פורטל פיננסי חדשני

פורטל פיננסי חדשני

דף הבית | מיסים | הטבות מס | רשימת הטבות מס לעולה חדש ותושב חוזר – ישראל לשנת 2022

רשימת הטבות מס לעולה חדש ותושב חוזר – ישראל לשנת 2022

יונתן שלום
8 באפריל 2021
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
תוכן עניינים
shutterstock_1821116327

מדינת ישראל כמו רוב המדינות בעולם מספקת הטבות מס לאוכלוסיות מוחלשות על מנת להוזיל את יוקר המחייה ולהקל על חייהן ולכן מספקת מגוון הטבות מס לעולה חדש וגם הטבות מס לתושב חוזר.
מה בדיוק ההטבות אומרות? כיצד ניתן לממש אותן ולשדרג את איכות החיים? בכתבה הבאה נמנה את רשימת ההטבות המגיעות לעולים חדשים ותושבים חוזרים מהמדינה.

בתוקף תיקון 168 לפקודת מס הכנסה בוצע רפורמה מהפכנית במסגרת הטבות מס לעולים חדשים ותושבים חוזרים. מטרתה העיקרית של הרפורמה הייתה קליטת עליה לארץ ישראל, החזרת הון אנושי ועידוד עלייה בקרב משקיעים ואנשים בעלי פוטנציאל פיננסי להפוך את מדינת ישראל למדינת מגוריהם ובכך גם יחזקו את כלכלת המדינה, ומטרתה נוספת הייתה ליצור ודאות פיננסית בקרב העולים החדשים והתושבים החוזרים אל מול רשות המיסים ולמנוע את החיכוך בין הצדדים.


מיהו עולה חדש?

עולה חדש הוא אדם שמעולם לא היה תושב ישראל והפך לתושב ישראל לראשונה (עלה ארצה).

מיהו תושב חוזר?

תושב חוזר הוא אדם ששב להיות תושב ישראל אחרי שהיה תושב חוץ במשך 6 שנים רצופות לפחות.

מיהו תושב חוזר ותיק?

תושב חוזר ותיק הוא אדם שחזר להיות תושב ישראל אחרי שהיה תושב חוץ למשך תקופה של לפחות 10 שנים. לכן, אינו נחשב עוד לתושב ישראל ויהיה זכאי לאותן הטבות של עולה חדש.

הירשמו לניוזלטר "שמענו" וקבלו בזמן אמת את כל החדשות, הנושאים והעדכונים הפיננסים החמים!

הטבות מס לעולה חדש ותושב חוזר ותושב ותיק

המדינה מציעה מגוון רחב של הטבות מס עבור ציבור העולים החדשים, התושבים החוזרים והתושבים הותיקים, ובאמצעות הליך בירוקרטי פשוט ומהיר ניתן לממש את ההטבות המגיעות במהירות, לפניכם רשימת הטבות המס –

 • פטור ממס על הכנסות שוטפות – עשר שנים פטור מתשלום מס על הכנסה שמקורה מחוץ לישראל, כולל: הכנסה פאסיבית כגון: דיבידנדים, ריבית, שכר דירה, תמלוגים וקצבאות שמקורם הינו נכסים שנמצאים בחו"ל, וכן רווחי הון ממכירת נכסים בחו"ל.
 • פטור ממס על רווח הון – תושב חוזר ותיק או עולה חדש שמכרו נכס מחוץ לישראל אחרי שהפכו להיות תושב ישראל בטווח של 10 שנים – יהיה זכאי לפטור ממס רווחי הון.
 • הקלה במס על קצבה שמקורה מחוץ לישראל.
 • נקודות זיכוי לעולה חדש – המדינה מספקת לעולה חדש נקודות זיכוי נוספות בטווח של 3.5 שנים מרגע עלייתו: – 1/4 נקודה זיכוי לכל חודש מתוך שמונה עשר החודשים הראשונים לעליה לארץ ישראל.
  – 1/6 נקודה זיכוי על כל חודש מ-12 החודשים החודשים שלאחר מכן.
  – 1/12 נקודת זיכוי לכל חודש מתוך 12 החודשים שלאחריהם.
 • פטור ממס לעולה חדש על הכנסות מריבית מפקדונות במטבע חוץ בבנק בישראל – הכנסה מריבית על פיקדון מט"ח בבנק שנמצא בישראל תהיה פטורה ממס עבור עולה חדש למשך 20 שנה מיום העלייה לארץ, וזאת בתנאי שמקור הכספים הוא של העולה החדש והופקדו בפיקדון לפני העלייה.
 • פטור ממס לתושב חוזר על הכנסות מריבית מהפקדות במטבע חוץ בבנק בישראל – הכנסה מריבית בפיקדון מט"ח בבנק בישראל תהיה פטורה ממס עבור תושב חוזר למשך 5 שנים מיום עלייתו.
 • פטור ממס לתושב חוזר ועולה חדש בעל חברה שנוסדה בחו"ל – חברות שנוסדו בחו"ל ונמצאות בבעלות התושב לא מחוייבות בדיווח כחברה ישראלית ברשויות המס. המשמעות היא שבמשך שנות השהות בחו"ל חברות אלו יהיו פטורות ממיסים בישראל.
 • תושב חוזר יהיה פטור ממס על הכנסות פאסיביות – תושב חוזר יהא פטור ממס במשך 5 שנים מהתאריך שבו הפך לתושב ישראל, על הכנסותיו הפסיביות שנוצרו וגדלו מחוץ לישראל.
 • פטור מדיווח על נכסים והכנסות – עולה חדש, תושב חוזר וותיק לא יהיה חייב לדווח על הכנסות שהופקו מחוץ לישראל במשך 10 שנים מאז שהפך לתושב ישראל.
 • שנת הסתגלות – בשנה הראשונה עולה חדש, תושב חוזר ותושב חוזר ותיק מקבל "שנת חסד" ולא יחשב כתושב ישראל לצורכי מס.

הטבות מס לעולה חדש או תושב חוזר שהן פרטיות ועסקיות

 • עשר שנים פטור מדיווח על הכנסה ממקורות זרים אודות: הכנסות עליהן זכאי תושב חוזר להטבות מס כולל: הכנסה עסקית שמקורה בנכסים בחו"ל וכן על הכנסות מעיסוק מקצועי או מעבודה, כגון: משכורות וכן הכנסות עבור שירותי משלח יד חופשי שנעשו בחו"ל.

בנוסף ניתן להמשיך ולהיחשב כתושב זר לצורך מס עד שנה לאחר ההגעה לארץ ויינתנו שלוש וחצי שנים של זיכוי מס עם אפשרות להארכה המתחלקים לפי החלוקה הבאה:

 • 18 החודשים הראשונים לאחר העלייה לישראל: שלוש נקודות נוספות בזכאות לצרכי מס, הנצברות לסכום הפחתה של ₪645 בחודש או ₪11,610 למשך כל התקופה של אותם 18 חודשים ראשונים אלו.

 • 12 החודשים הבאים: שתי נקודות זכאות נוספות לצרכי מס, הנצברות לסכום של ₪430 בחודש או ₪5160 לשנה.

 • 12 החודשים נוספים: נקודת זכות נוספת אחת לצרכי מס, הנצברת להפחתת מס בסכום של ₪215 בחודש או ₪ 2580 לשנה.

בנוסף לכך:  קיימות הפחתות נוספות המגיעות לאוכלוסיות ספציפיות כגון: 

 • הורים לילדים קטנים
 • אמהות עובדות
 • חיילים משוחררים
 • ואחרים בעלי נסיבות מיוחדות.

הטבות נוספות לעולה חדש ותושב חוזר

 • ביטוח בריאות – ביטוח הלאומי מציע ביטוח בסיסי בחינם בכל קופת חולים לפי בחירת העולה בשנה הראשונה לאחר העלייה.
 • תשלום ארנונה מופחת – עולים זכאים להפחתה בתשלומים הנעה בין 70% ועד 90% מסך עלויות התשלום עבור נכס בגודל של עד 100 מ"ר.
 • סיוע בשכר דירה – משרד השיכון מציע לעולים חדשים סיוע בשכר דירה החל מהחודש השמיני לאחר עלייתם לישראל.
 • סל קליטה – סיוע כלכלי המוענק על ידי משרד הקליטה.
 • אולפן עברית – קורסים ללימוד כישורי השפה העברית בחינם במסגרת אולפן, זמינים במוקדים רבים ובפריסה ארצית. קורסים מסובסדים וכוללים מפגשים של 5 שעות במשך 5 ימים כל שבוע וזאת לתקופה של 5 חודשים מלאים.
 • הנחה במשכנתא – זכאות לשיעורי ריבית נמוכים משער השוק בסכום של עד כ-₪150,000.
 • סיוע במימון שכר לימוד אוניברסיטאי – עולים ומועמדים אחרים הזכאים עד גיל 23 יכולים לקבל סיוע לשנה אחת במכינה לאוניברסיטה.
 • טיסה חינם לישראל – עולים חדשים שמגיעים מארצות אמריקה הצפונית(ארה"ב וקנדה) זכאים לטיסה חינם לישראל בטיסת אל-על מכל סניף של אל-על באמריקה הצפונית כשהם עושים עלייה.
 • סכום מרבי של כסף שעולים יכולים להביא איתם לישראל – סכום המזומן המירבי שעולה יכול להביא איתו לישראל הוא ₪1,250,000 (הסכום הכולל בדיווח ערך הרכוש שלו). יש לדווח על סכומים מעל ₪50,000.

הטבות מס לעולה חדש

 

מקווים שהפקתם ערך מהמאמר ולמדתם עוד על הטבות מס וזכויות המגיעות לעולה חדש, תושב חוזר ותושב חוזר ותיק. אנו מזמינים אתכם לקרוא עוד על הטבות מס לפנסיונרים.

בדיקת זכאות להחזרי מס בחינם

✔️ החזר מס ממוצע בסך 8,291
✔️ 71,409 ישראלים קיבלו החזרי מס

חיפוש

הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
מתוכן פיננסי מעשיר

בדיקת זכאות להחזרי מס בחינם

✔️החזר מס ממוצע בסך 8,291 ₪
✔️71,409 ישראלים קיבלו החזרי מס

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: support@shamanu.co.il