רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כל מה שאתם צריכים לדעת על הכנסה פסיבית (+5 רעיונות)

גיא בכר
14 ביוני 2021
הכנסה פסיבית


בשנים האחרונות אנו שומעים לא מעט על צמד המילים 'הכנסה פסיבית' (או הכנסה פאסיבית), אם זה בפרסומים ברשתות חברתיות, בערוצי התקשורת ואפילו במודעות דרושים שונות. נראה שהתקדמות עולם הדיגיטלי וההשקעות הביאה לא מעט הזדמנויות שכאלה, וזאת לצד אפשרויות ההשקעה המגוונות, ולכן אם בעבר אנשים היו קמים בארבע בבוקר לחלק עיתונים לצורך הכנסה פסיבית, כיום הדבר שונה לחלוטין.

מה זה הכנסה פסיבית?

הכנסה פסיבית במילים אחרות היא הכנסה צדדית קבועה של תזרים מזומנים שלרוב דורשת מינימום מאמץ. לדוגמה – הכנסה פסיבית מתיק השקעות, מפעילות מסחרית, השקעה בחברות, השקעה בנדל"ן וקבלת רווחים משכירות, שיווק שותפים ועוד. כיום מוסדות כמו מס הכנסה מכירות בהכנסה מסוג זה ודורשות בגינה תשלום מס.

האם הכנסה פסיבית זה לעצלנים בלבד?

אנשים משום מה סבורים שמדובר בהכנסה שמיועדת לעצלנים, אלה שלא אוהבים לקום בבוקר ולעמוד בפקקים בדרך לעבודה, אך לא כך הדבר כלל. כיום אנשים מחפשים הכנסה פסיבית כדי להבטיח את עתידם הכלכלי וגם בגלל הסיבות הבאות:

  • תוחלת החיים עולה וכיום עומדת על גיל 82. ברור לכולם שלא נעבוד עד המוות, ולכן תמיד טוב שתהיה עוד הכנסה שתבטיח את עתידנו.
  • יוקר המחיה בישראל עולה משנה לשנה, כך גם הצורך בכספים נזילים שישמשו אותנו לשעת צרה או למצבים שאינם צפויים.
  • כידוע, משנה לשנה הפנסיות שלנו מתכווצות, ולכן עלינו להבטיח את עתידנו, כלומר לייצר הכנסה נוספת מעבר לכספי הפנסיה.
  • הרווחה הסוציאלית לצערנו נעלמת ולא בטוח שיהיה למדינה עוד כסף לתמוך בנו, כך שזוהי עוד סיבה להכנסה פסיבית.
  • אנחנו אוהבים את הילדים שלנו ורוצים להבטיח להם עתיד טוב, ולכן נרצה לסייע להם בלימודים, בחתונה, ברכישת דירה ובכלל להעניק להם גב כלכלי.הכנסה פסיבית רעיונות

השקעות בשוק ההון – ניתן לומר שהשקעות בשוק ההון הפכו לנחלת הכלל, בעוד לפני כעשור הן היו שמורות לאליטות ועשירים בלבד. יש לא מעט דרכים ללמוד את רזי התחום ולהתחיל לסחור באופן עצמאי במניות, באיגרות חוב, בתעודות סל ועוד.

השקעות בנדל"ן – אין ספק שעולם השקעות בנדל"ן התפתח בשנים האחרונות, בעיקר בהשקעות מעבר לים, בקרקעות ובנדל"ן מניב. רכישת נכס להשכרה, השבחת נכסים ומכירתם ברווח מאפשרים ליהנות מהכנסה פסיבית מעולה ואפילו מאקזיט, הן בארץ והן בחו"ל. רק נציין שכיום יש אפשרות לרכוש נכסים בחו"ל יחד עם יזמים נוספים וחברות המתמחות בתחום.

שיווק שותפים – זוהי עוד דרך מעולה לייצר הכנסה פסיבית, במיוחד אם תקדישו לכך זמן. מה זה אומר שיווק שותפים? אתם למעשה משווקים ברשת מוצרים או שירותים של עסקים ומרוויחים עמלה על כל לקוח שהגיע דרככם. יש לא מעט חברות המתמחות בתחום, אבל כדאי לבדוק לעומק את החוזה.

מסחר אלקטרוני – עוד דרך שהפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות המוכרת בשם "דרופשיפינג" שדווקא צעירים עושים ממנו הרבה כסף. למעשה, אתם מקימים חנות מסחר, קונים בזול ומוכרים ביוקר במקום אחד. דרך נוספת היא לפתוח חנות באיבי, אמזון ואטסי ולמכור מוצרים.

רווח מפרסומות ברשתות חברתיות ויוטיוב – אתם וודאי יודעים כמה קים קארדישן מרוויחה על כל פוסט תמים שהיא מעלה לאינסטגרם (אלפי דולרים). טוב אתם לא חייבים להיות קים, אבל אם יש לכם מספיק עוקבים ברשתות חברתיות, תוכלו לעשות מזה כסף. עוד משהו, אפשר לעלות סרטונים ליוטיוב, להפוך אותם לויראליים ולהרוויח כסף מפרסומות.

לסיכום, יש לא מעט אפשרויות של הכנסה פסיבית, נותר לכם לבחור תחום מעניין וללכת על זה בכל הכוח.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

צור קשר