מניית בואינג BA: גרף מנייה, שער המנייה וחדשות

פרופיל מניית בואינג
סקטור: טיסות
תעשיה: תעופה
חברת בואינג היא חברת תעופה , העוסקת בייצור מטוסי סילון מסחריים ומערכות הגנה, חלל ואבטחה.
היא פועלת דרך המגזרים הבאים: מטוסים מסחריים; הגנה, חלל וביטחון; שירותים גלובליים; ובואינג קפיטל.

גרף מניית בואינג BA

מדדים

BA פיננסים חברת בואינג

ניתוח טכני מניית בואינג

מידע על מניית בואינג

בואינג – נסחרת בבורסת NYSE בניו-יורק הינה המניה של חברת המטוסים בואינג, חברת המטוסים הגדולה בארה"ב ובעולם. מדובר באחת החברות הוותיקות בעולם שנוסדה עוד ב-1910 והייתה אחת החלוצות בתחום הטיס כאשר היוותה מרכיב מרכזי בפיתוח מטוסים אזרחיים, צבאיים וחקר החלל.

אתר חברת בואינג בישראל – https://www.boeing.co.il/

אתר חברת בואינג בארה"ב – https://www.boeing.com/

חברת בואינג היא חברת תעופה וחלל, העוסקת בייצור מטוסי סילון מסחריים ומערכות הגנה, חלל ואבטחה. היא פועלת דרך המגזרים הבאים: מטוסים מסחריים; הגנה, חלל וביטחון; שירותים גלובליים; ובואינג קפיטל. מגזר המטוסים המסחריים כולל פיתוח, ייצור ושוק של מטוסי סילון מסחריים ומספק שירותי תמיכה בצי, בעיקר לתעשיית התעופה המסחרית ברחבי העולם. מגזר ההגנה, החלל והביטחון מתייחס למחקר, פיתוח, ייצור ושינוי של כלי טיס צבאיים מאוישים ובלתי מאוישים ומערכות נשק לתקיפה עולמית, לרבות מטוסי קרב ומטוסי קרב ומערכות טילים; ניידות עולמית, לרבות מכליות, מטוסי רוטור ומטוסי הטיה-רוטור; ומעקב וסיור מוטס, כולל פיקוד ובקרה, ניהול קרב וכלי טיס נגד צוללות מוטסים. מגזר השירותים הגלובליים מספק שירותים ללקוחות מסחריים וביטחוניים. פלח בואינג קפיטל שואף להבטיח שללקוחות בואינג יהיה המימון שהם צריכים כדי לקנות ולקבל את מוצר הבואינג שלהם ומנהל את החשיפה הכוללת למימון. החברה נוסדה על ידי ויליאם אדוארד בואינג ב-15 ביולי 1916 ומרכזה בשיקגו, IL.

למרות זאת, החברה חוותה לא מעט קשיים ונפילות בשנים האחרונות כמו התרסקות של שני מטוסים מהדגם הכי נחשב ונמכר שלה, וכמובן מגפת הקורונה שקרקעה את כל העולם והתיירות בפרט. התכנסנו למאמר היום כדי להבין האם מניית בואינג היא השקעה מוצלחת בעת הזו או שעדיף לשבת על הגדר? (כמובן שזו רק דעתנו ולא המלצה)

חדשות נוספות מניית בואינג

בואינג סיפקה לחיל האוויר האמריקאי את המטוס השני מדגם F-15EX המתקדם בעולם
אספקת המטוס נעשתה 8 חודשים מחתימת החוזה ולפני המועד המתחייב. חיל האוויר האמריקאי מתחיל בטיסות המבחן של שני מטוס EX 15- F שקיבל.

22 באפריל 2021 – יצרנית המטוסים בואינג סיפקה לחיל האוויר האמריקאי (USAF) את המטוס השני מדגם EX15-F המתקדם בעולם. מטוס זה, שפותח על-ידי בואינג, הוא מטוס הקרב המתקדם בעולם ונועד להחליף את מטוסי C15-F של חיל האוויר. מטוס ה-EX15-F כולל מערכות מתקדמות ביותר לניהול קרבות, מחשבים וחיישנים שהופכים אותו למטוס המתקדם בעולם עם ארכיטקטורת המשימה הפתוחה, לצד תשתית דיגיטלית חדשנית.

 

סגן נשיא בואינג וראש פרויקט מטוסי ה-15-F, פרת קומאר (Prat Kumar), אמר: "מסירת המטוס תוך חודשים ספורים תאפשר לחיל האוויר האמריקאי להתחיל בתהליך בדיקות הטיסה, והדבר ממחיש את מחויבותה של בואינג לעשות מאמצים לספק מערכות מתקדמות טרם המועד. חבילת פיתוח מערכות בקרה ושרידות משוכללת, מטוס ה-EX15-F החדש כולל כשלושה קילומטרים של נתונים דיגיטלים מהירים המאפשרים ארכיטקטורה פתוחה לפיה המטוס בנוי. המטוס ימשיך להתפתח תוך שהוא עומד באיומים של עשרות השנים הבאות."

 

מטוס ה-EX15-F השני הגיע נחת בבסיס חיל האוויר אגלין Eglin שבפלורידה, שם יתחיל בטיסות מבחן יחד עם המטוס הראשון מסוג זה, שנמסר בחודש שעבר. בחודש יולי 2020 חתם חיל האוויר האמריקאי לבואינג חוזה לרכישת 200 מטוסים מדגם EX15-F, שנועדו להחליף את מטוס ה-C15-F. "אספקת ה-EX15-F מהווה מקור גאווה עז עבור צוות בואינג והתעשייה כולה", אמר קומאר.

מניות מומלצות נוספות

אולי יעניין אותך גם