מניית אפל –NASDAQ:AAPL – גרף המניה,שער המניה ומדדים

גרף אפל - NASDAQ:AAPL

שווקים פיננסיים

פיננסים AAPL

ניתוח טכני מניית אפל

חדשות מתפרצות מניית אפל

אודות מניית אפל AAPL

מניית אפל – סימבול AAPL, נסחרת בוול-סטריט, היא אחת החברות הגדולות והעשירות בעולם, ונכון לכתיבת שורות אלה היא החברה בעלת השווי שוק הגבוה בעולם. החברה שנוסדה ע"י סטיב ג'ובס וסטיב ווזניאק שינתה את פני הטכנולוגיה ועולם הצריכה, המציאה מחדש את עולם הטלפונים החכמים (סמארטפונים) עם המצאת האייפון, וכמובן את עולם המחשבים עם המאקבוק ושאר המוצרים שלה כמו אייפד, אייפוד וכו…


חשוב להבין שלרוב מניות טכנולוגיה הן חברות צמיחה, מה שאומר שאת מירב המחזור שלהן הן משקיעות בפיתוח ומחקר כדי לשפר את המוצרים שלהם, וברוב המקרים או שהחברות מרוויחות מעט או שהן לא מרוויחות בכלל. במקרה של אפל מדובר במותג פרמיום עוצמתי במיוחד שמאפשר לה להיות רווחית ולהחזיק בקופת מזומנים שלה מעל 200 מיליארד דולר! זה אומר שמדובר בחברה עם כיסים עמוקים מאוד וגב כלכלי יציב במיוחד.


אם אנחנו מדברים על השנה האחרונה שבה חברת אפל השיקה את אייפון 12 שנחל הצלחה במכירות ועבר את צפי האנליסטים. זה נתון מעניין במיוחד לאור העובדה שהמכשיר החדש רק עלה במחיר שלו ומתומחר בין 699-1099$, מה שמעיד על ביקוש גבוה למרות התמחור היקר – אמרנו מותג עוצמתי. נקודה נוספת בהקשר החברה בשנה האחרונה הוא השקת דור 5, 5G – שהמכשיר אייפון 12 תומך בו והעולם הולך ומתקדם לכיוון הזה ואפל הולכת איתו ביחד צמוד מאוד.

אולי יעניין אותך גם