החזרי מס

5 אסטרטגיות מסחר בשוק ההון: מסוחר מתחיל למקצוען

מסחר בשוק ההון

תוכן עניינים


  רבים שמתחילים לסחור/להשקיע מבולבלים בהתחלה מהמבחר הרב של אסטרטגיות מסחר בשוק ההון, וקל מאוד ללכת לאיבוד. לא תמיד יודעים מה מתאים לאופי שלהם או לכמות הזמן הפנוי שהם מעוניינים להשקיע וכמה כל אסטרטגיית מסחר דורשת. המאמר הקרוב ינסה לפשט עבורכם עד כמה שניתן סוגי אסטרטגיות מסחר בשוק ההון, איזה אופי נדרש כדי להצליח בהן ובאיזה אסטרטגיה כדאי לכם להתמקד במסחר שלכם.

  חשוב להבהיר – אין דבר כזה אסטרטגיה טובה יותר מהשנייה, אלא מה יותר מתאים לכם והמיומנות של הסוחר. מקווים שתהנו!

  למדו לסחור על ידי הוספת אינדקטורים על הגרף

  אסטרטגיות מסחר בשוק ההון 1 – מסחר סווינג

  זמן עסקאות ממוצע: בין יום אחד לכמה שבועות/חודשים.

  מדובר באסטרטגיית המסחר הנפוצה מכולן, מפני שמתאימה לרוב הסוחרים המעוניינים לשלב עבודה במשרה מלאה במקביל למסחר בשוק ההון, בזכות העובדה שלא נדרשת הכנה מסיבית או זמן מסך ארוך.

  לרוב סוחרי הסווינג מתמקדים בניתוח טכני וזיהוי תנועת המחיר בטווח הקצר/בינוני. ישנן אסטרטגיות מסחר המשלבות ניתוח פונדמנטלי (ניתוח מאפיינים עסקיים ופיננסיים של החברה). כותב המאמר באופן אישי פחות מסתמך על ניתוח פונדמנטלי בניתוח עסקאות, אך ישנם סוחרים מוצלחים מאוד שכן ולכן שווה לבחון כל כיוון.

  בגדול, המטרה באסטרטגיות מסחר סווינג היא לתפוס מהלכים גדולים ובשרניים ביחס לתקופת זמן יחסית קצרה וניהול סיכונים נכון. מדובר בשיטה גמישה מאוד מפני שניתן לשלב כאן כמה מתודות וסוגי ניתוחים כמו:

  וויקוף, פיבונאצ'י, חיתוכי ממוצעים, תמיכות ממוצעים וכן הלאה…

  לרוב הניתוחים בסווינג יתבצעו במפות הגדולות יותר כמו נרות יומיים, שבועיים וחודשיים כדי לראות גם ממבט על היכן המניה נמצאת בטווח המחיר שלה, מה הסיפור שלה.

  מבחינת זמן עבודה והשקעה, גם הוא משתנה מפני שישנם סוחרי סווינג שלא מחזיקים בהרבה פוזיציות ורוב הניתוח שלהם מסתכם בכמה ימים בודדים בשבוע. לעומתם, יש סוחרי סווינג שנמצאים בהרבה פוזיציות במקביל וחייבים להקדיש לפחות שעה ביום לנתח את השוק והעסקאות כדי למקסם את המסחר שלהם.  אסטרטגיות מסחר בשוק ההון 2 – מסחר יומי (Day Trade)

  זמן עסקאות ממוצע: כמה דקות עד שעות, אך העסקה חייבת להיסגר באותו יום מסחר.
  באסטרטגיות מסחר אלו משתמשים במינוף מפני שלא נדרשים בטחונות לעסקאות ברמת Overnight.

  חשוב לציין – כדי לסחור במסחר תוך יומי ולהיות רווחיים, נדרש ידע וניסיון כלשהו בשוק ההון ברמת ההבנה וניתוח הגרפים. מדובר במסחר שהוא בהילוך הרבה יותר גבוה.
  במסחר תוך יומי אין חשיבות לפונדמנטלי, אלא אם כן סוחרים על חדשות מתפרצות ודברים כאלה. במסחר תוך יומי לרוב סוחרים על בסיס ניתוח טכני בלבד ע"פ חוקים שהוגדרו לכם באסטרטגיית מסחר.


  נפרט כמה אסטרטגיות נפוצות בתוך מסחר יומי:

  • מסחר בטווחים – מסחר בתוך טווח מחירים מסוים וניצול תנועת המחירים כאשר מגיעים לאזורי קיצון בטווח הנתון, בעצם אפשר להגדיר את זה מסחר בקצוות.

  • מסחר מבוסס חדשות – ניצול אירועי חדשות על מנת לאסוף חלק ממהלך הנובע מההודעה עצמה

  • סקאלפינג – ניסיון להרוויח מתנועות מאוד מהירות וחדשות במחירים במהלך זמן המסחר, לרוב עסקאות יסתיימו תוך דקות ספורות

  • מסחר במהירות גבוהה (High Frequency Trading) – אסטרטגיות מאוד מורכבות המתבצעות ע"י אלגוריתמים המכוונים לנצל אי יעילות בתמחור המניה בין המוכרים לקונים ובשווקים ככלל.

  שיטות אלו הן שיטות מתקדמות יותר בתוך מסחר הדיי טרייד ואינן מומלצות בכלל לסוחרים מתחילים.

  אסטרטגיות מסחר בשוק ההון
  אסטרטגיות מסחר בשוק ההון 3 – מסחר באופציות

  זמן עסקאות ממוצע: תוך יומי ועד שבועות/חודשים.

  אופציות הן בעצם מכשיר פיננסי המכונה נגזרים. הכוונה היא שלא מדובר בנכס הבסיס, אלא מדובר בנכס שהוא נגזר ממחיר נכס הבסיס. לדוגמא – עלות אופציה על חברת אפל, תושפע משינויי מחיר במניית אפל.

  כדי לסחור באסטרטגיית מסחר זו, חייב ללמוד מהן אופציות, מה הסיכונים, מה הפרמטרים המשפיעים עליהן וכמובן אסטרטגיות מסחר האפשריות ליישום. באמצעות אופציות ניתן לבצע אסטרטגיות מורכבות שאינן אפשריות במניות ואף נוכל למנף את עצמנו הרבה יותר ממה שיכולנו במניות בלבד.

  אסטרטגיות מסחר נפוצות באופציות הן "הימור" על כך שמניה תזוז בין טווח מחיר מסוים, לדוגמא אם מניית טסלה לא תחרוג מטווח המחירים 60$-80$ אני ארוויח כסף.

  אסטרטגיות מסחר בשוק ההון 4 – מסחר אלגוטריידינג

  אסטרטגיות מסחר אלו מבוססות על תכנות ומודלים ממוחשבים על מנת לנצל מהלכים בשוק מכל הסוגים.

  ישנם מודלים שמנסים לנצל מהלכים של אלפית השנייה וישנם מודלים שמנסים לחזות פוטנציאל לטווח הארוך. תוכנות אלו מסוגלות לנתח כמות מידע אדירה ולנתח אותה במהירות שהאדם הפשוט יכול רק לחלום.

  נקודה שחשוב לנו להבהיר – יש הרבה "תוכנות אלגו" המשווקות לשוק הרחב בתשלום המבטיחות טכנולוגיה מתקדמת ותשואות חלומיות. מהניסיון שלנו, מדובר בבלוף גדול שבעיקר גורם למוכרי התוכנות האלו להתעשר. חשבו על זה – אם מישהו פיתח אלגוריתם שיודע לקרוא את השוק ולהניב תשואות שבני-אדם לא יכולים, למה שימכור את זה לציבור הרחב, ועוד ב2000$?

  סיכוי סביר יותר שיגייס כספים להשקעה ופיתוח מתקדם של התוכנה ויקבל אחוזים מהרווחים שלה…

  אסטרטגיות מסחר בשוק ההון 5 – השקעות לטווח ארוך

  זמן עסקאות ממוצע: מינימום שנה.

  בניגוד לאסטרטגיות מסחר שדיברנו עליהם במאמר, הדגש כאן הוא על ניתוח פונדמנטלי של החברות וניתוח השווקים בהן הן עובדות. הרוב המוחלט של העבודה נעשה בניתוח דוחות ומאפיינים פיננסים, בעוד שאין מסחר בפועל אלא יותר רכישת הנכסים לשנים קדימה בהתאם לניתוח שביצענו והשקעה בהם.

  כמובן שניתן גם להמר על ירידת מחיר הנכס עליו נעשה הניתוח, אך הדבר פחות נפוץ בשל שתי סיבות ראשיות:

  1) בשורט(מכירה בחסר) אנו משלמים ריבית ולכן זה מוריד מהתשואה הפוטנציאלית לאורך זמן

  2) לאורך שנים הסטטיסטיקה מראה כי מחירי נכסים (והמניות בעקבות זאת) נוטים לעלות ולכן עסקת שורט לטווח הארוך הרבה יותר מסוכנת מעסקה בטווח הקצר.

  לא ניכנס לעומק יותר מדי של השקעות מפני שישנם המון מודלים וסוגי ניתוחים שונים ונדרש מאמר שלם רק על זה. כותב המאמר אוהב מאוד השקעות ערך ע"פ המתודה של וורן באפט, שמטרתה למצוא נכסים שזולים ביחס למאפיינים הפיננסיים שלהם ולקנות אותם לטווח ארוך.

  סיכום

  אנחנו מקווים שנהניתם מהמאמר והפקתם ממנו ערך.

  ניסינו לאגד במאמר את רוב אסטרטגיות מסחר בשוק ההון, לפחות אלו שאנחנו מכירים שסוחרים מצליחים לעשות כסף ולהישאר רווחיים. לכל שאלה ובעיה אנחנו כאן לעזור לכם!
  אולי יעניין אותך מסחר בבורסה

  ניהול השקעות פרימיום

  ✔️ קבלו הצעה לניהול תיק השקעות באחד מבתי ההשקעות המובילים החל מ-300 אלף שקלים

  קבל הצעה למסחר בבורסה
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  ניהול השקעות פרימיום

  ✔️ קבלו הצעה לניהול תיק השקעות באחד מבתי ההשקעות המובילים החל מ-300 אלף שקלים

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  נשמח לעזור לך!

  זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
  במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

  1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

  2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

  לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

  נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]