סורק מניות ארביטראז' שערי מניות בישראל ובעולם

סיכון מול סיכוי – מניות ארביטראז'

בחיים לימדו אותנו שכל סיכוי לרווח או הצלחה מביא איתו סיכון, למרות זאת, ניצול מניות ארביטראז' יכול לאפשר לסוחרים במניותיו לגרוף רווחים על ידי מזעור הסיכון.

אתם בטח שואלים, איך מניות מסוג זה יוצרות רווחים בטוחים ביותר?

מניות ארביטראז' – לא משנה אם אתה סוחר מתחיל, ותיק, כך או כך, אתם חייבים להקדיש 2.5 דקות של קריאה על מנת להבין שמסחר מניות הוא עולם מרתק שלא מעט חוששים ממנו בשל הסיכון מול הרווח. כיום, הסיכון יכול להצטמצם עד כדי לא להתקיים וזאת על ידי עידן מסחר אלגוריתמים חדש, מכונות ותוכנות שמזהות עבורכם פערים.

אז ראשית, נתחיל בלהבין מהו המונח ארביטראז'

זהו מונח בצרפתית, במונח מתייחס לניצול פער מחירים של נכס או סחורה מסוימת הנסחרת בשני שווקים מקבילים או יותר.

ישנן לא מעט דוגמאות של פעולות ארביטראז' פשוטות הכוללות רכישת סחורה או נכס בשוק אחד תוך ניצול פערי מחיר גבוה יותר לסחורה בשוק אחר ובכך למכור אותה באותו שוק במחיר גבוה יותר.

בנוסף, ישנן גם פעולות ארביטראז' מורכבות ומסובכות העשויות לכלול פעולות קנייה  ומכירה של ארביטראז עדכני נכסים בודדים במספר רב של שווקי מסחר, שיטת ארביטראז' תבצע קיזוז רווחים והפסדים כשהתוצאה הסופית מונחית ומכוונת לתוצאת רווח.

נהוג להניח שפעולות ארביטראז' נכונות, בפרוש יניבו רווחים עבור מבצעי אותן הפעולות בכל אחד מן התרחישים, כך הסיכון כמעט ואינו קיים.
אך במציאות, שכיח יותר המצב של מניות ארביטראז' הסתברותיות, מה שאומר שמבצע הפעולה מעריך שתהייה תוחלת רווח חיובית, אם כי בתרחיש מסוים אפשרי שיהיה הפסד.


4 גורמים לפערי מניות ארביטראז'

לדעת לנצל פערים, זהו מונח שלא פעם מניב רווח ללא סיכון המכונה "כסף על הרצפה".

כיצד ניתן לזהות מצב בוא מניות ארביטראז' מנצלות את פערי המסחר:

  1. כשמניה מסוימת נסחרת ביותר מבורסה אחת וניתן למצוא הבדלי מסחר קצרי מועד, של דקות או שניות בין מחירי המניות, זהו מצב הנוצר מהבדלים המנוצלים על ידי סוחרי ארביטראז', סוחרים אלו קונים את המניות הזולות בבורסה בה מחירן זול ומוכרים אותן בבורסה אחרת במחיר גבוה יותר.
  2. בעת הודעה לתקשורת על רכישת חברה ציבורית אחת על ידי חברה ציבורית אחרת בעסקת החלפת מניות, זהו רגע בו נוצר חלון הזדמנויות לניצול מניות ארביטראז' במניות "ביניים", גם אם ההחלפה מתבצעת באותו השוק, היחס אינו זהה ליחס לפיו עתידה להתבצע ההחלפה וכך ניתן לקנות מניות ומכירתן לפי היחס שנקבע להחלפה ובכך להניב רווח.
  3. מסחר בבורסות שונות של סחורות, כמו נפט או זהב, לרוב המחירים יהיו נקובים במטבעות שונים, זהו מצב שמאפשר לסוחרים לנצל פערי ארביטראז' בשל הבדלי שער החליפין לאותן המטבעות וההשפעתם על מחירי הסחורות.
  4. ניצול מניות ארביטראז' מתאפשר בפערים שקיימים בין נגזרים לנכסי הבסיס, המהווים את ערכם. לדוגמה ניצול פער בין מחיר אופציות על מניה למחיר המניה עצמה, מצב זה נפוץ בקרות תנודות פתאומיות במחיר המניה שאינו הגיעה לכדי ביטוי במחיר השוק של האופציה.

בנוסף, פורטל שמענו ערך עבורכם טבלת מניות ארביטראז' כך שתדעו כיצד ומתי לנצלם לטובתכם ולצורך עשיית רווח נטול סיכונים מיותרים:

סוג מניית ארביטראז'הסברתועלתכיצד לבצע פעולת מניות ארביטראז'
ארביטראז' על המדדניצול פערי תמחור מדד לבין האופציות על המדדנוצר רווח כשמחיר המניות המרכיבות את המדד זולים ממחירי האופציות על המדדקנית תעודת סל עוקבת מדד או מניות המרכיבות את המדד ולמכור את האופציות על המדד
ארביטראז' המרהניצול שערי המרה, לדוגמה לחברות המנפיקות מניות ואופציות מחיר שניתן להמירן למניותככל שמחיר האופציות ומחיר ההמרה נמוכים ממחיר המניה, נוצרת הזדמנות למניות ארביטראז'ניתן למכור את המניה בחסר ובמקביל לקנות אופציות ולהמירן
ארביטראז' בניירות ערך דואלייםניירות ערך הנסחרים בשתי בורסות או יותר, לעיתים נוצר פער מחירים המאפשר את ניצול הפערמצב המתאפשר רק במצב בו ניתן לסחור במקביל באותו מוצרניצול מניות ארביטראז' בניירות דואליים מתאפשר לדוגמה כאשר הבורסה בישראל עוד לא נסגרה והבורסה בניו-יורק רק נפתחת


רוצים גם אתם לסחור במניות ארביטראז עדכני?

אם גם אתם הסתקרנתם ומעוניינים להצטרף למסחר מוצלח כמו סוחרים גדולים, ולא בשיטה הרווחת, לזהות הזדמנויות זולות ובזמן הנכון למכור אותם במחיר יקר יותר וברווח.

מסחר מניות ארביטראז' שונה בכך שהוא מנצל פערים בהם הסיכון נמוך עד לא קיים, הזדמנויות מסחר מניות ארביטראז' נוצרות כאשר אפשר לקנות ולמכור את אותן מניות באותו הזמן, בבורסות שונות ובמחירים שונים המייצרים רווח ללא סיכון במסחר באותן מניות ארביטראז'.


ממה להיזהר במסחר מניות ארביטראז'?

במסחר בשיטת הארביטראז' ישנם כללי אצבע המשמשים את הסוחרים הגדולים בעת מסחר במניות אלו:

  1. לא כל ניירות הערך הדואליים ניתנים למסחר ארביטראז מניות דואליות, ניתן לסחור במניות דואליים רק כאשר בורסות שונות בהן נסחרת המניה חופפות בשעות פעילות המסחר.
  2. מסחר ידני מעלה סיכון ומומלץ להיעזר בתוכנות ייעודיות לצמצום זמנים ולביצוע אוטומטיזציה מהירה של ארביטראז עדכני ככל הניתן, למיקסום הרווח במסחר זה.

גם אתם יכולים להרוויח ממניות ארביטראז'

מסחר במניות ארביטראז' זהו מסחר מהיר שמתחיל ונגמר בקצב היסטרי, הסיבה לכך היא ריבוי העוסקים במסחר זה.

בעידננו מסחר בבורסה מתבצע על ידי מחשבי על המנצלים אוטומטית פערי מניות ארביטראז' על ידי חישוב אלגוריתמים מסובכים ומורכבים ביותר.

מסחר זה מתקיים ברווחים קטנים מאוד ועל מנת למקסם רווח יש צורך בהון רב למסחר גדול, אך לעיתים נוצרות הזדמנויות מסחר ארביטראז' שגם סוחר עצמאי, בהנחה והוא מיומן, ידע להפיק רווח כזה או אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.