רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון: כל מה שעליכם לדעת

גיא שדלצקי
22 באוגוסט 2021
השוואת פלטפורמות מסחר

מערכות מסחרVSאתרי מסחר

כותב הספר הראשון בהיסטוריה שנכתב על בורסה לניירות "יוסף דה-לה-וגה", סוחר יהודי הולנדי, לא תיאר לעצמו שהשוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון תהיה כל כך מגוונת. בהשוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון ניתקל באינסוף ערוצים ומספר רב של שווקים. רגע לפני שנתחיל בהשוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון, קצת נחזור אחורה לעבר, בו נדרשה נוכחות פיזית באולם המסחר בבורסה בניו-יורק בלבד, כיום יכולים להיכנס לאתר אינטרנט למסחר או למערכת מסחר ולסחור בקלות וללא ניסיון.  

למה צריך לבצע השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון?

בעבר הרחוק המחשוב עוד לא התפתח והצורך בהשוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון עוד לא היה קיים.

המסחר התנהל בכרזות מבצעים שהיו מציגים נציגים של חברי הבורסה, כל אותם נציגים היו נפגשים באולם מסחר פיזי והמסחר היה מנוהל על ידי מסרים עיוניים וסגירת עסקאות של נציגים תוך כדי קריאות. כך זה היה ניראה:

לא סוחרים בלי השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון

התפתחות המחשבים שינו את המסחר מקצה לקצה.

בעבר ביצעו לא מעט פעולות קנייה ורכישה באופן ידני וללא עזרת מחשב, כיום רוב הפעולות מבוצעות על ידי מחשבים ותוכנות מסחר.

מסחר מתקדם זה מתבצע באמצעות פעולות ממוחשבות במערכת מסחר המופעלת על ידי חבר בורסה.

לצורך ביצוע השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון מצורפת טבלת הבדלים למסחר הישן מול המסחר המודרני:

המומחים ממליצים על השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון

המסחר כיום הפך למסחר אלקטרוני, במסחר זה מבוצעות עסקאות באופן אלקטרוני ובתקשורת ממוחשבת מהירה.

ענף המסחר המקוון והשוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון מגלמים מגוון רב של פעולות הכוללות:

 • הפצת מידע על מסחר
 • פעילות מכירה וקנייה במסחר
 • תמיכה מרחוק
 • סגירת עסקאות
 • חתימה על מסמכים
 • העברת כספים וסליקה ללא נוכחות פיזית
 • סימולטורים
 • גישה למדדים ומאגרי מידע
 • אתרי מסחר מקוונים לרבות אפליקציות

בכל השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון תיווכחו במסחר קל, נוח ובכל מקום וזמן, באמצעות הסמארטפון והרשת האינטרנטית.

זהו יתרון משמעותי כאשר עורכים השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון:

יתרוןפרוט
מסחר אישימסחר דרך הנייד או המחשב ע"י ביצוע השוואות שקט וללא הפרעות
חוסר תלותבעבר הייתם תלויים בסוחרים גדולים וכיום בהשוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון פשוטה יחסית, תגלו אין סוף אפשרויות מסחר
שליטה אישיתללא הסחות דעת והשפעות שיווק כמו לחץ חברתי, זה רק אתם והתקציב שלכם במסחר שאתם בוחרים

מסחר נכון מחייב השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון

כיום ישנם מספר רב של פלטפורמות, אפליקציות ואתרים המאפשרים מסחר בשוק ההון, אך כדי לבצע השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון יש צורך להבין את שיטות המסחר הקיימות ולדעת מה ההבדלים העיקריים.

מצב של מסחר ללא הבנה או הכרת הפלטפורמה ומבלי לבצע השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון בצורה נכונה, יגרום לבזבוז כספים או לסחור בצורה שאינה תואמת את יכולותיו של הסוחר.

השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון בתרשים:

כעת נערוך השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון

בתחילת השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון נציג את השיטות המוכרות ביותר:

מסחר אינטרנטי, אתרי אינטרנט- אין צורך בהתקנת תוכנה או קבצים על המחשב, תוכנת המסחר על גבי האינטרנט וניתן למצוא את הפלטפורמה באתרי מסחר מוכרים בחברות כגון:

 • בנקים
 • חברות ביטוח
 • בתי השקעות
 • מורשה מסחר

היתרונות הבולטים בשיטת מסחר זו הם:

זמינות גבוהה – מסחר מכל מקום ולא רק מהמשרד או עמדת מחשב.

ניתן לעבור ממחשב למחשב וממכשיר למכשיר ולהמשיך לסחור באותו תיק ומאותה נקודה.

השוואות פלטפורמות מסחר בשוק ההון הן כלי אולטימטיבי בעל שימוש נפוץ אצל סוחרים גדולים, אלו הצורכים מסחר מורכב ושיטתי, מודלים ותוכנות מדויקות יותר, מהירות יותר ומורכבות משמעותית מפלטפורמת המסחר דרך אתרים.

 • מערכות מסחר אינטרנטי- מערכות מבוססות HTML5 המתאימות לכל סוגי הדפדפנים ומאפשרות מסחר משולב, לדוגמה מסחר מניות בישראל ומניות בחול. מערכות אלו הן מדויקות יותר ומספקות גרפים מתקדמים אשר עוזרים ומסייעים לסוחרים גדולים לסחור ביתר נוחות ובצורה מקצועית יותר.
 • מערכות מסחר אינטרנטיות הדורשות התקנה- מערכות מסחר אלו הן מערכות מתקדמות המופעלות על גבי האינטרנט ודרכן ניתן להעביר מגוון עצום של הוראות, לצרוך סימולטורים מתקדמים, כלים וביצוע פעולות מתוזמנות. מערכת זו מאפשרת גישה למסחר 24/7 בבורסות המובילות בעולם תוך קבלת גישה לאופציות מסחר כגון: מניות, אופציות, אגרות חוב, חוזים ועוד, תוך שימוש בעמלות מסחר נמוכות ואטרקטיביות באופן יחסי לפלטפורמות מסחר אחרות.
 • מערכת מסחר נל"ן- מערכות מסחר אלו מחוברות לבורסה באמצעות נקודת קו ישיר, בכך מהירות התגובה היא המהירה ביותר והיא בעלת יכולות ביצוע למספר עצום של פקודות מסחר. יכולות אבטחת המידע נחשבות לבטוחות ביותר וברמה גבוהה. על מנת לתפעל מערכת זו ולבצע מסחר יש צורך בעמדה ייעודית ובנוכחות פיזית של הסוחר. מערכת זו משמשת מנהלי תיקים וסוחרי נוסטרו הסוחרים באופציות ומניות, ממשק זה נחשב לנוח, יציב ובעל מהירויות ביצוע מרשימות ביותר המשפיעות מאוד על המסחר.

התאמת מערכת לפי השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון

השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון הן רבות ומגוונות וכיום כמעט אינסופיות, יחד עם זאת ישנם שיטות מוכרות ונוחות המשמשות רבים מן הסוחרים.

בעקבות הנגישות, השקיפות ואמינות הנתונים, מומלץ טרם המסחר לבצע השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון תוך התאמתן לרמת הסוחר, שיטת המסחר, מגוון הכלים, העמלות, המניות והאופציות הרלוונטיות לסוחר.

סוחרים מתחילים שטרם צברו ניסיון, ככל הניראה יסחרו דרך אתרי אינטרנט לאחר שיבצעו השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון, בפרט סוחרים עצמאיים, שככל הניראה עבורם שיטת מסחר דרך אתרי אינטרנט של חברות ביטוח או בנקים המספקים אבטחת מידע ונטילת אחריות עבור עמלות גבוהות.

ואילו סוחרים מתקדמים שמבצעים השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון, לרוב יבחרו לסחור בתוכנות בהן ניתן לבצעה היקף מסחר גבוה ומהיר על ידי מערכות מסחר מתקדמות יותר ובעלות אופציות ניתוח מצבים משודרגות וזולות יותר.

חשוב לשים לב בכל השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון

בעריכת השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון, קחו בחשבון את הציוד, התוכנות, הידע והזמינות שלכם, טרם המסחר, ונסו לשלב זאת בכל השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון בכל שלב או התקדמות אישית שלכם כסוחרים בשוק ההון.

בכל שלבי השוואת פלטפורמות מסחר לימדו מהן פקודות המסחר ומהן היתרונות בכל פלטפורמת והאם עונה על הצרכים.

בנוסף, יש לקחת בחשבון בהשוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון, מהם שווקי המסחר השונים, מהם דרישות הסף ומיקום גאוגרפי, כל אלו יכולים לסייע בהשוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון, למקד את התהליך ולחסוך לא מעט עבודה.

השתמשו בכלים ובעזרים טכנולוגים מתקדמים ולמדו עליהם, אלו ידעו לסייע ולייעץ לכם על נקודות קנייה ומכירה ועוד אופציות רבות תוך הגבלת הפסדים.

ערכו השוואת פלטפורמות מסחר בשוק ההון ותהנו ממגוון האפליקציות והמערכות המאפשרות מסחר מגוון ורחב!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם

צור קשר