שמענו

מהן שלושת הטבות המס שרוב הפנסיונרים לא מנצלים, ואיך תוכלו לנצל אותן?

איתי סגל
18 במאי 2021

לא מעט הטבות מס לפנסיונרים נכנסו לתוקף בעשור האחרון. אך עדיין רוב הפנסיונרים לא מממשים אותן בשל חוסר ידיעה מהם הזכויות שלהם. אבל מספיק עם זה. אנחנו כאן כדי לפרוס בפניכם את כל הטבות המס שאתם זכאים להם לקראת הפרישה לפנסיה או במהלכה. ככה בטוח תמצאו הטבה אחת, אם לא שתיים שאתם זכאים לה בשווי של עשרות עד מאות אלפי שקלים.

הטבות מס
איזו הטבת מס מגיעה לך? [לחצו כאן] לבדיקה

הטבות מס לפנסיונרים: דרשו את מה שמגיע לכם

בישראל אוהבים לומר "נותנים לך תיקח", אבל המדינה נותנת הטבות מס מפליגות לגמלאים והם – לא לוקחים. הטבות המס הללו נקבעו לפני למעלה מעשור בשנת 2012 ונקראים "התיקון לפקודת מס הכנסה לפנסיונרים". הטבות המס אלו עלולות להסתכם באלפי ועשרות אלפי שקלים בשנה. 

למה רוב הגמלאים לא מנצלים את הטבות המס שהוענקו להם? כי כדי לקבל את ההטבות הללו צריך לפנות באופן אקטיבי ולהגיש בקשה. מה שיעשה עבורכם כל סוכן פנסיוני תמורת עמלה שולית. רוב הפנסיונרים נשארים פסיביים ולא מגישים בקשה. 

אז אם אתם פטריוטים מהסוג שמעדיף להעניק למדינה עשרות אלפי שקלים בשנה זה בסדר, אם אתם מעדיפים להשאיר את הכסף אצלכם – הנה רשימת ההטבות המקיפה ביותר שנעשתה עד כה עבור כלל ההטבות שאתם זכאים להם:

תיקון 190 - הפיקדון שלכם שווה יותר

עברתם את גיל 60 וצברתם בחסכונות נזילים 300,000 ש"ח ומעלה? ברכות, אתם זכאים לתיקון 190 לחוק. זה מאוד נחמד ויש לזה הרבה השלכות חיוביות הנוגעות לכסף שיושב בפיקדון שלכם.

המשמעות הראשית היא שאתם יכולים למשוך את הרווחים מהפק”מ, תיק ני”ע או פוליסת החיסכון שלכם עם מס של 15% במקום 25% ללא התיקון לחוק או עבור אנשים אחרים.

בנוסף, אתם יכולים למשוך את הכסף כפנסיה חודשית פטורה ממס לכל החיים וללא תקרה. אם כל זה לא מספיק, אז תיקון זה מעניק הטבה בדמי הניהול, ביכולות העברה בין דורית של כספים ואפילו הלוואת על חשבון הכסף בפיקדון.

לניצול הטבות המס וקבלת הנחה בגובה 40% במיסוי לחצו כאן:

תיקון 125ד - הרווחתם ושילמתם מס? קבלו החזר

נולדתם לפני ה-1 בינואר של שנת קום המדינה? שיחקתם אותה. אתם יכולים להרוויח כסף בשוק ההון ולקבל החזר של 3,330 שקל בכל שנה. תחשבו על זה, מחיר של טיול קצר בחו"ל שאתם פשוט מעניקים למדינה מתוך פסיביות. והיי, עם כל הכבוד, נולדתם לפני קום המדינה, אז מגיע לכם ליהנות קצת מהטבות שהיא מנפקת לכם.

אגב, אם גם בין זוגכם נולד לפני 1.1.1948 יש לכם זיכוי זוגי שהוא 4,080 שקל בכל שנה. אם בא לכם להינות מההטבה גם בשנה שלא הרווחתם עליה כסף אתם יכולים לבצע "מכירה רעיונית" ולהינות מההטבה הזו. תיקון 125ד הינו תיקון חוק מהפכני שעשוי לזכות אתכם בעשרות אלפי שקלים באמצעות בדיקה מהירה, פשוטה ובטוחה!

לחצו כאן למעבר לשאלון – מלאו את פרטיכם וקבלו באופן מיידי את גובה הזכאות שלכם להטבות המס.

סעיף 9א - הקצבה שלכם תהיה יותר שלכם

הגעתם לגיל הפרישה ואתם מקבלים "קצבה מזכה"? אז אם עד 2011 הפטור ממס שלה היה מוגבל ל35%, ההגבלות הוסרו. זה אומר שהחל משנת 2012 הפטור שלכם ילך ויגדל עד לשיעור של 67% בשנת 2025, שזה מדהים. ההטבה הזו לא חלה אוטומטית, כדי לקבל אותה אתם צריכים להגיש בקשה מסודרת. אנחנו כאן בדיוק בשביל לעזור לכם עם וכל שנדרש מכם הוא לפנות כאן.

זכאותך להטבות המס – תיקון 190, תיקון 125ד או סעיף 9א תלויות במספר גורמים, כמו סטטוס עבודתך וצבירת חסכונות של מעל ל- 300,000 ש"ח.

מעל 26,514 ישראלים ביצעו בדיקת זכאות דרך המערכת, הבדיקה לוקחת פחות מדקה ומצריכה מענה על מספר שאלות בסיסיות. התחל בדיקת זכאות להטבות מס מהמדינה באמצעות בחירת סטטוס עבודתך.

בדוק זכאותך להטבות מס לפנסיונרים

התחל בדיקת זכאות באמצעות בחירת סטטוס עבודתך

רגע, לפני שאתם עוזבים!

אתם בני 60+ ובעלי חיסכון נזיל של מעל 300 אלף ש"ח או
מקבלים קצבה מעל 4,500 ש"ח בחודש?

במידה וכן, דרשו את הטבת המס תיקון 190, זה מגיע לכם!