החזרי מס

3 סוגים של תכניות חיסכון מומלצות

תכניות חיסכון

תוכן עניינים


  אז גם אתם הגעתם למסקנה שאתם חייבים תכניות חיסכון, כזאת שתאפשר לכם ליהנות מעתיד בטוח, הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם. ריכזנו את סוגי תכניות החיסכון הקיימות בשוק ואת הטיפים לבחירת התכנית המתאימה אז בהחלט שווה להישאר.

  קצת על תכניות חיסכון וחשיבותן

  תכניות חיסכון הן למעשה כספים שאנו מפרישים בכל חודש כדי להבטיח את עתידנו, שאגב יכול להיות עתיד קרוב, כלומר כסף נזיל או תכנית חיסכון לטווח הארוך. בתכניות אלה, חלקם חוסכים כספים לפנסיה, חלקם לילדים, חלקם לטובת רכישת נכס ולמגוון רחב של סיבות. מה שבטוח, תמיד טוב שיש תכנית חיסכון שתהיה זמינה עבורנו לכל צורך.

  בתחום תכניות חיסכון, נוכל לראות שתי אופציות נפוצות מאוד – תכניות פנסיוניות ותכניות חיסכון רגילות דרך בנקים או דרך בתי השקעות וחברות הביטוח. כמובן שכיום ניתן למצוא סוגים שונים של תכניות, ולכן עלינו לבחור את התכנית המתאימה לצרכים האישיים – המשתנים מאדם לאדם.

  תכניות חיסכון מומלצות לציבור הרחב

  תוכניות חיסכון פיננסיות מונות כמה אפשרויות – תכניות הקשורות לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים המכיל מרכיב חיסכון, קרן השתלמות או קופות גמל להשקעה. כאשר אנו בוחרים תכנית מכל סוג, עלינו לבדוק 2 עקרונות חשובים:

  הראשון הוא הפיצוי, כלומר התשואה שאנו מקבלים בגין 'הסיכון' שאותו אנו לוקחים בגין הפקדת הכספים והשקעתם, והעיקרון השני הוא פיצוי על היעדר הנזילות של הכספים שהפקדנו. כמובן שיש גם לחשב את הסיכון שנרצה לקחת, כלומר מסלול השקעה עם סיכון גבוה, בינוני ונמוך.

  תכניות חסכון והשקעה פנסיונית המנוהלות על ידי חברות ביטוח ובתי השקעות מכילות מסלולים שונים, כאשר כל חיסכון מורכב מניירות ערך כמו מניות, אג"ח, קרנות נאמנות, תעודות סל פיקדונות ועוד, או לחלופין מנכסים שאינם סחירים כמו השקעות בחברות פרטיות, נדל"ן וכו'.  בתכניות אלה יש יתרונות רבים על פני השקעות אחרות כמו השקעה עצמאית בשוק ההון, לדוגמה לא קיימות עלויות של קנייה ומכירה של מניות, אין עמלת נאמן וכו'. למעשה, בתכניות חיסכון אלה משלמים דמי ניהול בלבד שנגזרים מהחיסכון.

  בנוסף, כאשר אנו רוכשים מוצר פנסיוני דרך חברות ביטוח, נוכל להוסיף מגוון רחב של כיסויים לתכנית החיסכון כמו ביטוח מנהלים הכולל חיסכון וריסק, ביטוח תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה ועוד.

  סוגי תכניות חיסכון

  ביטוח מנהלים ביטוח זה מכיל חיסכון פנסיוני לגיל הפרישה וכולל בתוכו מרכיב ריסק, כלומר במקרה של חלילה מוות המשפחה תקבל את הכסף על פי הסכום שבחרנו, ובמידה והפוליסה לא מומשה עד לגיל הפרישה, הלקוח יוכל לקבל את מרבית מהכסף ביום הפרישה, שזהו מודל שאינו קיים בביטוח ריסק בלבד.

  קופות גמל להשקעה – קופות אלה הן אפיק חיסכון פנסיוני שנעשה פופולרי מאוד בשנים האחרונות עקב רפורמות שיצאו וגרמו לתחרות והוזלת דמי הניהול. מדובר על תכניות גמישות מאוד המאפשרות למשוך את הכספים גם טרם הגעה לגיל הפרישה, אך כאשר מושכים את הכספים טרם הפרישה ישנו תשלום מס על הרווחים. חיסכון זה מלווה ביתרונות רבים כמו אפשרות לבחור את המסלול המתאים מבין מגוון רחב מסלולי השקעה, ניתן לשלם את דמי הניהול מהצבירה בלבד, הכספים נזילים בכל זמן שתרצו ונכון לאוגוסט 2020 אפשר לנייד את הכספים מחברה לחברה ללא אירוע מס שזהו יתרון מעולה.

  קרן השתלמות – זוהי תכנית חיסכון לטווח ארוך. שכירים לרוב מקבלים קרן השתלמות מהמעסיק, ועצמאיים יוכלו לרכוש אותה באופן עצמאי ולקבל תמורתה הטבות מס עד לגובה מסוים. את הכספים בקרן השתלמות ניתן למשוך בתום 6 שנים או להמשיך לצבור אותם לפנסיה. היתרונות הבולטים של קרן השתלמות הם – פטור ממס על רווחי הון, הכספים נזילים לאחר 6 שנים ועצמאים ומעסיקים יקבלו תמורת החיסכון הטבות מס מעולות.

  תוכנית חיסכון בבנק

  כיום בנקים מציעים מגוון רחב של תכניות חיסכון, אך כדאי לדעת שכיום בתכניות חיסכון בנקאיות קיימת הצמדה לריבית המשק, וכפי שאתם יודעים הריבית היום היא אפסית. תכניות חיסכון בנקאיות מתאימות לאנשים המעוניינים בכספים נזילים ופחות מתאימות למי שמעוניין בתכניות לטווח הארוך. כמובן שכל בנק מציע מספר תכנית, כאשר לכל תכנית יש יתרונות וחסרונות ולכן אם תרצו לבחור באופציה זו, כדאי לבדוק את סוגי התכניות ולבחור בהתאם לצרכים.

  תכנית חיסכון לכל ילד

  כידוע, החל מחודש ינואר 2017 יצא חוק מטעם הביטוח הלאומי המסדיר את תכניות החיסכון לכל ילד, כאשר המוסד לביטוח לאומי יפקיד 51 שקלים בכל חודש עבור כל ילד לטובת הבטחת עתידו. זאת כמובן בנוסף לקצבת ילדים השוטפת הניתנת בכל חודש על פי מספר הילדים. כחלק מהתכנית, הורים יוכלו להגדיל את סכום החיסכון  ב-51 שקלים נוספים (ואף יותר על פי בקשתם) כך שהחיסכון יגיע ל-102 שקלים בכל חודש.

  תכניות אלה מנוהלות בקופת גמל להשקעה ומוגדרות כחיסכון ארוך טווח. להורים ישנה אפשרות לבחור בין מגוון מסלולי ההשקעה המוצעים על ידי בתי השקעות וחברות ביטוח. לדוגמה סיכון נמוך, סיכון בינוני וסיכון מוגבר.

  טיפים לבחירת תכניות חיסכון

  רגע לפני שבוחרים תכניות חיסכון מכל סוג, כדאי לשים לב לפרמטרים הבאים שיבטיחו לכם בחירה נבונה לטווח ארוך.

  • נזילות הכספים

  זהו למעשה הפרמטר הראשון שיש לבדוק – האם ניתן למשוך את כספי החיסכון בכל זמן שנרצה או שקיימות הגבלות. אם תרצו את הכספים נזילים, עדיף כמובן לבחור בתכנית המאפשרת למשוך את הכספים בכל שלב, במיוחד אם מדובר על חיסכון רגיל או קופת גמל להשקעה, הרי אין לדעת מתי תזדקקו לכספים. במסלולים נזילים לרוב קיימות נקודות יציאה ולכן יש לבדוק זאת מראש. לעומת זאת, במידה ותרצו לרכוש חיסכון לטווח ארוך, נקודת היציאה פחות חשובה.

  • האם יש קנס בעת משיכה מוקדמת

  תמיד כדאי לרכוש תכנית חיסכון ללא קנסות וללא התחייבות, במיוחד אם מדובר על תכנית סולדית וקל וחומר אם תזדקקו לכספים בקרוב. אגב, גם אם תרצו למשוך את הכספים בעוד כמה שנים, עדיין כדאי לבדוק האם יש קנסות יציאה. כדאי לדעת, ישנן תכנות שבהן הקנס גבוה מאוד במשיכה מוקדמת ועשוי להיות לא רווחי, כך גם תשלום המס על רווחים.

  • התשואה לכסף שלכם

  כידוע, ככל שנבחר בתכניות חיסכון עם סיכון גבוה יותר, כך גם התשואה תהיה גבוהה יותר. חשוב מאוד בשלב רכישת התכנית להכיר את המונחים הבסיסיים המגלמים את התשואה שלכם כמו הפריים, צמוד מדד וכו'. כמובן שאם לא תרצו לקחת סיכון העדיפו לבחור בתכנית סולידית, אך אם תרצו תשואות גבוהות בחרו בתכניות חיסכון עם סיכון גדול, אבל הרווח יהיה בהתאם.

  • האם ניתן לשנות את סכום ההפקדה החודשי?

  בבחירת תכניות חיסכון, כדאי לדעת עד כמה התכנית שבחרתם גמישה לדוגמה האם ניתן לעלות את סכום ההפקדה החודשי או להקטין אותו. זכרו – החיים דינמיים והכל משתנה מרגע לרגע, לדוגמה אם עברתם למקום עבודה חדש ובאפשרותכם לחסוך יותר, או שפוטרתם ממקום עבודה וברצונכם להקטין את הסכום. כיום ברוב תכניות חיסכון פנסיוניות ניתן להפקיד באופן חודשי סכום מסוים או תשלום חודשי קבוע.
  אולי יעניין אותך פוליסות חיסכון

  השוואת פוליסות חיסכון

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  סרטונים של המומחים שלנו

  תכניות חיסכון
  האלטרנטיבה לפיקדון הבנקאי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  תכניות חיסכון
  אגרות חוב – חנן מיכה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  תכניות חיסכון
  למה צריך מתכנן פיננסי – אסף קרפה, מתכנן פיננסי
  לחצו לצפייה
  תכניות חיסכון
  תשואות בקרנות השתלמות, גמל ופנסיה – השוק האמריקאי VS השוק הישראלי – עוז אספיר
  לחצו לצפייה
  תכניות חיסכון
  הגדלת התשואה במוצרים פנסיונים – קרנות השתלמות, גמל ופנסיה – עומרי זכריה
  לחצו לצפייה
  ×
  להשוואת תשואות עם מומחה
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  השוואת פוליסות חיסכון

  ✔️ לבחינת היכולת להגדלת
  התשואה והוזלת דמי הניהול
  עם מתכנן פיננסי, השאירו פרטים:

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors
  נשמח לעזור לך!

  זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
  במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

  1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

  2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

  לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

  נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]