פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | מיסים | החזרי מס | 3 דרכים לקבלת החזר מס על תרומות

3 דרכים לקבלת החזר מס על תרומות

גיא שדלצקי
10 באוגוסט 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
החזר מס תרומות


אם יצא לכם לתרום או שאתם תורמים באופן קבוע, כדאי לכם מאוד לשמור את הקבלה ולהעבירה לרשות המיסים מכיוון שכנראה מגיע לכם החזר מס תרומות שיעודד אתכם להמשיך ולתרום. תופעה כלכלית, תרבותית וחברתית שמטרתה הבלעדית לתמוך בבעלי העסקים והחברות אשר מעוניינים לתרום לקהילה ולספק להם החזר מס כחוק (בדומה להוצאה או השקעה).

אילו תרומות נחשבות בהחזר מס על תרומות?

כדי להבין איך לקבל החזר מס על תרומות ראשית נסביר מהי תרומה- מתנה שניתנת עבור צדקה או קידום מטרות ללא מטרת רווח או תגמול.

תרומות יכולות לכלול:

 • נתינת כסף
 • נתינת שירותים
 • נתינת מוצרים
 • תרומת ביגוד
 • תרומת צעצועים
 • תרומת מזון או שוברים
 • תרומת ציוד יד 2
 • תרומת רכוש
 • סיוע הומניטרי
 • סיוע רפואי כגון תרומות דם או אברים להשתלה


מתן תרומות מומלץ על ידי המדינה ורשויות המיסים המאפשרות למי שיש לתת למי שאין ועל ידי כך יקבל החזר מס על תרומות מהמס השנתי ששילם, אין חובה לתרום ויש כללים ברורים לכשירות התרומה.החזר מס על כל תרומה?

כנראה שלא נקבל על כל תרומה החזר מס, ויתרה על כך ישנם גם כאלו שלא רוצים את החזר המס הזה.

סוגי התרומות העיקריות שאנו נתקלים בהן ביום יום:

סוג התרומההסברניתן החזר מס תרומות?סיבה לתרומהתוצאה
תרומת כסףתרומת כסף זוהי הדרך הכי זמינה, פשוטה וגם הכי נפוצה, תרומת כסף יכולה להינתן בסכומים קטנים או גדולים באופן חד פעמי או מתמשךהחזר מס תרומות ניתן רק אם התרומה למוסד ציבורי מוכר, אחרת לא ניתן לדרוש החזר מס תרומותמקבלים החזר מס תרומות, יש תרומות שמטרתן מוגדרת מראש כמו בניית נדל"ן חינוכי או תרבותי, אך ישנם גם תרומות לאנשים הנמצאים במצוקה הנקראים מקבצי נדבות  לא מעט אנשים בעלי אפשרות לתרום, תורמים ועוזרים ללא מעט אנשים או אגודות להתקדם ולהתפתח בצורה מיידית ומהירה וגם מקבלים החזר מס תרומות
תרומת התנדבותכאשר אדם מחליט לתת מזמנו ולבוא לעזור בעבודת כפיים וללא תמורה או תשלום, לרוב התנדבות זו היא למען מטרה פוליטית, חברתית , מדינית וציבוריתברמה העקרונית לא, מכיוון שלא ניתנת תמורה בגינה יכולים לחשב החזר מס תרומהבדרך כלל לקדם נושא או מאבק של אדם פרטי או קבוצה גדולה אשר תוצר פעולותיה הוא יכולת וזמינות אותן התנדבויותלא מעט עסקים, נבחרים, אירועים ועוד נעשים על ידי התנדבות, תופעה זו שכיחה בבתי חולים לדוגמה, דברים קורים וזזים כאשר אחרת כנראה לא היו נשמעים או קורים
תרומת חפציםתרומה זו ניתנת באמצעות העברת חפצים חדשים או יד שני, בגדים, צעצועים וכל רכוש שהוא שלמקבל התרומה יש בהם צורךאם לא מונפקת קבלה עבור סכום החפץ גם אם במחיר סימלי, ככל הניראה לא יהיה ניתן לחשב את החזר מס תרומות מסוג זהללא מעט אנשים יש עודף של רכוש וציוד שמוצא לא פעם את דרכו לפח, שגם שם יהיו שיגיעו לקחת את אותם חפצים ואתם אפילו לא יודעים שהם נתרמו. בנוסף יש שתורמים ציוד למוסדות או תאגידים ויש שמעבירים צעצועים שכבר לא רלוונטיים עבורם ועוד..זהו פתרון מעולה לעומס הזבל הנצבר. פתרון מחזור מעולה שחוסך כסף וזמן. נתינה מספקת שלאחד לעיתים עושה סדר ולשני מספקת אמצעים ויכולות
תרומה מגוף האדםתרומה זו נלקחת מגוף האדם ומועברת לגוף אדם אחר או למטרות מחקר רפואי, תרומה זו יכולה להיות: תרומת דם ותרומת אברים   יחד עם זאת ישנם מקרים כמו תרומות זרע או תרומות ביצית שהם בהגדרתם מכירה ולא תרומהבכדי לדעת האם ניתן לקבל החזר מס תרומות יש לבדוק כל מקרה לגופו ואת התמורות הניתנות בגין תרומה זו והאם הן ניתנות לחישוב לצורך החזר מס תרומותהמדע והטכנולוגיה הרפואית מאפשרים להעביר אברים מגוף אדם אחד לאדם אחר, מצב זה מאפשר תרומות דם, תרומות איברים שנלקחים מגופות מתים אשר נתנו הוראה לתרום אברים טרם נפטרו ובכך עוזרים לאנשים הנזקקים לתרומה זו על מנת לחיות.לא מעט אנשים נשארים בחיים ונצלים ממוות או מגבלות נכות, תרומה זו לעיתים ניתנת בתמורה לתשלום ולעיתים לא4 תמורות עיקריות בתרומות

באופן עקרוני פעולת התרומה בדרך כלל נעשית בהתנדבות ובלי לצפות לקבל תמורה כלשהי חזרה.

ישנם 4 תמורות שהתורמים לרוב יפיקו בכל תרומה ותרומה:

 • סיפוק אישי – לדוגמה "מתן בסתר", תרומה זו נעשית בכך שמקבל התרומה אינו מכיר או יודע מי התורם. יכול להיות שהתורם ידע שהאדם מתבייש לבקש תרומה אך חייב עזרה, ובדרך כזו או אחרת העביר תרומה ללא שם או כתובת המסגירים את התורם.

סביר להניח שתרומה זו לא תקבל קבלה ולא יהיו בגינה החזרי מס תרומות, אך ככל הניראה זו גם אינה מטרתו של תורם אנונימי זה מלכתחילה, אלה יותר הסיפוק בידיעה שכספו הלך למען מטרות ראויות וטובות.

ישנם מצבים בהם כן ניתן להשיג החזר, אם לתרומה הופקה קבלה דרך מכרים או הסביבה של אותו אדם.

 • כבוד והוקרה – זוהי תמורה מקובלת ביותר ולא תמיד נשלטת, היא מגיעה מסביבת התורם ויכולות להתבטא על ידי אמירות והוקרת תודה ועד לדרכים אחרות ומשמעותיות יותר, כגון: רחוב על שם התורם, חדר או חלל, תמונה במתחם ועוד, שמסיבים לתורם תמורה קבועה ומכבדת למשך הרבה זמן.
 • החזר מס תרומות – תמורה זו היא תמורה הניתנת על ידי המדינה או מדינות שמעודדות את ציבור משלמי המיסים לתרום כספים ולקבל עבורם החזר מס תרומות מתשלומי המס ששילמו, באופן יחסי לגובה התרומה, בפרט למוסדות ציבוריים שקיבלו אישור והכרה מרשות המיסים בחוק.

אדם שתורם למוסד ציבורי שעומד בכל תנאיו של סעיף 46 לפקודת מס הכנסה בחוק, יוכל לדרוש ולהנות מזיכוי החזר מס תרומות בשיעור של 35% מסך התרומה אותה תרם.

גם שכירים יכולים לקבל החזר מס תרומות, אך בתנאים מסוימים בלבד ועל ידי מקום עבודתם המפריש להם שכר חייב במס.

חברה יכולה לתרום ולהנות מזיכוי והחזר מס תרומות בשיעור מס החברות שנקבע באותה השנה.

להלן החוקים העיקריים שמסדירים ומעודדים  החזר מס תרומות:

 • תמורה סמלית – ישנם תרומות שהן בגדר קניה בסכום מופרז, כלומר רוכשים חפץ זול במחיר מופקע.

לדוגמה: מכירה פומבית לחפציו של אדם מפורסם, על ידי כך מעודדים אחרים לתרום ומבצעים תרומה סמלית בפועל.מסכמים החזר מס תרומות ב-20 שניות

תופעת התרומות בארצנו מבוצעת על ידי גופים ואנשים פרטיים,

שיעור העוני בישראל יחסית גבוה ולכן ישנו צורך גדול לקבלת תרומות על ידי חלק מהאוכלוסייה.

האפשרות לקבל החזר מס תרומות הוא מהלך מבורך מצד המדינה.

תרומות מצילות נפשות גוועות ואף לעיתים רבות עוזרות ומשדרגות את מתקני החינוך, המדע, הספורט והתרבות.

אם באפשרותכם לתרום, וודאו שאותו גוף רשום כמוסד ציבור מוכר ותזכו להחזר מס תרומות.


הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

בדיקת זכאות להחזרי מס בחינם

✔️ החזר מס ממוצע בסך 8,291
✔️ 71,409 ישראלים קיבלו החזרי מס

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדיקת זכאות להחזרי מס בחינם

✔️החזר מס ממוצע בסך 8,291 ₪
✔️71,409 ישראלים קיבלו החזרי מס

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il