רוצים לקבל עדכונים חמים על עולמות החיסכון וההשקעות?

הרשמו עכשיו לניוזלטר שלנו!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

שמעתם על "כרטיס חבר"? שמענו!

גיא בכר
29 ביוני 2021
כרטיס חבר

אנחנו בטוחים שכבר שמעתם על כרטיס חבר, גם אם לא, הכתבה הזו בשבילכם, בואו להיחשף למידע שלא כל אחד יודע, אבל אתם, חברי פורטל "שמענו" תדעו כל מה שצריך על מועדון "חבר" ואפילו נזכיר את אחיו הקטן – "בהצדעה".

כחלק מהנגשת התוכן העשיר בפיננסים פורטל שמענו החליט לחשוף בפניכם עוד כמה סודות על המועדון האקסקלוסיבי "ארגון חבר משרתי קבע והגמלאים בע"מ"  או כמו שכולנו קוראים לו: "חבר"!

מתי "חבר" נוסד ומי יכול להיות חבר בכרטיס חבר?

כשמו כן הוא, ארגון "חבר" הוא ארגון חברתי ממשלתי, בו חברים ויכולים להנות מהטבותיו אך ורק משרתי הקבע והגמלאים, "חבר" זוהי חברה פרטית במעמד מלכ"ר, כלומר "מוסד ללא מטרות רווח".

ארגון "חבר" נוסד כשמטרתו היא לפעול לרווחת משרתי הקבע והגמלאים של צה"ל ובני משפחותיהם ולוודא שיקבלו הטבות משמעותיות בכל תחומי העניין והפנאי, כמובן כוח הקנייה והלקוחות הקיימים הם אלו שמאפשרים לאותם הנחות, הטבות ויש לומר לא מעט פינוקים.

"חבר" התחיל כקרן למתן הלוואות הדדיות למשרתי הקבע בהתבסס על ערכים חברתיים ומוסריים, די דומה ללא מעט אתרים חברתיים שפועלים כיום במגזר הפרטי ומאפשרות להלוות כסף לעסקים וכך נהנים מריביות נאות מאוד, על זה נרחיב כמובן בכתבה נפרדת , ארגון "חבר" אפשר את אותן הלוואות מהקרן לאחר שערבות הדדית וסולידריות, הובאו לידי ביטוי כך שנוצר מעגל גורלי תומך בין חברי המועדון, כאמור חיילי צה"ל.

מה חדש בכרטיס חבר?

כמו בכל חברה ובטח חברות וותיקות רבות, "חבר" משקיעה המון מאמצים כדי להישאר רלוונטית ואקטואלית ועם השנים הורחבה פעילותו לתחומים נוספים וזאת בעיקר לפי העדפת החברים וצורכיהם, "חבר" כמובן משקיע לא מעט בכדי ללמוד את העדפותיהם כחלק מסוד ההצלחה המתמשך שלהם, התחומים אליהם באופן טבעי ועל פי תרבות הצרכנות הינם: תרבות, פנאי, רווחה ופיננסים– ראוי לציין כי המושג פיננסי הינו מאוד רחב ויכול להתבטא בציוד חשמלי והוצאות שידוע שכל אדם עלול להידרש אליהם במוקדם או במאוחר.

משהו פה לא מסתדר?

כמובן שעל-פי חוק, משרתי הקבע אינם יכולים להתאגד בארגון עובדים או ועד עובדים ולכן על מנת כן לנצל את כח הקנייה העצום ש"חבר" כיוונו אליו, הפך "חבר" לאורך השנים למעין תחליף של ועד עובדים עבור משרתי הקבע בכל הקשור לענייני רווחה וחברה ונוצרה קהילה מאוד מגובשת שירות שכל מוצר או חברה היה שמח לקבל. יחד עם זאת פעילותו של "חבר" מעוגנת בפקודות מטכ"ל שניתן לאתר בגוגל. כך נוצר כרטיס חבר!

מי מנהל את "חבר"?

את חבר מנהלים מפקד או מפקד יחידת מופת שהיא יחידה מטכ"לית באגף כוח האדם בצה"ל, האמונה על הטיפול בחיילי צה"ל בתחומים שונים. אותו מפקד או מפקד ישמשו כיושבי ראש הדירקטוריון בנוסף הקצין/ה שמשרת בדרגת סגן אלוף בשירות פעיל משמש/ת כמנכ"ל ובאחריותו לנהל את הפיתוח העסקי, ייעוץ משפטי, כספים וחשבות. 

מי ממן את "חבר"?

"חבר" ממומן מדמי חבר שמשולמים מידיי חודש על ידי חברי המועדון, מריביות על הלוואות ומהשתתפות משרד הביטחון.

ארגון "חבר" הוא ארגון הרווחה, הצרכנות והפיננסים המוביל בישראל שמוכיח את עצמו פעם אחר פעם ויריד אחרי יריד שהפך לסמל סטטוס של ממש ומתחייב לפעול במקצוענות ומתוך שליחות למתן שירותים איכותיים וחדשניים לעמיתים ולבני משפחותיהם, תוך שמירה על ערכי הארגון.

מי זכאי להיות חבר ולקבל כרטיס חבר?

 • כל משרתי הקבע.
 • גמלאי צה"ל.
 • חיילים בעלי וותק של 12 חודשים בשירות חובה והם בתנאי קבע.
 • חייל מילואים שמשרת בתנאי קבע.
 • בן/בת הזוג של כל אלו, לרבות אם הוא/היא אלמן/ה.
 • חבר ארגון נכי צה"ל.

איך בדיוק כרטיס חבר עובד ואילו הטבות תמצאו במועדון?

ההטבות במסגרת המועדון "חבר" שונות ומגוונות החל מהנחות קבועות עד 30% במגוון של בתי עסק בעולמי הצרכנות, פנאי, מזון, אופנה, ועד שירותים עסקיים, מבצעים עונתיים, שירותים פיננסים, ביטוח ועוד.

 • תווי קניה – תווים שניתנים לחברי המועדון לצורך רכישת מוצרים בהנחה או בתנאי אשראי טובים.
 • תיירות – טיולים מאורגנים, דילים ומבצעי נופש בארץ ובחו"ל.
 • תרבות ופנאי – הטבות על כרטיסי הופעות, בידור, אירועים ועוד.
 • מבצעי דיור שניתנים אחת לכמה חודשים ובהם מוצעים הטבות על רכישת נדל"ן בתנאים נוחים.

כדי לצפות במגוון ההטבות שחבר המועדון חבר מציע, ניתן להיכנס לאתר האינטרנט הייעודי שלהם

האתר הרשמי של "חבר"   כדי לאחר הכניסה לאתר תצטרכו להתחבר עם מספר תעודת הזהות וסיסמא.

כשתכנסו תוכלו לעיין בכל ההטבות והמבצעים, לסמן את ההטבה הרצויה ולשלם עבורה ישירות עם כרטיס האשראי של עמית "חבר".

ניתן להזמין כרטיס נוסף לבן הזוג או בת הזוג.

כמה עולה להצטרף לכרטיס חבר והאם זה יקר?

דמי חבר חודשיים של המועדון הם 16.50 ₪ לחודש בלבד, הסכום יורד ישירות מכרטיס האשראי.

איך אפשר להצטרף לכרטיס חבר?

רק מי שעומד בתנאי הזכאות שציינו בכתבה זו והחליט להצטרף למועדון "חבר", יש להיכנס למלא טופס בקשה כאן ולהעביר בהקדם לולת"ם (ועדה לתיאום מילואים):

אפשר דרך מייל ישירות למוקד

 moked_miluim@mail.idf.il

לנוחיותכם צירפנו את דרכי התקשורת:

 • מוקד מילואים של צה"ל – 6535* שלוחה 2.
 • שירות לקוחות טלפוני מועדון חבר – 03-6100100.

לצורך הזמנת כרטיס אשראי, יש לפנות לחברת ישראכרט דרך האתר שלהם או המוקד וכמובן שניתן ליהנות גם מהטבות של חברת ישראכרט מבלי לפגוע בהטבות והנחות של מועדון "חבר".

שמענו שיש פינוקים?

ישראכרט מציעה לעמיתי חבר כניסות חינם לטרקלין דן, פטור מדמי כרטיס, הנחות ברשתות נבחרות, מבצעים וירידי מכירות, הנחות קבועות במגוון של עסקים ושירותים, עמלות נמוכות במטבע חוץ, ביטוח נסיעות לחו"ל חינם וכמובן שגם פה חבר לא חוסכים באירועים ופינוקים ובכל שנה מתקיים יריד "חבר" בו ניתן לרכוש במקום המון מוצרים ואף מקבלים מתנות ממש משתלמות שבואו נגיד גורמות לדמי המנוי להיראות מגוחכים.

ומה עם המילואימניקים להם לא מגיע? (בונוס סיום)

כפי שציינו ובעקבות ההצלחה המרשימה של מועדון "חבר" המילואימניקים החליטו לעשות מעשה ולנקוט פעולה וכך הוקמה חברת "בהצדעה" כי גם הם הרגישו וידעו את גודלם וחוזקם ככוח צרכני אדיר, זהו מועדון צרכנים כמו "חבר" שכולל הטבות למשרתים פעילים בשירות המילואים ולמשוחררים בכבוד מצה"ל בלב.

המועדון הוקם על ידי הקרן והיחידה לחיילים משוחררים במשרד הביטחון ואגף כוח אדם בצה"ל ומופעל על ידי חברה פרטית. החברות במועדון מקנה גישה הטבות והנחות במגוון תחומים. המועדון כפוף ומנוהל על ידי ענף תגבורת מילואים באגף כוח אדם בצה"ל.

משרד הביטחון מעניק למועדון תקציב של כ-10 מיליון שקלים בשנה. זכאים להצטרף למועדון חיילי מילואים, בעלי תעודת משרת מילואים פעיל. בטרם הוחלט על הקמת מועדון "בהצדעה" הושמעה ביקורת מצד חיילי מילואים על כך שאינם מתוגמלים כראוי בהיבט הצרכני. חיילי המילואים דרשו כי יצורפו למועדון  "חבר" בקטגוריה חדשה "חבר- משרתי קבע וגמלאים אך חברת "חבר" סירבה וכך הוקמה "בהצדעה", כמועדון נפרד למשרתי המילואים הפעילים.

יש לציין כי לבעלי תפקידים בכירים במילואים כגון מפקדי גדודים ומפקדי פלוגות ניתנת האופציה להצטרף גם למועדון "חבר".

סיכום

אנחנו מקווים שהפקסם ערך מהמאמר!
מודים לכם על הקריאה ומקווים שנהניתם לא פחות מאיתנו, פורטל "שמענו".
אתם יותר ממוזמנים ליצור איתנו קשר ולגלות על עוד סוגי מיסוי שונים לעסקים ולאנשים פרטיים פורטל החדשות שמענו דוגל בצרכנות פיננסית חכמה ומתמקצע בעיקר בתחומי הטבות מס, ביטוחים (לכל סוגם), משכנתאות, פיננסים והשקעות, וזכויות אזרחי ישראל למיניהן.

אנחנו נמשיך לעדכן אתכם מדי שבוע במה שכדאי שתדעו.
עדיין לא נרשמתם לניוזלטר שלנו? מבטיחים לשלוח רק תכנים איכותיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תרצו לקבל פרטים נוספים?
השאירו פרטים כאן וגוף מוביל בתחום יחזור אליכם

חדשות חמות

אולי יעניין אותך גם

צור קשר