רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

טסט לרכב – כל מה שצריך לדעת

גיא בכר
30 ביוני 2021
טסט לרכב

אם יש בחזקתכם רכב פרטי, בכל שנה אתם מקבלים את ההודעה ללכת לעשות טסט לרכב. לרוב ההודעה הזאת מגיעה בזמנים הכי לא נוחים שיש, אבל אין מה לעשות – אתם מבינים את החשיבות של טסט לרכב ומתייצבים כמו שצריך. מחיר הטסט משתנה לפי סוג הרכב והשנה שלו. אנחנו ממליצים לחסוך הליכים עדיף לשלם באתר משרד הרישוי ולא בטלפון או בדואר, מה שיאריך את התהליך הזה עוד יותר. לאחר התשלום תקבלו הודעה ממשרד הרישוי שעליכם להגיע לאחד ממכוני האישור הפרוסים ברחבי הארץ.

במידה ולא קיבלתם מכתב כזה, תוכלו לפנות לאחת מעמדות שירות העצמי האוטומטיות של משרד התחבורה, ולשלם בהן בכרטיס אשראי על שם בעל הרכב. העמדות מפורסמות באתר משרד התחבורה. גם רשימת מכוני הרישוי מפורסמת באתר משרד התחבורה.

מה בודקים בטסט לרכב ואיך הכי נכון להתכונן אליו?

יש כמה דברים מרכזיים שבודקים בטסט לרכב ולכן כדאי להיות מוכנים מראש. הדברים הקריטיים:

 • מנורות – לפני שאתם מגיעים לטסט בדקו שכל המנורות דולקות, כולל מנורות האיתות והבלימה. כדאי להיעזר במישהו שיבדוק בזמן שאתם מכוונים את האורות.
 • מגבים – מאוד פשוט, מפעילים את המגבים ובודקים. אולי הטסט לא ייערך ביום גשום אבל ביום כזה לא תרצו להיתקע בלי מגבים. 
 • הגה – ההגה קל מדי או אולי דווקא קשה מדי? במקרים כאלו תידרשו לתקן אותו.
 • צמיגים – האם יש סדקים? חורים? פגמים אחרים?
 • לוחיות רישוי – המספרים ברורים? אם לא אפשר לעבור עליהם בדיו שחור כדי שלא תצטרכו להחליף לוחית בתשלום נוסף.
 • ציוד חובה נוסף – צמיג רזרבי, ג'ק, משולש אזהרה, אפוד זוהר ופח אשפה?

יש דברים נוספים שנבדקים בטסט לרכב שבצורה ידנית בבית קשה יותר לבדוק, לכן תמיד מומלץ להיעזר בבדיקה של מוסך לפני טסט לרכב. בדיקה כזו אומנם עולה 200-400 ש"ח, אך יכולה לחסוך הרבה עצבים וזמן. כמובן שאם מתגלים תיקונים משלמים לפי התיקון. המוסך טוב לבדיקות כמו מערכת הפליטה  הבודקת אם אתם עומדים בתקני המזהמים המחמירים, מערכת הבלמים וכיוון גלגלים.

כל כמה זמן צריך לעשות טסט לרכב?

לרוב טסט עושים בכל שנה, למעט בשנה הראשונה, אך גם בשנה הראשונה משלמים את האגרה. אם הרכב בן מעל 19 שנה נערך הטסט פעמיים בשנה. עם זאת, ברכב אספנים שוב עורכים טסט רק פעם בשנה.

איזה דברים צריך להביא לטסט לרכב?

הרשימה של הדברים שצריך להביא לא ארוכה בכלל:

 • רישיון
 • ביטוחים
 • אישור התשלום
 • תעודת זהות
 • ייפוי כוח אם מבצעים את הטסט עבור מישהו אחר

מה העלות של טסט לרכב?

העלות הראשונית של טסט לרכב היא 96 ש"ח, הכוללת את מחיר הטסט, בדיקת זיהום האוויר ומספר קילומטרים. אגרת בדיקת הרישוי לרכב פרטי, מונית ורכב מסחרי עד 8,000 ק"ג תעלה 63 ש"ח נוספים.  בדיקה חוזרת תעלה עוד 20 ש"ח. אם הרכב מסוג דיזל תשלמו  103 ש"ח, 103 ש"ח זה  גם הסכום שתשלמו על על רכב מסחרי מעל 8,000 ק"ג.

טסט לאופנוע יעלה 33 שקל ו-15 שקל לבדיקה חוזרת. מחיר בדיקת רכב  פרטי לפני קנייה:  500-400  לרכב פרטי, 800-500 לרכב מסחרי.

מה אפשר לעשות אם לא עברנו טסט לרכב?

אם הרכב לא עבר טסט, יישלחו אליכם רשימת כל הליקויים שצריך לתקן ברכב והתאריך. אם התאריך עבר, ניתנת הארכה של שבוע. כדאי לפנות מיד למוסך. אז חוזרים למכון הרישוי  שבו נעשה הטסט, שם בודקים את הקבלות מהמוסך וכן בודקים שוב את התיקונים מהתחלה. לאחר שיאושר שהליקויים תוקנו תקבלו מדבקה, עם התאריך לטסט הבא, שאותה תצטרכו להדביק על השמשה הקדמית. זהו, המפתחות בפנים

טיפים שיעבירו את הטסט לרכב שלכם במהירות!

 1. נקו את הרכב מבפנים ומבחוץ לפני שאתם ניגשים לבדיקה. בוחני משרד הרישוי מתרשמים אחרת מרכב המגיע מלוכלך מאשר מרכב המגיע נקי מתוך הנחה שהזנחה חיצונית הולכת  ביחד עם הזנחה מכנית. ולכן נקו את הרכב היטב ואל תדלגו על תא המנוע וניקיון של תחתית תא המנוע. רכב שיגיע נקי מלכלוכים ומנזילות יעורר פחות חשד וירידה לפרטים בבדיקות של המערכות השונות.

2. מוסכים רבים מעניקים שירות של הגשת הרכב למבחן הרישוי תמורת כמה מאות שקלים. אם זמנכם יקר לכם ואם אתם חוששים כי הרכב לא יעבור את מבחן הרישוי, מומלץ להיעזר בשירות זה.

3. אם החלטתם להגיע למבחן הרישוי לבד, ולא באמצעות המוסכניק, כדאי לבצע טיפול שוטף לרכב סמוך למועד הטסט השנתי. בעת הטיפול בקשו מהמוסכניק לוודא כי הרכב שלכם כשיר למעבר הטסט ואם יימצאו ליקויים, לתקן אותם.

סיכום

אנחנו מקווים שהפקסם ערך מהמאמר!
מודים לכם על הקריאה ומקווים שנהניתם לא פחות מאיתנו, פורטל "שמענו".
אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר ולגלות על עוד סוגי מיסוי שונים לעסקים ולאנשים פרטיים פורטל החדשות שמענו דוגל בצרכנות פיננסית חכמה ומתמקצע בעיקר בתחומי הטבות מס, ביטוחים (לכל סוגם), משכנתאות, פיננסים והשקעות, וזכויות אזרחי ישראל למיניהן.

אנחנו נמשיך לעדכן אתכם מדי שבוע במה שכדאי שתדעו.
עדיין לא נרשמתם לניוזלטר שלנו? מבטיחים לשלוח רק תכנים איכותיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם