פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | הטבות | מדריכים | 6 דברים שחובה לדעת על הסכם ממון!

6 דברים שחובה לדעת על הסכם ממון!

אוריה קוריש
27 בנובמבר 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
הסכם ממון


הסכם ממון מה זה? דברים חשובים שכדאי לדעת!

הסכם ממון מה זה? הסכם יבש ובלתי רומנטי בעליל, אבל בין בני זוג, הוא הקובע מה שייך למי – זוהי הדרך להבטיח חלוקה הוגנת וחיסכון במריבות, במקרה של פרידה וגירושין. אז מתי חשוב לחתום על הסכם ממון? ומה הוא צריך לכלול? כל המידע בהמשך! המשיכו לקרוא!

אף אחד לא רוצה לדבר על הסכם ממון וחלוקת נכסים עתידית, בפתחם של חיים משותפים. אפשר כמובן להשאיר את ההכרעה בנושא, בבוא העת, לחוק יחסי הממון. החוק קובע שברירת המחדל היא שההון והרכוש שאדם צבר לפני נישואיו יישארו ברשותו במקרה של גירושין ומה שצברו בני הזוג במהלך הנישואין, יחולק בצורה שווה בין שניהם, על פי "הסדר איזון המשאבים".

אבל פעמים רבות, הנתונים, הצרכים והרצונות של אחד מבני הזוג או שניהם, מחייבים הסדרה של העניינים הללו מבעוד מועד, באמצעות חתימה על ההסכם. הבונוס הוא שקט נפשי. אגב, חשוב לדעת שהסכם ממון הוא הסכם גמיש שניתן לערוך בו שינויים בעתיד, בהסכמת שני הצדדים. 


כמה עולה הסכם ממון?

מחיר עריכת ההסכם עולה בממוצע בין 2,500-5,000 ש"ח – תלוי באיזה עורך דין לקחתם . ובמורכבות ההסכם.


מהו הסכם ואיזה עורך דין הסכם ממון?

הסכם ממון או הסכם יחסי ממון, הוא מסמך כתוב, הקובע מהו היקף העיזבון של כל אחד מבני הזוג וכיצד יחולקו הנכסים ביניהם אם ייפרדו. הוא צריך להיות מאושר על ידי ערכאה משפטית בכפוף לתשלום אגרה ונחתם בנוכחות עורך דין. 

הסכם ממון חותמים לרוב לפני הנישואין כ"הסכם קדם נישואין", אך ניתן לנסח הסכם ממון גם בשלב מאוחר יותר של החיים המשותפים. ההסכם יכול לשרת גם בני זוג שחיים ביחד ללא נישואין, אך מעוניינים להסדיר את מערכת היחסים הכלכלית ביניהם, במסגרת "הסכם לחיים משותפים בין ידועים בציבור". 
 

הסכם טרום נישואין, יכול להיות מאושר בידי נוטריון. הסכם ממון בין בני זוג נשואים, זקוק לאישור של בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הדתי (על פי דתם של בני הזוג). הסכם ממון בין ידועים בציבור, תקף גם ללא אישור של ערכאה משפטית. אם יחליטו בני הזוג בעתיד להינשא, יהיה עליהם לאשר את הסכם הממון אצל נוטריון או בבית המשפט, גם אם פרטיו לא השתנו מאז נוסח לראשונה. 


חישוב הסכם ממון ניתן להשתמש במחשבונים פיננסיים:

 • מחשבון מעמ
 • ממחשבון אחוזים

 • מתי נדרש הסכם ממון?

  הסכם ממון מסדיר למעשה, את היחסים הכלכליים בין בני הזוג. לפני נישואין ההסכם עונה על הרצונות והצרכים של שני הצדדים, יכול להעניק רוגע למערכת היחסים ולמנוע, במקרה של פרידה, אירועים של סחטנות, סרבנות גט, מריבות על גב הילדים ומניפולציות משפטיות. 

  שיעור הגירושין הגבוה בימינו, הופך את החתימה על ההסכם, לסוג של תעודת ביטוח לעתיד הסכם ממון לפני נישואין. מדובר במהלך נכון, בעיקר כשבני זוג רוצים שחלוקת הרכוש ביניהם, אם וכאשר ייפרדו, תהיה שונה ממה שקובע החוק. 

  הסכם ממון נדרש ברוב המקרים, כשיש פערים גדולים בין בני הזוג מבחינת היקף הרכוש, ההון או ההכנסה של כל אחד. הוא נדרש גם כשאחד מהצדדים (או שניהם), רוצה לשמר לעצמו זכויות שצבר במקום העבודה, כשהוא בעל עסק, צפוי לקבל ירושה גדולה ועוד. במרבית המקרים, הצד שיוזם את החתימה על הסכם ממון, הוא זה שמביא יותר נכסים כלכליים למערכת הזוגית ומעוניין להבטיח את זכויותיו עליהם.

  במקרים אחרים, יכול לשרת בני זוג שמגיעים לקשר, כאשר לכל אחד נכסים שצבר קודם לכן והוא מעוניין לשמור עליהם. הסכם ממון מפרט במקרה כזה, מהו היקף ההון והנכסים שהביא כל אחד מבני הזוג למשק הבית המשותף. 

  יש לדעת, שגם לאחר חתימה על הסכם ממון הקובע מהם נכסיו של כל אחד מבני הזוג, חשוב להקפיד להימנע מ"עירוב נכסים". כלומר, יש להתנהל ברמה המעשית בהפרדה בין הנכסים המשותפים, לבין נכסיו של כל אחד מבני הזוג בנפרד. מצב של עירוב נכסים יכול להביא, בזמן פרידה, לביטול התנאים שקבע הסכם הממון. 


  הסכם ממון דוגמא

  בבית משפט לענייני משפחה

  ב________________

  המבקשים :        גב' _____________ ת.ז. _______________

  מר ______________ת.ז. _______________

  בקשה לאישור הסכם ממון

  1. הצדדים הגיעו להסכם ממון שהעתקו מצ"ב.
  2. הצדדים מבקשים מבית המשפט הנכבד לקבוע מועד לדיון לאישור ההסכם.

  _________________                                                              ______________


  הסכם ממון ידועים בציבור

  בשונה מהסכם ממון לפני נישואין הבטחת ההסכם ידועים בציבור הבעלות על הנכסים הקיימים באמצעות חוזה, משמעותית במיוחד כשנכנסים למערכת יחסים זוגית של פרק ב', עם או בלי נישואין. 

  כשבני הזוג מבוגרים יחסית וכבר עברו מערכת נישואין אחת, לכל אחד מהם יש מטבע הדברים רכוש שצבר במשך השנים וירצה להבטיח את המשך הבעלות עליו, עבורו ועבור ילדיו מנישואיו הקודמים. 

  במקרה שלדוגמה רק לאחד מבני הזוג יש דירה בבעלותו והשני מצטרף, חתימה על הסכם ממון והחרגת הדירה מהרכוש המשותף, תבטיח את המשך הבעלות לבעל הדירה, גם אם תהפוך לדירת מגורים משותפת. במקביל, יש לקבוע את מתכונת הפינוי מהדירה במקרה של פרידה, כדי למנוע חיכוכים ומריבות, אם בן או בת הזוג יתבקשו לעזוב. 


  אילו נושאים מסדיר הסכם ממון? 

  הסכם ממון מבדיל בין רכוש קיים לבין רכוש עתידי. הרכוש הקיים הם הנכסים הכלכליים הנוכחיים שבידי כל צד, עד למועד הנישואין או חתימת ההסכם. נכסים כאלה יכולים להיות חשבונות חיסכון  בבנק, דירה – בדק בית למגורים או להשקעה, רכב, בית עסק, זכויות סוציאליות, תכשיטים, חפצי אמנות בעלי ערך ועוד.

  הרכוש העתידי, הוא מה שאמורים בני הזוג לצבור ביחד במהלך שנות נישואיהם. גם כאן מדובר בנכסים כמו דירה למגורים או להשקעה, כלי רכב, עסק משותף, מוניטין משותף וכדומה. הנכסים הללו ייחשבו למשותפים, גם אם יירשמו רק על שמו של אחד מבני הזוג. כמו כן, נכללות ברכוש העתידי, ירושות או מתנות כספיות מבני משפחה, שיקבלו אחד מבני הזוג או שניהם.  

  הסכם ממון אמור לקבוע גם מהם הנכסים המשותפים לבני הזוג וכיצד יחולקו בבוא העת, אם תהיה פרידה. בנוסף, הוא קובע מנגנון לחלוקת נכס עסקי משותף אם יש כזה, מנגנוני פיצוי בנוגע לנכסים המשותפים ומהי הערכאה המשפטית המוסכמת לדון במקרה של מחלוקות אפשריות (בית המשפט לענייני משפחה, בין דין רבני, מגשר וכדומה). 


  הסכם ממון לא מהווה תחליף לצוואה

  הסכם ממון, יש לדעת, אינו מחליף צוואה. ההסכם מפרט אמנם כיצד יחולק הרכוש הזוגי בעת פרידה, אך לא קובע כיצד הוא יחולק, במקרה שאחד מבני הזוג הולך לעולמו. ההכרעה נותרת במקרה שאין צוואה, בידי החוק. 

  בני זוג בפרק ב', למשל, שלכל אחד מהם ילדים מנישואים קודמים ודירה משלו, יכולים לקבוע בהסכם ממון, שדירתו של כל אחד תישאר ברשותו במקרה של פרידה ובהמשך תעבור לילדיו. כשאחד מבני הזוג נפטר ולא הותיר צוואה, חצי מדירתו תעבור על פי החוק, לבן בת הזוג, על חשבון ילדיו. משום כך, כדאי במקביל להסכם הממון, שכל אחד מבני הזוג יערוך גם צוואה.


  אילו סעיפים כדאי לכלול בהסכם ממון?

  ממון לפני נישואין בהסכם ממון, שנועד להיות תקף ורלוונטי לאורך שנים, כדאי להכניס סעיף הקובע מנגנון מדורג, על פי השנים שחלפו על בני הזוג ביחד, מספר הילדים שנוספו למשק הבית וגורמים נוספים המשנים את המצב שהיה קיים בתחילת הקשר. ללא סעיף כזה, הסכם חלוקת הרכוש בפרידה, אם תהיה כזאת, לא ישקף את המצב הריאלי של משק הבית. 


  הסכם ממון: אהבה לצד רציונליות –    

  גם כשהאהבה פורחת ואנחנו מייחלים לזוגיות נצחית, חשוב להיות רציונליים ולצפות את פני העתיד. ההסכם הוא דרך מצוינת למנוע אי הבנות בבוא העת ולחסוך עוגמת נפש, מריבות והפסדים כספיים. 

  הסכם ממון נדרש בעיקר בתקופה שבה רבים מגיעים לנישואין כשהם כבר מגובים בהון ורכוש, זוגיות של פרק ב' או ידועים בציבור. וכמובן כשהגירושין, לצערנו, תמיד ממתינים מעבר לפינה.     

  הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

  בדוק זכאות להטבות מס

  ✔️הטבות מס עשירות לפנסיונרים
  ✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
  ✔️בכפוף לרגולציית משרד האוצר

  בדיקות זכאות להטבות נוספות

  מאמרים נוספים בנושא

  חיפוש

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  בדוק זכאות להטבות מס

  ✔️הטבות מס עשירות לפנסיונרים
  ✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
  ✔️בכפוף לרגולציית משרד האוצר

  בדיקת זכאות להטבות המס תיקון 190 ,תקנה 125 ד',
  סעיף 9 (א), סעיף 9( 25 ,)סעיף 45 ,סעיף
  47 ,סעיף 37 ,סעיף 44 – לפקודת מס הכנסה

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il