החזרי מס

מרכז פניות נהגים

משרד התחבורה ומשטרת ישראל מאפשרים להשתמש בשירות ייעודי על מנת לשלוח פניות שקשורות לעבירות ודוחות תנועה. לצורך הגשת הבקשה יש להגיש בקשה דרך המרכז המתאים, למלא את מספר הדוח ולציין את מטרת הפנייה יחד עם צילום של הדוח ותעודת זהות. בנוסף, כדאי לדעת שניתן גם להגיש פנייה בשם אדם אחר ולזכור שבכל מקרה אף פנייה לא דוחה את זמן תשלום הקנס.

תוכן עניינים

  תפקידים ותחומי אחריות של מפנ"א

  מרכז פניות נהגים ארצי, שנקרא בראשי תיבות גם מפנ"א, מרכז את גורמי המקצוע שרלוונטיים לצורך מענה לפניות נהגים בכל הארץ. מטרתו לאפשר הגשת פנייה לגבי כמעט כל סוג של דוח משטרה כדי לשפר את השירות לאזרח. כמו כן, פנית נהגים באופן הזה אמורה להיות יעילה יותר ולטייב את תהליכי העבודה הקיימים.

  השאלה היא מה התהליך הנכון שאותו צריך להשלים על מנת לבצע הסבת דוח משטרה בעבירות שונות. מבחינת משטרת ישראל דוחות הן חלק בלתי נפרד מארגז הכלים שבו משתמשים כדי לייצר הרתעה, אבל עדיין ניתנים לאזרחים כלים להגשת ערעור. בשביל להגיש ערעור על דוח משטרה, מרכזים פניות נהגים דרך מפנ"א בעיקר בכמה נושאים מרכזיים:

  1. בקשה לביטול דוחות – רוב הפניות המגיעות אל המרכז הן כדי לבטל דוחות. תפקידי המדור ותחומי האחריות כוללים טיפול בפניות אזרחים בנושאים שונים, לרבות טיפול בדוחות חריגים או רגישים.
  2. טענות לאי הימצאות במקום עבירה – אפשר לפנות אל המרכז כדי להגיש בקשה להישפט וניתן גם לנמק אותה בטענה לאי הימצאות במקום עבירה. מבחינת משטרת ישראל פניות נהגים מן הסוג הזה הן לגיטימיות לחלוטין, כל עוד הן מנומקות בצורה משכנעת ועם כמה שיותר מסמכים המבססים אותן.
  3. דוח קנס לבעלי חברות או תאגידים – מקרים של הסבת דוח תנועה רלוונטיים אם בעלי חברה או תאגיד מקבלים דוח קנס, אך אחד העובדים שלהם נהג ברכב. לפי החוק ניתן להגיש בקשת הסבה על שם העובד תוך 90 ימים ויש לצרף אליה הצהרה של הנהג לגבי זה שהוא אכן נהג ברכב במועד ביצוע העבירה. 
  4. בקשה להמרת דוח באזהרה בלבד – יש נהגים שלא רוצים להגיש בקשה להישפט על דוח תנועה אלא רק להמיר אותו לדוח באזהרה. זו אופציה שמתאימה למקרים שבהם אין באמת דרך לבסס את טענת הנהג בבית המשפט, מה גם שהפניה למשטרה בכל מקרה איננה דוחה את זמן תשלום הקנס שייתכן ואף יגדל לפי החוק.

  טיפים להתנהלות נכונה מול משטרת ישראל

  יש כמה עצות שכדאי להקפיד עליהם לפני שמפנים אל www.police.gov.il בקשה לביטול דוח ומחכים לעדכון. ראשית, מאוד חשוב למלא את כל הפרטים הרלוונטיים על מנת שבמרכז פניות נהגים משטרת ישראל יידעו במה מדובר: החל ממספר הדוח המדויק כפי שהוא מופיע על גבי המסמך הרשמי, דרך מטרת הפנייה בצורה מלאה ועד כל יתר הפרטים שנדרשים בטופס.

  שנית, צריך לצרף לכל בקשה שמוגשת אל מרכז פניות נהגים גם צילום של הדוח וגם צילום תעודת זהות. אף בקשה לביטול דוח תנועה למשל לא יכולה להגיע לדיון אם אין מסמכים שתומכים בטענת המבקש, בעיקר אם המטרה היא להגיש לבית משפט.

  בעת פנייה אל www.police.gov.il בקשה להישפט מוגשת כדי שגובה הקנס, אם ייקבע, ייקבע על ידו – אך עצם הפניה לא דוחה כאמור את תשלום זמן הקנס. לכן ההמלצה בהקשר הזה היא להגיש בקשה לביטול דוח משטרה כמה שיותר מוקדם ולא להגיע למצב שבו חורגים מטווח הזמנים שניתן לתשלום.

  אפשרויות אחרי דוח תנועה

  רוב המקרים של ביטול דוח משטרה הם בגין עבירות תנועה. בתחום עבירות התנועה, כל אזרח שקיבל דוח מסוג  תשלום קנס יכול לבחור בין 3 אפשרויות: או הגשת בקשה עבור ביטול דוחות והודעת תשלום הקנס תוך 30 יום מיום המצאת הדוח, או להגיש בקשה להישפט תוך 90 יום מיום המצאת הדוח או כמובן לשלם במזומן תוך 90 ימים מעת המצאת הדוח את סכום הקנס שנקבע.

  בשביל להגיש בקשה מהסוג של ביטול דוחות או למעשה בכל מקרה של ערעור דוח משטרה שקשור לעבירות תנועה, צריך לצרף את צילום הדוח ומסמכים שמאמתים את הטענות. את המסמכים והבקשה מגישים או בדואר רשום או באמצעות פנייה מקוונת דרך האתר. במידה ובקשה של ביטול דוח תנועה נדחית והמועד לתשלום הקנס חלף, מקבל הדוח יצטרך לשלם תוספות פיגור כקבוע בחוק.

  פנייה למרכז באמצעות אדם אחר

  החוק קובע שניתן להגיש בקשה אל מרכז הפניות גם באמצעות אדם אחר, בין אם למטרת ערעור דוחות משטרה או למטרות אחרות. פנייה בשם אדם אחר אפשרית על ידי עורך דין מייצג או פנייה בשם מקבל הדוח, עם הבדל משמעותי: בשביל שעורך דין מייצג יוכל לפנות למרכז לצורך בקשה לביטול דוח משטרת ישראל למשל, יש למלא את פרטי מקבל הדוח ואת פרטי עורך הדין ולאחר מכן לצרף ייפוי כוח חתום. אבל בשביל להגיש בקשה לביטול דוח בשם מקבל הדוח על ידי אדם אחר, צריך לפרט בטופס את הסיבה לפנייה בשם מקבל הדוח. פירוט כזה אינו נדרש אם הפנייה היא בשם עורך דין מייצג.

  הפנייה למרכז באמצעות אדם אחר לא שונה מפנייה שמתבצעת על ידי מקבל הדוח מבחינת המשך ההתנהלות. קודם כל, לאחר הגשת בקשה על ביטול דוח משטרת ישראל צריך להמתין לאישור בדואר אלקטרוני. מטרת האישור היא להוכיח שהפנייה התקבלה בהצלחה והוא מהווה הוכחה על שליחת הפנייה. במידה ולא מקבלים הודעת אישור, מומלץ לבדוק בתיקיות הדואר האלקטרוני לגבי העברת אי מייל מהכתובת police gov לתיקיית דואר הזבל.

  שנית, כל מענה או דוח משטרת ישראל מתוקן אמור להגיע לכתובת שתצוין במהלך הפנייה. לכן חשוב לעדכן את הכתובת ולציין אותה בצור המסודרת וברורה. בנוסף, המשמעות היא שבהתנהלות דרך אתר www.police.gov.il בקשה לביטול דוח תנועה מתחילה במרחב המקוון ועוברת לאחר מכן למסמך מודפס.

  בירור על דוחות ותשלום קנס מקורי

  מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל זמין במספר 110 שלוחה 2 ודרכו אפשר לקבל מידע על דוחות שנרשמו נגד כל נהג או נהגת. במידה ומעוניינים לדעת האם בכלל יש טעם להגיש על דוח משטרה ערעור כזה או אחר, אפשר לפנות ישירות אל המוקד ולקבל את המידע הרלוונטי.

  במידה ומגלים שיש דוח ורוצים לשלם את הקנס המקורי, צריך להקפיד לשלם אותו תוך 90 ימים. אפשר לעשות את זה במזומן בבנק הדואר או בכרטיס אשראי דרך אתר האינטרנט, באמצעות ציון מספר הודעת תשלום הקנס. במידה והמועד האחרון לתשלום הוא יום שבת, יום מנוחה או כל יום פגרה או שבתון אחר – אפשר לשלם אותו ביום שאחריו ועדיין לא לספוג את ריבית הפיגורים.

  במידה ולא מספיקים לשלם את הקנס בזמן ולכן צריכים לשאת בעלות הפיגורים, אפשר לעשות גם את זה במזומן או בכרטיס אשראי. תשלום במזומן רלוונטי בכל סניף דואר בכפוף להצגת מספר הודעת תשלום, תעודת זהות או דרכון – בעוד בשביל לשלם בכרטיס אשראי בצירוף תוספת פיגור צריך לפנות אל מרכז המידע באמצעות המענה האוטומטי בטלפון או לגלוש לאתר רשות האכיפה והגבייה.

  כך פונים אל המרכז בצורה היעילה ביותר

  הפנייה למרכז הפניות יכולה להתבצע במספר הטלפון המקוצר 9666* או במשלוח דואר. הפנייה הטלפונית כמובן עדיפה, כי היא זמינה יותר. עם זאת, יש להביא בחשבון את ההבדל בין פנייה למוקד בשעות הפעילות לבין פנייה מחוץ לשעות הפעילות.

  בשביל לקבל מענה אנושי, צריך לפנות למוקד בימים ראשון עד חמישי בין השעות שמונה בבוקר עד שלוש בצהריים. אם פונים בשעה אחרת, שומעים מענה אוטומטי שגם זמין במשך 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע. במידה ורוצים להגיע מוכנים להתנהלות מול נציגי המרכז, אפשר להתרשם מהמידע הקיים באתר המשטרה ובאתר משרד התחבורה.

  אולי יעניין אותך רכב

  שאלות ותשובות נפוצות

  plus

  מה עושים אם דוח נהיגה הולך לאיבוד?

  פונים לרשות האכיפה והגבייה או אל המרכז הרשמי לפניות נהגים של המשטרה.

  plus

  מה ריבית הפיגורים על קנס שלא משלמים במועד?

  אי תשלום הקנס תוך 90 יום כרוך בתוספת פיגור בשיעור של 50% מגובה הקנס המקורי. לאחר מכן מצטברים דמי פיגור של 5% מגובה הקנס המקורי בגין כל 6 חודשים.

  plus

  מה עושים אם מקבלים דוח קנס על רכב שלא אנחנו נהגנו בו במהלך ביצוע העבירה?

  ניתן לדווח על הנהג שהחזיק ברכב תוך 90 יום ממועד המצאת הדוח המקורי.

  plus

  איך מבררים נקודות חובה?

  פונים למרכז המידע של משרד התחבורה, כי הנושא הוא לא בתחום האחריות של המשטרה.

  ביטוח רכב בעד 50% הנחה!

  ✔️השוואה בין כלל חברות הביטוח
  ✔️ הצעה מהירה ובעד 50% הנחה

  קבל הצעה לביטוח רכב!
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  ביטוח רכב בעד 50% הנחה!

  ✔️השוואה בין כלל חברות הביטוח
  ✔️ הצעה מהירה ובעד 50% הנחה

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors

  סייענו לעשרות אלפי ישראלים לקבל תו נכה ונשמח לעזור גם לך!

  השאר פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות וקבל תשובה על זכאותך בתוך עד 15 ימים – השירות ניתן בעלות המשתלמת ביותר בישראל!

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]