רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

10 הגדולות: דירוג חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן ב- 2021

נתנאל פינקל
22 בספטמבר 2021
דירוג חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן


ההייטק הישראלי הוא מקור גאווה לאומי שרק מראה ומדגיש את איכות המוחות שצומחים לנו כאן. זה קודם כל. בנוסף, עבודה בהייטק היא מקור הכנסה משתלם ביותר (אם לא הכי משתלם) והראיות המעידות על כך הן המשכורות הגבוהות, הרדיפה של חברות טכנולוגיה אחר מועמדים איכותיים והעובדה כי עובדי ההייטק לבדם משלמים לא פחות מרבע מהמיסים בישראל. אז לכבוד המקצוע שבו השכל מנצח ובענק –


בדקנו, דירגנו ומצאנו: זהו דירוג חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן ב- 2021!

מקום 10: חברת נייס (NICE Ltd)

קרדיט: Dun's 100


נייס היא חברת תוכנה ומחשוב, מן המובילות והחשובות שפועלות כיום בישראל. היא משרתת את לקוחותיה דרך שלוש חטיבות עיקריות: Enterprise לחברות עסקיות, Actimize לגופים פיננסיים ו – Public Saftey לעבודה מול ארגוני הצלה. היא עוסקת בעיקר בתחום פיתוח הענן אך גם פועלת בעולמות של שיפור חוויית לקוח ופיתוח טכנולוגיית AI (בינה מלאכותית). נייס משרתת לקוחות בכ- 150 מדינות ומועסקים בה כ- 6,383 עובדים ועובדות. בשנה זו הסתכמו הכנסותיה בכ- 5.673 מיליארד שקלים שזו עלייה של 1.1% ביחס לשנה שעברה. 

הרווח הנקי של נייס גדל ברבעון האחרון ב- מ- 89.9 מיליון דולרים ל- 104.3 מיליון דולרים – עלייה של 16% מהרבעון המקביל אשתקד. 

נייס היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסת תל אביב ובבורסת הנאסד"ק בניו יורק. 
בהשוואה זו חברת נייס אותרה כמספר 10 בדירוג חברות הייטק 2021.

מקום 9: חברת ווישיי ישראל 

קרדיט: Dun's 100


ווישיי ישראל היא חברת בת של ווישיי אינטרטכנולוג'י (Vishay Intertechnology), תאגיד אמריקאי ענק העוסק בייצור של שבבים ומוליכים למחצה. ישראל היא אחת מתוך 40 השלוחות של ווישיי הנמצאות בלא פחות מ- 24 מדינות כאשר בסניף הישראלי מועסקים בסה"כ כ- 2,200 עובדים בחמישה אתרים מרכזיים: באר שבע, דימונה, מגדל העמק, פתח תקווה וכנות. עפ"י הנתונים שמצאנו, ההכנסות הגולמיות של ווישי ישראל הגיעו השנה לכ- 5.9 מיליארד שקלים – ירידה של 14.4% ביחס לשנה שעברה.

מקום 8: חברת פורמולה

קרדיט: Dun's 100


חברת פורמולה (או בשמה המילה "פורמולה מערכות" בע"מ) הינה חברת אחזקות בתחום פיתוח התוכנה הנסחרת בבורסת תל אביב ובבורסת הנאסד"ק בניו יורק. מועסקים בה 18,457 עובדים אשר פועלים לספק פתרונות תוכנה מתקדמים: פיתוח אפליקציות, שינוי שפות תוכנה, ייעוץ והדרכה טכנולוגיים ועוד. על פי עדכונים אחרונים, ההכנסות הגולמיות של חברת פורמולה חצו את רף ה- 6.5 מיליארד שקלים והרווח הנקי הסתכם בכ 392 מיליון שקלים.

מקום 7: חברת צ'ק פוינט (Check Point)

קרדיט: Dun's 100

צ'ק פוינט היא תאגיד טכנולוגי ישראלי המספק פתרונות מתקדמים בתחומי הסייבר ואבטחת המידע: אבטחת רשתות, פיתוח Fire Wall ("חומת אש"), תקשורת VPN, שירותי ענן ועוד. נכון ל- 2021, בצ'ק פוינט מועסקים 5,314 עובדים אשר רק כמחציתם פועלים בישראל ואילו כל היתר פרוסים ב- 42 מדינות. הכנסותיה של צ'ק פוינט בשנה החולפת נאמדו בסכום של כ- 7.1 מיליארד שקלים. 

מקום 6: פלייטיקה (PlayTika)


קרדיט: Dun's 100


פלייטיקה היא חברה ישראלית ציבורית הנסחרת בבורסת הנאסד"ק ועוסקת בתחום של פיתוח משחקי רשת. מועסקים בה כ- 3,800 עובדים ויש לה משרדים ב- 18 מדינות בעולם. בשנה זו הכניסה פלייטיקה כ- 8.1 מיליארד שקלים – עלייה של 21.3% לעומת אותה תקופה אשתקד. הרווח הנקי שלה הסתכם בכ- 317 מיליון שקלים "בלבד".

מקום 5: רפאל


קרדיט: Dun's 100


חברת רפאל (או בשמה המלא "מערכות לחימה מתקדמות בע"מ") היא חברה ממשלתית בתחום התעשייה הביטחונית אשר עוסקת בפיתוח של אמצעי לחימה מתקדמים (כגון רובוטים, טילים, ראייה ממוחשבת ועוד). ברפאל מועסקים כ- 8,595 עובדים והכנסותיה השנה הגיעו לכ 9.5 מיליארד שקלים. 

מקום 4: אמדוקס 

קרדיט: Dun's 100

אמדוקס היא חברת טכנולוגיה ישראלית הנסחרת בבורסת הנאסד"ק המספקת שירותים כגון פיתוח תוכנות לניהול לקוחות ובניית מערכות המשמשות לגבייה. מלבד ישראל, לאמדוקס יש מרכזי פיתוח בקפריסין, הודו, ארה"ב וברזיל, מועסקים בה כ- 25,875 עובדים ובשנה זו היא ייצרה הכנסות של 14.3 מיליארד שקלים (עליה של 1.5% ביחס לשנה שעברה). 

מקום 3: תעשייה אווירית לישראל

קרדיט: Dun's 100


התעשייה האווירית לישראל (או בקיצור תע"א) היא חברה הנמצאת בשליטת הממשלה העוסקת בייצור של כלים ורכיבים שונים עבור צרכי תעופה, ים, יבשה וחלל – ולרבות מערכות ביטחוניות רגישות ופיתוחים נוספים בתחומי הסייבר והאלקטרוניקה. בתעשייה האווירית לישראל מועסקים כ- 14,331 עובדים ועובדות והשנה היא כבר הכניסה כ- 14.4 מיליארד שקלים.

מקום 2: אלביט מערכות

קרדיט: Dun's 100


אלביט מערכות היא חברת הייטק בתחום הביטחון העוסקת במחקר ופיתוח של מערכות לחימה מתקדמות: מערכות לייזר, תעופה מסווגת, ארטילריה, אלקטרואופטיקה ועוד. לאלביט מערכות יש חברות בת רבות אשר פזורות מצפון ועד דרום: החל מקריית שמונה ועד לרמת בקע שבנגב. באלביט מועסקים כ- 16,676 עובדים ובשנה החולפת היא יצרה הכנסות של 16 מיליארד שקלים. 

אלביט מערכות נסחרת בבורסות תל אביב ובבורסת הנאסד"ק בניו יורק. 

מקום 1: אינטל ישראל

קרדיט: Dun's 100


חברת אינטל ישראל היא חברת בת של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית "אינטל קורפוריישן" (Intel Corporation). תחומי פעילותה הם תכנון וייצור שבבים ומוליכים למחצה כגון מיקרו-מעבדים ומעגלים משולבים. בנוסף, היא גם עוסקת בפיתוח של כרטיסי רשת מתקדמים. בשלוחת אינטל הישראלית מועסקים כ- 13,700 עובדים ועובדות והיא הספיקה להכניס השנה כ- 27 מיליארד שקלים (עלייה של 16.5% ביחס לשנה שעברה).

אינטל היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסת הנאסד"ק ומשתייכת למדדי הדאו ג'ונס וה S&P500 – מדדי הבנצ'מארק המרכזיים של הכלכלה האמריקאית כולה.


סיכום:
חברת אינטל ישראל נמצאה כמובילה בדירוג חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן, מבדיקה שערכו לדירוג חברות הייטק 2021!
במקום ה- 10 והאחרון בהשוואה שביצענו נמצאה החברה נייס.

רוצים להעמיק במחקר חברות ההייטק שהכי טוב לעבוד בהן 2021? – קראו את הכתבה הבאה >שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

אולי יעניין אותך גם