החזרי מס

איחוד הלוואות

על ידי שילוב כל ההלוואות הקיימות להלוואה חדשה אחת, הלווים יכולים לפשט את ההחזר, להוריד את התשלומים החודשיים ולשלם את החוב מהר יותר. עם זאת, האיחוד לא מתאים לכולם וחשוב להתייעץ עם גורם מקצועי. את האיחוד ניתן לבצע לכל סוגי ההלוואות או ההתחייבויות, בבנק או בגוף חוץ בנקאי, ובמחיר פתיחת תיק של 360 ש"ח או 0.5%-3% מגובה סכום ההלוואה שניתנת

איחוד הלוואות

תוכן עניינים

  מתי כדאי לאחד הלוואות?

  היתרון העיקרי של הלוואות איחוד הוא פישוט תשלומים חודשיים מרובים לאחד, הפחתת הלחץ ושיפור תזרים המזומנים. הלווים מחזירים את השליטה על הכספים. בעוד שההחזר מתארך, הריבית הכוללת המשולמת עשויה להיות נמוכה יותר בהתאם לשיעור ההלוואה לאיחוד. הלוואה מאוחדת מספקת התחלה חדשה ללווים לשלם חובות ולבנות יציבות פיננסית.

  מה זה איחוד הלוואות?

  אחד הפתרונות המוצעים בשוק לתופעה הזו מכונה "איחוד הלוואות", הכוונה היא לאחד את כלל ההלוואות והחובות של משק הבית תחת קורת הגג של הלוואה אחת – בזמן שהנכס משמש כבטוחה עבורם, וכך גם הריבית נמוכה יותר ביחס להלוואות אחרות. במקרה כמו זה ההחזר החודשי יכול להיחתך משמעותית ולהגיע גם ל-50% מכלל ההלוואות.

  נכון להיום (שנת 2023), יותר מ-46% ממשקי הבית בישראל נמצאים במינוס, ל-27% יש משכנתא ול-31% יש הלוואות שאינן משכנתא. המון זוגות מגיעים למצב שבו ההכנסה נמוכה מדי ביחס למסגרת אשראי וההלוואות שלקחו, וכדי לעמוד בתשלומים הם לוקחים עוד ועוד הלוואות ונכנסים לבור שקשה מאוד לצאת ממנו.

  למי כדאי לאחד הלוואות?

   איחוד מפשט מצבי חוב בלתי ניתנים לניהול על ידי שילוב הלוואות לכדי אחד. אבל גיבוש לבדו אינו מטפל בהרגלי הוצאות יתר הבסיסיים. הלווים חייבים לבצע שינויים באורח החיים כדי לשלם את החוב ולהימנע מחובות חדשים. תקצוב שוטף, ניהול כספים חכם והחזר ממוקד מאפשרים ללווים לצאת סוף סוף מהחובות ולעלות על בסיס פיננסי איתן. עם משמעת עצמית והתמדה, החופש מחובות נמצא בהישג יד.

  האם חייבים להעמיד בטוחות כדי לאחד הלוואות?

  הלוואות מאוחדות אינן דורשות בטחונות. בעוד שהם נושאים ריביות גבוהות יותר, יש פחות סיכון לאובדן נכסים בשל אי תשלום. הלוואות אלו מסתמכות על אמינות אשראי במקום זאת. מועמדים צריכים ציוני אשראי טובים כדי להעפיל ולקבל את התעריפים הטובים ביותר. אשראי גרוע פירושו תעריפים גבוהים יותר או דחייה. לווים עם אשראי גרוע אולי יצטרכו לשפר אותו לפני שהמלווה יאשר איחוד.

  מה היתרונות של משכנתא לאיחוד הלוואות?

  אחד היתרונות העיקריים של איחוד הלוואות הוא הפוטנציאל לריבית מופחתת. על ידי שילוב הלוואות, הלווים עשויים להיות זכאים לתעריף נמוך מהממוצע של התעריפים שהם שילמו קודם לכן. זה יכול לתרגם לחיסכון משמעותי לאורך חיי ההלוואה. לדוגמה, אם למישהו בישראל היו שלוש הלוואות בריבית של 6%, 8% ו-10%, ייתכן שהוא יוכל לאחד אותן להלוואה אחת בריבית של 7%. למרות שזה עשוי להיראות כמו הבדל קטן, במהלך מספר שנים ועל סכום קרן גדול, החיסכון יכול להיות משמעותי. אם לוקחים משכנתא ומשעבדים את הנכס לבנק כדי להעניק לו בטוחה להחזר ההלוואה, מקבלים תנאים מעולים. 

  כמה עולה לאחד הלוואות?

  תנאי ההלוואה המאוחדת נקבעים לפי הגוף המלווה ורמת הסיכון שהוא נוטל על עצמו. את הריבית קובעים למשל לפי דירוג האשראי של הלווה, סך כל ההלוואות, תקופת ההחזר וכן הלאה. כמו כן, יש לקחת בחשבון שעלות פתיחת תיק לאיחוד הלוואות בבנק תהיה 360 ש"ח. לעומת זאת, מחיר פתיחת תיק לאיחוד הלוואות בחברה חוץ בנקאית יהיה בטווח של 0.5%-3% מגובה סכום ההלוואה שניתנת ללקוח.

  כיצד נמנעים מהצורך לאחד הלוואות?

  בעוד שאיחוד יכול להקל על החזר החוב, הלווים צריכים גם לבחון אילו התנהגויות הובילו אותם לחובות בתחילה. יצירת תקציב ומעקב אחר הוצאות עוזרים לזהות כסף מבוזבז על דברים לא חיוניים. צמצום רכישות לפי שיקול דעת מפנה יותר מזומנים לתשלום קרן מדי חודש. תכנון ארוחות, מכירות קניות וקניית תרופות גנריות מפחיתות עוד יותר את ההוצאות. מציאת דיור זול יותר או חלופות נסיעה יוממות גם מורידה עלויות קבועות.

  איך מגדילים הכנסה לשיפור החזר הלוואות מאוחדות?

  הגדלת ההכנסה בשילוב עם הוצאות נמוכות מאפשרות ללווים להחזיר את החוב מהר יותר. קבלת עבודות צד או עבודה עצמאית מייצרת כסף נוסף לתשלומים גדולים יותר. גם לבקש העלאה בעבודה או למצוא עבודה בשכר גבוה יותר עוזר. צמצום דיור קטן יותר, מכונית ישנה יותר או פחות רכוש מפחית עלויות. מכירת פריטים שאינם בשימוש יוצרת מזומן מהיר לתשלום. החזרי מס מהווים הזדמנות נוספת לתשלומי סכום חד פעמי.

  כיצד מבטיחים החזר של חובות לפני צבירת הלוואות?

  לאחר איחוד ההלוואות, על הלווים גם להימנע מלחזור על טעויות העבר ולא לקחת על עצמם חוב צרכני חדש. שימוש במזומן או בכרטיסי חיוב מונע הוצאות יתר. בנוסף, בניית קרן חירום מכסה עלויות בלתי צפויות מבלי להזדקק להלוואות חדשות. אוטומציה של תשלומים מבטיחה תשלומים חודשיים בזמן כדי להגן על האשראי. דחיית רכישות גדולות עד להחזר ההלוואות מונעת גלישה לאחור. משמעת ומיקוד מתמשכים מובילים להצלחתו של נטול חובות.

  איחוד הלוואות ללא נכס

  מהם היתרונות של איחוד הלוואות ללא נכס

  איחוד חובות הוא פתרון נפוץ להיפטר חובות, אך כדאי לדעת את היתרונות והחסרונות לפני שתנקוט פעולה כלשהי.
  הריבית על ההלוואה המאוחדת החדשה תהיה נמוכה מההלוואות הקודמות שלך.

  יהיה לך קל יותר לשלם את ההלוואות שלך מכיוון שאתה יכול לשלם אותן בתשלום חודשי בודד במקום בתשלומים מרובים עבור כל הלוואה.
  תקבל ציון אשראי נמוך יותר אם אין לך נכס להעמיד כבטחון. חשוב לדעת שגם אם יש לכם הון עצמי בבית, ייתכנו גורמים נוספים שהופכים אותו לא כשיר לאיחוד.

  איך מבצעים איחוד הלוואות?

  היתרון העיקרי באיחוד הלוואות הוא הידיעה שאנחנו יודעים בדיוק מה הסכום שנלקח, מה הריבית ושהרבה יותר קל לעקוב אחריה. בנוסף, כשיש לנו הלוואה לטובת כיסוי הלוואה אנחנו צוברים ריביות על ריביות. אם אנחנו נלווה מגוף חוץ בנקאי הריביות יעלו אף יותר ובנוסף הבנקים כמובן לא מגדילים את מסגרת האשראי. איחוד הלוואות עוזר גם להיבטים נוספים כמו סגירת המינוס – שהוא למעשה הלוואה בריבית גבוהה.

  אם יש לכם כמה הלוואות, בין אם מגוף אחד ובין אם מכמה גופים,  תוכלו לקחת הלוואה מאותו גוף או מגוף אחר ולכסות את כל ההלוואות. אבל זה לא נגמר כאן. יהיה עליכם לברר מה הריבית ומה העמלות וכן מה התנאים הנלווים כדי לדעת אם באמת מדובר בהלוואה משתלמת. חשוב לציין שלא רק גובה הריבית וההחזר החודשי חשובים אלא בכמה הצלחתם לצמצם את החוב שלכם לבנק או לגוף הלוואות אחר.

  לרוב ההליך נעשה על ידי יועץ משכנתאות או הלוואות – גופים חוץ בנקאיים.

  כל כמה זמן אפשר לאחד הלוואות?

  איחוד יכול להיות כלי רב ערך עבור אלה המבקשים לפשט את ההתחייבויות הפיננסיות שלהם ועלול להפחית את תשלומי הריבית שלהם. עם זאת, חיוני לגשת להחלטה מתוך הבנה מלאה של ההשלכות והעלויות הפוטנציאליות הכרוכות באיחוד הלוואות. התדירות של האיחוד לא צריכה להיות גבוהה מדי, על מנת לא להעמיס בהוצאות לא צפויות על משק הבית או העסק. 

  כמה יעלה להתייעץ עם מישהו לפני שמאחדים הלוואות?

  ייעוץ משכנתאות לאיחוד הלוואות יעלה 6,000-12,000 ש"ח. המחיר תלוי במורכבות של התיק ובמשך הזמן שאותו צריך היועץ להשקיע על מנת לתת נתונים אמינים לקהל היעד והלקוחות. עם זאת, מדובר בדרך כלל בהשקעה משתלמת לטווח הארוך.

  הבנקים נהנים כשיש לכם הרבה הלוואות

  אם אתם חושבים שהבנקים יספרו לכם שאתם יכולים ליהנות מריבית נמוכה יותר ותנאים טובים יותר, אתם טועים – זה פשוט לא האינטרס שלהם. הבנקים מרוויחים מהריביות וככל שאתם משלמים יותר ריבית על הלוואות, הבנקים מרוויחים יותר – לכן כל הגופים שמציעים איחוד הלוואות הם גופים חוץ בנקאיים.

  חשוב לציין שהפתרון הוא חד פעמי, זה אומר שאם איחדתם הלוואות לא תוכלו להמשיך לקחת הלוואות ואחר כך לבקש איחוד נוסף.

  מה היתרונות של איחוד הלוואות משכנתא?

  לווים בעלי משכנתאות משתמשים בהון עצמי כדי להבטיח את ההלוואה החדשה. עבודה עם יועץ משכנתאות מקצועי מבטיחה ללווים את הלוואת הגיבוש הטובה ביותר למצבם. היועץ סוקר את הכנסות הלווה, נכסיו, החובות והאשראי כדי למצוא את מוצר ההלוואה האופטימלי.

  מהו הליך החיתום שנדרש לקבלת הלוואה לאיחוד הלוואות?

  משכנתאות דורשות חיתום נרחב יותר מאשר הלוואות אישיות, לרבות הערכות שווי הנכס, בדיקות אשראי, אימות הכנסה ולעיתים פוליסות ביטוח חיים. משכנתאות מציעות יתרונות כמו ריבית נמוכה יותר, תנאי החזר ארוכים יותר וסכומי הלוואה גדולים יותר. פריסת ההחזר על פני 15 או 30 שנה מפחיתה את התשלום החודשי.

  מה התפקיד של יועץ הלוואות?

  על לווים להשוות הצעות מבנקים, איגודי אשראי, מלווים מקוונים ומתווכי משכנתאות. התעריפים והעמלות משתנים, כך שקניות מסביב חוסכות כסף. גם מדיניות התשלום מראש שונה – חלק מהלוואות גובות קנסות בעוד אחרות לא. הלווים צריכים למצוא את ההלוואה עם הריבית הנמוכה ביותר, התנאים הנוחים ביותר והקנסות הקטנים ביותר. בשביל לעשות את זה, עליהם לפנות אל יועץ הלוואות מיומן.

  האם כדאי לבצע איחוד הלוואות?

  כמובן שהתשובה לכך משתנה מאדם לאדם בהתאם לפרופיל הפיננסי שלו. צריך לבדוק מה סוג ההלוואות שלקחתם, אם נשאר לכם החזר קטן, שילמתם את רוב הריבית ונשארה רק החזרת הקרן, פחות משתלם איחוד להלוואה אחרת שיכולה להתפיח את גובה הריבית. כמו כן בנוגע למשכנתא צריך לציין שאומנם הריבית נמוכה יותר, אבל יש לוודא שלאורך זמן עם ההחזרים החודשיים אנחנו לא משלמים יותר. עוד משהו שחשוב לשים לב אליו הוא קנסות היציאה או פירעון מוקדם שיכולים לייקר עלויות באופן ניכר. איחוד הלוואות כדאי לעשות בבנק ולא בגוף חוץ בנקאי שהריביות שלהם גבוהות יותר. כמו כן זה כלי טוב לסגירת המינוס – שהוא למעשה הלוואה בריבית גבוהה.

  עוד יש בגופים רבים מגבלות על הסכום שבו אפשר לקחת הלוואה שתאחד את ההלוואות הקודמות, כך שלא תמיד איחוד הלוואות אפשרי.  בנוסף נציין שאיחוד הלוואה למשכנתא לא אפשרי כמובן לחסרי נכס.  איחוד הלוואות נוח יותר כי הוא מאפשר החזר תשלומים בסכום קבוע ואחיד ואף לפרוס לתשלומים הנוחים ללווה. ובנוגע לאסמכתאות, זו הלוואה שקשה יותר לקבל ולכן מומלץ לקבל ייעוץ לפני ביצוע פעולה מסוימת וכמובן להיוועץ ביועץ מוסמך בעל תעודה והסמכה ראויה.

  אין לראות בכתוב המלצה להשקעות או פעולות כל שהן בנדל"ן ואינן מהוות תחליף לייעוץ פיננסי או תכנון עסקאות בכלל. כל הכתוב מהווה דעה אישית וכל העושה שימוש בתוכן במאמר בפעולות פיננסיות עושה זאת על אחריותו בלבד.

  אולי יעניין אותך הלוואות

  שאלות ותשובות

  plus

  מהו איחוד הלוואות?

  שילוב של מספר הלוואות להלוואה חדשה אחת, בדרך כלל עם תנאים טובים יותר כמו ריבית נמוכה יותר. זה מפשט את ההחזר לתשלום חודשי אחד.

  plus

  כיצד איחוד חוסך כסף?

  איחוד יכול להוריד את התשלומים החודשיים על ידי הבטחת ריבית נמוכה יותר.

  plus

  אילו סוגי הלוואות ניתן לאחד?

  הלוואות איחוד נפוצות כוללות משכנתאות, הלוואות אישיות, הלוואות לסטודנטים, חובות בכרטיסי אשראי, הלוואות לרכב והלוואות ביום משכורת. ההלוואה החדשה משלמת את מספר ההלוואות הקיימות.

  בדיקת זכאות לקבלת הלוואה

  ✔️ קבל הצעה מהירה להלוואה
  ✔️ השוו תנאים וריביות בין כל הגופים
  ✔️ תשובה בתוך עד 48 שעות

  בדוק זכאות להלוואה מידית
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  בדיקת זכאות לקבלת הלוואה

  ✔️ קבל הצעה מהירה להלוואה
  ✔️ השוו תנאים וריביות בין כל הגופים
  ✔️ תשובה בתוך עד 48 שעות

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors

  בדוק זכאות להלוואה מיידית

  ✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
  ✔️תשווה הצעות מגופים מובילים
  ✔️ריביות ותנאים אופטימאליים

   

  בדוק זכאות להלוואה מיידית וקבל מגוון הצעות מגופים פיננסים מובילים, כך תוכל להשוות בקלות בין התנאים והריביות ולבחור בהלוואה אופטימאלית.

  שאלון בדיקת זכאות מאובטח

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]