה טופס 106?

בטופס 106 נוכל לראות נתונים שמשמשים אותנו מול גופי המס, הוא מסכם את כלל הנתונים שמרכיבים את השכר אותו הרווחנו מאותו מעביד אצלו עבדנו באותה השנה שמופיע בו, נוכל למצוא בוא פרוט תשלומי המעסיק, הפקדות למיניהם, ניכויים במידה ויש ובגין מה הניכויים.

טופס זה משמש את המוסד לביטוח לאומי, החזר מס ותיאום מס מול מס הכנסה, הגשת תביעות מול המוסד לביטוח לאומי ועוד.

עוד יופיעו בטופס נתונים כמו ריכוזים שנתיים, מספר חודשי עבודה וימי עבודה, פטורים, הקלות, נקודות הזכות, הפרשות לביטוחים פנסיונים וקופות חיסכון עבור העובד כגון קרן השתלמות או קופות גמל.

טופס 106 מס הכנסה

טופס 106 של רשות המיסים שמרכז את כל הרכיבים מהם מורכב השכר והחובות של העובד השכיר במקום עבודתו באותה העת, במידה ועובד עבד באותה שנה אצל מספר מעסיקים כלומר החליף עבודות או השתנו הבעלים של בית העסק או כל מהלך שגרם להפסקת המעסיק תשלומים מהשומה ממנה שילם עד כה תחייב המצאת טופס 106 לעובד, כך שעובד שכיר שעבר מספר מעסיקים באותה השנה צפוי לקבל מסר זהה של טפסי 106.

"אישור על פי תקנות מס הכנסה – ניכוי ממשכורות"

החוק קבע שעל כל מעסיק למסור לעובד שעבד אצלו באותה השנה שמופיעה בטופס 106, לא יאוחר מה- 31.3 של כל שנה עבור כל שנה.

חייבים טופס 106

כל אדם שכיר שעבד אצל מעסיק זכאי לטופס 106, אפילו לכמה, אם עבד בכמה מקומות, מה עוד תוכלו לעשות עם טופס 106, מעבר להחזרי מס ותיאום מס, תוכלו לבצע חישוב ולבדוק אם מגיעה לכם החזר דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לשכירים, תוכלו לבדוק את סכום הפיצויים שקיבלתם בשל פירוק שותפות או פשיטת רגל של מקום העסק בו עבדתם באותה השנה לפי טופס 106, תוכלו לבדוק את דמי הביטוח הלאומי למקבלי פנסיה לדוגמה פנסיונרים שפרשו מוקדם יותר, תוכלו להגיש תביעת נכות מקרן הפנסיה ועוד.

לא קיבלתי טופס 106 מהמעסיק, מה עושים?

מעבר להיותו של טופס 106 טופס שמרכז את הכנסותינו כשכירים ממעסיק מסוים, בטופס תוכלו למצוא את הזכויות, הפטורים וההקלות הסוציאליות שעודכנו או אושרו עבורכם במהלך אותה שנת המס בין החודשים ינואר ועד דצמבר בחודשים בהם עבדם בלבד.

אם לא קיבלתם טופס 106 עד התאריך המצוין בחוק, 31.3 באותה שנה, באפשרותכם לפעול במספר דרכים, נסו לפנות למעסיק או למחלקת חשבי השכר ולבקש שישלחו אליכם, לא מעט מקרים הסתבר שהעובד לא קיבל את טופס 106 בשל פרטים אישיים לא מעודכנים כמו, מספר נייד, כתובת לקבלת מכתבים, אימייל וכו', אך במידה ולא הצלחתם ליצור קשר עם אותו מעסיק או שהוא איננו בנמצא, לעיתים ניתן באמצעות המערכת של רשות המיסים, עותק של טופס ה- 106 לאותה השנה או לשנים קודמות, ככל שהחוק מחייב לשמור, כשבע שנים עד שרשות המיסים תהנה מהגנת חוק ההתיישנות על אי התחשבנות המיסים עם האזרח.

שחזור טופס 106

טופס ה-106 שבידכם הינו הטופס המקורי בתנאי שהוא לא שוחזר כהעתק מאתר רשות המיסים, תשמרו עליו היטב, כי ייתכן ותקלעו למצב שבו תדרשו לטובתכם להציג טפסי 106 גם בשנים שעברו, רשות המיסים ממליצה באופן רשמי לשמור את הטופס עד תקופה של לא פחות משבע שנים.

עבדתי ולא קיבלתי כסף, מגיע לי טופס 106?

שימו לב טוב טוב, מעסיק חייב לשלם לעובד עבור כל תקופת עבודה, לרבות התלמדויות , הכשרות מקצועיות, שהייה במקום העבודה גם אם התקבלתם לעבוד לפני או אחרי זמנים אלו וגם במידה והמעסיק בחר לא להעסיקכם בסופם, על תקופות ימים ושעות אלו מחויבים המעסיקים בתשלום שכר על פי חוק, הוא חייב לשלם ולהצהיר על כך בטופס 106 השנתי של אותו עובד.

בטופס 106 המעסיק חייב לכלול שעות השתלמות או הסמכה, תקופות התלמדות למקצועות השונים, ימי חפיפה, תקופות ניסיון גם אם הוחלט לא להעסיקו בתום ימי הניסיון, זמני הכנה למשמרת בפרט אם ההכנה כוללת פעולות פיזיות אבל לא רק, שמני נסיעה לרבות זמני הגעה וחזרה מהעבודה הביתה הכוללות מרחקים שונים בין עובד לעובד, ישיבות צוות, אירועי חברה חוסר במכירות או לקוחות והמתנה או שהייה במקום העבודה לבקשת המעסיק, לינה במקום העבודה, ועוד לא מעט מקרים בהם לא מעט מעסיקים אינם מודעים לחובה לשלם לעובד אך הם מחויבים והסיבה לכך היא בעיקר זכויות הפנסיה שאינן משולמות בגין אותה תקופה ופוגעות בעובד ובזכויותיו העתידיות.

מעסיק שלא יצהיר על אלו בטופס ה-106 יפגע לעובד גם בוותק שעלול לפעמים להיות גורלי, דמי הבראה, פיצויים בפיטורים ובזכאות לדמי אבטלה בגין ימים אלו עבורם לא דרשנו תשלום או שלא קיבלנו עבורם תשלום בשל חוסר ידיעת החוק על ידי אותו מעסיק.

הכל מופיע שם

קבלת טופס 106 זו זכות אוטומטית וגם על ימים כמו אלו שציינו שעבורם לא נקבע שכר, אותו מעסיק מחויב בתשלום שכר מינימום עבור תקופות אלו ולהצהירם כחלק מריכוז הנתונים, מעסיק שלא ינהג כך מסתכן בעבירה על חוק שכר המינימום והעובד יכול להגיש תלונה נגד אותו מעסיק, ולדווח ליחידת האכיפה של חוקי העבודה, לתבוע את המעסיק בבית הדין האזורי לעבודה בה יכול העובד לדרוש תשלום שכר, פיצויי פיטורים, זכויות סוציאליות, והכל ידווח וירוכז בטופס 106 בסוף אותה השנה.

טופס 106 חי וקיים

עובד שעבד אצל מעסיק כזה או אחר בעבודה מסוימת, לא יהיה רשאי לוותר על תשלום או על שכר המינימום עבור עבודתו, במיוחד על התקופות שציינו, גם אם העובד הסכים ומבקש זאת המעסיק יהיה חייב בתשלום שכר מינימום, מאידך אם העובד עובר הכשרה המעסיק יכול לדרוש תקופת העסקה מינימלית או להשיב את עלות ההכשרה.
הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

בדוק זכאות להטבות מס

✔️הטבות מס עשירות לפנסיונרים
✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
✔️בכפוף לרגולציית משרד האוצר

בדיקות זכאות להטבות נוספות

מאמרים נוספים בנושא

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדוק זכאות להטבות מס

✔️הטבות מס עשירות לפנסיונרים
✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
✔️בכפוף לרגולציית משרד האוצר

בדיקת זכאות להטבות המס תיקון 190 ,תקנה 125 ד',
סעיף 9 (א), סעיף 9( 25 ,)סעיף 45 ,סעיף
47 ,סעיף 37 ,סעיף 44 – לפקודת מס הכנסה

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il