החזרי מס

מדריך לייבוא אישי של רכב

במאמר זה נבחן את היתרונות ביבוא אישי של רכב פרטי ונסביר מה כדאי לבדוק מראש: החל מחקירת דגם הרכב והערך שלו, ועד לבדיקת כל הניירת הרלוונטית והבנת החוקים והתקנות, בואו להיערך לקראת היבוא האישי של הרכב הבא שלכם.

תוכן עניינים

  ייבוא אישי לעומת ייבוא רגיל של כלי רכב פרטיים

  יבוא אישי של רכב יכול להיות אופציה אטרקטיבית עבור אלו המעוניינים לרכוש רכב מחו"ל, במיוחד אם דגם הרכב אינו זמין בארץ. החיסכון הפוטנציאלי יכול להיות משמעותי, ותהליך היבוא האישי של רכב הוא פשוט יחסית, כל עוד מתבצעות הבדיקות הנכונות.

  מלבד ההיבט הכלכלי שעוד נגיע אליו או מכס על רכב ביבוא אישי לעומת מיסים על רכבים חדשים שאותם קונים מהיבואן הרשמי, יש משמעות גם לתזמון. לכן, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון כאשר קובעים מתי להחליף את הרכב הפרטי שלך. חלק מאלה כוללים:

  • גיל ומצב: ככלל, רכבים בני יותר מ-10 שנים או בעלי מעל 100,000 קילומראז' עליהם עשויים להתקרב לסוף אורך חייהם. אם הרכב שלך מראה סימני בלאי, כגון חלודה או בעיות במנוע, ייתכן שהגיע הזמן לשקול החלפה.
  • עלויות תחזוקה: ככל שהרכב שלך מזדקן, הוא עשוי לדרוש תיקונים תכופים ויקרים יותר. אם עלות אחזקת הרכב שלך הופכת מוגזמת, אולי יהיה הגיוני יותר להשקיע ברכב חדש יותר.
  • בטיחות: רכבים ישנים יותר או במצב גרוע עשויים שלא להיות בעלי תכונות הבטיחות והטכנולוגיות העדכניות ביותר. אם הבטיחות היא דאגה עבורך, ייתכן שהגיע הזמן לשקול רכב חדש יותר.
  • יעילות דלק: אם אתם מחפשים לחסוך כסף בעלויות הדלק או להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלכם, רכב חדש יותר עם יעילות דלק טובה יותר עשוי להיות אופציה טובה.
  • צרכים אישיים: הצרכים וההעדפות האישיים שלך עשויים להשתנות עם הזמן. אם אתם מחפשים יותר מקום, ביצועים טובים יותר או תכונות שונות, אולי הגיע הזמן לשקול רכב חדש יותר.

  בסופו של דבר, חשוב גם לקחת את ערך המכירה החוזרת של הרכב הנוכחי לפני קבלת החלטה האם לייבא רכב אחר באופן פרטי. 

  יתרונות ביבוא אישי של רכב פרטי

  ישנם יתרונות רבים להכנסת רכב לארץ כיבוא אישי, כולל פוטנציאל לחסוך אלפי שקלים בתהליך. מחיר הרכב ישתנה בהתאם לדגם ולמצבו, אך עם מכוניות רבות הזמינות במדינות אחרות בתעריפים מוזלים עצומים, תוכלו לחסוך משמעותית. 

  בנוסף, אם אתם מחפשים לרכוש מכונית חדשה, ייתכן שתוכלו להשיג אותה ישירות מהיצרן, ולהביא מכונית שטרם שוחררה לציבור הרחב. יבוא רכב יכול להביא גם לפרמיית ביטוח רכב נוחה יותר, שכן הרכב ייבדק במלואו לפני הייבוא ויסווג כחדש. עם זאת, תצטרך להראות שיש לך את הכספים לרכוש ולבטח את המכונית, וזה חייב להיות מאומת על ידי סוכן מקומי.

  מאפיינים של ייבוא אישי של רכבים בישראל

  חיסכון בעלויות: יבוא רכב ממדינה אחרת עשוי להיות זול יותר מאשר רכישת אותו רכב מסוחר או מפיץ מקומיים.

  מבחר גדול יותר: יבוא אישי של כלי רכב מאפשר לצרכנים לבחור מתוך מגוון רחב יותר של יצרנים ודגמים שאולי לא יהיו זמינים בשוק המקומי שלהם.

  רכבים ייחודיים: יבוא רכב ממדינה אחרת יכול לספק גם את ההזדמנות להחזיק רכב ייחודי או נדיר שאינו נפוץ בשוק המקומי.

  התאמה אישית: אנשים מסוימים עשויים להעדיף לייבא מכונית כדי להתאים אותה לצרכים ולהעדפות הספציפיות שלהם.

  קילומטראז' נמוך: יבוא מכונית ממדינה אחרת עשוי לספק גישה לכלי רכב עם פחות קילומטראז' עליהם, מכיוון שייתכן שנעשה בהם שימוש שונה בחלקים אחרים של העולם.

  בודקים את כל הניירת הרלוונטית

  לפני יבוא רכב חשוב לבדוק שכל הניירת הדרושה תקינה והונפקה כהלכה. הניירת הראשונה שיש לבדוק היא כותרת המכונית, וזו חייבת להיות כותרת מקורית, לא עותק מאושר. כמו כן, תצטרכו לבדוק שמספרי הזיהוי של המכונית תואמים לאלה המופיעים בכותרת, ושהתואר אינו מדווח כגנוב או כרכב חילוץ. 

  הניירת השנייה שיש לבדוק היא תעודת ההתאמה של הרכב, שחייבת להיות בתוקף לפחות 90 יום לאחר יבוא המכונית. זה חייב להיות מסומן גם 'לא ניתן למחיקה' בגב המסמך. הניירת האחרונה שיש לבדוק היא תעודת הבעלות של המכונית.

  הבנת החוקים והתקנות 

  השלב הבא ביבוא אישי של רכב הוא להבין את הכללים והתקנות החלים, במיוחד אם אתם מייבאים רכב משומש. הדבר הראשון שתצטרכו לדעת הוא שניתן לייבא מכוניות חדשות ללא הגבלה, בעוד שלמכוניות משומשות תהיה הגבלת גיל. 

  בארצות הברית לדוגמא מכוניות חדשות בנות פחות מחמש שנים ניתן לייבא ללא הגבלה, בעוד מכוניות משומשות שגילן פחות מ-10 שנים ניתן לייבא גם ללא הגבלה, למעט כמה חריגים. בנוסף, יש לייבא את כל המכוניות המשומשות כחלק מפעילות מסחרית.

  מיסי יבוא ומכסים

  לפני יבוא רכב, תצטרך להבין מה חלים מיסי ומכסים על יבוא. מיסי יבוא ומכסים משתנים בהתאם לארץ המוצא ולסוג הרכב, ולכן עדיף לבדוק את התעריפים למדינה הספציפית ממנה אתם מייבאים את הרכב. 

  מיסי יבוא ומכסים ניתן לשלם במספר דרכים, לרבות באמצעות חשבון נאמנות, ערבות יבואן, ערבות יבואן או פיקדון במזומן. אמצעי התשלום הללו משתנים בהתאם לארץ המוצא, לכן חשוב לבדוק מה ישים.

  עד כמה שיקולי המיסוי מטים את הכף?

  העניין של מכס יבוא אישי רכב קריטי בישראל יותר מאשר במדינות אחרות. קודם כל, מחקרים מראים שבארץ סכום המס על יבוא אישי רכב גבוה יותר מאשר ארצות הברית. שנית, יבוא רכבים לישראל עלול להיות מוגבל בגלל דרישות של משרד התחבורה. אז לפני יבוא רכב לישראל חייבים להכין את שיעורי הבית.

  שיקולי המס עדיין לא מטים את הכף נגד יבוא רכב כל עוד מוצאים עסקה טובה. בשביל לדעת מתי משתלם לבצע יבוא רכב מחו"ל ומתי עדיף לוותר על התענוג, ניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. אמנם יבוא אישי של רכב מול חברה פרטית מחייב עוד הוצאה – אבל הוא עדיין זול יותר לעומת רכישת הרכב ישירות מהיבואן. 

  חקר דגם המכונית וערכו

  השלב הראשון ביבוא אישי של רכב הוא לחקור את הדגם שאתם מתכננים לייבא, לשים לב לערך שלו ולהבין את המצב האופייני של הרכב. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להסתכל על מספר מכוניות, הן באופן אישי והן באינטרנט, ולציין את מצבן וכל נזק שעלול להיות. זה יסייע בקביעת ערך המכונית, וגם ייתן לך מושג לגבי העלות הפוטנציאלית של תיקונים ותחזוקה.

  טיפ שימושי נוסף הוא לברר מהיכן מגיעות המכוניות, שכן מידע זה יכול לסייע בהבנת ערך המכונית. רכב המגיע ממדינה עם עלויות רישום רכב נמוכות, למשל, יהיה בדרך כלל בעל ערך נמוך יותר מאשר אותה מכונית המיובאת ממדינה עם עלויות רישום רכב גבוהות, בשל העלות הנוספת של הרישום.

  ביטוח ורישום רכב

  לפני יבוא רכב, חשוב להבין כי יש לבטח אותו לפני כניסתו לארץ, וכי הביטוח חייב להיות בתוקף ל-90 יום לפחות. לרוב ניתן להשיג זאת באמצעות היבואן, אך חיוני לבדוק זאת לפני שמתחייבים לתהליך הייבוא. לאחר כניסת הרכב לארץ, יש לרשום אותו במחלקת רישום הרכב במדינה. הרישום חייב להתבצע תוך 90 יום מהגעת הרכב, והיבואן יצטרך לספק למשרד התחבורה ושאר גורמי הרגולציה מסמכים מסוימים, לרבות שטר מכר ותצהיר.

  כאן המקום להזכיר שבכל מדינה קיימות תקנות אחרות. זו גם הסיבה בגללה יבוא אישי רכב יד שניה מיסים שרלוונטיים לישראלים לא בהכרח תקפים בארצות הברית או אירופה, ולהפך. בפועל, הסוגיה של יבוא רכב אישי מורכבת כי היא גם מושפעת מאינטרסים רבים.

  מצד אחד, לחברות הביטוח אין בעיה עם רכב ביבוא אישי כי הוא מגדיל את מספר כלי הרכב על הכביש. גם מי שמייבא רכב באופן אישי צריך לשלם ביטוח חובה, אז האינטרס שלהן ברור. יתרה על כך, ישראל גובה כאמור מס יבוא רכב גבוה וגם לה לא אמורה להיות בעיה עם זה. מצד שני, יבוא רכבים בהחלט מתנגש עם האינטרסים של היבואנים הרשמיים.

  רשימת בדיקה סופית לפני הייבוא

  לפני יבוא רכב, חשוב לבדוק שהוא כשיר לכביש ועומד בתקני הבטיחות בארץ. ניתן לעשות זאת בתחנת בדיקה, אם כי ישנה חשיבות מכרעת לוודא שהתחנה אושרה על ידי מחלקת התחבורה בארץ. כמו כן, חשוב לבדוק שלרכב ביטוח תקף ולוודא שכל הניירת הדרושה הושלמה וזמינה בזמן היבוא. לבסוף, חשוב שיהיו הכספים הזמינים לתשלום עבור תהליך הייבוא. זה כולל את עלות המכונית, מיסים ומכסים, דמי רישום, עלות הפיכת הרכב לכביש ועלות ייבואו.

  אחת הטעויות הנפוצות לדוגמא היא להסתכל רק על הסוגיה של מכס על רכב או כמה הוא באמת עולה. אז ברור שזה רלוונטי להשוות בין סוגים שונים של רכבים ביבוא אישי גם לפי המכס וגם לפי העלויות, אבל לא פחות חשוב לוודא שהם מתאימים לנו ולמשפחה.

  במקרים רבים נגלה מאוחר מדי שבחרנו דגמים של יבוא מכוניות שלא מתאימות לישראל. עלינו לזכור שמצב הכבישים בישראל בכי רע, שיש פקקים כמעט בכל אזור בארץ ושגם לא רואים באופק פתרון לבעיית התחבורה הציבורית. זו לדוגמא לא תקופה מאוד טובה לייבא לישראל רכבים גדולים כמו בארצות הברית, גם אם המחיר עליהם לכאורה נמוך. אז רק אם נסתכל על התמונה המלאה מבחינת מדריך לייבוא אישי של רכב, נוכל לקבל החלטה מושכלת שמשתלמת עבורנו.

  היתרונות והחסרונות של ייבוא רכבים באופן אישי – סיכום

  יבוא רכב הוא דרך מצוינת להשיג רכב איכותי בשבריר ממחירו של רכב חדש. השלב הראשון בתהליך הוא לחקור את הדגם שאתה מתכנן לייבא, לשים לב לערך שלו ולהבין את המצב האופייני של המכונית.

  לאחר שעשיתם זאת, תוכלו לבדוק את כל הניירת הרלוונטית, ולהבין את הכללים והתקנות החלים על תהליך הייבוא. לבסוף, אתה יכול להשלים רשימת בדיקה סופית לפני ייבוא המכונית, לוודא שכל הניירת הדרושה הושלמה, ושיש לך מספיק כסף כדי לכסות את עלויות הייבוא.

  אולי יעניין אותך רכב

  שאלות ותשובות נפוצות

  plus

  האם אוכל לייבא רכב ממדינה אחרת לשימוש אישי?

  כן, ניתן לייבא רכב ממדינה אחרת לשימוש אישי, אך ישנן תקנות ודרישות מסוימות שחייבים לעמוד בהן.

  plus

  מהן הדרישות ליבוא רכב לשימוש אישי?

  הדרישות לייבוא רכב לשימוש אישי כוללות עמידה בתקני בטיחות ופליטות, הוכחת בעלות ותשלום מכסים ומסים רלוונטיים.

  plus

  כמה זמן לוקח בדרך כלל תהליך ייבוא רכב לשימוש אישי?

  תהליך ייבוא רכב לשימוש עצמי יכול להימשך מספר שבועות עד מספר חודשים, תלוי במדינת המוצא ובדרישות הספציפיות בהן יש לעמוד.

  plus

  האם ישנן עמלות נוספות הקשורות לייבוא רכב לשימוש אישי?

  כן, ייתכנו עמלות נוספות הקשורות לייבוא רכב לשימוש אישי, כגון מכסים, מיסים ועמלות בגין עמידה בתקני בטיחות ופליטות.

  ביטוח רכב בעד 50% הנחה!

  ✔️השוואה בין כלל חברות הביטוח
  ✔️ הצעה מהירה ובעד 50% הנחה

  קבל הצעה לביטוח רכב!
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  ביטוח רכב בעד 50% הנחה!

  ✔️השוואה בין כלל חברות הביטוח
  ✔️ הצעה מהירה ובעד 50% הנחה

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors

  סייענו לעשרות אלפי ישראלים לקבל תו נכה ונשמח לעזור גם לך!

  השאר פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות וקבל תשובה על זכאותך בתוך עד 15 ימים – השירות ניתן בעלות המשתלמת ביותר בישראל!

  נשמח לעזור לך!

  זכאות לקצבת סיעוד מחברת הביטוח תלויה בקיום כיסוי ביטוחי, פרטי או קבוצתי.
  במידה ואין לך, לא נוכל לסייע בבדיקה לקבלת קצבה, במידה ולא ידוע לך אם ברשותך ביטוח סיעודי, כדאי לבדוק:

  1. האם קיים תשלום לחברת ביטוח בין השאר בפירוט חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תלושי השכר לרבות תלושי קרן הפנסיה וכן בדו”ח החיוב החודשי של קופת החולים.

  2. באתר הר הביטוח עם פרטי הזיהוי שלך.

  לאחר בדיקה שיש לך ביטוח סיעודי, ניתן למלא מחדש את הטופס ולהמשיך בתהליך.

  נא להשאיר מספר טלפון נייד לקבלת קישור להמשך הבדיקה:

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]