רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מדוע חובה לבצע בדק בית לפני קנייה של בית חדש?

עדן סרור
27 באוקטובר 2021
תוכן עניינים
בדק בית


אם יש משהו שהישראלים אוהבים זה לקנות בית חדש. בחו"ל אנשים רבים גרים כל החיים בשכירות אך בישראל כל מי שיכול קונה בית ולא מוכן אפילו לעלות על הדעת לחיות בשכירות. כך שוק הדיור הוא שוק תוסס עם המון מתחרים ובוני בתים.

העניין עם שוק כזה שיש גם הרבה מאוד מקרים של דירות גרועות שלא שוות את ההשקעה בהן. עוד נקודה היא שאדם מן הישוב אשר אינו מומחה בנדל"ן לא יכול לעלות על הכשלים של הדירות הללו. אז מה עושים, כיצד נמנעים מדירות לקויות ופגומות? התשובה היא שאנו חייבים לפני כל קנייה של בית חדש לבצע בדק בית. בדק בתים יגלה לנו האם הדירה שווה את ההשקעה או לא ולכן זו הפעולה החכמה ביותר שאפשר לעשות.

האם כדאי לי לבדוק את הבית גם אם אני בעלים של הבית תקופה ארוכה?

כפי שבבתים חדשים יש ליקויים פעמים רבות כך בבתים ישנים יש ליקויים המתגלים לאורך זמן. אם לא נאתר את הפגמים הללו בזמן הבית שלנו יהיה בסכנה ובמקרים קיצוניים הוא יכול אף להתמוטט עלינו דרי הבית. לכן עליכם לבצע בדק בית גם אם אתם גרים בבית זמן רב. למעשה כל כמה שנים כדאי להזמין מהנדס אשר יבצע את בדק הבית ויוודא כי הבית תקין.

אם לא תזמינו מהנדס או איש מקצוע שיבצעו את הבדק אתם תהיו בבעיה קשה והבית שלכם יכול לסכן אתכם ואתם אפילו לא תדעו זאת עד אחרי שיקרה האסון.

האם כל קבלן יכול לבצע בדק בית?

עליכם לדעת כי בדק בית מחייב מומחיות אדירה וידע רב. לכן ממש לא כל קבלן יכול לבצע בדק בתים וממש לא כל מהנדס יכול לבצע בדק בתים. כאשר אתם פונים אל מהנדס או קבלן בשביל שיבצעו בדיקה אתם צריכים לוודא כי הם למדו את הנושא לעומק וכי הם מומחים אמיתיים בתחום זה.

שימו לב אם המהנדס לא למד את הנושא לעומק אזי זה ברור כי לא כדאי לכם לבחור בו ועליכם להמשיך ולחפש מהנדס אשר יהיה ברמה יותר גבוהה ואשר ישרת אתכם בצורה הרבה יותר טובה ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת בשביל להבטיח כי הבדיקה תהיה מקצועית וברמה גבוהה.

אל תיקחו איש מקצוע לבדק בית מבלי לקבל עליו המלצות

כאשר אתם פוני אל מהנדס בשביל שיבצע בדק בית אתם חייבים להבטיח כי המהנדס יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש. עליכם להבין בדק בית דירה מקבלן מחייב מומחיות אדירה ולכן אתם חייבים לקבל המלצות על המהנדס לפני שאתם בוחרים בו. דברו עם המהנדס ובקשו ממנו לקבל טלפונים של לקוחות אשר עבדו עמו בעבר וכך תבטיחו כי המהנדס יבצע את הבדיקה על הצד הטוב ביותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

אולי יעניין אותך גם