מניית פייזר PFE – ניתוח טכני גרפים וחדשות

פרופיל: מניה פייזר
מגזר: טכנולוגיית בריאות
תעשייה: תרופות
עובדים: 78500
סיבמול פייזר – PFE

מניית פייזר (Pfizer Inc) היא חברת ביו-פרמצבטיקה גלובלית מבוססת מחקר.
פייזר מניה עוסקת בגילוי, פיתוח, ייצור, שיווק, מכירה והפצה של מוצרים ביו-פרמצבטיים ברחבי העולם. המשרד פועל על פני שווקים מפותחים ומתפתחים כדי לקדם בריאות, מניעה, טיפולים ותרופות המאתגרות את המחלות המפחידות ביותר. החברה נוסדה על ידי צ'ארלס פייזר האב וצ'רלס ארהארט בשנת 1849 ומרכזה בניו יורק, ניו יורק.

גרף מניית פייזר, סימבול PFE

מדדים מניה פייזר

נתונים פונדמנטליים - מניית PFE

ניתוח טכני מניית פייזר

אודות חברת פייזר

פייזר היא חברת תרופות שנוסדה בשנת 1849 וכיום יש לה את המטה שלה בניו יורק. יש לה פעילות ביותר מ-170 מדינות והיא תספק השנה כ-100 מיליארד מנות תרופות.

פייזר רכשה את חברת וורנר-למברט ורכשה את חברת Pharmacia כדי להפוך אותה ליצרנית התרופות הגדולה בעולם לפי שווי שוק.

פייזר מייצרת גם תרופות ללא מרשם, כגון Advil, Chapstick, Flintstones Vitamins, Nicorette Gum, מוצרי תרסיס לאף Sinex למבוגרים, תחליב Lubriderm לתינוקות וילדים מתחת לגיל 12. היא גם מייצרת מוצרי מזון לחיות מחמד, כולל היל'ס Science Diet Prescription Diet מוצרי כלבים/חתולים.

פייזר חדשות נוספות

ה-FDA מוסיף אזהרות בטיחות קפדניות על תרופות לדלקת פרקים מ-Pfizer, AbbVie ולילי
מוסיף פרטים על התרופה של אלי לילי

 • הרגולטור הבריאותי האמריקני הוסיף את האזהרה המחמירה ביותר שלו לתוויות של תרופות מפייזר PFE, Eli Lilly LLY ו-AbbVie ABBV השייכות לסוג של טיפולים אנטי דלקתיים הנקראים מעכבי JAK, תוך ציון הסיכון לבעיות בריאות חמורות ומוות בחולים בני 50 ו נגמר, אמרו יצרניות התרופות ביום שישי.
 • הוספת האזהרה על התוויות באה בעקבות סקירת הסוכנות של Xeljanz של פייזר לאחר שתוצאות ראשוניות מניסוי בפברואר הראו סיכון מוגבר לבעיות חמורות הקשורות ללב ולסרטן בחלק מהחולים שטופלו בתרופה.
 • Xeljanz, שהכניסה לפייזר מכירות עולמיות של 2.44 מיליארד דולר ב-2020, אושרה בארצות הברית לטיפול במצבים הכוללים דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים פסוריאטית וקוליטיס כיבית – מחלת מעי דלקתית.
 • תרופת AbbVie לדלקת מפרקים שגרונית Rinvoq ו-Xeljanz של פייזר מומלצות כעת לשימוש רק בחולים, שסבלו מחוסר תגובה או אי סבילות לחוסם TNF אחד או יותר, שהם סוג נוסף של תרופות המשמשות נגד מצבים דלקתיים.
 • האזהרות של מינהל התרופות והמזון על התוויות של Rinvoq, Xeljanz ו-Lilly's Olumiant מסמנות את הסיכון למוות קרדיווסקולרי ושבץ מוחי בחולים בסיכון גבוה בני 50 ומעלה, והם מעשנים בהווה או בעבר.
 • מידע נוסף על הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן ומוות נוסף גם על התוויות שלהם.
 • יישומי השיווק לשימוש המורחב של Rinvoq באטופיק דרמטיטיס, דלקת מפרקים פסוריאטית, אנקילוזינג ספונדיליטיס וקוליטיס כיבית נותרו בבדיקה של ה-FDA, אמר AbbVie
 • דיווח מאת Manojna Maddipatla בבנגלורו; עריכה מאת Anil D'Silva ו- Krishna Chandra Eluri)

הרגולטור באוסטרליה מאשר חיסון פייזר לילדים בגילאי 5-11
מוסיף תיקים חדשים, אשכול Omicron, סגירת הפרלמנט

05:02 5 בדצמבר 2021 רויטרס

מאת לידיה קלי

 • רגולטור התרופות של אוסטרליה אישר ביום ראשון באופן זמני את Pfizer Inc PFE.N. חיסון נגד נגיף הקורונה לילדים בין הגילאים 5 עד 11, כאשר שר הבריאות אמר שההפצה יכולה להתחיל מה-10 בינואר.
 • מינהל הסחורות הטיפולי "ערך הערכה זהירה ויסודית, קבע שזה בטוח ויעיל ושזה האינטרס של ילדים ואוסטרלים שילדים בגילאי 5 עד 11 יתחסנו", אמר שר הבריאות גרג האנט.
 • לאחר עיכובים ראשוניים בתוכנית החיסון הכללית שלה ל-COVID-19, אוסטרליה הפכה במהירות לאחת המדינות המחוסנות ביותר בעולם, כאשר כמעט 88% מהאוסטרלים מעל גיל 16 קיבלו שתי מנות.
 • החיסון הגבוה סייע להאט את התפשטות הנגיף ולקדם התאוששות כלכלית מהירה, כאשר הממשלה מתכננת להעלות את תחזית הצמיחה לשנת 2022 תוך שבועות.
 • יעילותם של חיסונים נגד הגרסה החדשה של Omicron, שמתפשטת באוסטרליה, עדיין לא ידועה.
 • המדינה המאוכלסת ביותר, ניו סאות' ויילס, דיווחה ביום ראשון על שני מקרים נוספים של Omicron, מה שהביא את סך המקרים ל-15 מקרים, וטריטוריית הבירה האוסטרלית אישרה את השני.
 • בית הפרלמנט נסגר בסוף השבוע לציבור עד להודעה חדשה לאחר שעובד של חבר פרלמנט נבדק חיובי ל-COVID-19 לאחר שבוע הישיבה האחרון של בית המחוקקים בשנה ביום שישי.
 • הגרסה של מקרה הזיהום לא נחשפה, אך רשויות הבריאות אמרו כי הצוות היה מחוסן במלואו.
 • בעוד שחיסונים בפריסה ארצית הם וולונטריים, מדינות וטריטוריות הטילו זריקות עבור מקצועות רבים, וחלקם דורשים חיסון מלא כדי לגשת לרוב שירותי האירוח והקמעונאות הלא חיונית.
 • הכיסוי הכולל של חיסוני ילדות באוסטרליה הוא גם מהגבוהים בעולם, כאשר 95% מבני ה-5 חוסנו בחיסונים המומלצים לגילם, כך הראו נתוני בריאות.
 • חיסון פייזר עבור אותם ילדים עדיין זקוק לאישור של קבוצת הייעוץ הטכני האוסטרלי בנושא חיסון. לאחר אישורו, הוא יהיה זמין לכ-2.3 מיליון ילדים בקבוצת הגיל 5 עד 11.
 • למרות מאבק בהתפרצויות רבות השנה, שהובילו לחודשים של סגר בסידני ובמלבורן – הערים הגדולות באוסטרליה – במדינה היו רק כ-834 מקרים מאושרים של COVID-19 ו-7.9 מקרי מוות לכל 100,000 איש, על פי ארגון הבריאות העולמי, חלק קטן מהמוות. האגרה במדינות מפותחות רבות אחרות.
 • באוסטרליה היו מעט פחות מ-217,000 מקרים בסך הכל ו-2,042 מקרי מוות.

(דיווח מאת לידיה קלי; עריכה מאת ג'ונתן אואטיס וויליאם מלארד)

חברת פייזר

ראשית בואו נחזור , עוד לפני שנדבר על מניית פייזר, על המשקיע החכם להכיר את היסטוריית החברה ונתונים נוספים – חברת פייזר הוקמה לפני כ-172 שנה ומונה מעל ל-90 אלף עובדים הפרוסים ברחבי העולם.   מה שמעיד על כך שמדובר בתאגיד עצום וגדול. לחברה היסטוריה ארוכה ועשירה של פיתוחי תרופות וחיסונים חדשניים ביניהם ייצור המוני של פניצילין (תרופה אנטיביוטית) שהצילה את חייהם של אלפי אמריקנים במלחמת העולם השנייה ועוד שלל פיתוחים והישגים בתחומים רבים, בעיקר בנוירוזה וחרדה.

למרות הוותק העצום ורשימת תרופות תחת שמה כמו זאנקס, אדוויל וזולופט, הפיתוח שהביא את חברת פייזר לראש הכותרות הייתה דווקא גלולה כחולה שיצא לשוק לאחר פיתוח של שנתיים – ה-"וויאגרה". בין לילה הפכו מיליוני גברים עם חרדת ביצוע לאנשים מאושרים ורגועים יותר, זוגות מעורערים חזרו לתפקד, מבוגרים וקשישים יכלו לחזור לתפקוד מיני. סילדנפיל, או בשמה המסחרי "ויאגרה", שינתה סדרי עולם.