רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

8 דברים שחייבים לדעת על תו חנייה בתל אביב

גיא שדלצקי
18 ביולי 2021
תו חנייה בתל אביב

עברתם לתל אביב, קניתם רכב, קיבלתם רכב מהעבודה, או שההורים במשלחת לשנתיים בחו"ל, הדבר הבא שתצטרכו לטפל בו יהיה תו חנייה בתל אביב.

גם אם יש לכם חניה בדירה ששכרתם וגם אם יש בבעלותכם חנייה בטאבו, עדיין תרצו להסתובב ברחבי העיר תל אביב לצורכי בילוי ותעסוקה ובלי תו חניה כזה או אחר הדוחות הכבדים שתספגו יכולות להבהיל ולפגוע כלכלית בקלות יתרה ולהרוס את חווית המגורים בתל אביב מקסומה למכושפת, לכן מומלץ להתפנות מבעוד מועד,  לתהליך הוצאת תו חנייה בתל אביב, אפילו, כבר בשלב רכישת הרכב, חתימה על חוזה שכירות או רכישת נדל"ן בתחומי עיריית תל אביב, כך תמנעו מהוצאות מיותרות ולא נעימות!

מי זכאי לתו חנייה בתל אביב?

על מנת להיות זכאי לתו חניה בתל אביב עלייך לענות על אחד מהקריטריונים הבאים במצטבר:

  1. כתובת המגורים במשרד הפנים מעודכנת ורשומה כתל אביב.
  2. אסמכתת בעלות רכב, במידה ויש.
  3. הצגת אישור רישום מחזיק נכס, בארנונה תל אביב.
  4. רישיון הרכב בתוקף ומעודכן.

לקבלת תו חנייה בתל אביב לרכב שלא בבעלותנו, דעו שתדרשו להמציא את המסמכים הרלוונטיים בכל מקרה לגופו,

לרכב ממקום עבודה יש להציג מסמך המעיד כי הרכב ברשות הפונה באופן בלעדי, מומלץ לצרף תלושי שכר במידה ומופיעות בהן הורדות עבור הרכב.

במידה והנכם שוכרים רכב תצטרכו להציג חוזה מחברת ההשכרה ששמו של דורש תו החנייה בתל אביב מופיע.

בכל מקרה אחר בוא הרכב אינו בבעלותכם או אינו מופיע על שמכם, יש להשיג ולהציג תצהיר בית משפט (ניתן להשיג דרך עורכי דין), בו מי שמופיע כבעלים של הרכב מעמיד את רכבו לשימוש הבלעדי של דורש תו החנייה בתל אביב, תו החנייה של תל אביב יינתן לדורש בתנאי שזהו רכבו היחידי ואין בבעלותו רכב נוסף.

דבר שלא בטוח ידעתם: כאשר אתם עומדים בקריטריונים אלו, ברוב המקרים לא תצטרכו לפזז אחרי המסמכים ברחבי תל אביב להוצאת תו החנייה, במקום זאת עיריית תל אביב בחרה להקל על דורשי התו ולאתר עבורם את המסמכים על ידי מערכת ממוחשבת שבשימושה.

הגשת מסמכים לתו חנייה בתל אביב

במידה והנכם דרושים בהגשת המסמכים תוכלו לעשות זאת בקלות על ידי שליחתם בטופס מקוון באינטרנט, כמובן שאפשר בפקס ובדואר על ידי צירוף המסמכים הדרושים (לא מומלץ כיום, בשל חשש לאובדן או עיקוב בהוצאת תו החנייה בתל אביב), בנוסף תוכלו לעקוב אחר התקדמות הטיפול במערכת המקוונת שבאתר עיריית תל-אביב.

מה נותן לי תו חנייה בתל-אביב?

אם אתם בעלי תו חניה בתל אביב, תתניעו את הרכב, שימו שיר שאתם אוהבים ותהנו מהנסיעה, כי בטוח תהנו מהחניה, כעת תוכלו להיפרד לשלום מהקנסות הכבדים של הפקחים בתל אביב, תוכלו להרגיש בטוחים להחנות את הרכב ללא תשלום כלל, בכל תחום חניה עירוני מסודר, כלומר כחול לבן, אך שימו לב לתמרורים, ישנם לא מעט אזורים בתל אביב וצדדים בכביש, שהם דורשים תו חניה אזורי ספציפי לאותו רחוב או אזור ותו חניה של עיריית תל אביב ללא תו האזור לבטח יזכה את רכבכם בקנס כבד ומכובד, (טיפ קטן, ברוב האזורים בתל אביב מותר להחנות בין 9:00-17:00 למחרת בכפוף לתמרורים שהציבה עיריית תל אביב באזור).

דבר נוסף שלא כולם יודעים, תווי חנייה בתל אביב מונפקים לרכבים שמשקלם הכולל הוא עד 4 טון.

חנייה לא רק בכחול לבן

כתושבי העיר תל אביב המחזיקים בתו חנייה תל אביבי, בנוסף למקומות החנייה שהעירייה מאפשרת, תושבי העיר תל אביב, שמחזיקים בתו חנייה, יוכלו להחנות את רכבם בחניונים ספציפיים באזור המגורים שלהם, ללא תשלום כלל.

ישנן שעות קבועות שמאפשרות חניה ללא תשלום, בעוד שעל יתר השעות תאלצו לשלם (במידה ולא הוצאתם את הרכב בזמן), החנייה מתאפשרת גם בימי שישי, ערבי חג, אירועי תרבות ועוד, בזמנים אלו, החניה ללא תשלום לתושבי תל אביב שמחזיקים בתו חנייה תל אביבי, בין השעות שבע בערב ועד שמונה בבוקר למחרת, בימי שישי וערבי חג משעה 15:00 עד שמונה בבוקר למחרת, באופן כללי מומלץ לבדוק הסדרי חניה באזור מגוריכם.

הידעתם, גם אם אין מדבקה, יש תו חנייה תל אביבי וירטואלי

עיריית תל אביב היא מהעיריות המתקדמות ביותר בישראל, כחלק ממהלכי החדשנות המאופיינים עם עיריית תל אביב, פותח תו חנייה דיגיטלי, וירטואלי בתל אביב, תו החנייה הדיגיטלי של תל אביב משמש במקום המדבקות המסורתיות והמוכרות לתושבים ולפקחי העיר, תו החנייה הווירטואלי, מופיע ומעודכן במערכות המשמשות את פקחי תל אביב ובכך מאפשר את החנייה בחינם למחזיקי תו חנייה בתל אביב, פרטי הרכב הזכאי לתו חנייה בתל אביב יעודכנו באופן אוטומטי במסופים של פקחי עיריית תל אביב ובמקביל תשלח לזכאים הודעת מייל בצירוף דפי מידע הודות הזכויות המגיעות לתו חנייה בתל אביב.

מי שכיום בעלי מדבקה של תו חנייה בתל אביב, בחידוש הבא יועברו באופן אוטומטי לתו החנייה הווירטואלי של עיריית תל אביב ויוכלו להסיר את המדבקות משמשת רכבם לאלתר, מומלץ לוודא מול העירייה או לחכות למסרון מאשר באימייל לחילופין.

חברים באים? תווים לא מעבירים!

חשוב שתדעו שתו החנייה בתל אביב הוא אישי ולא ניתן להעביר אותו בין אדם לאדם או בין רכב לרכב, לכן העברת המדבקה או בקשה שכזו אינה רלוונטית ותגרור קנסות על פי חוק לרכבים החונים שלא בכפוף לחוקים אלו, הנאכפים באופן אגרסיבי על ידי פקחי עיריית תל אביב.

מתי לחדש את תו החנייה בתל אביב?

בשל המערכות המתקדמות של עיריית תל אביב ניתן לחדש תו חנייה של תל אביב ביתר קלות ונוחות מבלי לצאת מהבית (להימנע מקנס על חניה ללא תו חנייה בתל אביב), כל שתצטרכו לעשות הוא להתחבר לאינטרנט ולהגיש בקשה לתו חנייה בתל אביב באמצעות הטופס המקוון באתר העירייה, כמובן גם דרך פקס או דואר רגיל בלית ברירה, את תו החנייה של תל אביב יש צורך לחדש בכל החלפת רכב, בין אם רכשתם רכב בעצמכם או הוחלף הרכב מטעם מקום העבודה, במידה ועברתם דירה בתוך תל אביב וכמובן במידה ובידכם תו חנייה זמני שפג תוקפו בתל אביב.

אישרו לכם תו חנייה בתל אביב, מבטלים לכם קנסות!

במקרים רבים, לאחר קבלת אישור לתו החנייה בתל אביב, במידה ועמדנו בכל הקריטריונים, עיריית תל אביב תבטל קנסות עד 60 יום לפני קבלת אישור התו לחנייה בתחומי העיר, יש לציין שביטול הקנסות תלוי בהוכחת תושבות של בעלי התו חנייה בתל אביב באותה תקופה בה ניתנו הקנסות, במידה ומחזיק תו החנייה לא גר בתל אביב ולא הוכח אחרת, יש לשלם את הקנסות בהקדם ולהימנע מכפל קנס או תהליכים משפטיים כאלו ואחרים שעלולים להוביל למקרים לא נעימים מול עיריית תל אביב.

אזרחי תל אביב, קהילת תווי החנייה, עיריית תל אביב מנגישה עבורכם את מלוא הזכויות והכלים הדרושים לכם באתר העירייה, תחנו בזהירות!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם