החזרי מס

כמה עולה שיעור נהיגה?

המחיר של שיעור נהיגה שנמשך 40 דקות עומד בממוצע על 120-200 ש"ח. עם זאת, הוא מושפע כאמור מפרמטרים שונים.

ראשית, יש הבדל בין שיעור נהיגה במרכז, בצפון ובדרום. שנית, המוניטין והוותק של המורה עשויים להטות את הכף: ככל שהמורה ותיק ומוכר יותר, כך הוא עשוי לגבות מחיר גבוה יותר לשיעור נהיגה שנמשך אותו פרק זמן. חוץ מזה, צריך לבדוק בנפרד את המחיר של שיעור רגיל, שיעור ארוך או שיעור כפול. שיעור ארוך נמשך 60 דקות ושיעור כפול יכול להימשך עד שעה וחצי. בנוסף, יש הבדל בין שיעור על רכב אוטומטי יעלה יותר לעומת אותו שיעור על רכב עם תיבת הילוכים ידנית.

כמה עולה שיעור נהיגה

תוכן עניינים

  למה חשוב לעשות שיעורי נהיגה?

  שיעורי נהיגה הם חלק בלתי נפרד מתהליך הוצאת רישיון. אם רוצים להוציא רישיון נהיגה כחוק, חייבים לעבור שיעורים מתאימים. את השיעורים עוברים מול מורה נהיגה ובמכוני לימוד נהיגה בכל רחבי הארץ. לפי החוק קיימת לא רק מגבלת גיל מבחינת השלב שבו אפשר להתחיל ללמוד לנהיגה, אלא גם מגבלה נפרדת לביצוע המבחן. בנוסף, העלות של שיעור נהיגה אינה קבועה אלא דינאמית.

  מה מינימום שיעורי נהיגה?

  החוק בישראל מחייב מינימום 28 שיעורי נהיגה בשביל לגשת למבחן מעשי. בחישוב פשוט, זה אומר שצריך להיערך בממוצע להוצאה של כ-1,360-5,600 ש"ח רק על שיעורי הנהיגה בלבד.

  כמה שיעורי נהיגה צריך?

  מבחינת החוק, אין מגבלה על מספר שיעורי הנהיגה שאפשר לבצע ביום – אז עקרונית ניתן למשל לתאם שיעור לשעות הבוקר ועוד שיעור לשעות אחר הצהריים או הערב. 

  כמה עולה תיאוריה 2023?

  מחיר אגרת המבחן העיוני, או במילים אחרות תאוריה, הוא 68 ש״ח בכל רחבי הארץ. המבחן מתבצע במרכזי בחינות שמפוקחים על ידי משרד הרישוי וצריך להירשם אליו מראש. ההרשמה כרוכה בתשלום כאמור לעיל וניתן לבחור האם לשלם בכרטיס אשראי או במהלך הרישום לבחינה או בעת ההגעה אליה. 

  יש לציין שהמבחן מתקיים על גבי מחשב וקיימת אפשרות להיבחן בכמה שפות: ערבית, ערבית, רוסית, אמהרית, אנגלית, צרפתית וספרדית. במידה ומדובר על עולים חדשים, בעלי לקויות למידה או אנשים שאינם יודעים קרוא או כתוב, קיימת אופציה של בחינה בעל פה. לאחר שנרשמים, צריך להגיע לסניף הרלוונטי במועד הבחינה ולהביא תעודה מזהה, אגרת מבחן משולמת ואישורים רפואיים מתאימים במידה והתבקשו הקלות. 

  כמה שיעורים צריך לטסט?

  כמות השיעורים שאותם צריך לעבור בפועל תהיה בדרך כלל גבוהה יותר מהמינימום הנדרש בחוק. רוב התלמידים לדוגמא מבצעים בממוצע 34 שיעורי נהיגה, כאשר אחד מהם הוא טסט פנימי. 

  מה מחיר של אגרת טסט פנימי?

  העלות של טסט פנימי נקבעת על ידי בית הספר לנהיגה. כך לדוגמא יש בתי ספר שבהם משלמים על טסט פנימי כמו שמשלמים על שיעור נהיגה, לעומת בתי ספר לנהיגה שבהם גובים מחירים אחרים. 

  כמה עולה טסט פנימי?

  טסט פנימי הוא מבחן מעשי שמבוצע על ידי בית הספר שבו בוחרים לעבור שיעור נהיגה. מטרת הטסט הפנימי היא לדמות לחלוטין את המבחן האמיתי, אך בלי שזה באמת ישפיע על קבלת הרישיון. הטסט הוא חובה ובמשרד התחבורה מתייחסים אליו כתנאי שבלעדיו לא ניתן לגשת לטסט החיצוני. מבחינת עלות, המחירים נעים בטווח של 100-250 ש"ח והם לא כוללים את השיעור עצמו. 

  כמה עולה טסט חיצוני?

  טסט חיצוני הוא המבחן המבוצע בפועל על ידי משרד הרישוי. כדי להיבחן צריך לשלם אגרה וכן לשלם עבור העמדת כלי הרכב של מורה הנהיגה למבחן. נכון לשנת 2022, אגרת המבחן עומדת על סכום של 145 ש"ח. במועד המבחן יש לשלם את הסכום הנוסף שחייב על פי החוק לעמוד על מקסימום 229 ש"ח. יש לזכור שהסכומים מתעדכנים מעת לעת. 

  רישיון לאוטובוס מחיר

  בשביל להוציא רישיון נהיגה לאוטובוס צריך לשלם קצת יותר לעומת רכב פרטי. באופן כללי, את החלק העיוני ניתן ללמוד למשל בטווח מחירים של 3,600-5,000 ש"ח. האגרה לבדיקות במכון הרפואי עומדת על 990 ש"ח וצריך לשלם עוד כ-400 ש"ח על אגרות של טסט ועל מבחנים חיצוניים המפוקחים על ידי משרד הכלכלה. החלק המעשי יעלה 6,500-9,500 ש"ח עבור שיעורי נהיגה וטסטים פנימיים. 

  ממוצע שיעורי נהיגה

  ממוצע שיעורי נהיגה עומד על 34 כי הוא מושפע מהיכולת של הנהג ומהידע שלו. חוץ מזה, יש לקחת בחשבון שלבית ספר לנהיגה יש אינטרס שכל תלמיד יעבור עוד שיעור נהיגה. 

  מחיר שיעור נהיגה ידני

  אין הבדל משמעותי בין שיעור נהיגה ידני לבין אוטומט. אמנם שיעור נהיגה על רכב עם תיבת הילוכים אוטומטית הוא מעט יקר יותר, אבל ההבדל שולי. 

  מחיר שיעור נהיגה אוטומט

  המחיר של שיעור נהיגה אוטומטי רלוונטי כי זו תיבת ההילוכים הנפוצה בישראל. למרות שהעלות של שיעור נהיגה על רכב עם תיבת הילוכים אוטומטית הוא מעט גבוה יותר לעומת תיבת הילוכים ידנית, זו השקעה משתלמת ורוב התלמידים מעדיפים אותה. 

  מחיר שיעור נהיגה לנכים

  שיעור נהיגה לנכים נמשך בממוצע 40 דקות והוא עולה 150-200 ש"ח. הסיבה לכך שבחלק מהמקרים שיעור כזה יהיה יקר יותר קשורה להתאמות ברכב שמבוצעות על ידי בית הספר לנהיגה. 

  מחיר של שיעור נהיגה כפול

  יש בתי ספר לנהיגה שגובים מחיר משוקלל נמוך יותר על שיעור נהיגה כפול, בהשוואה למחיר של שיעור רגיל שמוכפל פעמיים. כך לדוגמא שיעור רגיל של 40 דקות יעלה בממוצע 160 ש"ח, בעוד שיעור כפול יעלה בממוצע 250 ש"ח (ולא 320 ש"ח לפי הדוגמא הזו). 

  עלות בדיקת עיניים

  המחיר של בדיקת עיניים כדי לקבל רישיון נהיגה עומד בממוצע על 130-150 ש"ח. מלבד הוצאת רישיון נהיגה בפעם הראשונה ובמסגרת הגשת טופס ירוק שמחייב בדיקת ראייה, צריך לעבור אותה אחת לשנתיים גם מעל גיל 65. 

  קטינים מתחת לגיל 16 צריכים להגיע לתחנת הצילום בליווי אחד ההורים שלהם ועם תעודת זהות של ההורה כולל ספח שבו השם שלהם מופיע. לאחר השלמת צילום התמונה שכמובן תופיע ברישיון, יש לגשת לבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט מורשה. את רשימת בעלי המקצוע המתאימים ניתן לקבל דרך רשות הרישוי. 

  יש לציין כי הוצאת הטופס היא בחינם. כדי להתחיל את התהליך, יש למלא טופס דיגיטלי ובו הצהרה על מצבו הרפואי של מבקש הרישיון. במקביל, יש לוודא שהשם המלא מעודכן בשפה האנגלית בצורה נכונה ברשות האוכלוסין וההגירה. 

  לאחר מכן ממתינים לקבלת מסרון במכשיר הטלפון הנייד. במכשירים שחסומים לקבלת מסרונים, ייתכן ותתקבל הודעה קולית. את תהליך הוצאת הרישיון אפשר בכל מקרה לבצע רק באמצעות הטופס הדיגיטלי, כי לא ניתן יותר לעשות שימשו בטופס ירוק מנייר. 

  מה העלות של הטסט לאחר השיעור הראשון?

  שיעור הנהיגה הראשון הוא רק תחילתו של תהליך ארוך יותר, שיש בו גם המון הוצאות. הנה למשל גם העלות של הטסט עצמו וגם הוצאות נפוצות אחרות:

  על מה משלמיםכמה זה עולה בממוצע
  בדיקת ראיה 130-150 ש"ח
  תאוריה54 ש"ח באילת ו-63 ש"ח בכל יתר הארץ
  חומרי לימוד ושיעורי הכנה לתאוריה100-150 ש"ח לשיעור של כ-60 דקות
  שיעורי נהיגה מעשייםכ-4,000-6,000 ש"ח בממוצע
  מבחן נהיגה מעשי145 ש"ח
  הקצאת רכב וטסט פנימי כ-750 ש"ח

  אולי יעניין אותך רכב

  שאלות ותשובות שרציתם לדעת!

  plus

  כמה סך הכל יעלה לי להוציא רישיון נהיגה?

  כ-5000 ש"ח בממוצע.

  plus

  איך חוסכים בהוצאות במהלך הוצאת רישיון נהיגה?

  ראשית, משווים בין מחירים של שיעורי נהיגה. מחירי השיעורים כבר לא מפוקחים על ידי הרשויות, לכן כל בית ספר לנהיגה מתחרה על הנהגים החדשים והתוצאה היא ירידת מחירים. שנית, כדאי להשקיע בשיעורים המעשיים והעיוניים על מנת להגדיל את הסיכוי לעבור את המבחן כבר בטסט ראשון. אם עוברים את הטסט הראשון בדרך להוצאת רישיון נהיגה, חוסכים מאות ואפילו אלפי שקלים על עוד שיעורי נהיגה.

  plus

  מה בודקים בבדיקת עיניים לרישיון נהיגה?

  את חדות הראייה ואת שדה הראייה. בנוסף, שוללים ראייה כפולה.

  plus

  מה לומדים במהלך שיעור נהיגה?

  בשלבים הראשונים לומדים כיצד לשלוט באופן בסיסי ברכב ובתיבת ההילוכים. בשלב השני מתנסים בנהיגה בתנאים שונים, כולל חנייה רגילה וחנייה ברברס. בנוסף, חלק מהשיעורים כוללים השתלבות בכבישים מהירים או דרכים בינעירוניות.

  ביטוח רכב בעד 50% הנחה!

  ✔️השוואה בין כלל חברות הביטוח
  ✔️ הצעה מהירה ובעד 50% הנחה

  קבל הצעה לביטוח רכב!
  ×

  הירשמו לניוזלטר שמענו ותיהנו
  מתוכן פיננסי מעשיר

  אני מסכימ/ה לקבלת תוכן, דברי פרסומת או עדכונים מהחברה או מצדדים שלישיים הדוא"ל, מסרונים או טלפון

  ×

  ביטוח רכב בעד 50% הנחה!

  ✔️השוואה בין כלל חברות הביטוח
  ✔️ הצעה מהירה ובעד 50% הנחה

  כל הזכויות שמורות לפורטל "שמענו" 2020 ©
  ×

  חיפוש

  Generic selectors
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Post Type Selectors

  סייענו לעשרות אלפי ישראלים לקבל תו נכה ונשמח לעזור גם לך!

  השאר פרטים לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות וקבל תשובה על זכאותך בתוך עד 15 ימים – השירות ניתן בעלות המשתלמת ביותר בישראל!

  תנאי השימוש

  מבוא:

  ברוכים הבאים לאתר "שמענו" בכתובת https://shamanu.co.il/ להלן: "האתר"), מופעל על ידי חברת בלו ג׳ירף קונסולטינג בע"מ (להלן: "מפעילת האתר").
  "אתר" לצורך תנאים אלו ייחשב גם כל דף נחיתה ו/או כל אתר אחר אשר מכיל קישור המפנה לתנאים אלו.
  האתר הינו מגזין כלכלי חברתי עם תכנים וכתבות בנושאי פיננסים וביטוח.
  כמו כן האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה ממספר גופים פיננסיים.
  באתר ניתן יהיה להשאיר פרטים על מנת לשמוע על הטבות מס/רפורמות חדשות בביטוח, בדיקה של קופ״ג וכו.
  "תכנים" באתר זה ייחשבו כ: כתבות, סקירות, נתונים, ידיעות, ניתוחים, תכנים, הערכות, בטקסט, בתמונות ו/או בקול ו/או בוידאו, שיועמדו לרשות הגולשים באתר, וכן בכל אמצעי שהוא, לרבות מכשיר קצה, הקיים כיום, או יהיה קיים בעתיד, המאפשר צפייה בתכנים, בין אם תכנים אלו בבעלות מפעילת האתר ו/או האתר ובין אם הם בבעלות צד ג', המאפשר לאתר ו/או למפעילת האתר זכות שימוש בהם (להלן: "התכנים").
  האמור בתקנון זה בלשון זכר, הינו לשם הנוחות בלבד והתקנון מתייחס לבני שני המינים באופן שווה.
  אנא קרא את תנאי השימוש בעיון ובקפידה, שכן תחילת השימוש באתר מעידה כי הנך מצהיר כי קראת, הבנת ואישרת את תנאי השימוש, וכי לא תהא לך או למי מטעמך כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה כנגד החברה ו/או מי מטעמה בכל הקשור לתנאי שימוש אלה. אם אינך מסכים לתנאי השימוש אלה, כולם או כל חלק מהם, אינך רשאי לעשות שימוש באתר זה לכל מטרה.
  מפעילת האתר זוקפת לזכותה את הזכות לשנות את תנאי השימוש באתר ללא כל הודעה מוקדמת לגולשי האתר ולא יהיה בכך בכדי לגרוע מתוקפו של התקנון ותחולתו.

  הרשמה לאתר:

  משתמש אשר נרשם ו/או השאיר את פרטיו באתר, מצהיר כי הוא עושה זאת ומסכים כי גוף פיננסי (צד ג') יחזור אליו.
  שים לב! אינך חייב על-פי חוק למסור את הפרטים והמידע האישי. מסירתם תלויה בהסכמתך וברצונך החופשי בלבד. מסירת פרטים שגויים, או אי מסירת מלוא הפרטים הנדרשים, עלולים למנוע ממך את האפשרות להשלים את הרישום, לפגוע באיכות השירות הניתן לך או באפשרות לקבלו, וכן לפגוע ביכולת ליצור איתך קשר, במידת הצורך.
  הנך מצהיר כי מפעילת האתר רשאית להשתמש במידע (כהגדרת מונח זה במדיניות הפרטיות) בהתאם למדיניות הפרטיות.

  הגבלת אחריות מצד מפעילת האתר
  האתר מקשר בין גולשיו לבין גופים פיננסיים, משתמש אשר השאיר את פרטיו ונרשם באתר יקבל פנייה מגוף פיננסי אחד בלבד.
  הגופים הפיננסיים אשר אליהם יופנה המשתמש אינם קשורים ו/או אינם שלוח של מפעילת האתר, אלו גופים עצמאיים שלמעט הפניית המשתמש למפעילת האתר אין כל קשר אליהם.
  לאור האמור בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפנית פרטי המשתמש לגופים הפיננסיים, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע ההשקעה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לאמיתות ודיוקם של התכנים אשר מוצגים באתר, בין בתכנים אשר שייכים למפעילת האתר ו/או תכנים אשר שייכים לצד ג' ואשר הועלו על ידה.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שלא יהיה אשר נגרם ו/או ייגרם למשתמש ו/או לצד ג' בגין התכנים המוצגים באתר.
  על המשתמש ו/או צד ג' כלשהו אשר סבור כי תוכן מסוים גורם או עלול לגרום לו נזק, יש לפנות למפעילת האתר ולהתריע בפניה על כך, לאחר מכן מפעילת האתר תבדוק את הנושא וייתכן כי תסיר את התוכן במידה ותראה לנכון לעשות כן, אין באמור בכדי להשית אחריות על מפעילת האתר ויודגש כי מפעילת האתר איננה אחראית ולא תהיה אחראית לכל סכסוך ו/או נזק אשר יוצר בגין שימוש באתר ובתכניו.
  חלק מן התכנים המוצגים באתר שייכים לצד שלישי ובעלי האתר אינם אחראים אף על התכנים הנ"ל.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לכל נזק, הפסד, הוצאה או אובדן אשר יגרמו לגולש או למשתמש מכל מעשה או מחדל התלויים בצד שלישי וכוללים את נותני השירות המשתמשים בשירותי האתר, לרבות התקשרות עם צד ג'.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית להתקשרות המשתמש עם מפרסמים באתר.
  האתר וכל המוצג בו ניתנים לשימוש ללא אחריות מכל סוג שהיא, מפורשת או משתמעת.
  כל התכנים המוצגים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ ע"י בעלי מקצוע בכל תחום ונושא אשר מוצגים באתר.
  האתר מוצע לציבור "כמות שהוא" ("As Is").
  מפעילת האתר לא תישא באחריות להתאמת האתר לצורכי המשתמש, וכן לאי יכולת להשתמש בשירותים באמצעות האתר, כמפורט לעיל.
  מפעילת האתר לא תישא באחריות לשינויים שנעשו בחומר המוצג באתר על ידי המשתמש או על ידי כל צד ג'.
  המשתמש מצהיר כי הוא משחרר בזאת את מפעילת האתר מכל אחריות, במישרין או בעקיפין, לכל מקרה שבו ביצוע עסקה ו/או גלישה באתר לא יבוצעו, בחלקן ו/או במלואן, מכל סיבה שהיא ומאחריות לכל בעיה טכנית ו/או אחרת הפוגמת ביכולת השימוש באתר.

  הצהרת המשתמש וזכות השימוש באתר

  האתר וכל המידע בו אינו מהווים ייעוץ פנסיוני ו/או ייעוץ משכנתאות ו/או ייעוץ ביטוחי ו/או כל ייעוץ פיננסי ו/או השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968.
  המידע באתר אינו מהווה הצעה להשקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לייעוץ פיננסי כלשהו המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
  אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות להנחה ו/או רווח ו/או תשואה עודפת.
  מפעילת האתר, אינה מורשית לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הפרסומים באתר לא יהווה ייעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק.
  מובהר ומוסכם בזה, כי הפנית פרטי הלקוח לגופים פיננסיים על מנת התקשרות עמם, לא יתפרשו כהצעה להשתמש, כהבעת תמיכה, עידוד, הסכמה או מתן חסות של האתר , במפורש או מכללא, לתכנים ו/או לשירותים המוצעים על ידי אחרים.
  מפעילת האתר עושה מאמצים רבים לרכז ולעבד את התכנים הללו בדיוק המרבי, אך יתכן שבתהליך קליטתם, עיבודם ופרסומם יהיו טעויות, אם ברצון המשתמש להשתמש בתכנים אלה, עליו לבדוק אותם ולאמתם, אין בפרסומם משום המלצה או חוות דעת בדבר עסקאות והתנהלות פיננסית.
  התקנון מהווה חוזה מחייב בין המשתמש לבין מפעילת האתר והינו הבסיס להתדיינות המשפטית ככל שתהיה בנוגע לשימוש באתר.
  השימוש באתר ובתכניו, לרבות קריאת מידע או הודעות המתפרסמות בו, יהוו חזקה על הסכמתו של המשתמש ואישורו לאמור לתנאי השימוש, ההתניות וכל יתר ההנחיות שבהסכם זה.
  תקנון זה יהא מחייב ויפעל לטובת הצדדים, נציגיהם, יורשיהם וכל נציג מורשה אחר שלהם.

  פרסומות של צדדים שלישיים, קישורים והפניות באתר:

  מפעילת האתר או מי מטעמה לא תישא באחריות לכל תוכן פרסומי או מידע מסחרי אחר שיפורסם באתר. הפרסום באתר אינו משום המלצה ו/או חוות דעת או הבעת דעה או עידוד או שידול, מצד מפעילת האתר ולמעשה כל החלטה בדבר השימוש בתכנים הכלכליים שימצא המשתמש באתר, תיעשה באחריותו הבלעדית של המשתמש בלבד.
  ייתכן כי באתר יופיעו קישורים ו/או הפניות לאתרי אינטרנט אחרים ו/או מקורות מידע ו/או לגופים ו/ או לארגונים ו/או לחברות אחרים (להלן: "קישורים").
  אין מפעילת האתר מתחייבת כי כל הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו לאתר אינטרנט פעיל.
  קישור מסוים באתר אינו מלמד כי תוכן האתר המקושר הינו מהימן, מלא או עדכני, ומפעילת האתר לא תישא בכל אחריות בקשר לכך.
  מפעילת האתר לא תהיה אחראית לתכנים, לנתונים או לאלמנטים ויזואליים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
  כל התקשרות בין המשתמש לבין צדדים שלישיים אליהם הקישורים מוליכים תעשה מול אותם צדדים שלישיים בלבד, באחריותו ו/או באחריותם בלבד, ולמפעילת האתר לא תהא כל אחריות ו/או מחויבות בקשר עם התקשרות כאמור.
  מפעילת האתר תהיה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכול, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  אנו ממליצים למשתמש לקרוא בעיון את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות של אותם קישורים.
  מבלי לגרוע מן האמור, מפעילת האתר אינה אחראית לכל נזק – עקיף או ישיר – שייגרם למשתמש או לרכושו כתוצאה משימוש או הסתמכות על המידע והתכנים המופיעים באתרים שאליהם יגיע באמצעות או דרך שימוש או קישור הקיימים באתר ו/או בגין שימוש או הסתמכות על מידע ותכנים המתפרסמים באתר על ידי צדדים שלישיים.

  הפסקת שימוש ושיפוי:

  מפעילת האתר רשאית, לפי שיקול דעתה, להפסיק פעילותו של כל משתמש בשירותי האתר, לרבות על ידי חסימת מספר IP וזאת אם לא יעמוד בתנאי מתנאי הסכם זה.
  במידה וחלה הפרה מצד המשתמש בנוגע לתנאי שימוש אלה, תהא מפעילת האתר, לפי שיקול דעתה, זכאית לחשוף את שמו והפרטים הידועים לה אודותיו בכל הליך משפטי, אף אם לא יינתן צו שיפוטי המורה על כך.
  המשתמש ישפה את מפעילת האתר, בגין כל טענה, תביעה ו/או דרישה ו/או נזק ו/או הפסד, אובדן רווח, תשלום או הוצאה, לרבות תשלומי ריבית ותשלום שכר טרחה סביר לעורכי דין והוצאות משפט , אשר ייגרמו למפעילת האתר ו/או למי מטעמה על ידי המשתמש כתוצאה מכך שהמשתמש לא יקיים הוראות תקנון זה ו/או יפר הוראות דין כלשהן ו/או זכויות צד ג' כלשהן, ו/או כתוצאה מפרטים, מידע או קבצים שהמשתמש מסר לפרסום, ו/או כתוצאה ממחדליו של המשתמש, כפי שבאו לידי ביטוי באופן ישיר ו/או באופן עקיף.
  מפעילת האתר אינה מתחייבת כי האתר לא ייסגר ו/או כי הפעילות בו לא תופסק באופן זמני או קבוע ושומרת לעצמה את הזכות לסגור את האתר ו/או את פעילותו בכל עת על פי שיקול דעתה הבלעדי.

  המחאת זכויות וחובות

  מבלי לפגוע באמור לעיל מוסכם בזה, מפעילת האתר רשאית למחות את התחייבויותיה ולהסב זכויותיה, בכל עת לפי תנאי שימוש אלה, לצד שלישי, עפ"י שיקול דעתה הבלעדי, לרבות העברת כל/רוב נכסיה, באמצעות מכירה, מיזוג, ו/או בכל דרך אחרת, וכן הנהלת האתר רשאית בעת העברת הזכות לגבות חובות מהמשתמש, ובלבד שזכויות המשתמש, לפי הסכם זה, לא ייפגעו מעצם העברת הבעלות.
  במקרה כנ"ל יועברו פרטי המשתמש שבידי הנהלת האתר לצד השלישי, שיקבל את הזכויות באתר, והמשתמש מסכים לכך מראש.

  שימושים אסורים:

  המשתמש מסכים שלא לעשות באתר כל שימוש שאינו חוקי וכן כל שימוש בניגוד לתנאים שלהלן, ובכלל זאת שימוש שעלול להביא לפגיעה או השבתה של האתר או לפגיעה בחוויית המשתמש של משתמשים אחרים באתר.
  המשתמש מסכים שלא להשיג או לנסות להשיג מידע או חומר הכלול באתר בכל אמצעי אחר מלבד האמצעים שמספק האתר למשתמשיו, וכן שלא לאסוף כל מידע על משתמשים אחרים ללא הסכמתם.
  המשתמש אינו רשאי למחות, להעניק ברישיון משנה או להעביר בדרך אחרת או בכל אופן שהוא, זכות כלשהי מזכויותיו או מהתחייבויותיו על פי הסכם זה ביוזמתו, אלא באישור מראש ובכתב של הנהלת האתר. הנהלת האתר מודיעה בזאת כי מדיניותה היא להתנגד להמחאת זכויות וחובות של המשתמשים, ביוזמת המשתמשים, ועל כן קרוב לוודאי שלא תאשר בקשת לקוחות לעשות כך.

  קניין רוחני וזכויות יוצרים:

  כל זכויות הקניין הרוחני בתכנים המופיעים באתר, לרבות עיצוב האתר, תמונות, קבצים גרפיים, יישומים, קוד מחשב, טקסט ו/או כל חומר אחר, שייכות לאתר או לצד שלישי שהתיר לאתר לעשות בו שימוש.
  אין להעתיק באופן מלא או חלקי, להציג בפומבי, להפיץ, לבצע בפומבי, להעביר לרשות הציבור, לשנות, לעבד או ליצור יצירות נגזרות, למכור או להשכיר כל חלק מהתכנים הנ"ל, בכל אמצעי ומדיה שהיא, בלי הסכמה בכתב ומראש מצד בעלי הזכויות. חל איסור על כל שימוש בתכנים הנ"ל ובסימני מסחר המופיעים באתר ו/או לוגו האתר ללא הרשאה מבעלי האתר.
  האתר הינו לשימוש אישי ואין לעשות בו שימוש מסחרי.
  המשתמש מתחייב שלא לפגוע בשום דרך בזכויות היוצרים של הנהלת האתר, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, בין בתמורה ובין שלא בתמורה.
  המשתמש מתחייב שלא לעשות כל פעולה, בין במישרין ובין בעקיפין, העלולה לפגוע בזכויות הקניין.
  כל שימוש הפוגע בזכויות היוצרים ו/או בקניין רוחני כמפורט לעיל, ישמש עילה לסגירת חשבון המשתמש ללא כל הודעה מוקדמת, והמשתמש יישא בכל ההוצאות אשר יגרמו למפעילת האתר ו/או ללקוחות האתר ו/או למשתמש עצמו בגין שימוש זה, ו/או בגין סגירת חשבון המשתמש, וזאת, מבלי לגרוע מכל סעד אחר המגיע למפעילת האתר מכוח הסכם ו/או מכוח הדין. חדירה למערכת המחשב של האתר מהווה עבירה פלילית על פי הדין החל בישראל.

  איסוף מידע:

  במסגרת השימוש בתכנים שונים באתר, יתכן ויתבקש הגולש לספק פרטים אישיים כגון שם, טלפון, כתובת ודואר אלקטרוני וכן פרטים נוספים בהתאם לסוג התכנים בהם הקורא הביע עניין (להלן: "מידע אישי" ו/או "פרטים אישיים"). גולש שיקליד את פרטיו כאמור, נותן בזאת את הסכמתו להיכלל במאגר המידע שמנהל האתר שמספרו 700067469

  האתר אינו אוסף מידע אישי ללא הסכמתו מרצון חופשי של הגולש.

  תנאים נוספים:

  תנאי השימוש וכל נתון נוסף ואחר הינם לשיקול דעתו הבלעדי של מפעילת האתר, אשר תהא רשאית לשנותם מעת לעת, ללא הודעה מוקדמת, לפי שיקול דעתה הבלעדי.
  השירות פועל ברשת האינטרנט ועל כן מטבע הדברים תלוי בגורמים שונים כגון ספקי תשתית, ספקי תקשורת, תקינות שרתים, אחסון וכיוצא באלו, אשר עשויים להינזק, להפסיק לפעול ולהיפגע עקב גורמים שונים. מפעילת האתר אינה נותנת כל מצג או התחייבות לגבי תקינות פעילות האתר ו/או פעולתו ללא הפרעות ו/או תקלות ו/או יהיה חסין מפני גישה לא חוקית למחשבי השירות, נזקים, קלקולים, תקלות, כשלים בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת אצל השירות או מי מספקיה או ייפגע מכל סיבה אחרת, והשירות לא יהיה אחראי לכל נזק, ישיר או עקיף, עגמת נפש וכיו"ב שייגרמו למשתמש או לרכושו עקב כך.

  יצירת קשר:

  אנו מזמינים את המשתמש לפנות אלינו לכל בירור אודות האתר או תנאי השימוש בו, תוך ציון הפרטים המלאים, ומבטיחים לטפל בפניותיכם בזריזות וביעילות. צרו קשר בדוא"ל: [email protected]