רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

כיצד מתבצע חישוב של מחיר הזהב?

עדן סרור
27 באוקטובר 2021
תוכן עניינים
חישוב של מחיר הזהב


כיצד מתבצע חישוב של מחיר הזהב, מתי צריך לבצע אותו ואיך תוכלו לבצע אותו בעצמכם ובקלות? כל התשובות לכל השאלות נמצאות בהמשך מאמר זה!

מתי צריך לבצע חישוב של מחיר הזהב?

מן הסתם, אף אחד מאתנו לא צריך לחשב מחיר של זהב באופן יום יומי. אז מתי החישוב נחוץ? ובכן, כאשר אדם מחליט למכור פריטים שיש לו מזהב, הוא ודאי ירצה לבדוק כמה כסף הוא יוכל לקבל תמורת הזהב שהוא מציע למכירה.
בשלב זה, וכדי לדעת אם אכן כדאי לו לבצע את המכירה, מומלץ לבצע את החישוב.

הפרמטרים הבסיסיים

ישנם שלושה פרמטרים בסיסיים וקבועים, שיש לקחת בחשבון כשמבצעים חישוב של מחיר הזהב: המשקל של הזהב, מידת הטוהר שלו וערך המנייה שלו בבורסה. בעוד ששני הפרמטרים הראשונים הם פרמטרים קבועים, הפרמטר של ערך מניית הזהב בבורסה משתנה ולכן חשוב לבצע את החישוב ביום המכירה עצמו וכך להתאים את הערך הקבוע באותו יום מסחר.

פרמטר נוסף

פרמטר אפשרי וחשוב נוסף רלוונטי בעיקר לפריטים מזהב בעיקר כדוגמת תכשיטים מכל הסוגים, חפצי נוי, כלי אוכל וכדומה. המשותף לכל אלו הוא, שכל הפריטים הללו הם פריטים מעוצבים. זאת, בשונה ממטילי זהב לדוגמה. לעניין העיצוב יש משמעות גם מבחינת השווי של הזהב וזאת, מפני שגם העיצוב שווה כסף. הרי אם ניקח כדוגמה תכשיט, הרי שככל שהעיצוב שלו יהיה יותר יפה, יותר ייחודי ויותר מיוחד, כך הוא יהיה יותר מבוקש והערך הכספי שלו יהיה גבוה יותר וכך גם כאשר מוכרים חפץ מעוצב, גם אם רק לשם מכירת הזהב.

מה עוד?

פרמטר חשוב נוסף ובעל השפעה כאשר מבצעים חישוב של מחיר הזהב הוא פרמטר שנוגע לחומרים נוספים מלבד הזהב. לדוגמה, אם מדובר על פריט שעשוי מזהב וממתכת נוספת או אם מדובר על פריט שמשובצות בו אבנים וכדומה. במקרים כאלה, יש להוסיף גם את המתכות והאבנים לתוך החישוב ומן הסתם, באופן שונה מחישוב של זהב טהור.

חישוב מהיר ועצמאי

אז אם אתם רוצים לדעת, פחות או יותר, כמה הזהב שלכם שווה עוד לפני פגישת המכירה, יש לכם אפשרות לבצע חישוב של מחיר הזהב באופן עצמאי ומהיר. אפשרות זו קיימת בזכות מחשבוני זהב שיש ברשת האינטרנט והם יכולים לבצע את החישוב עבורכם. כל שעליכם לעשות הוא להזין את משקל הזהב ומידת הטוהר שלו והמחשבון ישלים לבד את ערך מניית הזהב בבורסה, נכון לאותו יום מסחר, וייתן לכם את ההערכה.

כמובן, יש לקחת בחשבון את העובדה, שמחשבון הזהב האינטרנטי מחשב רק את שלושת הפרמטרים הבסיסיים וכדי לקבל הערכה מדויקת יותר, בהתאם לפרמטרים הנוספים, תצטרכו להיפגש עם קונה זהב שיוכל לבחון את כל הפרמטרים מקרוב ולתת הצעת מחיר בהתאם.

עשוי לעניין אותך גם: מהו החומר היקר בעולם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים