הלוואה מקרן פנסיה

עוז אספיר
5 בספטמבר 2023

החוק מאפשר הלוואה מקרן הפנסיה לפי תנאים שנקבעים על ידי הגוף המנהל את כספי החיסכון. הלוואה מקרן הפנסיה היא הלוואה כנגד יתרת הכספים בקרן הפנסיה של העמית בלבד המבקש את ההלוואה. כדי לקבל הלוואה מקרן הפנסיה ולהיות זכאים להלוואה צריך שיהיה ברשותכם קרן פנסיה פעילה (ללא הלוואות פעילות כנגדן) , לרוב המינימום הנדרש בכספי הפנסיה הוא 20,000 ש"ח ועד למקסימום של 30% מהתגמולים שנצברו במסגרת הפנסיה. התנאי לזכאות להלוואה נקבע על ידי החברה המנהלת את כספי הפנסיה שלכם. בנוסף תנאי ההלוואה תלויים בתנאי התכנית ובהגבלות עליהם חתמתם בהצטרפות לקרן הפנסיה. אנו ממליצים להתייעץ עם סוכן פנסיוני עם רישיון ממשרד האוצר שילווה אתכם בתהליך. בנוסף לפי החוק ההלוואה היא רק על הצבירה ברכיב התגמולים בלבד ולא על הפיצויים.

ריבית ההלוואה כנגד קרן פנסיה היא מאוד נמוכה בשל הסיכון הנמוך של החברות בהן מתנהל החיסכון, בגלל הבטוחה שהיא בעצם כספי הפנסיה שלכם. לרוב הלוואה זו אינה מצריכה ביטחונות או ערבים להלוואה ותנאי ההלוואה יותר מקלים.

הלוואה מקרן פנסיה
הלוואה "שוברת שוק". בדקו זכאות להלוואה דרך קרן פנסיה

לכמה זמן אפשר להלוות כספים מקרן פנסיה?

תקופת ההלוואה יכולה להימשך בין שנה לשבע שנים. האופי הפשוט של הלוואה זו אומר שאין צורך בערבויות חיצוניות או בטחונות, מה שמפשט את תהליך הבקשה. עם זאת, במהלך תהליך זה, המועמדים נדרשים לספק מסמכים המעידים על מצבם הפיננסי, הכוללים פריטים כמו דפי בנק ותלושי שכר. בהמשך, יעריך המוסד המלווה את כושר האשראי של הפונה באמצעות בדיקה של דירוג האשראי שלו באמצעות מאגר המידע של בנק ישראל. לאחר אישור ההלוואה, ניתן לשלוח את הכספים לחשבון הלווה תוך עשרה ימי עסקים בלבד.

מהם מסלולי ההלוואות בקרן פנסיה?

לרוב קיימים שני מסלולי הלוואות: האחד בריבית משתנה צמודה לריבית הפריים בתוספת 0.5%, והשני בריבית קבועה של 2.5% צמודה למדד. משך ההחזר של ההלוואה מותנה ב-72 תשלומים או בגיל הלווה בסיום ההלוואה, המוקדם מביניהם. תהליכי יישום דיגיטליים ביטלו במידה רבה את הצורך בתיעוד מקיף, אך פרטים מסוימים עשויים לחייב מסמכים נוספים, במיוחד הנוגעים לבנק. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למקבלי קצבאות נכות מקרן הפנסיה, שכן עליהם להמציא דפי בנק משלושת החודשים הקודמים, ואם עצמאים, מסמכי מס רלוונטיים. ההחלטה הסופית על אישור ההלוואה נשארת לשיקול דעתה הבלעדי של הקרן.

מהן המגבלות על הלוואה מקרן פנסיה?

תקנות מסוימות קובעות כי לא ניתן לרכוש הלוואות כנגד צבירות במגזר הפיצויים של קרן הפנסיה אלא כנגד מרכיב החיסכון. כאשר יינתן, החזר הלוואות מסוג זה יעמוד בלוח השפיצר, מה שיחייב תשלומים חודשיים שינוכו ישירות מחשבון בנק ייעודי. לכל החזר תתווסף עמלה סמלית של 4 ₪.

איך מבקשים הלוואה מחיסכון בקרן פנסיה?

בעוד יישומים דיגיטליים ייעלו את תהליך ההלוואה, לווים פוטנציאליים חייבים להבטיח שכל התיעוד הדרוש מסופק כדי למנוע עיכובים בבקשה. תנאי הזכאות נעים בין סכום ההלוואה המינימלי (20,000 ₪) ועד לגיל הלווה (64 לנשים ו-67 לגברים בתום ההלוואה). יתר על כן, ללווה לא צריך להיות יותר משתי הלוואות עומדות וחייב להיות בעל רקורד פיננסי טוב.

מתי כדאי לקחת הלוואה מקרן פנסיה?

החיים הם בלתי צפויים ומדי פעם מציבים אתגרים שעלולים לחייב התערבות פיננסית מיידית. בזמנים של בעיות רפואיות בלתי צפויות, אובדן מקומות עבודה או צרכים דחופים אחרים, אנשים עשויים לשקול לנצל את קרנות הפנסיה שלהם. זה נראה מפתה במיוחד במהלך שנותיו הצעירות, כאשר הפרישה נראית רחוקה. עם זאת, להחלטה זו יש השלכות משמעותיות.

מה החסרונות של הלוואה?

משיכת כספי הלוואות מחיסכון פנסיוני עלולה לסכן את הסכום הסופי שנצבר, וכתוצאה מכך קצבה חודשית מופחתת במהלך הפרישה. בנוסף, הוצאת כספים ממרכיב הפיצויים עלולה להשפיע לרעה על הכיסוי הנלווה לביטוח נכות ומוות, עם השלכות מסוימות שעלולות להיות בלתי הפיכות.

מה קורה אם רוצים להחזיר מוקדם את ההלוואה מקרן הפנסיה?

קיימת האפשרות להסדיר את ההלוואה בטרם עת. ניתן לבצע זאת ללא כל קנס, אך מחייב את אישור החברה באמצעות טופס פירעון מוקדם. נקודה מרכזית להפנמת הלווים היא שכל עוד ההלוואה נותרת עומדת, כל שאיפות להעביר את חסכונותיהם לגוף אחר יישארו בלתי ניתנות להשגה.

שאלות נפוצות

על מנת לקבל הלוואה מסוג זה עליכם להציג:
1. תעודת זהות – צילום ת.ז באיכות טובה שניתן לראות את תאריך ההנפקה.
2. אישור ניהול חשבון.
3. הרשאה לחיוב חשבון הבנק – המסמך צריך לכלול את הסכם ההלוואה וסכום ההלוואה.
4. חתימה של המלווה.

לפני שלוקחים הלוואה מקרן פנסיה חייב לוודא 3 הדברים הבאים:

  1. לוודא כי ברשותכם כסף בקרן פנסיה.
  2. גיל הלווה צריך להיות מעל 28 והקרן צריכה להיות בבעלותו.

ניתן לקבל הלוואה מקרן פנסיה בשיעור של 45-80 אחוזים מגובה הכספים הקיים בקרן, בריבית אטרקטיבית במיוחד. 

1. הלוואת בלון – נוטלים את ההלוואה ומשלמים רק את הריבית בכל חודש, בסיום תקופת ההלוואה פורעים את יתר ההלוואה ללא כובד בתשלומים חודשיים.
2. תנאיי מימון אידיאליים בהשוואה לפתרונות הלוואה וניתן לקבל הלוואה על פי פרופיל הלווה.
3. ניתן לקבל עד 80% מגובה הקרן, בתוך עד 10 ימים.
4. ההלוואה המשתלמת ביותר בימים של עליית ריביות וחוסר וודאות..

לא מאחר שהלוואת בלון היא הלוואה לטווח קצר, עד לשחרור סכום כסף גדול ואלא אם אתם בני 60+ זה לא המצב עם הפנסיה שלכם. אם ברצונכם להנות מהשקט התקופתי שמספקת הלוואת בלון כדאי שתיקחו אחת כנגד שעבוד קרן ההשתלמות שלכם.

לא. אין אפשרות לקבל הלוואה כנגד שיעבוד אפיק השקעות מפוקח הלכתית.

מלכתחילה לא תינתן הלוואה שכזאת. ההלוואה חייבת להסתיים לפני.

חד משמעית כן. העובדה שקרן הפנסיה שלכם מהווה ערבון לא אומרת שחברות הביטוח ישמחו לעקל פנסיות לכל דורש הלוואה ויתרה מכך, הסיכוי לקבלת הלוואה יורד לאלו שלא עמדו בתנאי הלוואות קודמות או אם קיימות הגבלות או עיקולים בחשבון הבנק.

רק לאחר שתשלימו את התשלומים. אין אפשרות תוך כדי.

לכל מי שצריך הלוואה בריבית נמוכה ללא ערבים.

הגוף המלווה ימשוך את הכסף מקרן הפנסיה שלכם תוך כדי תשלום 35% מס פירעון מוקדם על המשיכה. מדובר בפגיעה עצומה בקרן הפנסיה.

בדיקת זכאות להלוואה מקרן פנסיה

בחר את קבוצת גילך

תוכן עניינים

בדוק זכאות להלוואה מיידית

✔️בדיקת זכאות ללא עלות והתחייבות
✔️תשווה הצעות מגופים מובילים
✔️ריביות ותנאים אופטימאליים

 

בדוק זכאות להלוואה מיידית וקבל מגוון הצעות מגופים פיננסים מובילים, כך תוכל להשוות בקלות בין התנאים והריביות ולבחור בהלוואה אופטימאלית.

שאלון בדיקת זכאות מאובטח

תנאי השימוש

מבוא:

ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
"אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
"תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

הרשמה לאתר:

משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

הפסקת שימוש ושיפוי:

מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

המחאת זכויות וחובות

מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

שימושים אסורים:

המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

קניין רוחני וזכויות יוצרים:

כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

איסוף מידע:

במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

תנאים נוספים:

תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

יצירת קשר:

אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]