רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מניית מיקרוסופט (Microsoft): עוד חברה חצתה את רף ה- 2 טריליון $

גיא שדלצקי
17 באוקטובר 2021
תוכן עניינים
מניית מיקרוסופט


מניית מיקרוסופט (Microsoft) מציגה עליות משמעותיות ורווחים עצומים. בין אם אתם רק מתחילים לסחור או כבר סוחרים מנוסים, כדאי לכם להשקיע 3 דקות ולשמוע את המנגינה שמניית מיקרוסופט מנגנת כל הדרך לפסגה!

מדור המניות של פורטל שמענו, סיכם עבורכם את המידע הרלוונטי עבור מניית מיקרוסופט המציגה בימים אלו שווי של 299.79$ עם עלייה של 0.94% תוך שהיא מציגה עליה בשווי של 2.80$+, נכון ליום ה-15 לחודש ספטמבר 2021, תהנו…!

איך התחיל הסיפור של חברת ומניית מיקרוסופט

שני בחורים שחברו יחד, אולי שמעתם את שמם בעבר, ביל גייטס ופול אלן שהקימו חברה בשנת 1975, בשם מיקרוסופט, חברה אמריקאית רב לאומית הממוקמת ברדמונד, ארה"ב.

שני החברים ביל ופול, יזמים טכנולוגים, רצו לתת מענה של תוכנה למעבדי-מיקרו דבר שלא היה באותן השנים.

מטרת הבחורים הייתה לפתח תוכנה שתתאים למעבדי מיקרו ובכך למכור תוכנה שפיתחו לקריאת תוכניות מחשב.

התוכנה שפיתחו ביל ואלן נמכרה לשיווק על ידי חברת אפל ובכך הפכה לתקן במחשבים הביתיים הראשונים שמכרה החברה.

לימים הפכה החברה לתאגיד בשם "תאגיד מיקרוסופט" ובאנגלית Microsoft Corporation, המתמחה ב:

 • תוכנה
 • מחשבים
 • מוצרי אלקטרוניקה


מניית מיקרוסופט שייכת לתאגיד הממוקם בין 5 חברות הביג טק בארה"ב, שעיקר התמחות התאגיד הוא בטכנולוגיית המידע.

מניית מיקרוסופט צומחת עם 6 רכישות בשנה

מניית מיקרוסופט כובשת יעדים על ידי מדיניות גדילה שהחברה בחרה לנהוג לפיה, חלק ממדיניות זו הוא רכישה של כ-6 חברות מידיי שנה.

רכישות החברה הגיעו לשיא בשנת 2006 בה רכשה חברת מיקרוסופט 18 חברות.

לקראת שנת 2015, החלה חברת מיקרוסופט לגלות עניין בשוק הישראלי וביצעה 4 רכישות של חברות ישראליות.

מאפיין בולט של החברה המוסיף שקט כלכלי וחוסך בהוצאות מחקר ופיתוח רבות, (שלרוב מעלות את הסיכון), נחסכות על ידי שיטת רכישה המטיבה עם מחזיקי מניית מיקרוסופט.

החברה לא עסוקה בלהמציא את הגלגל מחדש, אלה יותר מתלבשת על חידושים המתגלים בשוק מעת לעת, אותם החברה מנתחת, בוחנת ובודקת האם חידושים אלו מוכיחים הצלחה ראשוני ורווח כלשהו, במידה וכן, התאגיד ימהר לחדור גם כן לאותו שוק או להשתלט עליו על ידי קניית המתחרים עוד לפני שאלו יודעים ולהעריך את שוויים.

כחלק ממינוף החברה ומניית מיקרוסופט, החברה רוכשת חברות קיימות בהן היא משלבת את הטכנולוגיה שלה במוצרים של אותה חברה, שיטה זו היא שיטה מקובלת ונעשית על ידי חברות הייטק רבות.

תחומיי הפעילות של חברת מיקרוסופט

חברת מיקרוסופט מתמחה ומתבלטת בתחום מערכת ההפעלה של Windows, במגוון גרסאות:

 • מחשבי לוח
 • מחשבים ניידים
 • עזרים דיגיטליים
 • שרתים
 • מחשבים ביתיים ומשרדיים
 • מחשבי כף יד
 • קונסולות משחקים
 • מערכות משובצות מחשב


החברה בעלת נתח שוק כמעט מוחלט הנמשך למשך שנים רבות.

חברת מיקרוסופט מרבה את עשייתה בתחום התוכנות המשרדיות, החברה פיתחה ואחראית על חבילת תוכנות משרדיות המכונה OFFICE, הכוללת את התוכנות:

 • וורד – מעבד תמלילים
 • אקסל – גיליון נתונים אלקטרוני
 • פאוור פוינט – תוכנת מצגות
 • אאוטלוק – יומן ניהול פגישות ודואר אלקטרוני


עבור מניית מיקרוסופט חבילה זו וגרסאות מורחבות נוספות, אחראיות על הרווחים העיקריים הנוספים של חברת מיקרוסופט, המשרתים נאמנה גם את בעלי מניית מיקרוסופט.

מניית מיקרוסופט זמן אמת

השיאים שמיקרוסופט מניה שוברת הם משמעותיים מאוד בעבור המשקיעים, החברה הוערכה בשווי של מעל ל-2 טריליון דולר, והיא כעת החברה השנייה בשוויה תוך רצון לטפס למקום הראשון, מעל אפל המתחרה העיקרית.
טבלה המציגה את ביצועי מניית מיקרוסופט:

 נתוני מסחר מניית Microsoft בדולר שערים של מניית מיקרוסופט בדולר שווי מניית מיקרוסופט בדולר נתוני פתיחה מניית מיקרוסופט בדולר תשואות בשלוש שנים של מניית מיקרוסופט
שער אחרון299.79שער יומי ממוצע299שווי שוק מניית מיקרוסופט2,314,678,590שער פתיחה299.56תשואה  שבועית1.38%+
שינוי באחוזים0.94%+יומי גבוה301.39מכפיל רווח36.77שער בסיס299.79מתחילת החודש0.69%-
נפח מסחר מניית מיקרוסופט6,396,921.12יומי נמוך298.10הון עצמי מניית מיקרוסופט141,9887 מיליארד מוערך ללא זכויות מיעוטשינוי באחוזים0.87%+שלושה חודשים אחרונים15.35%
נפח מסחר ע"נ21,338,00752 שבועת גבוה305.84הון רשום למסחר מניית מיקרוסופט141,988מיליארדשינוי בדולר2.57התשואה מתחילת השנה34.79%
נפח יומי ממוצע בשלושה חודשים האחרונים22,187,52252 שבועת נמוך196.25    התשואה ב-3 שנים האחרונות של מניית מיקרוסופט164.44%


מניית מיקרוסופט נוסקת בעשרות אחוזים בשנים האחרונות, הסיבה העיקרית היא התפרצותה של מגפת הקורונה, המגפה שינתה לא מעט שווקים בצורות שונות ומשונות, חלק מהעסקים חדלו מלהתקיים ונכנסו לחובות, חלק בחרו לא לקחת סיכון ולצמצם פעילות, אבל חברת מיקרוסופט הרוויחה בעיקר ממיליוני עובדים מסביב לעולם שנשלחו לעבודה מהבית על ידי מעסיקיהם, תוך שימוש רחב בשירותי ענן וכלים מקוונים שנרכשו בעיקר מחברת מיקרוסופט.

המהלכים של מניית מיקרוסופט

רוב תוכנות ופיתוחי החברה, מתוכננים ומשווקים כך שהם מוגדרים כתקן.

החברה מפתחת ומשווקת מוצרים ע"י התאמתם לתוכנות ההפעלה של מיקרוסופט בלבד, כך שלקוחותיה שבויים לתוכנות אלו ורוכשים בשילוב מופתי את כלל המוצרים הנסחרים ע"י מיקרוסופט.

ככל הניראה מניית מיקרוסופט תגדל ולכל הפחות תשמר את יכולותיה.

החברה לא מפסיקה להפתיע בחידושים ופיתוחים המוגדרים כנשקים סודיים שהחברה עובדת עליהם.

הפיתוח האחרון הוא מערכת הפעלה מתקדמת וחדשה, שמטרתה לחפות על פרישת מיקרוסופט משוק הסלולאר, שבחרה לצאת ממרוץ בוא מתחרים גוגל ואפל, ולהשקיע את עיקר מאמציה ומשאביה בתחום בוא היא שולטת ביד רמה, מערכות הפעלה.

בנוסף החברה מפתחת משחקי מחשב לקונסולות בשווי של מיליארדי דולרים המהווים נתח רווחים נכבד לחברה.

לסיכום,

2 חברים טובים שאיתרו צורך בתחום הטכנולוגי ופעלו למציאת פתרון, אך לא סתם פתרון, פתרון כזה שמחייב שימוש במוצר אחר שפותח על ידי שני החברים, כך הם יוצרים מערכת משומנת, המשכפלת פעם אחר פעם שיטות רכישה ומסחר דרכן החברה משתלטת על חידושים וחברות המספקות מצגים רווחיים ופוטנציאלים לעשיית רווחים, בטח אם יש אפשרות לשלב את יתר מוצרי חברת מיקרוסופט.

יש לזכור כי מניית מיקרוסופט היא בסופו של דבר מנייה, וככזו יכול מאוד להיות שתמשיך בקצב חיובי, אולי היא תכפיל ותשלש את שוויה, אבל זכרו, כמו שמניית מיקרוסופט פלשה לחיינו, אין לדעת מה יוליד יום, מה יהיה החידוש הבא ובבעלות מי הוא יהיה.

תחום המחשבים, האלקטרוניקה והטכנולוגיה נחשב לרווחי אך מכיל לא פעם סיכונים רבים לאורך הדרך.

חברות ההייטק כיום במרוץ שיא להשגת החידוש הבא שיכניס רווחים גדולים, אבל מיקרוסופט היא מתחרה מעט שונה, מתחרה עם כסף, שקונה את מקום ראשון שניה לפני קו הסיום!

 • אין בתוכן זה משום המלצה, חוות דעת או ייעוץ משפטי או פיננסי, כמו כן תוכן זה אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף, המסתמך על מסמך זה עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.


שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לקבלת פרטים נוספים

חדשות חמות